Mantel

مشکل گلوگاه رایزن 1800x در بازی Control

Recommended Posts

بازی Control بشدت لگ داره و نوسان فریم شدید. مقدار لود GPU بین 30 تا 50 درصد متغیره CPU هم 20 یا 30 درصد زیر لوده و توی درگیری و تیر اندازی فریم تا زیر 30 میاد پایین و اصلا نمیشه هدف گرفت و شلیک کرد

vsync خاموشه تنظیمات روی Low رزولوشن 1440 در 900 هست. cpu تا 3.9Ghz اور شده رم هم 3000Mhz با XMP 2

تمام بازی ها بدون مشکل و روان اجرا میشن . حتی بازی Wolfenstein - Youngblood دیروز نصب کردم با حداکثر تنظیمات روان اجرا میشه

کارهایی که تا الان انجام دادم:

بازی رو دو بار پاک کردم و جای دیگه نصب کردم - بایوس رو سه چهار بار بار ریست کردم -درایو گیم رو از شب تا صبح گذاشتم Deep Defragment  شد - اسلات رم رو عوض کردم - هارد رو توسط HD Tune Pro تست کردم - درایور کارت گرافیک رو در safe mode  با DDU پاک کردم و جدیدترین درایور رو نصب کردم 436.15 ویندوز روی SSD نصبه و بازی روی هارد دیسک توشیبا 7200 دور

سیستمی که بازی کنترل روش نصبه :

ryzen 1800x

MSI B350 Gaming Pro Carbon

8GB 3000Mhz

GTX 980

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خب این مشکل چه ربطی به 1800X داره ؟

..................

هسته مجازی رو خاموش کن ببین چی میشه .

چقدر مموری گرافیک مصرف میشه ؟

تغییر تنظیمات تاثیر داره یا نه ؟ ( چه بد چه خوب )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

خب این مشکل چه ربطی به 1800X داره ؟

..................

چقدر مموری گرافیک مصرف میشه ؟

تغییر تنظیمات تاثیر داره یا نه ؟ ( چه بد چه خوب )

هسته مجازی رو خاموش میکنم نتیجش رو میگم.

مموری گرافیک حدود 1.5 گیگ و رم سیستم 5 گیگ.

تغییر گرافیک بهHIGH  فقط میزان لود GPU رو مقداری بالاتر میبره حدود 70 یا 80 درصد ولی فریم میکشه زیر 30

الان یه چیزی یادم اومد امیدوارم به دل نگیریbig VULTURE عزیز .

روز اول که Control رو نصب کردم GPU کامل 99% زیر لود میرفت و فریم بین 110 تا 120 بود.

مقصر شما هم هستید که سیستم من مشکل دار شده یه نرم افزار گذاشتین برای اورکلاک رم به اسم Ryzen DRAM Calculator 1.6.2 من با توجه به مشخصاتی که داده بود عین همون چیزی که گفته بود رم رو اورکردم 3 یا 4 بار وسط بازی Control سیستم ریست شد یا هنگ کرد یا از بازی پرید بیرون یا بلو اسکرین دادبه خودم گفتم بیخیال همون XMP رو فعال کردم ولی فریم دیگه هرگز برنگشت به حالت قبل بالای 4 - 5 بار بایوس ریست دادم فایده نداشته فکر کنم یکی از سخت افزارهام مشکل دار شده به لطف شما.

3.thumb.png.4608503661ddc424d62fe24682ec2e1c.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

تغییر گرافیک بهHIGH  فقط میزان لود GPU رو مقداری بالاتر میبره حدود 70 یا 80 درصد ولی فریم میکشه زیر 30

روز اول که Control رو نصب کردم GPU کامل 99% زیر لود میرفت و فریم بین 110 تا 120 بود.

