Mantel

مشکل گلوگاه رایزن 1800x در بازی Control

Recommended Posts

در 59 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

اهل فن بگن راهی نیست سیستم همیشه اینطوری باشه ولی با همون 16 هسته ؟

توصیه می‌کنم یه بار دیگه پست بنده رو مطالعه بفرمائید... (مطالعه‌ی دقیق)

ممکنه توی انتخاب قطعات، اسمبل، دما یا حتی تنظیم جزئیات Bios اشکالی وجود داشته باشه و همین دلیلش باشه

در مواردی حتی اتصالی کیس یا کابل‌ها و ... باعث افت و خیز توی سرعت و کارکرد سیستم میشن

ویرایش شده در توسط EHSANRF

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 38 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

یه برنامه غیر رسمی برای این کار ساخته شده . اما هنوز مورد تائید ای ام دی قرار نگرفته .

.............................

برای توضیحات بیشتر :

افزایش دو برابری کارایی پردازنده AMD Ryzen Threadripper 2990WX با این ترفند ساده

و

واکنش AMD به کارایی ضعیف پردازنده 32 هسته‌ای Ryzen Threadripper 2990WX

.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

درود . به علت اینه که رم شما روی حالت تک کاناله با cpu در ارتباطه . برای سیستم رایزن رم تک کاناله اصلا جالب نیست و عملکرد کلی سیستم پایین میاد - اما نه در کانورت ویدیو و امثال اون (رندرینگ - اسکور cinebench و غیره)

تنها راهش اینه که یک رم دیگه اضافه کنید روی حالت dual chanel سیستم شما روان تر و اجرای نرم افزارها سریع تر میشه با همون 16 هسته

دادش من رم ندارم تست کنم بایدجفت  رمهای سیستم دوستم رو بزارم رو سیستم. تا فردا تست میکنم نتیجش رو میگم

در ۱ ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

توصیه می‌کنم یه بار دیگه پست بنده رو مطالعه بفرمائید... (مطالعه‌ی دقیق)

ممکنه توی انتخاب قطعات، اسمبل، دما یا حتی تنظیم جزئیات Bios اشکالی وجود داشته باشه و همین دلیلش باشه

در مواردی حتی اتصالی کیس یا کابل‌ها و ... باعث افت و خیز توی سرعت و کارکرد سیستم میشن

والا بایوس رو ریست کردم تنظیمات پیشفرض هستن . در حال حاضر سیستم مشکلی نداره. فقط با 8 هسته ویندوز بهتر و سریع تره همین . بازی Control مشکلش حل شد . فکر کنم این دوستمون درست گفت سیستمم سینگل چنل هست باید دوتا رم بزارم ببینم چی میشه. به هر حال ممنون

در 46 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

coreprio دانلود کردم تست میکنم نتیجش رو میگم ولی برای ryzen 7  کار میده آیا ؟

ویرایش: آقا شما همیشه نرم افزار خطرناک پیشنهاد میدی😀 الان اجراش کردم اینو نوشته :General Disclaimer and Liability Release: USE AT YOUR OWN RISK

میترسم به فنا برم . فعلا پول مول ندارم سیستم یه طوریش بشه بدبختم

ویرایش شده در توسط Mantel

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

آقا این نرم افزار Coreprio اجرا کردم ولی فرقی نکرد . تنظیمات خواصی داره ؟

ببین داداش یه چیزی بگم شاید کمک کرد.

الان با 16 هسته physics اسکور پردازنده ی بنده اینه: 568

physics.thumb.png.d404c5d62086cc8748d4923905a468df.png

درصورتی که وقتی سیستم 8 هسته میشه فیزیکس اسکو تا حدود 800 میرسه ولی اسکور CINEBENCH خیلی کم میشه. الان با این نرم افزار Coreprio میشه یه کاری کرد اسکور فیزیکس زیاد بشه با همون 16 هسته فعال ؟

و اسکور CINEBENCH هم تغییری نکنه ؟ اصلا Physics مهمتره یا اسکور CINEBENCH ؟ ممنون

متاسفانه + هام تمام شده.

ویرایش شده در توسط Mantel

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نرم افزار coreprio برای TR ها توسعه داده شده . چون از 4 بخش تشکیل شده اند . در حالی که سری Ryzen 7 از 2 بخش ساخته شده اند .

شاید در آینده ای ام دی یا اشخاص و شرکتهای دیگه برای این مشکل اقداماتی انجام بدن .

تمرکز ای ام دی در رفع سخت افزاری مشکلات بوده و سری Zen2 و 3 و .... رو برای این منظور توسعه داده .

.........................

اما در مورد نتایج بنچمارک ها .

بنچمارک ها عموما سیستم رو فقط از یک جهت مورد بررسی قرار میدن و نمره ای هم که میدن فقط در همون مبنا قابل پذیرش هستش . به همین دلیل بنچمارک ها (فقط بنچمارک های معتبر مد نظر هستش )  در حالت کلی به هم دیگه ارجحیت ندارن . یعنی نمیشه گفت کدومشون مهمتره . برای یه کار نمره بنچمارک X مهمتره برای یه کار دیگه نمره بنچمارک Y . اینجا مصرف کننده هستش که باید بدونه کدوم بنچمارک بر اساس نیازش مهمتره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان مشکل هنوز پابرجاست ولی با روشن کردن SVM کمتر شده . در محیط های بسته قبل از شروع درگیری 100 تا 120 فریم میگیرم .

توی درگیریها و تیر اندازی موقع انفجار فریم میکشه زیر 30 و میزان درگیری GPU بین %20 تا 30% میرسه. کل یوتیوب  و گوگل رو گشتم چیی دستگیرم نشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رم هارو روی حالت دو کاناله قرار دادی ؟  کارهایی که باید انجام بدی

1- دو کاناله کردن رم

2-در صورت تک کاناله بودن با توجه به 8 گیگ رم گزینه ی page file رو روی ssd قرار بده حجمش رو حداقل 2 گیگ و حداکثر 4 گیگ Set کن (یا بیشتر)

3-از device manager>system device>HPET - High Precision Event Timer رو از کار بنداز Disable کن (با توجه به گفته ی شرکت ای ام دی HPET برای پردازنده Ryzen سم محسوب میشه)

4-گزینه ی SVM رو از بایوس خاموش کن چون ربطی به مشکل شما نداره

ویرایش شده در توسط 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

رم هارو روی حالت دو کاناله قرار دادی ؟  کارهایی که باید انجام بدی

1- دو کاناله کردن رم

2-در صورت تک کاناله بودن با توجه به 8 گیگ رم گزینه ی page file رو روی ssd قرار بده حجمش رو حداقل 2 گیگ و حداکثر 4 گیگ Set کن (یا بیشتر)

3-از device manager>system device>HPET - High Precision Event Timer رو از کار بنداز Disable کن (با توجه به گفته ی شرکت ای ام دی HPET برای پردازنده Ryzen سم محسوب میشه)

4-گزینه ی SVM رو از بایوس خاموش کن چون ربطی به مشکل شما نداره

سلام رفیقم هنوز نیومده رم هاشو بیاره تست کنم ولی hpet رو خاموش کردم پیج فایل هم 4 گیگ ست کردم نه تنها مشکل بازی حل شد کلا سیستم سریع شد مثل همون موقعی که 8 هسته ای شده بود حالا نمیدونم تاثیر پیج فایل بوده یا hpet چون هردو کارو همزمان انجام دادم سیستم رو ریست کردم از این رو به اون رو شد دمت گرم💝

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 ساعت قبل، Mantel گفته است :

سلام رفیقم هنوز نیومده رم هاشو بیاره تست کنم ولی hpet رو خاموش کردم پیج فایل هم 4 گیگ ست کردم نه تنها مشکل بازی حل شد کلا سیستم سریع شد مثل همون موقعی که 8 هسته ای شده بود حالا نمیدونم تاثیر پیج فایل بوده یا hpet چون هردو کارو همزمان انجام دادم سیستم رو ریست کردم از این رو به اون رو شد دمت گرم1f49d.png

خاموش کردن HPET مشکل شما رو حل کرده یه نگاهی به این ویدیو بندازید

HPET ON vs HPET OFF ( WINDOWS 10 ) | Ryzen 5 2600 + VEGA 56 Gaming Benchmarks

https://www.aparat.com/v/Ydi9a

https://www.youtube.com/watch?v=YssdyMOCLQU

HPETدر اکثر بازی ها شاید بین 3 تا 5 درصد تفاوت داشته باشه ولی بعضی از بازیها بالای 50 درصد فرق میکنه مثلا توی همین ویدیو بازی shadow of war با HPET ON نزدیک به 45 فریم گرفته و با HPET OFF بالای 140 فریم

CONTROL جز همون بازی هایی هست که با HPET ON مشکل داره فقط برای سیستم های رایزن نه اینتل چون HPET محصول مشترک ماکروسافت و اینتل هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من تستی دیدم پردازنده های 8 هسته ای 16 رشته ای ای ام دی اگر همه رشته ها فعال باشه توی بازی فریم کمتری میگیرید نسبت به 8 هسته ای کردن اون پردازنده! 

دلیلشم نرفتم ببینم چیه! ولی افت فریم به شدت محسوس بود! به نظر من نکته ضعف ای ام دی هست این مساله که کارایی پردازنده های 16 رشته ای رو فعلا به چالش میکشه...

ویرایش شده در توسط jj-191

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

HPETدر اکثر بازی ها شاید بین 3 تا 5 درصد تفاوت داشته باشه ولی بعضی از بازیها بالای 50 درصد فرق میکنه مثلا توی همین ویدیو بازی shadow of war با HPET ON نزدیک به 45 فریم گرفته و با HPET OFF بالای 140 فریم

CONTROL جز همون بازی هایی هست که با HPET ON مشکل داره فقط برای سیستم های رایزن نه اینتل چون HPET محصول مشترک ماکروسافت و اینتل هست

این نظر کاملا درسته...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

تا مرز عوض کردن ویندوز چهار سالم با کلی نرم افزار  و بازی داشتم پیش میرفتم 😀

SVM هم از بایوس خاموشه gpu چسبیده 99% فریم هم عالیه. الان گرافیک بازی رو بردم بالا وگرنه فریم از 75 پایینتر نمیاد. دمت گرم داداش

1.thumb.png.9a84fdc153c814ec32f9f5484098efa9.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 16 ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

سلام میشه بیشتر راجع به این توضیح بدید؟

ویرایش شده در توسط mَd

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 11 ساعت قبل، Mantel گفته است :

تا مرز عوض کردن ویندوز چهار سالم با کلی نرم افزار  و بازی داشتم پیش میرفتم 😀

SVM هم از بایوس خاموشه gpu چسبیده 99% فریم هم عالیه. الان گرافیک بازی رو بردم بالا وگرنه فریم از 75 پایینتر نمیاد. دمت گرم داداش

1.thumb.png.9a84fdc153c814ec32f9f5484098efa9.png

متاسفانه این بازی بهینه سازیش مزخرفه که وگا باید 70 فریم در fhd بده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، mَd گفته است :

سلام میشه بیشتر راجع به این توضیح بدید؟

چیز خاصی نیست توی گوگل یه سرچ بزنی دستت میاد

در کل اگر سیستم اینتل داری بزار تنظیمات پیشفرض بمونه اگر AMD داری حتما خاموش کن

در سیستم های AMD با خاموش کردنش بین 5 تا 8 درصد افزارش کارایی و بهبود Latency بدست میاری 

در بعضی بازیها بالای 50 درصد افزایش فریم نمونش CONTROL و Shadow of  war

از سری Ryzen - 2000 به اونور حتی در مادربردهای AMD هم گزینه ی HPET وجود نداره - هنگام نصب ویندوز به صورت خودکار با تشخیص سیستم بر پایه ی AMD ویندوز گزینه ی HPET رو OFF میکنه .

ولی این دوستمون به گفته ی خودش هنگام اورکلاک چندین بار سیستم بلو اسکرین داده و یا فریز شده یا هنگ کرده - برخی تنظیمات ویندوز به حالت کارخانه برگشتن و طبعا HPET روشن شده.

یکی دو سال پیش یک تاپیک درباره ی High Precision Event Timer توی همین فروم زده شده بود ولی هرچی میگردم پیداش نمیکنم.

یک ویدیو توی یوتیوب دیدم که میگفت amd تایمر مخصوص خودش رو داره وقتی hpet روشن باشه تداخل تایمرها باعث زیاد شدن زمان تاخیر latency میشه.

ویرایش شده در توسط 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست