رفتن به مطلب

High fps not smoth

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 2 سالی هست با یه موضوع درگیرم اونم اینه که من FPS ام داخل همه بازیها بالاس ولی بازی روون نیست و این اتفاغ وقتی درست  میشه ک من مثلا درایورارو نصب میکنم یا ویندوز عوض میکنم یا بازیو از اس اس دی جاشو عوض میکنم  یه 1 ساعتی اوکی میشه  ولی همه اینکارا موقتی هستش توی یه تاپیک خارجی خوندم طرف  مثلا nvidia experience پاک کرده مشکلش موقتی حل شده  و  بعد از اینها هر چی میگزره بازی از لحاظ روونی موس و کیبورد  تو بازیهایی مثه CS GO     و APEX  و REALM ROYAL و هر بازی که شوتینگی بوده امتحان کردم و بعد از 1 ساعت یه حالت لش و سنگینی توی راه رفتن پیدا میشه و هر کاریم کردم همینطوری بوده یعنی موقتی بوده ویندوز عوض کردم 

کارایی ک انجام دادم 

باطری مادربوردو برداشتم از برق کشیدم 

از ویروس نیست

درایورامو آپدیت کردم و با خیلی نرم افزارای دیگه امتحان کردم برای نصب درایورها

با یه مادربورد دیگه امتحان کردم  با یه پاور دیگه امتحان کردم  

گرافیکو کلا برداشتم و با  گرافیک سیپیو امتحان کردم

تنظیمات اینویدا مثل vertical sync خاموش کردم و هر تنظیمی داخل انویدیا 

با ویندوز های دیگه مثل 7  و 8.1 و 10 با انواع ورژنهاشون امتحان کردم 

داخل بایوس intel turbo boost خاموش کردم 

xmp خاموش و روشن امتحان کردم 

تنظیمات usb داخل بایوس تغیر دادم 

بایوس آپدیت کردم 

داخل کنترل پنل power option رو high گذاشتم

و کلی کار دیگه که همه اگرم درس شده موقتی برای 1 یا 2 ساعت بوده و این لش بودن داخل بازیها ری اکشنو پایین آورده و با اینکه FPS 300 ولی اصلا احساس روونی ک باید  نمیکنم من سیستم قبلیم برای عصر حجر بود ولی این مشکلو نداشت ولی با این سیتم جدید ......  سیستمم اینه

MSI GAMING Z270 CAPON PRO 

I7 6700K 

MSI GTX 1080 GAMING X8

RAM GSKILL 2800

16 gb

COOLER :COLER MASTER MASTER LIQUD 240

PSU: CORSAIR 750 RX 

SSD SAMSUNG EVO

HDD WD BLUE 

Monitor:benq Xl24z30T

واقعا این مشکل خیلی رو مخه و اصلا هیچ بازی لذت نداره  و اینکه من توی هر زمینه ای به خیلیها کمک کردم و راه حلشو پیدا کردم ولی این یکیو هر کاری کردم نشده 

ویرایش شده توسط alivictor
لینک به دیدگاه

سلام صبح بخیر 

بازی رو هارد نصبه یا ssd?

لینک به دیدگاه

حجم رم چقدره؟

معمولا کندی بعد از یه مدت بازی کردن دلیلش پر شدن رم هست.....مخصوصا تو رزولوشن بالا

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، alivictor گفته است :

سلام 2 سالی هست با یه موضوع درگیرم اونم اینه که من FPS ام داخل همه بازیها بالاس ولی بازی روون نیست و این اتفاغ وقتی درست  میشه ک من مثلا درایورارو نصب میکنم یا ویندوز عوض میکنم یا بازیو از اس اس دی جاشو عوض میکنم  یه 1 ساعتی اوکی میشه  ولی همه اینکارا موقتی هستش توی یه تاپیک خارجی خوندم طرف  مثلا nvidia experience پاک کرده مشکلش موقتی حل شده  و  بعد از اینها هر چی میگزره بازی از لحاظ روونی موس و کیبورد  تو بازیهایی مثه CS GO     و APEX  و REALM ROYAL و هر بازی که شوتینگی بوده امتحان کردم و بعد از 1 ساعت یه حالت لش و سنگینی توی راه رفتن پیدا میشه و هر کاریم کردم همینطوری بوده یعنی موقتی بوده ویندوز عوض کردم 

کارایی ک انجام دادم 

باطری مادربوردو برداشتم از برق کشیدم 

از ویروس نیست

درایورامو آپدیت کردم و با خیلی نرم افزارای دیگه امتحان کردم برای نصب درایورها

با یه مادربورد دیگه امتحان کردم  با یه پاور دیگه امتحان کردم  

گرافیکو کلا برداشتم و با  گرافیک سیپیو امتحان کردم

تنظیمات اینویدا مثل vertical sync خاموش کردم و هر تنظیمی داخل انویدیا 

با ویندوز های دیگه مثل 7  و 8.1 و 10 با انواع ورژنهاشون امتحان کردم 

داخل بایوس intel turbo boost خاموش کردم 

xmp خاموش و روشن امتحان کردم 

تنظیمات usb داخل بایوس تغیر دادم 

بایوس آپدیت کردم 

داخل کنترل پنل power option رو high گذاشتم

و کلی کار دیگه که همه اگرم درس شده موقتی برای 1 یا 2 ساعت بوده و این لش بودن داخل بازیها ری اکشنو پایین آورده و با اینکه FPS 300 ولی اصلا احساس روونی ک باید  نمیکنم من سیستم قبلیم برای عصر حجر بود ولی این مشکلو نداشت ولی با این سیتم جدید ......  سیستمم اینه

MSI GAMING Z270 CAPON PRO 

I7 6700K 

MSI GTX 1080 GAMING X8

RAM GSKILL 2800

COOLER :COLER MASTER MASTER LIQUD 240

PSU: CORSAIR 750 RX 

SSD SAMSUNG EVO

HDD WD BLUE 

واقعا این مشکل خیلی رو مخه و اصلا هیچ بازی لذت نداره  و اینکه من توی هر زمینه ای به خیلیها کمک کردم و راه حلشو پیدا کردم ولی این یکیو هر کاری کردم نشده 

عزیز من مشکل از مانیتور هست میشه بگید چیه مانیتورتون ؟

لینک به دیدگاه

یه موردی که نظز شخصی خودمه ولی من وقتی میخواستم درایور انویدا رو نصب کنم همراهش  geforce experience  رو نصب نمیکردم.

چون وسط بازیهای انلاین بعضی مواقع برای خودش دانلود میکرد و یه سنگینی رو سیستم مینداخت. بعد اینکه فقط درایور بدون اکپرینس رو نصب کردم خیلی بهتر شد.

جدا از اون مقدار رم هم خیلی شرطه 

ویرایش شده توسط MEHR_1993
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

احتمالا نمایشگرتون به مشکل خورده میزان ریفرش ریت تولیدی رو مانیتور نمیتنونه جواب بده

کابلشوعوض کنید از کابل  dp یاhdmiکیفیت خوب استفاده کنید

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام صبح بخیر 

بازی رو هارد نصبه یا ssd?

رو جفتش امتحان کردم ویندوز هم روی ssd نصبه 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، elnino99 گفته است :

مانیتورتون رو نگفتید؟ 

مانیتورم benq 144   هرتز و 1 میلی ثاینه Xl24z30 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، *ghost* گفته است :

حجم رم چقدره؟

معمولا کندی بعد از یه مدت بازی کردن دلیلش پر شدن رم هست.....مخصوصا تو رزولوشن بالا

16 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Slasher گفته است :

عزیز من مشکل از مانیتور هست میشه بگید چیه مانیتورتون ؟

Benq Xl24z30  و اینکه اگه از مانیتوره چرا به صورت رندگم گ شانسی با بعضی تغییرات به صورت موقت اوکی میشه   عجیبه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MEHR_1993 گفته است :

یه موردی که نظز شخصی خودمه ولی من وقتی میخواستم درایور انویدا رو نصب کنم همراهش  geforce experience  رو نصب نمیکردم.

چون وسط بازیهای انلاین بعضی مواقع برای خودش دانلود میکرد و یه سنگینی رو سیستم مینداخت. بعد اینکه فقط درایور بدون اکپرینس رو نصب کردم خیلی بهتر شد.

جدا از اون مقدار رم هم خیلی شرطه 

اینکارم کردم من اون کارایی ک بالا گفتم شاید 20 درصد ار کارایی بوده ک انجام دادم یا نتیجه نداده یا موقتی بوده الان میخوام یه کار دیگه کنم  یه تبدیل pci به usb بگیرن اینطوری امتحان کنم یا با یه رم دیگه واقعا ۲ ساله این مشکل مخمو خورده 

لینک به دیدگاه

چند مورد رو میتونید چک کنید ! 

اول مانیتور خودتون روی سیستم دیگه ای هست که این مشکل حل میشه یا نه ! و سوال قبلش اینه که تنظیمات انویدیا رو برای 144هرتز ست کردین ؟ 

دوم گرافیک سیستم هست که ایا پورت تصویری که استفاده میکنید یا حتی کابل مشکل نداره و سالمه ! و گرافیک رو روی سیستم دیگه هم تست کنید ! 

و سوم و بدترین چیز ممکنه اینه که رم شما مشکل داشته باشه و باعث مشکلات شه 

روون نبودن بازی شما به چه شکل هست ؟ افت فریم میده بهتون یا عدد فریم 144 هست و بازی روون نیست ؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

درود

احتمالا نمایشگرتون به مشکل خورده میزان ریفرش ریت تولیدی رو مانیتور نمیتنونه جواب بده

کابلشوعوض کنید از کابل  dp یاhdmiکیفیت خوب استفاده کنید

ببین اینکارو هم خواستم بکنم ولی گفتن باید کابل display port 1.2. خوب و اصل گیر بیاری مثلا از امازون سفارشش بدی و اینا ک تو ایران هست بگیری  به دردت نمیخوره و اینکه خوددم رو این مورد خیلی شک دارم ولی چیزی ک هست چرا ویندوز ک عوض میکنم 1 ساعت درسته یا اینکه چرا درایورا یه مدت نصبه بعد غیر کارت گرافیک همه درایورای چیپستو اینارو پاک میکنم. بدومه اینکه نصب کنم همینطوری میرم تو بازی باز واسه 1 ساعت موقت عالی و روون میشه و هر چی میپذره بدتر میشه

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

چند مورد رو میتونید چک کنید ! 

اول مانیتور خودتون روی سیستم دیگه ای هست که این مشکل حل میشه یا نه ! و سوال قبلش اینه که تنظیمات انویدیا رو برای 144هرتز ست کردین ؟ 

دوم گرافیک سیستم هست که ایا پورت تصویری که استفاده میکنید یا حتی کابل مشکل نداره و سالمه ! و گرافیک رو روی سیستم دیگه هم تست کنید ! 

و سوم و بدترین چیز ممکنه اینه که رم شما مشکل داشته باشه و باعث مشکلات شه 

روون نبودن بازی شما به چه شکل هست ؟ افت فریم میده بهتون یا عدد فریم 144 هست و بازی روون نیست ؟ 

Fps چه موقعی ک روون و عالیه و چ موقع لش شدن یکیه بالای ۲۰۰ تنظیمات انویدیا رو هم گذاشتم روی 144 و یه چیز دیگه اگه روی 60 هرتزم باشه بازم کم کم لش میشه ولی با سرعت کمتری عجیبه الانم با کابل dvi خوده مانیتور وصله و با یه کابل hdmi سونی هم ک نمیدونم به اندازه کافی خوب بوده یا نه تست کردم بازم همینطوریه  چیزی ک عجیبه با هر تغییر به صورت موقتی نیم ساعت 1 ساعتی درس میشه مثلا من درایورامو نصب میکنم، اول ویندوز تازه، بعد 1 ساعتی خوبه بعد به مروره زمان از این روونی کم میشه کم میشه کم میشه و fps همیشه یکیه بعد میرم دیوایس منیجر  بعد 1 ماه از نصب ویندوز حالا درایورهارو  پاک کنم مثلا چیپست و اینا  غیر کارت گرافیک همینطوری برم توبازی واسه 1 ساعتی باز اوکی میشه و باز نصب کنم پاک کنم برم دیگه سریع نمیشه دخیلی عجیبه واقعا نمیدونم چیه این شایدم به قول شما رم باشه و کش خالی نکنه یا همچین چیزی شایدم سیپیو نمیدونم خیلی عجیبه این مشکل مانیتور هم جای دیگه تست نکردم به کابل مانیتور هم شک داذم ولی گفتن باید یه displayport  با کیفیت خارجی و اورحینال گیر بیاری  واقعا مشکل  مسخره و گیج کننده ای هستش

لینک به دیدگاه

دوستان اکثر موارد رو اشاره کردند اما حدالمکان موررد دما پردازنده و گرافیک رو هم در قسمتی که با حالت اسلو موشن بررسی کنید و همینطور میزان اشغال شدن رم هم در تسک منیجز

احتمال این که بعد از مدتی بازی به دلیل افزایش دما پردازنده یا گرافیک فرکانس کاری پایین بیاد و شما با اون حالت اسلو موشن مواجه بشید هست یا پر شدن میزان رم در حین بازی بعد از مدتی

پ.س

این اتفاق روی بازی های کرکی یا اورجینال اتفاق میوفته؟

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، farshid0018 گفته است :

دوستان اکثر موارد رو اشاره کردند اما حدالمکان موررد دما پردازنده و گرافیک رو هم در قسمتی که با حالت اسلو موشن بررسی کنید و همینطور میزان اشغال شدن رم هم در تسک منیجز

احتمال این که بعد از مدتی بازی به دلیل افزایش دما پردازنده یا گرافیک فرکانس کاری پایین بیاد و شما با اون حالت اسلو موشن مواجه بشید هست یا پر شدن میزان رم در حین بازی بعد از مدتی

پ.س

بنده هم در تایید فرمایشات آقا فرشید بگم که حتما در طول بازی دمای قطعات مختلف رو کنترل و مانیتور کنید.

شاید پس از مدتی روشن بودن و بازی کردن دما بالا میره و سیستم down clock میشه تا مشکلی پیش نیاد.

البته در کل دمای بالاتر باعث کارایی کمتر هست همیشه.

لینک به دیدگاه

به نظر بنده مشکل از cpu

دماش زیاد میشه و thermal throttle میکنه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، alivictor گفته است :

حالا یه چی بگم شایدم امتحان کرده باشی

همون موقه که میگی مشکل بوجود میاد مانیتور رو خاموش روشن کن ببین چی میشه

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Arthur گفته است :

بنده هم در تایید فرمایشات آقا فرشید بگم که حتما در طول بازی دمای قطعات مختلف رو کنترل و مانیتور کنید.

شاید پس از مدتی روشن بودن و بازی کردن دما بالا میره و سیستم down clock میشه تا مشکلی پیش نیاد.

البته در کل دمای بالاتر باعث کارایی کمتر هست همیشه.

نه ببین من ک نگفتم کامپیوترو روشن خاموش کنم یا بعد از مدتی خاموش بودن دوباره روشن کنم اینطوری  درس میشه  میگم وقتی اون 1 ساعت بگذره دیگه تمومه دیگه چه پیسی خاموش روشن کنی چ هر چی همونطوزی میمونه و دما رو هم من چک کردم  دما همیشه زیر ۶۰ ولی به اینی که دوستمون میگه مشکل سیپیو هم باشه هم هس من با یه سیپیو دیگه هم امتحان میکنم و خبرشو میدم همینجا امیدوارم درس بشه چون گند زده به تمامه بازی و لذتی ک  آدم میخواد از  بازی ببره

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

حالا یه چی بگم شایدم امتحان کرده باشی

همون موقه که میگی مشکل بوجود میاد مانیتور رو خاموش روشن کن ببین چی میشه

این کارو کردم حتی ریست فکتوری و عوض کردن تنظیمات مانیتور 

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Daniel Stark گفته است :

به نظر بنده مشکل از cpu

دماش زیاد میشه و thermal throttle میکنه

اینو یکه کس دیگم بهم گفت یعنی سیپیو کلا خراب شده؟ چون در هیچ صورتی سیپیو دماش از ۶۰ بالاتر نمیره  انگار قفل میشه رو ۶۰ ولی اینکه میرم دیوایس منیجرو مثلا یه سری درایورو پاک میکنم یا یه سری تغیراته مثل  تغییر مکان از ssdبه هرد یا برعکس شانسی برای ۱ ساعت اوکی میشه  و باز دوباره کم کم...هم عجیبه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، farshid0018 گفته است :

پ.س

با ام اس آی افتر بورن چک کردم  دمای سیپیو و گرافیک زیر ۶۰ کلاک در بالاترین حالت البته سیپیو و گرافیک و با تغیر کلاک هیچ چیزی عوض نمیشه یعنی چیزی ک مد نظر من اف پی اس همچنان بالا ولی روونیی ک موقتی بوده هیچ موقع اینطوری نیست رم هم کم نمیاد بعضی بازیها شاید ۴ تا رم میخواسته ک من 1۶ هستش رمم  و در اخرین مورد بگم این مشکل هم برای همه بازیها و همچنین ویندوز هم حس میشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mَd گفته است :

به نظرم همچین چیزی امکان نداره

فیلم بگیرید بفرستید

توی یه فرومه خارجی 👇👇

IMG_20191207_153152_025.jpg

IMG_20191207_153145_100.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...