مقصر شما هم هستید که سیستم من مشکل دار شده یه نرم افزار گذاشتین برای اورکلاک رم به اسم Ryzen DRAM Calculator 1.6.2 من با توجه به مشخصاتی که داده بود عین همون چیزی که گفته بود رم رو اورکردم 3 یا 4 بار وسط بازی Control سیستم ریست شد یا هنگ کرد یا از بازی پرید بیرون یا بلو اسکرین دادبه خودم گفتم بیخیال همون XMP رو فعال کردم ولی فریم دیگه هرگز برنگشت به حالت قبل بالای 4 - 5 بار بایوس ریست دادم فایده نداشته فکر کنم یکی از سخت افزارهام مشکل دار شده به لطف شما.

3.thumb.png.4608503661ddc424d62fe24682ec2e1c.png

ازشون شکایت کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 10 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

با توجه به این که در یه بازی دیگه فریم مناسب میگیرید بعیده مشکل سخت افزاری باشه .

دوتا کار انجام بدید .

اول تست از سرعت رم و CPU .

نصب مجدد ویندوز .

.........................................................

بنده قبلا توی همون تاپیک گفته بودم که :

توی تاپیک مرجع هم صحبت از بروز مشکل سخت افزاری و ... نبود .

میتونید با خودشون هم تماس بگیرید . این برنامه توی Guru3d صفحه داره :

https://forums.guru3d.com/threads/ryzen-dram-calculator-1-5-1-release-overclocking-dram-on-am4.422224/

.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، Mantel گفته است :

تمام بازی ها بدون مشکل و روان اجرا میشن

آخر نفهمیدم شما میگی رو بازی های دیگ روون اجرا میشه بعد میگی مشکل سخت افزاریه؟؟؟؟؟ 

ممکنه از کرک بازی باشه یا dll های مورد نیاز بازی باشه ک توسط آنتی ویروس پاک شده یا نصب نشده

البته مشکل باید با any desk  یا دسترسی فیزیکی بررسی بشه. اینجوری نمیشه نظر کلی داد 

ویرایش شده در توسط αяιαиχ97

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است :

آخر نفهمیدم شما میگی رو بازی های دیگ روون اجرا میشه بعد میگی مشکل سخت افزاریه؟؟؟؟؟ 

ممکنه از کرک بازی باشه یا dll های مورد نیاز بازی باشه ک توسط آنتی ویروس پاک شده یا نصب نشده

البته مشکل باید با any desk  یا دسترسی فیزیکی بررسی بشه. اینجوری نمیشه نظر کلی داد 

احتمالا در بلو اسکرین ها تعدادی فایل از بین رفته .

با نصب مجدد ویندوز به احتمال بسیار زیاد مشکل حل میشه .

بنده هم فکر نمی کنم مشکل سخت افزاری باشه . با این وجود نمیشه 100 در 100 نظر داد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 15 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

با مموتست رمها رو تست کنن ببین سالمن یا مشکل پیدا کردن

سلام والا بنده یک استیک رم Crucial 8GB 3000MHz دارم .

این نرم افزار تست محسوب میشه ؟ چون الان فقط همینو توی کامپیوتر دارم

memory.thumb.png.a081103ef16c2e746826c1c156c70b98.png

در 14 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

با توجه به این که در یه بازی دیگه فریم مناسب میگیرید بعیده مشکل سخت افزاری باشه .

دوتا کار انجام بدید .

اول تست از سرعت رم و CPU .

نصب مجدد ویندوز .

میشه اسم نرم افزار بدین با همینpassmark PerformanceTest میشه ؟ ممنون

متاسفانه نصب مجدد ویندوز نمیتونم انجام بدم

در 13 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است :

والا خودم هم گیج شدم بقیه بازی ها مشکل ندارن ولی Control کلا از ریشه پاک کردم توی ssd نصب کردم باز هم مثل روز اول که 120 فریم میگرفتم نشد تازه اون 120 فریم رو روی HDD میگرفتم

در 8 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

احتمالا در بلو اسکرین ها تعدادی فایل از بین رفته .

با نصب مجدد ویندوز به احتمال بسیار زیاد مشکل حل میشه .

بنده هم فکر نمی کنم مشکل سخت افزاری باشه . با این وجود نمیشه 100 در 100 نظر داد .

این ویندوز 10 حدود 4 ساله روی سیستم نصبه فقط به صورت آپگرید به روزش کردم کلی نرم افزار و بازی روشه نمیشه مجدد نصب کنم. فرمان chkdsk /f برای من کارایی داره ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

https://www.memtest86.com/download.htm

لینک دانلود

تو فلش نصب میشه و از طریق داس بوت میشه

در همون ابتدا رم مشکل داشته باشه نشون میده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 19 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

https://www.memtest86.com/download.htm

لینک دانلود

تو فلش نصب میشه و از طریق داس بوت میشه

در همون ابتدا رم مشکل داشته باشه نشون میده

مرسی داداش هسته مجازی رو خاموش کردم درست شد. به احتمال 99% رم سالمه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

هسته ی مجازی رو خاموش کردم سیستم 8 هسته ای شد . بازی کاملا دوباره روان شد فریم بالای 120 .

ولی الان من با 8 هسته چه کنم ؟تست CINEBENCH گرفتم اسکور از 1680 رسیده 1110

قبلا هسته ی مجازی روشن بودبا همون 16 هسته فریم 120 بود . مشکل از چیه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اصلا ویندوز و مالتی مدیا سریع شدن 😐

انگار ویندوز تازه نصب کردم. چرا اینطوری شده پس ؟

اسکور کمتر قدرت بیشتر ؟ مگه میشه ؟

سیستم داره پرواز میکنه تبهای فایر فاکس سریع باز میشن. عجیبه

ویرایش شده در توسط Mantel

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عزیز مطمئن باشید سخت افزاری نیست و مشکل با عوض کردن ویندوز درست خواهد شد . مگه میشه مشکل سخت افزار فقط در یک گیم خودشو نشون بده ؟ کرک و ........ هم گزینه های بعدی هستن . به احتمال خیلی زیاد یه سری فایلهاتون پاک شده که با تعویض ویندوز مشکل حل خواهد شد . 🌷

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من یه سووتی دادم 😁

دوستمون big vulture گفتن هسته ی مجازی رو خاموش کنم که میشه SVM یا system virtual machin که  خودش از قبل خاموش بود.

ولی من به اشتباه simulation multi-Threating رو خاموش کردم سیستم از 16 هسته شد 8 هسته ولی در کل  با 8 هسته اجرای نرم افزارها و حتی بازی ها و تب های فایر فاکس خیلی روان تر و سریع تر شد چراش رو نمیدونم.

ولی بعدا که متوجه اشتباهم شدم رفتم توی بایوس SVM که از قبل خاموش بود روشنش کردم و simulation multi-Threating مثل قبل گذاشتن روی Auto

الان کاملا مشکل بازی Control حل شده با 16 هسته فریم حدود 120 شده. خیلیجالبه که بازی control تا این حد محتاج SVM باشه ولی بازی های دیگه نه

در 42 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

عزیز مطمئن باشید سخت افزاری نیست و مشکل با عوض کردن ویندوز درست خواهد شد . مگه میشه مشکل سخت افزار فقط در یک گیم خودشو نشون بده ؟ کرک و ........ هم گزینه های بعدی هستن . به احتمال خیلی زیاد یه سری فایلهاتون پاک شده که با تعویض ویندوز مشکل حل خواهد شد . 1f337.png

دقیقا حق با شماست مشکل خرابی سخت افزار نبودبلکه تنظیمات سخت افزاری بود 😀

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

من یه سووتی دادم 😁

دوستمون big vulture گفتن هسته ی مجازی رو خاموش کنم که میشه SVM یا system virtual machin که  خودش از قبل خاموش بود.

ولی من به اشتباه simulation multi-Threating رو خاموش کردم سیستم از 16 هسته شد 8 هسته ولی در کل  با 8 هسته اجرای نرم افزارها و حتی بازی ها و تب های فایر فاکس خیلی روان تر و سریع تر شد چراش رو نمیدونم.

ولی بعدا که متوجه اشتباهم شدم رفتم توی بایوس SVM که از قبل خاموش بود روشنش کردم و simulation multi-Threating مثل قبل گذاشتن روی Auto

الان کاملا مشکل بازی Control حل شده با 16 هسته فریم حدود 120 شده. خیلیجالبه که بازی control تا این حد محتاج SVM باشه ولی بازی های دیگه نه

دقیقا حق با شماست مشکل خرابی سخت افزار نبودبلکه تنظیمات سخت افزاری بود 😀

خب به سلامتی .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

لطفا مشکل و راه حل رو اینجا :

قرار بدید تا در آینده بقیه دوستان هم استفاده کنند .

ممنون .

ویرایش شده در توسط big VULTURE

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

لطفا مشکل و راه حل رو اینجا :

قرار بدید تا در آینده بقیه دوستان هم استفاده کنند .

ممنون .

والا حوصله نمیکنم :(

اگه میخوای شما بگو از طرف من

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 6 ساعت قبل، Mantel گفته است :

هنوزم داری اشتبا میزنی

Svm مال ماشین مجازیه چه ربطی به هسته مجازی داره؟ 

هسته مجازی همونی بود که شما غیرفعال کردی شد 8 هسته و 8ترد

اگه فعال کنی میشه 8 هسته و 16 ترد که به 8تای اضافه ترد ها میگن هسته مجازی 

^_^

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 ساعت قبل، mَd گفته است :

هنوزم داری اشتبا میزنی

^_^

سلام

الان یه بار دیگه متن ایشون رو خوندم .

ایشون نوشتن :

ته کار ایشون هسته مجازی رو خاموش نکردن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 17 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

درود. ایشون فکر کنم svm و smt رو قاطی کردن توی نوشتار

اول فرمودن که svm که هسته‌ی مجازی هست رو خاموش کردن در صورتی که svm برای Virtualization هست و SMT برای هسته‌ی مجازی یا رشته...

نقل قول

بعد اینطور فرمودن که درسته:

نقل قول

سپس این کار رو کردن که به صورت پیشفرض ویندوز میاد و SMT رو غیرفعال می‌کنه مگر در شرایط خاص فعال بشه که حداقل بنده ندیدم:

نقل قول

و بعد نتیجه گیری فرمودن که محتاج SVM هست! در صورتی که می‌بایست می‌نوشتن SMT، چون در نهایت SMT رو فعال کردن که تونستن با 16 رشته بازی کنن

نقل قول

در کل به صورت پیشفرض در اکثر مادربردها قابلیت SMT غیرفعاله که می‌بایست فعال بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

الان یه بار دیگه متن ایشون رو خوندم .

ایشون نوشتن :

میگم که اشتبا زد ولی درست شد😂😂😂

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 6 ساعت قبل، mَd گفته است :

هنوزم داری اشتبا میزنی

^_^

سلام .والا من نمیدونم کدوم هسته ی مجازیه کدوم رشته ی مجازیه کدوم ماشین مجازیه😀 فقط گزینه ی SVM توی مادربرد MSI خاموش شده بود بنده روشنش کردم مشکل حل شد.

ولی قبلش simulation multi-Threating  رو اشتباه خاموش کرده بودم که باز هم مشکل حل شده بود ولی با 8 هسته سیستم کار میکرد.

در 58 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

درود. ایشون فکر کنم svm و smt رو قاطی کردن توی نوشتار

اول فرمودن که svm که هسته‌ی مجازی هست رو خاموش کردن در صورتی که svm برای Virtualization هست و SMT برای هسته‌ی مجازی یا رشته...

بعد اینطور فرمودن که درسته:

سپس این کار رو کردن که به صورت پیشفرض ویندوز میاد و SMT رو غیرفعال می‌کنه مگر در شرایط خاص فعال بشه که حداقل بنده ندیدم:

و بعد نتیجه گیری فرمودن که محتاج SVM هست! در صورتی که می‌بایست می‌نوشتن SMT، چون در نهایت SMT رو فعال کردن که تونستن با 16 رشته بازی کنن

در کل به صورت پیشفرض در اکثر مادربردها قابلیت SMT غیرفعاله که می‌بایست فعال بشه

سلام .خوبی ؟ نه درست نوشتم در هر دو صورت مشکل حل شده بود.

1- simulation multi-Threating  خاموش کردم (120 فریم با 8 هسته) مشکل حل شد ولی سیستم 8 هسته ای شد

2- simulation multi-Threating دوباره روشن کردم و SVM خاموش (30 فریم فول لگ با 16 هسته) باز فریم کشید پایین و فول لگ

3- simulation multi-Threating رو روشن کردم SVM هم روشن کردم (120 فریم با 16 هسته) توی این مرحله مشکل کاملا حل شد

4- simulation multi-Threating  خاموش SVM روشن (120 فریم با 8 هسته) این مرحله رو برای تست انجام دادم ببینم چی میشه

یه چیز جالبی که متوجه شدم وقتی سیستم 8 هسته ای شد. سرعت سیستم عامل بیشتر و روان تر شده بود ویندوز زودتر لود شد روی فیلم دابل کلیک میکردم اصلا فکر نمیکرد خیلی سریع اجرا میشد . فایر فاکس که همیشه 2 یا 3 ثانیه طول میکشید بالا بیاد (به علت تب های باز زیاد) زود اجرا شد.اینستاگرام و تلگرام سریع بدون درنگ باز میشدن.

اهل فن بگن راهی نیست سیستم همیشه اینطوری باشه ولی با همون 16 هسته ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

اهل فن بگن راهی نیست سیستم همیشه اینطوری باشه ولی با همون 16 هسته

نه 

من فکر میکنم رایزن تو مدیریت تسک و ترد بندی مشکل داره این سومین باره همچین چیزیو میشنوم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 9 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

اهل فن بگن راهی نیست سیستم همیشه اینطوری باشه ولی با همون 16 هسته ؟

درود . به علت اینه که رم شما روی حالت تک کاناله با cpu در ارتباطه . برای سیستم رایزن رم تک کاناله اصلا جالب نیست و عملکرد کلی سیستم پایین میاد - اما نه در کانورت ویدیو و امثال اون (رندرینگ - اسکور cinebench و غیره)

تنها راهش اینه که یک رم دیگه اضافه کنید روی حالت dual chanel سیستم شما روان تر و اجرای نرم افزارها سریع تر میشه با همون 16 هسته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فناوری هسته مجازی تعداد هسته رو 2 برابر می کنه اما پرفورمنس 2 برابر نمیشه . در این حالت پرفورمنس تک هسته کاهش پبدا می کنه .

برای مثال پردازنده ای 4 هسته ای با خاموش بودن هسته مجازی 100 امتیاز داره ،  در نتیجه هر ترد 25 امتیاز داره . حالا هسته مجازی رو روشن می کنیم ، امتیاز پردازنده میشه 160 و تعداد ترد میشه 8 . در نتیجه هر ترد 20 امتیاز داره .

در برنامه هایی که تک هسته اهمیت داره هسته مجازی میتونه تاثیر بد داشته باشه .

............................

نکته دیگه ای که @Farjam خان در یه تاپیک دیگه بهش اشاره کردند شلختگی در اجرای دستورات بود . وقتی یه پردازنده تعداد زیادی ترد داره دستورات بین تعداد زیادی ترد پخش میشه و این موجب تاخیر در پاسخ دهی میشه .

..........................

اما درمورد مشکل شما .

یه برنامه غیر رسمی برای این کار ساخته شده . اما هنوز مورد تائید ای ام دی قرار نگرفته .

شما میتونید فعلا که نیازی به قدرت کامل پردازندتون ندارید هسته مجازی رو خاموش کنید و زمانی که برای رندرگیر و ... به همه قدرت پردازندتون نیاز پیدا کردید دوباره هسته مجازی رو روشن کنید .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست