Coffee Addicted

ایران به استقبال ۵G می‌رود !

Recommended Posts

سلام این خبر رو دیدم که قرار تا سال 2022اینترنت 5Gاضافه بشه

ولی با وضعیت حجم و هزینه ی اینترنت سیم کارتی انصافا 10Gهم بیاد باز نمیصرفه🙄اینترنت4G تو آمریکا و اروپا هم محدودیت دانلودی داره 40 گیگ 1 ماه

ایران قرار است از سال دیگر تکنولوژی نسل پنجم (۵G) را به صورت محدود تست کند تا پس‌ از آن همزمان با سایر کشورهای دنیا، در سال ۲۰۲۲ این فناوری به مصرف عموم کاربران برسد.
مهم‌ترین ویژگی تکنولوژی ۵G کاهش تأخیر در زمان دسترسی به ارتباط است. به نحوی که در نسل ۴ موبایل دریافت اینترنت به‌طور متوسط با تأخیر ۳۰ تا ۴۰ میلی‌ثانیه همراه است اما با ۵G می‌توان این میزان تأخیر را به زیر یک میلی‌ثانیه رساند.

معاون وزیر ارتباطات گفت: در بخش زیرساخت شبکه، تجهیزاتی مانند سیستم انتقال و فیبر را می‌توان از توان داخلی تهیه کرد و ظرفیت خوبی در کشور برای تولید این تجهیزات وجود دارد اما مشکل ما در حوزه تجهیزات رادیویی و شبکه دسترسی است که باید این تجهیزات را به‌صورت ارزی وارد کشور کنیم. البته بخش‌هایی را می‌توان با تغییر نرم‌افزاری شبکه، به سمت نسل ۵ برد اما در مجموع برای تجهیز شبکه ارتباطی کشور به نسل ۵ ارتباطات، نیازمند تلفیق توانمندی داخلی و بین‌المللی هستیم.

ون وزیر ارتباطات با بیان اینکه نخستین موضوع مربوط به طیف فرکانسی مناسب نسل پنجم ارتباطات است که بتواند اینترنت بالای یک گیگابیت بر ثانیه را پوشش دهد، گفت: بر این اساس باید روی باند فرکانسی ۳۵۰۰ گیگاهرتز و طیف فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ گیگاهرتز تمرکز کنیم که در این زمینه در حال بررسی جوانب هستیم.

محدودیتی برای ارائه پهنای باند به ۵G نداریم !

در این زمینه سجاد بنابی نایب رئیس هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، تأکید کرد: هر میزان پهنای باندی که اپراتورهای موبایل برای ۵G نیاز داشته باشند از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت در اختیارشان قرار می‌گیرد.

وی گفت: نسل پنجم ارتباطات بیشتر بر تجهیزات لایه دسترسی (اکسس) متمرکز است که در این زمینه اپراتورهای موبایل باید بتوانند این تکنولوژی را به‌روز کنند؛ اما در حوزه شبکه انتقال و دیتا که مربوط به زیرساخت‌های ارتباطی می‌شود، شرکت ارتباطات زیرساخت محدودیتی در ایجاد ظرفیت‌های مدنظر ندارد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 47 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :
میزان تأخیر را به زیر یک میلی‌ثانیه رساند.

من همین رو خوندم در ایران اصلا این طور نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 9 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است :

من همین رو خوندم در ایران اصلا این طور نیست

منظورش صد در صد پینگ داخلیه !!! الان 4Gمن دارم و تمام استفاده ام فقط نت 4Gتو بازی ها پینگم 85تا100هست فقط تو CSGOپینگم 65تا75هست

هزارتا عکس و ویدئو هم میتونم بزارم قبلا هم آپلود کردم البته کانتر سرور های خیلی قوی ای داره ولی با اومدن 5Gباید پینگ 60با اروپا تو بازی هایی مثل rainbow sixداشته باشیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :
 تأخیر را به زیر یک میلی‌ثانیه رساند.

سلام خوبی ؟ زمان تاخیر HDD هنگام کپی فایل بین 8ms تا 500ms متغیره . بعد 5G زیر 1ms زمان تاخیرشه ؟ کمتر از 1ms میشه ns = nano secound یا همون نانو ثانیه که زمان تاخیر رم با ns محاسبه میشه

اگر درست باشه که خیلی جالب میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، Mantel گفته است :

سلام خوبی ؟ زمان تاخیر HDD هنگام کپی فایل بین 8ms تا 500ms متغیره . بعد 5G زیر 1ms زمان تاخیرشه ؟ کمتر از 1ms میشه ns = nano secound یا همون نانو ثانیه که زمان تاخیر رم با ns محاسبه میشه

اگر درست باشه که خیلی جالب میشه

من یادمه با لن گیم میزدم مینوشت ping 1😁من اصلا صحبتم این نیست بشه 1 ولی قطعا پینگ با اروپا خیلی بهتر میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این سرعت فقط برا وقتی خوبه که نت شبانه داشته باشی که شاید اون موقع کلا شبانه رو حذف کنن حالا بماند که حالا همین سرعت 4g هم الکیه و در حد همون 3g

در روز هم اکثر مردم سرعتو رو 3g میزارن کمتر مصرف بشه

ولی اگه واقعا پینگش حداقل بیاد زیر ۵۰ عالی میشه(تا سال ۲۰۲۲ کی زندس کی مرده یه وعده امروز میدن فردا میزنن زیرش)

در کل فقط برا گیمرا در صورت پینگ خوب کاربرد داره

ویرایش شده در توسط Miad007

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست