رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

مانیتور من LG W2061TQ هست

کارت گرافیکم هم Sapphire 6870

توی بازی ها تنظیمات refresh rate از 60 بالاتر نمیره در حالی که دوستان خودم با کارت گرافیک ها و مانیتورهای خیلی قدیمی تر الان Dirt 3 رو روی 75 فریم بازی می کنن اما واسه من بالاتر از 60 نمیره

در حقیقت توی اکثر بازی ها هم همینطوره به استثنای چند بازی خاص مثل Just Cuase 2

توی تنظیمات گرافیک بازی ها هم بالاتر از 60 واسم وجود نداره در حالی که دوستان خودم تا 75 می تونن انتخاب کنن

علتش چیه؟ مانیتور من بیشتر از این فریم بیرون نمیده یا کارت گرافیکم؟

و چرا توی بعضی بازیها تا 100 فریم بیرون میده؟

من فریم رو با نرم افزار Fraps می سنجم

لینک به دیدگاه

با سلام و کسب اجازه از اساتید محترم

اولا دوست عزیز سوال شما یه جورایی مشکل داره , اما در توضیح باید بگم :

1- refresh rate بستگی به مانیتور شما داره و فک میکنم تا 75 هرتز رو ساپورت کنه .

2- اینکه مقدار فریم در بازی بالاتر از 60 نمیره جدای از refresh rate هست . شما باید برید تو تنظیمات بازی و قسمت Video یه گزینه باید باشه بنام Vsync یا همچین چیزی , اگه تیک داشته باشه تیکشو بردارید و ببینید مقدار فریم بالاتر میره یا نه ( مطمئنا بالاتر خواهد رفت) . این نکته رو هم بگم که چشم انسان قادر به تشخیص بیش از 60 فریم نیست و تاثیری تو بازی نخواهد داشت.

یا حق

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام دوستان گرامی

میخواستم بدونم کم شدن 2 تا چند فریم در بازیهای pc طبیعی است

مثلا من در بازیهای pc مثل ( AssassinsCreedBrotherho یا dirt3 یا gta 4 و ... )موقعی که vsync را روشن می زارم فریم در بازی روی 60 میمونه اما در بعضی از دقایق بازی تاچند فریم کاهش و بعد به همان 60 فرم برمیگرد ایا این ناشی از شرایط بازی است و این کاهش در همه ی pc طبیعی است ؟

اما در مواقعی که vsync خاموش میکنم فریم تا حد زیادی افزایش پیدامیکنه

سیستم گیم :

main : asus m5a97

cpu : 975x4 3.6ghz

ram : 2*2 adata 1600

pawer : 885 b green

ایا این نوع کاهش فریم در کنسول هم وجود داره ؟

لینک به دیدگاه

این کاهش فریم طبیعیه و تو بعضی صحنه های بازی ممکنه خیلی زیاد بشه . برای همین تو تست ها حداقل فریم رو هم بیان میکنن . مثلا تو یک صحنه که انفجار شدید هست ، ممکنه تعداد فریم تا 50 درصد یا بیشتر کم بشه . ولی تو صحنه ای که فقط یک اتاق تاریک هست بالاترین مقدار فریم رو میبینی .

توکنسولها به این شکل نیست . چون بازی های کنسول بر اساس سخت افزار اون ساخته میشن و طوری تنظیم میشن که افت فریم اونها محسوس نباشه . ولی برای کامپیوتر شما باید سخت افزار خودت رو با بازی هماهنگ کنی . هرچقدر سخت افزار بهتری داشته باشی ، تصویر بهتری هم خواهی داشت . برای همینه که بعضی از بازیها که برای کامپیوتر و کنسول ارائه میشن ، نسخه کامپیوتر اونها کیفیت و گرافیک بهتری داره .

لینک به دیدگاه

این کاهش فریم طبیعیه و تو بعضی صحنه های بازی ممکنه خیلی زیاد بشه . برای همین تو تست ها حداقل فریم رو هم بیان میکنن . مثلا تو یک صحنه که انفجار شدید هست ، ممکنه تعداد فریم تا 50 درصد یا بیشتر کم بشه . ولی تو صحنه ای که فقط یک اتاق تاریک هست بالاترین مقدار فریم رو میبینی .

توکنسولها به این شکل نیست . چون بازی های کنسول بر اساس سخت افزار اون ساخته میشن و طوری تنظیم میشن که افت فریم اونها محسوس نباشه . ولی برای کامپیوتر شما باید سخت افزار خودت رو با بازی هماهنگ کنی . هرچقدر سخت افزار بهتری داشته باشی ، تصویر بهتری هم خواهی داشت . برای همینه که بعضی از بازیها که برای کامپیوتر و کنسول ارائه میشن ، نسخه کامپیوتر اونها کیفیت و گرافیک بهتری داره .

ممنون حامد جان

پس این قسمت vsync تو بازیها چرا استفاده میشه ؟ کاربرد این فسمت چیه ؟

لینک به دیدگاه

vsync به معنی هماهنگی ویدئویی هستش . کارش اینه که رفرش ریت یا فرکانس مانیتور رو با فریم ریت گرافیک 3 بعدی هماهنگ میکنه .

85Hz. = 85 FPS

100 Hz. = 100 FPS

و الی آخر

در واقع نمیذاره که فریم بازیها از فرکانس مانیتورتون بالاتر بره . چون در این صورت شما فریم ها رو نمیبینید و فقط دارید کار اضافه از کارت میکشید . اگر میخواهید بازی کنید بذارید روشن باشه تا تصویر روانتری بگیرید . اگر میخواهید بنچمارک بگیرید خاموشش کنید تا حداکثر فریم رو بگیرید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حامد جان مثبت ها ته کشیده بدهکار شدیم! :D

در واقع توی کنسول بازیهایی مثل بتلفیلد 3 روی رزولیشن های پایین تر میان!

بطور مثال بتلفیلد 3 روی رزولیشن 480P هست و Scale میشه تا 1080P

یا کرایسیس 2

ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من جورتو کشیدم، البته واسه منم فکر کنم 2 تا مونده باشه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من جورتو کشیدم، البته واسه منم فکر کنم 2 تا مونده باشه!

منظورتون رو از این جمله متوجه نشدم :huh:

جای من مثبت دادین؟ :D

ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره! :D

البته مطلبی که دوست عزیزم آقا حامد بیان کردن، واقعا مفید بود، من صبح به پست 3 یه امتیاز داده بودم و الانم که مطلب تکمیلتر شد! :clapping:

تشکراز زحمات آقا حامد عزیز @};-

لینک به دیدگاه

vsync به معنی هماهنگی ویدئویی هستش . کارش اینه که رفرش ریت یا فرکانس مانیتور رو با فریم ریت گرافیک 3 بعدی هماهنگ میکنه .

85Hz. = 85 FPS

100 Hz. = 100 FPS

و الی آخر

در واقع نمیذاره که فریم بازیها از فرکانس مانیتورتون بالاتر بره . چون در این صورت شما فریم ها رو نمیبینید و فقط دارید کار اضافه از کارت میکشید . اگر میخواهید بازی کنید بذارید روشن باشه تا تصویر روانتری بگیرید . اگر میخواهید بنچمارک بگیرید خاموشش کنید تا حداکثر فریم رو بگیرید .

ممنون عزیز خیلی عالی بود

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

با سلام به دوستان عزیز من یک sapphire 6950 dirt 3 edition را با بنچ مارک بازی مافیا 2 تست کردم اما در کمال تعجب دیدم که حتی نصف بنچمارکهای موجود در اینترنت هم فریم نمی ده با نرم افزار های دیگه ای مثل unigine heaven 2.5 هم تست کردم که نتیجه بسیار نزدیک بنچمارکهای توی نت بود.

به نظر دوستان علت چی می تونه باشه و چی کار می شه کرد؟؟

اینها نتایج تست در unigine heaven هست

در مافیا 2 همه تنظیمات گرافیک و فیزیکس در بالاترین حد قرار داشت که در ریزولوشن 1920.1200، 17 فریم در ثانیه را داشتم.

post-8090-0-57731900-1328169680_thumb.png

post-8090-0-01949900-1328169694_thumb.png

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سایر قطعات سخت افزاری شما چی هست؟

درایور کارت گرافیک شما آخرین نسخه هست؟

گزینه Apex PhysX رو خاموش کنید و دوباره بنچ بگیرید....

نتیجه رو اعلام کنید تا بشه بهتر راهنمایی کرد.

لینک به دیدگاه

سایر قطعات سخت افزاری شما چی هست؟

درایور کارت گرافیک شما آخرین نسخه هست؟

گزینه Apex PhysX رو خاموش کنید و دوباره بنچ بگیرید....

نتیجه رو اعلام کنید تا بشه بهتر راهنمایی کرد.

catalyst 12.1

و فیزیکس را که خاموش می کنم میاد روی حدود 40 قریم در ثانیه.

post-8090-0-39312500-1328170860_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنچمارکهای مافیا 2 در اینترنت بدون فعال بودن فیزیکس هستش . چون کارتهای AMD از فیزیکس پشتیبانی نمیکنن و وقتی شما فیزیکس رو فعال کنید باید CPU انجامش بده که باعث افت شدید فریم ریت خواهد شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پردازنده شما چی هست؟

مقدار رم نصب شده رو سیستمتون؟

فکر کنم مابقی افت فریم مربوط به سایر سخت افزار باشه...

لینک به دیدگاه

بازی دیگه ای رو هم تست کردید ؟؟؟ به نظرم CPU شما باعث محدود شدن تعداد فریم میشه ! (حرف آقای بهمن هم گواهیست بر این مدعا)

وگرنه کارت شما باید بدون فعال بودن Apex Physix بازی Mafia حدود 60 تا 70 تا فریم بده !!!

با رزولوشن 1920x1080 هم تست کنید !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببینید من با فنوم B60 X4 @3.6 و 4گیگ رم 2*2گیگ 1333 با تایمینگ 7-7-7-21-24-1t و با گرافیک EVGA 560TI SC این بازی رو 58.5 فریم میگیرم.البته فیزیکس خاموشه و بقیه گزینه ها روی مکس هست با رزولوشن فول اچ دی.شما باید دنبال مشکل جای دیگه ای باشی چون فریم کارت شما تقریبا با کارت من یکی باشه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

بنچمارکهای مافیا 2 در اینترنت بدون فعال بودن فیزیکس هستش . چون کارتهای AMD از فیزیکس پشتیبانی نمیکنن و وقتی شما فیزیکس رو فعال کنید باید CPU انجامش بده که باعث افت شدید فریم ریت خواهد شد.

راهی هم وجود دراه که amd هم physX را پشتیبانی کنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه عزیزم پشتیبانی فزیکس فقطبوسیله کارتهای انویدیا هست.ولی غصه نخور چون چیز خیلی خاصی رو از دست نمیدی.تفاوت ها درحدی هست که اکثر کاربرای عادی به چشمشون نمیاد.ولی اگر گیم خور باشی بازی از اینرو به اونرو میشه.مثلا تو بتمن اگر فیزیکس فعال باشه اون بخارهای سطح زمین کامل معلومه ولی بدون فیزیکس اصلا.خرده شیشه ها و تخریبها هم اضافه میشن... :-j

بقیه قطعات سخت افزاری شماهم قدرتمند هست ولی دلیلش برام مشخص نیست :-? که چرا افت فریم داری.راستی رو بازیت پچ نزدی؟ویندوزت چی سالمه؟چون من اولش که ویندوز عوض کردم تست کردم 58 فریم ولی امروز (حدود سه ماه ویندوز عوض نکردم) 55.5فریم ولی درهرصورت با توجه به پردازنده قدرتمند و حجم رم نصب شده رو سیستمتون و گرافیک قدرتمند نباید فریم ریتتون پایین باشه... [-X

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

http://www.tomshardware.com/charts/2012-vga-gpgpu/08-Mafia-2-DirectX-9-B-Performance,2953.html

این تست رو نگاه کن

6950 توی تنظیمات 1920x1080, AA, AFx8 Shadows medium, Geometry medium Ambient Occusion on, no physx

60 فریم داده.کارت شما توی 1920*1200 وتنظیمات high 40 فریم داده.به نظر من که طبیعی هست

این رو هم بگم که مافیا یک بازی هست که سازگاری بیشتری با کارت های انویدیا داره.شما برای تست بهتر کارتتون بهتره سراغ بازی های دیگه مثل dirt3 برید. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام به دوستان عزیز من یک sapphire 6950 dirt 3 edition را با بنچ مارک بازی مافیا 2 تست کردم اما در کمال تعجب دیدم که حتی نصف بنچمارکهای موجود در اینترنت هم فریم نمی ده با نرم افزار های دیگه ای مثل unigine heaven 2.5 هم تست کردم که نتیجه بسیار نزدیک بنچمارکهای توی نت بود.

به نظر دوستان علت چی می تونه باشه و چی کار می شه کرد؟؟

اینها نتایج تست در unigine heaven هست

در مافیا 2 همه تنظیمات گرافیک و فیزیکس در بالاترین حد قرار داشت که در ریزولوشن 1920.1200، 17 فریم در ثانیه را داشتم.

یه چیزی بگم پردازنده شما برای این کارت گلوگاه هست من با همین کارت گرافیک و سی پی یویه 2600k در بنچمارک unigin با تنظیمات 1920*1080 بدون فی.... انتی الیازینگ وبا anisotropic x16 میانگین 39.4 فریم میده با اضافه کردن 8x فی..... میرسه به 30 فریم کلا پردازنه های amd برای کارتهای سطح بالا گلو گاه هست

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این رو هم بگم که مافیا یک بازی هست که سازگاری بیشتری با کارت های انویدیا داره.شما برای تست بهتر کارتتون بهتره سراغ بازی های دیگه مثل dirt3 برید. @};-

الان اکثر بازیها سازگاری با انویدیا دارند ولی از لحاظ فریمی تقاوت چندانی وجود نداره بین کارتهای هم رده.این بازی DIRT3 جریانی داره برای خودش.یادمه DIRT 2 اینقدر با کارتهای رادئون بد اجرا میشد تقریبا نصف کارتهای انویدیا فریم میگرفت.بعد AMD گفت چیکار کنیم طرفدارای دیرت مشکل دارن اینجور شد که دیرت 3 برای AMD هم خوب اجرا بشه و تعدادی از کارتهای شرکت سافایر با این بازی ارائه میشن.اینم بگم DIRT 3 با انویدیا هم هیچ مشکلی نداره و کلا بازی رون وسبکی هست.

به نظر من Cyrus-the-great

شما یه بازی رو ملاک قرار نده و تو بازیهای دیگه هم تست کن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه چیزی بگم پردازنده شما برای این کارت گلوگاه هست من با همین کارت گرافیک و سی پی یویه 2600k در بنچمارک unigin با تنظیمات 1920*1080 بدون فیلتر انتی الیازینگ وبا anisotropic x16 میانگین 39.4 فریم میده با اضافه کردن 8x فیلتر میرسه به 30 فریم کلا پردازنه های amd برای کارتهای سطح بالا گلو گاه هست

درود

دوست من پردازنده ایشون 9550 هست....AMD نیست.درست AMD تو سری بلدوزر نتونست رقابت کنه با اینتل ولی نمیدونم چند وقته این گلوگاه بورس شده سیستم من AMD هست دارم نزدیک به 60 فریم میگیرم همین مافیا 2 رو .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...