obka

مشاوره خرید قطعات high end در این بازار آشفته!

پست‌های پیشنهادی

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیزم

بعد از حدودا ۱۰ سال دوری از حوزه سخت افزار مجددا برگشتم با خرید قطعات high end

از اونجایی که مدت ها دور بودم و کلی تغییر و تحول داشتیم لازم دونستم یک مشاوره کلی همراه قیمت ازتون بگیرم البته با جناب فردوسی هم صحبت هایی داشتیم که لازم میدونم ازشون قدر دانی کنم.

قصد خرید این قطعات را دارم (قصد)

Maximus Xi extreme / Maximus Xi formula

Intel 9900k / Intel 9700k

Cooler Master 1200w platinum

Nvme Samsung 970 Evo plus 500 GB

Cooler Master c700p black edition

Gskil RGB trident Z 2x16 (32GB) 3200

Watercooling Corsair hydro series h115i RGB

دوستان گلم هارد اینترنال  و گرافیک دارم و نیازی بهشون ندارم فعلا نظرم روی قطعات بالاست نظر شما چی هست؟

قطعات بهتر با قیمت مناسب تر سراغ دارید و یا هر پیشنهادی که از نظر راندمان و کارایی بالاتر باشه؟

رفتم بازار برای خرید بقدری قیمت های نجومی و پرت دادن که حد و حساب نداره مادربرد هم که اصلا یافت نشد و گفتن بخاطر ویروس کرونا بازارهای چین بسته هست و هرکسی داره یه قیمتی برای خودش میده مثلا 9700k قیمتش قبل گرونی ها 4700 بوده الان تو رنج 6.500 هست!!!

خلاصه خودشون گفتن صبر کن تا بازار های چین باز بشه و قیمت درست بشه وارد کننده ها میگن جنس تو بازار نمیدن تک تک میدن ممکنه خودشون دیگه نتونن جنس بیارن خودم موندم و گیج شدم از این قیمت ها جنس سخت گیر میاد و اونایی که گیر میاد شدیدا قیمت نجومی

از طرفی میگن قیمت ممکنه بالاتر هم بره و اصلا جنس دیگه نباشه بخاطر افزایش احتمالی قیمت دلار

خلاصه موندم علی مونده و حوضش بنظرتون چه کنم؟ بازار را چطور تحلیل میکنید؟ بخرم یا صبر کنم تا تعادل قیمت ها؟

جنس دست دوم چطور؟!

سپاس از وقتی که می‌گذارید

Sent from my iPhone using Tapatalk

ویرایش شده در توسط obka

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

عجله نداری از آمازون بگیر. ارزونتر در میاد. فقط 3 ماه طول میکشه متوسط.

البته بعضیا با قطعات کشتی میگیرن و بعضیا برق درست حسابی ندارن|( نوسان میکنه میسوزونه قطعاتو )اگر از این دو دسته نیستی نیازی به گارانتی نداری.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

عجله نداری از آمازون بگیر. ارزونتر در میاد. فقط 3 ماه طول میکشه متوسط.

البته بعضیا با قطعات کشتی میگیرن و بعضیا برق درست حسابی ندارن|( نوسان میکنه میسوزونه قطعاتو )اگر از این دو دسته نیستی نیازی به گارانتی نداری.

سلام 

عجله ای برای خرید ندارم اگر قیمتی به نفع در میاد همچنین با قطعات من کشتی نمیگیرم هرچند که بودن گارانتی قوت قلب هست ولی با توجه به شرایط گارانتی بود و نبودش توفیقی نداره 

چه راه حلی برای خرید از آمازون و مقرون به صرفه بودن دارید نسبت به ایران؟ 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 21 دقیقه قبل، obka گفته است :

سلام 

عجله ای برای خرید ندارم اگر قیمتی به نفع در میاد همچنین با قطعات من کشتی نمیگیرم هرچند که بودن گارانتی قوت قلب هست ولی با توجه به شرایط گارانتی بود و نبودش توفیقی نداره 

چه راه حلی برای خرید از آمازون و مقرون به صرفه بودن دارید نسبت به ایران؟ 

درود دوست عزیز / همونطور که خودتون هم اشاره کردین اوضاع بازار متاسفانه اصلا خوب نیست ! کرونا / افزایش ارز/ محدودیت واردات و کمبود اجناس هم یه طرف ...

با این توجه ... واضع هست که به این دلایل در ماه های اینده افزایش قیمت داشته باشیم ! پس پیشنهاد میدم هر چه سریع تر واسه خرید اقدام بفرمایین و تا به الان تجربه نشون داده

جنسی که الانش فکر میکنی گرونه و به امید ارزونیش بشینی / نه تنها ارزون نمیشه ! گرونتر هم میشه و باس فقط حسرتشو بخوری ...

درضمن اگه قصد خرید از خارج کشور داشتین بنده امکان خرید از امارات واسم فراهمه ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز / همونطور که خودتون هم اشاره کردین اوضاع بازار متاسفانه اصلا خوب نیست ! کرونا / افزایش ارز/ محدودیت واردات و کمبود اجناس هم یه طرف ...

با این توجه ... واضع هست که به این دلایل در ماه های اینده افزایش قیمت داشته باشیم ! پس پیشنهاد میدم هر چه سریع تر واسه خرید اقدام بفرمایین و تا به الان تجربه نشون داده

جنسی که الانش فکر میکنی گرونه و به امید ارزونیش بشینی / نه تنها ارزون نمیشه ! گرونتر هم میشه و باس فقط حسرتشو بخوری ...

درضمن اگه قصد خرید از خارج کشور داشتین بنده امکان خرید از امارات واسم فراهمه ...

سلام 

ممنونم مهندس جان 

در حال حاضر اگر میتونید کمک کنید آیا میتونید اجناس فوق الذکر را بهم قیمت بدید؟  

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 دقیقه قبل، obka گفته است :

سلام 

ممنونم مهندس جان 

در حال حاضر اگر میتونید کمک کنید آیا میتونید اجناس فوق الذکر را بهم قیمت بدید؟  

واقیعت / شما دست گذاشتین رو یه اجناس خاص و صد البته گرون قیمت ! پس منطقیه قیمت خرید این اجناس حتی !

خارج از کشور هم بالا باشه ... !

----------------------

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در هم اکنون، invoker گفته است :

واقیعت / شما دست گذاشتین رو یه اجناس خاص و صد البته گرون قیمت ! پس منطقیه قیمت خرید این اجناس حتی !

خارج از کشور هم بالا باشه ... !

----------------------

درسته آنچنان قطعات خاصی نیستند که نایاب باشند در هر صورت اگر وارد کردن این اجناس از خا ج از کشور و آمازون منطقی باشه و اختلاف قیمت داشته باشه قاعدتا ترجیح میدم این کارو بکنم هرچند که بجز مادربرد extreme الباقی موارد در ایران هست ولی با قیمت های متنوع و به قولی بنداز بنداز!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 دقیقه قبل، obka گفته است :

درسته آنچنان قطعات خاصی نیستند که نایاب باشند در هر صورت اگر وارد کردن این اجناس از خا ج از کشور و آمازون منطقی باشه و اختلاف قیمت داشته باشه قاعدتا ترجیح میدم این کارو بکنم هرچند که بجز مادربرد extreme الباقی موارد در ایران هست ولی با قیمت های متنوع و به قولی بنداز بنداز!

چنین اجناسی خرید از امارات ( به نرخ درهم ) هم زیاد بصرفه نیست !

---------------------------------------------------

پیشنهاد من اینه که ... این اجناس رو تو امازون آمریکا چک بفرمایین موجود باشه و نرخ دلار رو هم 15 تومن در نظر بگیرین

ببینین واقعا" اختلاف قیمتشون چشمگیره یا نه ... اگه بله امکان سفارش همه اجناس یکجا هست

( از امارات و ارسال مجدد به ایران / که سریع تر میرسه بدستتون )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 39 دقیقه قبل، invoker گفته است :

چنین اجناسی خرید از امارات ( به نرخ درهم ) هم زیاد بصرفه نیست !

---------------------------------------------------

پیشنهاد من اینه که ... این اجناس رو تو امازون آمریکا چک بفرمایین موجود باشه و نرخ دلار رو هم 15 تومن در نظر بگیرین

ببینین واقعا" اختلاف قیمتشون چشمگیره یا نه ... اگه بله امکان سفارش همه اجناس یکجا هست

( از امارات و ارسال مجدد به ایران / که سریع تر میرسه بدستتون )

مهندس جان من تو آمازون گیج شدم یه سری ها کار کرده هستند یه سری ها نو انواع قیمت ها هم زدن! یه سرشون قیمتشون خوب در میاد یه سریشون خیلی بالا یه شماره تماس میدین من فردا در تماس باشم البته اگر مایل بودید 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 10 ساعت قبل، obka گفته است :

مهندس جان من تو آمازون گیج شدم یه سری ها کار کرده هستند یه سری ها نو انواع قیمت ها هم زدن! یه سرشون قیمتشون خوب در میاد یه سریشون خیلی بالا یه شماره تماس میدین من فردا در تماس باشم البته اگر مایل بودید 

خواهش / وظیفه اس / بنده در خدمت ام / پ-خ شد خدمتتون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان عزیز

اختلاف قیمت تو امازون خیلی زیاد شد که واسم توجیه نداشت بخوام خرید کنم

منتظر نظرات دیگه از دوستان هستم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه پولش داری کامل بخر به تعویق نندازی فعلا چیزیی ارزون بشو نیست / گارانتی هم که مشخص نیست با این وضع وظیفشون انجام بدن / اگه امازون میخری مواظب باش گرفتار سایت ها کلاه بردار نشی

قطعاتی که موجوده بخراگه قیمتشون خیلی فضایی نشده مخصوصا هارد ssd سامسونگ زودتر بخر چون مشخص نیست این شرکت اصلا تو ایران ادامه کار بده 

ویرایش شده در توسط naderblue

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 13 ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

دوست عزیز چرا به سری ryzen 3000 نظری نمیندازید؟

متاسفانه با AMD من آبم تو یه جوب نمیره !

در 12 ساعت قبل، naderblue گفته است :

اگه پولش داری کامل بخر به تعویق نندازی فعلا چیزیی ارزون بشو نیست / گارانتی هم که مشخص نیست با این وضع وظیفشون انجام بدن / اگه امازون میخری مواظب باش گرفتار سایت ها کلاه بردار نشی

قطعاتی که موجوده بخراگه قیمتشون خیلی فضایی نشده مخصوصا هارد ssd سامسونگ زودتر بخر چون مشخص نیست این شرکت اصلا تو ایران ادامه کار بده 

پولشو کامل دارم ولی قیمت ها الکی داره میره بالا هر روز یه نرخ میدن یه روز میره بالا و یه روز میاد پایین .

در مورد هارد حق با شماست باید سریعتر نسبت به این موضوع اقدام کنم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در 17 دقیقه قبل، obka گفته است :

متاسفانه با AMD من آبم تو یه جوب نمیره !

پولشو کامل دارم ولی قیمت ها الکی داره میره بالا هر روز یه نرخ میدن یه روز میره بالا و یه روز میاد پایین .

در مورد هارد حق با شماست باید سریعتر نسبت به این موضوع اقدام کنم .

دوست من اینجا ایرانه و متاسفانه غیر از این نمیشه انتظار داشت

الان هم که بخاطر کرونا جنس در حال کم شدن هست از اون طرف هم دلار به مرز 14 تومن داره میرسه باز

همیشه به دوستان خودمم میگم اگر چیزی می خواید و پولتون هم آمادس بخرید اینجا ایرانه و فردا رو نمیشه پیشبینی کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 27 بهمن 1398 در 08:43، m!dn!ght گفته است :

دوست من اینجا ایرانه و متاسفانه غیر از این نمیشه انتظار داشت

الان هم که بخاطر کرونا جنس در حال کم شدن هست از اون طرف هم دلار به مرز 14 تومن داره میرسه باز

همیشه به دوستان خودمم میگم اگر چیزی می خواید و پولتون هم آمادس بخرید اینجا ایرانه و فردا رو نمیشه پیشبینی کرد

اون که بله صد البته بازار خیلی اشفته هست 

همین که میفرمایین اینجا ایرانه - برعکسش هم صادق هست ممکنه قیمت ها شدیدا افت کنه !

البته بدیهی میتونه باشه با ورود پارت بعدی اجناسی که کنسل شدن از چین .

در هر صورت من دنبال قطعات هستم جهت خرید پیدا بشه موارد خریداری میشه به قیمت درست و درمون 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 41 دقیقه قبل، obka گفته است :

اون که بله صد البته بازار خیلی اشفته هست 

همین که میفرمایین اینجا ایرانه - برعکسش هم صادق هست ممکنه قیمت ها شدیدا افت کنه !

البته بدیهی میتونه باشه با ورود پارت بعدی اجناسی که کنسل شدن از چین .

در هر صورت من دنبال قطعات هستم جهت خرید پیدا بشه موارد خریداری میشه به قیمت درست و درمون 

منکه یادم نمیاد چیزی واقعا ارزون شده باشه 😅 ی کالایی که قیمتش مثلا 100 تومن بوده میشه 180 بعد میشه 150 اینکه ارزونی نیست

نوسانات لحظه ایی چه پایین چه بالارو نباید در نظر گرفت

دورنمای جالبی دیده نمیشه، fatf هم که قبول نمی کنن تاثیرش رو روی ارزها خواهیم دید بزودی دیگه مهلتش تمدید نمی کنن

خلاصه که امیدوارم شماهم قطعاتتون رو با قیمت مناسب پیدا کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 31 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

منکه یادم نمیاد چیزی واقعا ارزون شده باشه 1f605.png ی کالایی که قیمتش مثلا 100 تومن بوده میشه 180 بعد میشه 150 اینکه ارزونی نیست

نوسانات لحظه ایی چه پایین چه بالارو نباید در نظر گرفت

دورنمای جالبی دیده نمیشه، fatf هم که قبول نمی کنن تاثیرش رو روی ارزها خواهیم دید بزودی دیگه مهلتش تمدید نمی کنن

خلاصه که امیدوارم شماهم قطعاتتون رو با قیمت مناسب پیدا کنید

بله صحیح هست والا یه بحث قیمتی داریم و یه بحث عدم موجودی جنس مثلا فلان جنس را میخوایی اصلا وجود نداره چه برسه به قیمت! 

حالا دنبالش میگردم ببینم قطعات مورد نظر موجودی و قیمت به چه صورت هست ایشالله اگر مورد مناسبی یافت شد خرید میکنم 

یا حدالمقدور با قطعات دیگه که موجود هستند جایگزین میکنم که باز اگر دوستات نظری داشتند در این زمینه استفاده میکنم 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست