alirezafps1

داغ کردن کابل ۸ پین rx580

Recommended Posts

سلام و درود

بنده از کارت گرافیک sapphire Rx 580 Nitro+ استفاده میکنم. از اوایلی که این کارت رو گرفتم (گرچه بخاطر گلوگاه پردازنده تا همین دیروز هیچ وقت بیشتر از ۳۷ درصد زیر بار نبوده) دوتا کابل های ۸ پین ورودی از پاور داغ میشدند ، لین مشکل رو هم از خط افتادن و سوختن درب شیشه ای کیس (پلاستیکیه البته:) متوجه شدم.

دیروز هم موقع بازی کابل رو بررسی کردم داغ بود اما نه اونقدر که دست رو بسوزونه

میخواستم بدونم این مسئله طبیعیه یا نه؟

هم با پاور قبلی 580 eud هم پاور جدید v750 هم همین مسئله رو داشتم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، alirezafps1 گفته است :

سلام و درود

بنده از کارت گرافیک sapphire Rx 580 Nitro+ استفاده میکنم. از اوایلی که این کارت رو گرفتم (گرچه بخاطر گلوگاه پردازنده تا همین دیروز هیچ وقت بیشتر از ۳۷ درصد زیر بار نبوده) دوتا کابل های ۸ پین ورودی از پاور داغ میشدند ، لین مشکل رو هم از خط افتادن و سوختن درب شیشه ای کیس (پلاستیکیه البته:) متوجه شدم.

دیروز هم موقع بازی کابل رو بررسی کردم داغ بود اما نه اونقدر که دست رو بسوزونه

میخواستم بدونم این مسئله طبیعیه یا نه؟

هم با پاور قبلی 580 eud هم پاور جدید v750 هم همین مسئله رو داشتم

بایوس کارت دیفالته ؟

;کارت دو نسخه 12 پین(8+6) و 8 پین داره کدومو داری؟

با HWInfo  ولتاژ و دمای پارت های مختلف کارت و  رو تو لود چک کن

rx580-hwinfo-png.103212

دور فن رو دستی 60 درصد تنظیم کن و آندرولت کن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 ساعت قبل، αяιαиχ97 گفته است :

بایوس کارت دیفالته ؟

;کارت دو نسخه 12 پین(8+6) و 8 پین داره کدومو داری؟

بله دیفالته

نسخه ۱۲ پین هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 4 ساعت قبل، αяιαиχ97 گفته است :

با HWInfo  ولتاژ و دمای پارت های مختلف کارت و  رو تو لود چک کن

در دو بازی مختلف البته به دورفن دست نزدم و اندرولت نکردم
log1.thumb.png.227c003f14ec0bf4009f3a25dda8635b.pnglog2.thumb.png.02dcf6bf570b4cf80726b9f69fa24b3a.png

ویرایش شده در توسط alirezafps1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نه عزیز اصلا طبیعی نیست هشدار :

دوست من داغ کردن کابل های 8 پین بخاطر فشار زیاد و یا نوسان پاور تون هست مواظب باشید اینطوری کل قطعات حتی مادربردتون از کار میفته . حتی احتمال اتش سوزس کابل ها هم وجود داره چون این بلا 2 سال پیش سر سیستم خود منم اومد ولی توجه نکردم تا اینکه یه شب بوی سوختگی بلند شد تا اومدم سیستم رو خاموش کنم کلا قطعات حتی هارد فلج شدن و نزدیک بود اتیش بگیرن .

داغ شدن کابل ها یه دلیل دیگه هم میتونه داشته باشه ، وان اینکه سیم های کابل بریدگی یا جابجا شده باشن و کلا تا مشکل حل نشده و درست نکردی سیستم رو روشن نکن .

ویرایش شده در توسط Humanity

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 45 دقیقه قبل، Humanity گفته است :

داغ شدن کابل ها یه دلیل دیگه هم میتونه داشته باشه ، وان اینکه سیم های کابل بریدگی یا جابجا شده باشن و کلا تا مشکل حل نشده و درست نکردی سیستم رو روشن نکن .

یه چیزی رو من چک کردم

کابل به خودی خود گرمایی نداره ، همه اون داغ شدنش در قسمت بین دوتا هشت پینی هست که به گرافیک وصل میشن. لازم به ذکره در کیس که بسته میشه به همون قسمتی که گفتم کمی فشار میاد ، عکس رو ببینید . کلا کابل از کیس میزنه بیرون

Screenshot_20190720-020314.thumb.png.14c9f4af5411d68da07663c2c34a224d.png

ممکنه مشکل از همین بوده باشه ینی ب کابل فشار اومده باشه و باعث داغ شدنش شده باشه؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 11 ساعت قبل، alirezafps1 گفته است :

یه چیزی رو من چک کردم

کابل به خودی خود گرمایی نداره ، همه اون داغ شدنش در قسمت بین دوتا هشت پینی هست که به گرافیک وصل میشن. لازم به ذکره در کیس که بسته میشه به همون قسمتی که گفتم کمی فشار میاد ، عکس رو ببینید . کلا کابل از کیس میزنه بیرون

ممکنه مشکل از همین بوده باشه ینی ب کابل فشار اومده باشه و باعث داغ شدنش شده باشه؟؟؟؟

من پیشنهاد می دم به جای اینکه از یه کابل برای هر دو تا سوکت استفاده کنی، یه کابل برق 8 پین دیگه به پاور وصل کنی و از اون به سوکت دوم گرافیک وصل کنی.

این طوری برق گرافیک از 2 تا کابل جدا تامین می شه و برق کمتری از هر کدوم رد می شه و ممکنه کمک کنه.

ویرایش شده در توسط amir44

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من  جای شما بودم تا حل شدن این مشکل گرافیک رو زیر بار نمیردم ، هر لحظه احتمال اینکه گرافیکتون بسوزه خیلی زیاده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 7 ساعت قبل، alirezafps1 گفته است :

در دو بازی مختلف البته به دورفن دست نزدم و اندرولت نکردم
log1.thumb.png.227c003f14ec0bf4009f3a25dda8635b.pnglog2.thumb.png.02dcf6bf570b4cf80726b9f69fa24b3a.png

دما و ولتاژ عادی هس هر چند پیشنهاد میکنم ولتاژ رو حداقل تا 1075  پایین بیاری و دور فن رو بین 40 تا 65  درصد در لود کامل بزاری

هر 8 پین تا 150 وات  و هر 6 پین تا 75 وات میتونه ارائه کنه  این کارت بدون اورکلاک   140-150 وات در لود کامل مصرف میکنه ک کارت شما هم همینه

1)  این مشکل  میتونه از تهویه کیس باشه.  من بودم کیس رو باز میزاشتم

2) کانکتور های پاور و  و اسلات pcie کارت چک کن ک چفت شده باشن (از این موارد سوختگی زیاد اتفاق افتاده)

3) همونطور ک دوستمون   amir44 @  گفت برای سوکت دوم ی کابل 8 پین یا 6 پین جدا از پاور بگیر 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 29 تیر 1398 در 07:44، αяιαиχ97 گفته است :

1)  این مشکل  میتونه از تهویه کیس باشه.  من بودم کیس رو باز میزاشتم

3) همونطور ک دوستمون   amir44 @  گفت برای سوکت دوم ی کابل 8 پین یا 6 پین جدا از پاور بگیر 

بنده دو کابل 8 پین جدا از پاور وصل کردم و در کیس رو باز گذاشتم ، تقریبا مشکل حل شد ! از قرارمعلوم مشکل از تهویه کیس z+ grand هستش که البته مشخصه با اون اندازه کوچیک و یه فن Green GF120W-PWM عقب حریف rx580 بخاری نمیشه! البته فکر نمیکردم در این حد
به گمانم یک فن 140 یا 120 در جلو و یک فن بهتر مثل gf 120 بتونه به حل مشکل کمک کنه
ممنون از راهنمایی های همگی دوستان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست