رفتن به مطلب

Saeed1980

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  91
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • بازخورد

  0%

آخرین بازدید کنندگان نمایه

355 بازدید کننده نمایه

Saeed1980's Achievements

2

اعتبار در انجمن

 1. Saeed1980

  مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

  خیر اتفاقا متوجهم چی میفرمایید ، عرض بنده هم این هست که وقتی کنترلر حافظه داخل پردازنده ، ۲۶۶۶ ، حداکثر کشش داره ،از ۳۲۰۰ استفاده حداکثری نمیتونه بکنه و باعث راندمان بیشترش نمیشه. و بنده اگر میخام از الان بگیرم و در کنار ۱۰۴۰۰ استفاده بکنم برای آینده س و گرنه مسلم که با فرکانس پایین تر کار میکنه فعلا.
 2. Saeed1980

  مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

  باشه قبول ، ولی وقتی من سی پی یو گرافیک دار میگیرم اونو چه کنم؟ و میدونم وقتی گرافیک خوب دارم ، سی پی یو رو بدون گرافیک بگیرم و هزینه کمتر بشه، ولی از نظر ذهنی یه جوری فکر میکنم چیزی کم داره، خصوصا که فکر میکنم روزی اگر گرافیک مجزا مشکل پیدا کرد، خاطرم جمع هست که گرافیک زاپاس دارم و با داخلی سی پی یو ، امورات واجبمو میگذرونم.
 3. Saeed1980

  مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

  متوجهم ولی کلی گیم های سال های قبل هست که دوس داشتم گهگاه انجام بدم که گرافیکشو‌ نداشتم ، اینا رو انجام بدم میشه چند سال دیگه و ارتقا دوباره گرافیک .😁 خیلی متشکرم- آپگریدهای همه به خیر و خوشی و بی ایراد باشد.
 4. Saeed1980

  مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

  ان شالله در آینده به شرط تامین بودجه- این آینده هم البته میره تا چند سال بعد. ۲- اساسا سوالمو هم که تا اینجا کسی جواب نداده همین بود:( فروختن ۲۶۶۶ آکبند فعلی و خریدن ۳۲۰۰ و استفاده در حد ۲۶۶۶ با پردازنده نسل ۱۰ فعلی ، در آینده نسل ۱۱ بگیرم از قبل ۳۲۰۰ رو سیستم هست) نظر؟
 5. Saeed1980

  مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

  یا من اشتباه میکنم یا سایت اینتل! برادر عزیز تو سایت اینتل برو میبینی که برای i3 و i5 نسل ۱۰ ، فی المثل ۱۰۱۰۰ و ۱۰۴۰۰ ، نوشته DDR4 2666 مگه اونجا ،اینتل شقه جدا کرده که با چیپست فلان شرکت من ۲۶۶۶ و با چیپست فلان بنده ۳۲۰۰؟؟؟؟ عجبااااا
 6. Saeed1980

  مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

  شما متوجه منظور من نشدید ظاهراً، برد بنده تا ۳۲۰۰ ساپورت میکنه - اما بنده میگم الان که سی پی یو ۱۰۴۰۰ میخام بگیرم رم با فرکانس ۲۶۶۶ حداکثر ساپورتشه و رم ۲۶۶۶ گرفتم . ولی چون در آینده به شرط جور شدن بودجه ، قصد آپگرید سی پی یو به ۱۱۴۰۰ را خواهم داشت و اون تا ۳۲۰۰ ساپورت میکنه ، الان ۲۶۶۶ آکبند فعلی مو بفروشم و از حالا ، برای آینده ۳۲۰۰ بردارم.
 7. Saeed1980

  مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

  ۱) والا برای ۱۰۴۰۰ میدونستم که ساپورتش ۲۶۶۶ بیشتر نیست و گرفتم. بعدا بفکرم رسید کاش ۳۲۰۰ میگرفتم که برای آینده هم ذخیره باشه.و این روش انتخاب بلاشک برمیگرده به مساله قیمتهای بی بند و بار چند سال اخیر سخت افزار که وادار میشه آدم.و ماها با بودجه محدود مجبوریم به این افکار وگرنه ما هم بلدیم مثل خرپولها و ولخرجها، کلاس درس انتخاب معقول بزاریم ، نه داداش عقل ما هم از گچ نیست. ۲) راجع به افکارات پوسیده گرافیکم به زعم شما، هم عرض کنم که قبل از گرافیک فعلیم، قبلی قدیمی بود و برای مصارف گرافیکی و گاها گیم ، لازم بود مختصری ارتقا داده بشه که ۹ ماه پیش ، گرفتمش و الانم علت سی پی یو گرافیک دار گرفتنم اینه که در هفته ممکنه دو سه بار با اون برنامه که گرافیک قوی لازمه ،کار کنم و گرنه هیچ، گیم هم تفریحی در کنارش نه اولویت که برم سراغ کنسول. در نتیجه ،دو بار در هفته گرافیک بندازی و برداریش ، دل و روده بهم ریختن نیست ، هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ۳) دوستانم تشویق به آپگرید اساسی کردن و با عذر یه جورایی مخم رو زدن ، و گرنه چون به ارتقا جزیی سی پی یو نسل چهارم ، فکر میکردم، یه باندل اقتصادی i3 10100f - h510 و ddr4 2666 برداشتم که بعد از خرید راجع به سی پی یو و رم نظرم عوض شده و اصطلاحا آینده نگریم گل کرده، و آکبند نگهداشتم تا بعد از سوال و جواب از اساتید فروم ، صلاح بود این دو تا رو بفروشم و i5 10400 و رَم ۳۲۰۰ بردارم. به همین سادگی و پیچیدگی!!! وگرنه اونموقع خرید و انتخاب اولم مشکلی نداشتم که میفرمایید باید اول میپرسیدی. ضمناً بلدم نو فکر کنم ولی بودجه و اجبار و ... باعث میشه آره آدم ،پوسیده هم فکر کنه.تند و تیز ، نیش زدین بدون اطلاع ، جالب نبود ، دوست بزرگوار. در هر صورت ممنون.
 8. Saeed1980

  مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

  ۱) پس بنظرتون رم ها رو هم بفروشم که از الان ۳۲۰۰ تهیه کرده باشم؟ قبل از اینکه قیمتها نجومی تر بشن؟ ۲) نه دیگه ، ارتقاء دو منظوره س ، بیشتر پردازش+ اندکی هر از گاهی هم گیم. ضمناً مدل گرافیک دار ، ۱۰۴۰۰ میگیرم. چون دایم گیم بازی نمیکنم گرافیکمو هم گهگاه بندازم رو سیستم نوتر میمونه.😁
 9. Saeed1980

  مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

  اون ۱۰۴۰۰ رو فقط برای گیم نمیخام که ! قدرت پردازشی بالاتر هم برام مطرحه که cpu mark از ۸۵۰۰ امتیاز ۱۰۱۰۰ میرسه به ۱۲۴۰۰ امتیاز برای ۱۰۴۰۰ و خیلیه خب و ارزش۱ ملیون و خرده ای ، مسلم داره. آقا یه سوال دیگه لطفاً ؛ چون میخاستم سی پی یو ۱۰۴۰۰ بگیرم ، دو تا ماژول ۸ جمعا ۱۶ دو کاناله ۲۶۶۶ گرفتم ، اما با توجه به اینکه ،گفتم در آینده ممکنه که به i5 11400 ارتقا بدم که تا ۳۲۰۰ رمش هست ، آیا بصلاحه که رم ها رو هم بفروشم و دو تا ۸ گیگ ۳۲۰۰ از همین الان ،بگیرم که خب فعلا با سرعت پایین تر ۲۶۶۶ کار کنن ؟ یا مشکل ناسازگاری با i5 10400 پیش میاد؟
 10. Saeed1980

  مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

  ممنون عزیز. آره جناب نگهش میدارم. همونطور که در جواب دوست قبلی گفتم ، نه داداش گنج قارون ندارم ، کجا سری Z بهتره ، پولشم بهتره، با این قیمتهای نجومی- و فقط بله به نسبت هزینه پرفورمنس آره ولی نه بودجه ای. بازم تکرار کنم که نسل ۱۱ تا رم های بالاتر ساپورت میکنن. آره برد منم تا ۳۲۰۰ اوکیه. بازم تکرار اینکه ۱۰۴۰۰ تا بشود ۱۱۴۰۰ ، میشود برای من چندسال با اینها که زمان آپگرید اساسی میرسد نه سری k. سوال ) آیا i3 10100 فعلی که آک دارم و میخام بفروشم ، اینم با ۱۶۵۰ سوپر ، ست هست؟ تشکر.
 11. Saeed1980

  مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

  درود. جسارتا ، اون ۱۰۴۰۰ ، و کلا i3 و i5 های نسل ۱۰ ، همه شون تا ۲۶۶۶ هستن و نه بیشتر که برد من و b560 اوکین. اونی که شما میفرمایید ،مربوط به نسل ۱۱ هست با رم سرعت بالاتر تا ۳۲۰۰ ، که بازم برد من ساپورت میکنه . امتیاز b560 تو دو مورده ، یکی همین مادربردهای اورکلاک شونده و رم با اورکلاک تا ۴۰۰۰ و خرده ای و بالتبع ساپورت سری های K یکی هم pci express 4 در بخش nvme اورکلاک که اهلش نیستم و هزینه اضافه کولینگ. Express 4 هم در بخش گرافیک بردم با انتخاب نسل ۱۱ فعال میشه و به بخش express 4 در nvme احتیاجی ندارم . قبلا هم گفتم تا i5 11400 ،بخام آپگرید کنم چند سالی با این ها سر میشه که بعدا هم نوبت یه آپگرید اساسی دوباره میشه نه سریk ، که نسل جدید با قدرت بیشتر. برا همین تصمیم به نگهداشتن برد دارم و فعلا ۱۰۴۰۰ ،آینده ۱۱۴۰۰ ، و از اینها بالاتر نخواهم رفت به توصیه دوستان با توجه به قدرت برد و برام تا یه مدت کفایته. وانگهی بودجه هم تاثیر گذاره و فعلا گنج قارون ندارم ، همین ارتقا ساده از h510 به b560 که گفتم زیاد به کارم نمیاد ۹۰۰ تومن هزینه اضافه تره (این برد رو بفروشم و پولی که روش بزارم اونو بگیرم ۹۰۰) مسأله آخر هم اینکه گرافیک م به زعم شما و در مقایسه با سری rtx ضعیف بنظرتون میرسه و گرنه بنده با سیستم قبلی نسل ۴ و core i3 4160 ، تو بنچ خود بازی ها ، با تنظیمات High ،بطور متوسط ۶۲-۶۵ فریم رو گرفتم. و این برای فول اچ دی کاملا مناسبه و خوبه ، ضعیف کجا بود برادر من.با rtx مقایسه نکن. ضمناً گرافیکمو هم ۹ ماه پیش گرفتم با بودجه اون زمان از این بالا تر نتونستم برم ،الانم که دیگه نگو عمرا اگه فعلا بتونم!!! دو بار هم بیشتر رو سیستم نبوده ، چون گرافیک آنیرد داشتم و گیم زیاد بازی نکردم.چند ماه قبلم خواستم بفروشم اونقدر زدن تو سر مال تا رسوندنش به قیمت ۸.۵ در حالی که خودم ۷،۳۰۰ گرفتم ،۸ ماه پیش. منصرف شدم و گفتم استفاده میکنم حظشو میبرم و همونطور که گفتم جوابگوعه برای hd و گیمر casual .خوبه.
 12. Saeed1980

  مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

  بله بنده خودمم واقفم که برای این دو نوع پردازنده مناسب و مکفیه ، ولی اظهار نظرهای ضد و نقیض و گاها سلیقه ای دوستان دو به شکم میکنه ، فی المثل ، میگن رده پایین از هر برندی که باشه بالاخره رده پایینه و کیفیت و دوام رده متوسط b560 رو نداره و ممکنه زود خراب باشه. از طرفی h510 با نسل ۱۱ ،فقط گرافیک رو pci express 4 هست ولی b560 با نسل ۱۱ ،میشه فول ساپورت. بازم اینا رو متوجهم و اطلاع دارم و نظر خودمم به عدم فروش و هزینه مجدد اضافی هست که در فروش قسمتی ضرر میکنم و در خرید هم با عذر ،میکنن تو پاچه آدم و این رفت و برگشت ، هزینه های بیخود اضافی خواهد داشت. ولی یک سوال دیگه؟؟؟؟ ؟؟؟ بنده، گرافیک ۱۶۵۰ سوپر دارم که بنظرتون ترکیبشون نامتناسب نمیشه؟ سی پی یو رده متوسط و گرافیک متوسط خوب ، با برد رده پایین؟ البته من گیم در حد فول hd و تنظیمات خوب ، انتظار دارم نه بیشتر که میدانم کفاف نیست. این پیکربندی که بالا گفتم ، جوریت داره یا بازم مادربرد b560 باید تهیه کنم؟
 13. Saeed1980

  مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

  سلام و درود. لطفاً نظرتون رو بفرمایید راجع به این ۴مورد سوالم ، که شدیدا به جوابشون احتیاج دارم،ممنون: ۱) این مادربرد با چیپست B560 اینتل با این برند و این مدل، چطوره کیفیتش و ارزش خریدش؟ و ضمناً در این سایت با گارانتی خودش ؟ https://www.pelazio.com/ir-fa/product/C3966174/asrock-motherboard-model-b560m?utm_medium=PPC&utm_source=Torob ۲) نظرتون راجع به برد ASUS Prime B560M-K آیا بدون مشکل و خوبه؟ ۳) در مقام مقایسه ، کدوم یکی از این دو بهتره؟ (صرفنظر از گارانتی ). ۴) برد اول ، ارزش ریسک خریدن دارد؟ سلام و درود. لطفاً نظرتون رو بفرمایید راجع به این ۵ مورد سوالم ، که شدیدا به جواب تک تک شون احتیاج دارم،ممنون: ۱) این مادربرد با چیپست B560 اینتل با این برند و این مدل، چطوره کیفیتش و ارزش خریدش؟ و ضمناً در این سایت با گارانتی خودش ؟ [url]https://www.pelazio.com/ir-fa/product/C3966174/asrock-motherboard-model-b560m?utm_medium=PPC&utm_source=Torob[/url] ۲) نظرتون راجع به برد ASUS Prime B560M-K آیا بدون مشکل و خوبه؟ ۳) در مقام مقایسه ، کدوم یکی از این دو بهتره؟ (صرفنظر از گارانتی ). ۴) برد اول ، ارزش ریسک خریدن دارد؟ ۵) برد جدیدا خریداری شده من، با چیپست همین سری ۵ اما H510 از برند گیگابایت و مدل H510M S2H هست که بعد از خرید مردد شده ام که فروختنش و ارتقا به یکی از دو مدل بالا ، ارزشش را دارد که بفروشم و مقداری روش بگذارم و یکی از این دو را بگیرم‌( سی پی یو core i5 10400 میخام روش بندازم و در آینده هم شاید i5 نسل ۱۱). برد خودم هم مناسب ساپورت این دو cpu اگر هست نگهدارم ،نظر؟
 14. صحیح. ولی آینده نگری هم خوبه ، اگر b550 رو با اون ۴۳۰۰ برداریم ، بله الان با pci express 4 کار نمیکنه ولی در آینده ،که احتمال قوی سی پی یو بهتر دارای این خصوصیت آپگرید کنم ، مادربردش پیشاپیش قابلیت رو داره ، ولی در مورد a520 ، دوباره یه هزینه برد جدید باید صرف شه. اینا حسابه داداش...
×
×
 • جدید...