رفتن به مطلب
  • 0

مشکل داغ شدن گوشی شیائومی حین شارژ شدن

Ali98

Question

سلام خدمت دوستان عزیز

یک عدد گوشی poco f2 pro خریداری کردم ک متاسفانه هر بار ک میزنم شارژ گوشی وحشت ناک داغ میشه

چ در حالت خاموش چ روشن بعد اپدیت کردن هم مشکل رفع نشد چبکار کنم؟

25 answers to this question

Recommended Posts

• 0
در 1 ساعت قبل، Ali98 گفته است :

مشکل رفع نشد چبکار کنم؟

سلام. احتمالا هنوز اولین روزهای کار شما با این گوشی هست

این گوشی با وجود سیستم خنک‌کنندگی مایعش کلا گوشی داغی حساب میشه، چند روز که بگذره عادت می‌کنین

در حالت عادی بین 32 الی 37 درجه و در حالت بازی یا لود بین 37 الی 48 درجه باید باشه ( البته این در صورتی هست که دمای اتاق شما 24 درجه باشه)

موقع شارژ هم سعی کنین با گوشی کار نکنین چون موقع شارژ ممکنه دمای اون حتی تا 55 درجه هم بره بالا، اگر با گوشی کار کنین که دیگه خیلی بالاتر میره

• 0
  • کاربر ویژه

این موضوع هنگام شارژ با سرعت بالا وجود داره و غیر طبیعی نیست

توصیه اینه که ترجیحا موقع شارژ کاور گوشی رو خارج کنید

با این حال اگر عدد دقیق دما رو بگین بهتر میشه تشخیص داد که طبیعی هست یا نه

• 0
در 4 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سلام. احتمالا هنوز اولین روزهای کار شما با این گوشی هست

این گوشی با وجود سیستم خنک‌کنندگی مایعش کلا گوشی داغی حساب میشه، چند روز که بگذره عادت می‌کنین

در حالت عادی بین 32 الی 37 درجه و در حالت بازی یا لود بین 37 الی 48 درجه باید باشه ( البته این در صورتی هست که دمای اتاق شما 24 درجه باشه)

موقع شارژ هم سعی کنین با گوشی کار نکنین چون موقع شارژ ممکنه دمای اون حتی تا 55 درجه هم بره بالا، اگر با گوشی کار کنین که دیگه خیلی بالاتر میره

خوب اینجوری پیش بره سر ی سال باتری ش باید عوض بشه خیلی داغ میشه حین شارژ اصلا گرم نیست دست میسوزه

با گوشی کار نمیکنم دماش شگفت زدم کرده

ویرایش شده توسط Ali98

• 0
در 4 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

این موضوع هنگام شارژ با سرعت بالا وجود داره و غیر طبیعی نیست

توصیه اینه که ترجیحا موقع شارژ کاور گوشی رو خارج کنید

با این حال اگر عدد دقیق دما رو بگین بهتر میشه تشخیص داد که طبیعی هست یا نه

خوب من کاور جدا کردم هر بار

چطور اعداد دقیق بگم؟

• 0
  • کاربر ویژه
در 13 دقیقه قبل، Ali98 گفته است :

خوب من کاور جدا کردم هر بار

چطور اعداد دقیق بگم؟

نرم افزارایی برای مانیتور دمای باتری هست

حتی فک کنم تنظیمات گوشی هم نشون میده

یه سرچ کنین راحت میفهمین

• 0
در 49 دقیقه قبل، Ali98 گفته است :

خوب اینجوری پیش بره سر ی سال باتری ش باید عوض بشه خیلی داغ میشه حین شارژ اصلا گرم نیست دست میسوزه

با گوشی کار نمیکنم دماش شگفت زدم کرده

وقتی طبیعتش این هست خب کاری نمیشه کرد، یعنی نباید کاری کرد

البته تو فروم‌های انگلیسیش زبان مثل XDA یا ردیت سرچ کنین موارد مشابه شما باید وجود داشته باشه، اگر راهکاری گفتن انجام بدین (البته بعید می‌دونم راهی داشته باشه مگه اینکه تو آپدیت بعدی فرکانس پردازنده رو بیاره پایین)

• 0
در 1 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

وقتی طبیعتش این هست خب کاری نمیشه کرد، یعنی نباید کاری کرد

البته تو فروم‌های انگلیسیش زبان مثل XDA یا ردیت سرچ کنین موارد مشابه شما باید وجود داشته باشه، اگر راهکاری گفتن انجام بدین (البته بعید می‌دونم راهی داشته باشه مگه اینکه تو آپدیت بعدی فرکانس پردازنده رو بیاره پایین)

من فکر میکنم مشکل از شارژ فوق سریعشه

نگرانم ک طولانی مدت خراب شه

• 0
در 2 ساعت قبل، Ali98 گفته است :

این در صورتی هست که وقتی به شارژ وصل نیست خنک باشه

• 0
در 28 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

این در صورتی هست که وقتی به شارژ وصل نیست خنک باشه

خوب خنکه!من فقط مشکلم حین شارژه

• 0
  • کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، Ali98 گفته است :

نگران نباشین تمام این موارد خیلی حساس تر از شما قبل از عرضه گوشی به بازار توسط کمپانی کنترل میشه و قطعا تا یه حد مشخصی از چرخه  عمر باتری تضمین میشه که چند هزار سایکل هست

در حالی که بسیاری از گوشی های شارژر  های بالای 60 وات دارن شارژر 30 وات نگرانی خاصی نداره

با این حال اگر همچنان نگران هستین و وسواس شدیدی دارین  میتونین یه  شارژر 18 یا 21 وات بخرین که خیالتون راحت باشه

• 0
در 6 ساعت قبل، Ali98 گفته است :

من فقط مشکلم حین شارژه

نمونه پست یا کامنت دو نفر از کاربران:

Battery temps can get quite high while charging. 45-60 C. you're still fine

i'm fast charging my temp goes to 41C tops, ambient temp here is in the low 30s C. Back then I had a zenfone to which reaches 60C

اگر دما همینه نگران نباش

البته میتونی از بخش باتری یا انرژی حالت Low Power یا همچین موردی رو برای اوقاتی که کار مهمی با گوشی نداری فعال کنی

• 0

سلام دوست عزیز

اگه امکانش هست شارژ سریع رو غیرفعال کنید و فقط زمانی که نیاز به شارژ سریع دارید فعالش کنید کلا با شارژ سریع عمر باتری کمتر از حالت عادی هست

• 0

سلام

اگر دما به حدی هست که به سوختن دست نزدیک میشه 

احتمال زیاد مشکل از ic شارژ یا تغدیه دستگاه باشه

این دما طبیعی نیست/

باطری نرمال خالی میشه ؟ مشکل پرش باطری ندارید ؟ یعنی از 50 یه دفعه بشه 40 ؟ 

• 0
در 3 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است :

سلام

اگر دما به حدی هست که به سوختن دست نزدیک میشه 

احتمال زیاد مشکل از ic شارژ یا تغدیه دستگاه باشه

این دما طبیعی نیست/

باطری نرمال خالی میشه ؟ مشکل پرش باطری ندارید ؟ یعنی از 50 یه دفعه بشه 40 ؟ 

اره همه چیز طبیعیه حتی از شب تا صبح عالیه

• 0
در 5 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

i'm fast charging my temp goes to 41C tops, ambient temp here is in the low 30s C. Back then I had a zenfone to which reaches 60C

اگر دما همینه نگران نباش

البته میتونی از بخش باتری یا انرژی حالت Low Power یا همچین موردی رو برای اوقاتی که کار مهمی با گوشی نداری فعال کنی

خوب چ نرم افزاری هست ک دما باتری رو نشون بده

در 7 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

نگران نباشین تمام این موارد خیلی حساس تر از شما قبل از عرضه گوشی به بازار توسط کمپانی کنترل میشه و قطعا تا یه حد مشخصی از چرخه  عمر باتری تضمین میشه که چند هزار سایکل هست

در حالی که بسیاری از گوشی های شارژر  های بالای 60 وات دارن شارژر 30 وات نگرانی خاصی نداره

با این حال اگر همچنان نگران هستین و وسواس شدیدی دارین  میتونین یه  شارژر 18 یا 21 وات بخرین که خیالتون راحت باشه

والا ۱۷ تومن پول دادم زورم داره از شارژر ۱۸ استفاده کنم😂😂😂😂

• 0

سلام من زیاد از برق سرم نمیشه اما تا اونجایی که میدونم همیشه تو انتقال برق تلفات هست و تلفات برق تبدیل به گرما میشه هرچی ولتاژ و آمپر بیشتر بشه حجم تلفات طبیعتا بیشتر میشه،بخاطر همینه که پردازنده های با فرکانس بیشتر گرم ترن،یا مثلا شما از ایم سیم سفید دوشاخه ایا بزاری برای مثلا جارو برقی،سیم داغ میکنه یا میسوزه 

گوشی هم همینطوره ،شارژ سریع امپرش بیشتره طبیعیه داغ باشه،زیاد بش فکر نکن

حالا اگه میخای بفهمی داغی یعنی چی،گوشی رو بزن به شارژ اینترنتو روشن کن یه بازی آنلاینم بزن:)

برنامه cpu z دما رو نشون میده

ویرایش شده توسط Silvermanhhh

• 0
در در 2 شهریور 1399 در 15:05، Ali98 گفته است :

سلام خدمت دوستان عزیز

یک عدد گوشی poco f2 pro خریداری کردم ک متاسفانه هر بار ک میزنم شارژ گوشی وحشت ناک داغ میشه

چ در حالت خاموش چ روشن بعد اپدیت کردن هم مشکل رفع نشد چبکار کنم؟

سلام

گوشی رو در حالتی که خاموش هست، از کاور در بیارید و به شارژ بزنید. وضعیت رو بررسی کنید.

بعضی وقتا این مشکل بخاطر این پیش میاد که یکسری نرم افزار پس زمینه موبایل دارن همزمان فعالیت میکنن.

• 0
در 9 ساعت قبل، CIAHAT گفته است :

سلام

گوشی رو در حالتی که خاموش هست، از کاور در بیارید و به شارژ بزنید. وضعیت رو بررسی کنید.

بعضی وقتا این مشکل بخاطر این پیش میاد که یکسری نرم افزار پس زمینه موبایل دارن همزمان فعالیت میکنن.

خوب همین کارو میکنم ولی افاقه نکرد

در 17 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

اگر دما همینه نگران نباش

والا با ی نرم افزار باتری دما رو اندازه گرفتم در بیشترین حالت ۴۲.۵  درجه سانتیگراد بود

ولی من فک میکنم بیشتره چون واقعا داغه گوشی

شایدم من نمیدونم ۴۲ درجه چقده گرماش

ویرایش شده توسط Ali98

• 0

سلام

منم شیائومی نوت 8 پرو دارم موقع کار اصلا گرم نمیشه ولی موقع شارژ گرم میشه

تنها ایراد گوشی همینه و البته ورودی هندزفری هم خوب نیست و با بعضی از هندزفری ها خوب مچ نمیشه

• 0

سلام وقت بخیر ببخشید من گوشیم نوت ۹ اس هست وقتی میزنم شارژ بعد یه ۵۰ دقیقه که حدودا ۹۰ میشه شارژش میرم از شارژ بردارمش میبینم گوشی داغ کرده و دماش بالا رفته ببخشید این طبیعی هست گوشیم رو کمتر از یک ماه هست که خریدم شارژر و سیم هم که مال خود گوشی هستن لطفا جواب بدید

• 0

سلام ببخشید من نوت هشت پرو دارم تو شارژ بهش کاری ندارم ولی از 20 تا70درصد گوشی40 درجه یا بالاتر داغ میکنع بدون کاور مبخواستم بدونم ویروسیه .اولا ک خرید بودم انقدر داغ نمیکرد ینی بازی سنگین باهاش کردم هم اینقدر داغ نمیکنع  ویروسی هس یا مدلش هس

• 0

سلام من گوشیم شیاعمی پوکو اف 3 هست موقع شارژ شدن داغ میکنه میرسه به 40 درجه..راهش اینکه کاورشو باز کنی موقع شارژ شدن یه جای خنک بزاری و بهش با یه چیزی باد بزنی تا دماش بیاد پایین.

• 0
  • کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

من نوت هشت دارم و این موضوع دیگه برام عادی شده.یه چیزی که من متوجه شدم بعد از یک سال و خورده ای داشتن این گوشی اینه دمای گوشی با روشن بودن اینترنت گوشی به خصوص موقع شارژ بالاتر می‌ره.حتی تو استفاده روزمره هم وقتی گوشی دستمه متوجه دمای غیر عادیش میشم زمانهایی که وب گردی میکنم یا تو یوتیوب فیلم میبینم.این مشکل با وای فای گوشی وجود نداره.یعنی ساعتها شده با وای فای به مودم خونه متصل بودم و دمای گوشی اصلا بالا نرفته ولی به محض تغییر به اینترنت همراه دمای گوشی شروع به بالا رفتن می‌کنه.من قبلاً مدلهای مختلف سامسونگ داشتم و این مشکل اصلا تو اون گوشیها به این صورت نبود. بهتره موقع شارژ گوشی رو رو حالت هواپیما بزارید.

ویرایش شده توسط Peyman.S

• 0
  • کاربر ویژه
۱۴ ساعت قبل، Peyman.S گفته است:

من نوت هشت دارم و این موضوع دیگه برام عادی شده.یه چیزی که من متوجه شدم بعد از یک سال و خورده ای داشتن این گوشی اینه دمای گوشی با روشن بودن اینترنت گوشی به خصوص موقع شارژ بالاتر می‌ره.حتی تو استفاده روزمره هم وقتی گوشی دستمه متوجه دمای غیر عادیش میشم زمانهایی که وب گردی میکنم یا تو یوتیوب فیلم میبینم.این مشکل با وای فای گوشی وجود نداره.یعنی ساعتها شده با وای فای به مودم خونه متصل بودم و دمای گوشی اصلا بالا نرفته ولی به محض تغییر به اینترنت همراه دمای گوشی شروع به بالا رفتن می‌کنه.من قبلاً مدلهای مختلف سامسونگ داشتم و این مشکل اصلا تو اون گوشیها به این صورت نبود. بهتره موقع شارژ گوشی رو رو حالت هواپیما بزارید.

مشکل نرم افزاری هست

با ابدیت حل میشه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
Answer this question...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...