رفتن به مطلب
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
جستجو به صورت ...
جستجو در ...

پست‌های پیشنهادی

سلام

خب با توجه به اینکه من خیلی گوشی میخرم و مدتی استفاده میکنم و عوض میکنم تصمیم گرفتم که این تجربیات رو به صورت تاپیک در بیارم

من در یکسال گذشته در سطح گوشی های میان رده و پایین رده خیلی تعویض و تست انجام دادم (در حدود 25 گوشی) ولی هیچوقت حوصله زدن تاپیک بررسی نداشتم

ولی الان با بالا رفتن قیمت گوشی ها و ریسکی شدن خرید ها تصمیم گرفتم برای راهنمایی بهتر کاربران این تاپیک رو ایجاد کنم

خب من خودم 3 گوشی ثابت دارم که از سال پیش تا الان با من بودن و دلیلی نمیبینم عوضشون کنم چون به نظرم نسبت به هزینه ای که براشون کردم امکانات خوبی ارائه میدن

جدا از اون 3 گوشی همیشه 3 گوشی دیگه هستن که دائما" در حال تعویض هستند و نهایتا" به 2 ماه کارکرد میرسن

ایندفعه مقایسه 3 گوشی اقتصادی که در 10 روز گذشته تهیه کردم میپردازم 

Samsung A31

خب به طبع سامسونگ هست و شناخته شده و سعی میکنه که در این بازار قیمتی هم پرستیژ برند رو حفظ کنه و هم امکاناتی ارائه بده که مشتری جذب بشه

من تمامی فرزندان سری 3 رو داشتم و میتونم بگم این بهترینش هست

صفحه سوپر آمولید با کیفیت عالی و ابعاد کاملا تو دست و دارای قابلیت AOD

خب این رو بگم که من گوشی رو که ست آپ کردم 4 آپدیت پشت سر هم برای قسمت های مختلف نصب کردم که نشون میده سامسونگ در حال رفع ایرادات نرم افزاری گوشی هست که محبوب باقی بمونه و گویا دوست نداره مثل سری های قبلی تنها بگذاره این گوشی رو

کیفیت صفحه از نسل قبلی بهتر و کاملا مانند نسل اول هست - فینگر پرینت به شدت آپدیت و بهینه شده و دوربینها خوب هستند

باطری مناسب 5000 با فست شارژر 15 واتی با شارژ مناسب (که البته فکر کنم سامشونگ فکرHelio p65 بوده) و شارژدهیش به نظرم نسبت به A51 کمی بهتر هست

در رابط کاربریش انتظار نداشتم سامسونگ قابلیت Edge رو بهش بده که با تعجب دیدم داده این گوشی به نظر من به صرفه تر از A51 هست و خب هزینه کمتری میکنید با امکانات مناسب

در پردازش ها پشت سر A51 قرار میگیره با فاصله کم و دوربین هم به طبع A51 با داشتن قابلیت نایت و خب داشتن پروسسور بهتر عکس های بهتری میتونه بگیره ولی به نظر من A31 عکس هاش رنگ بهتری دارن و به واقعیت نزدیک

از معایب میتونم بگم حاشیه پایین صفحه زیاده و طراحی دوربین سلفی هم دیگه قدیمی شده و اینکه پروتکتیو گلس نداشت که برام جالب بود چرا سامسونگ همچین خساستی به خرج داده ولی گویا واقعا تغییرات در این شرکت شروع شده ولی کاور در داخل جعبه گذاشته بود

در بلند مدت بخوام نگاه کنم A51 رو نسبت به این گوشی در جایگاه بهتری میبینم البته اگر بخوام 1200 بیشتر هزینه کنم

که البته من A51 رو همان زمستان گذشته که اومد تهیه کردم و تست هم کردم ولی برای فردی که الان بخواد 1200 بیشتر هزینه کنه واقعا نمیدونم چی بگم

Samsung A21S

سامسونگ بعد از دو مدل پرفروش ولی ایراد دار A20 و A20s سعی داشت ایرادات رو برطرف کنه که مدل A21 رو داد بیرون که اون هم چینش دوربیناش جالب نبود و بلافاصله مدل A21s رو ارائه داد

در طراحی ایرادی نمیتونم بگیرم و ظاهر رو کاملا نوین طراحی کرده سعی کرده حاشیه ها در این بازه قیمتی رو کم کنه و دوربین پانچ  رو به گوشه سمت چپ بالا منتقل کرده

رابط کاربری که خب one ui هست و احتیاجی به تعریف نداره و امکانات خوبی رو ارائه میده

صفحه بزرگ و تاچ خوب با باطری 5000 عالی دوربین ها بدی نستند و بیشتر کار راه بنداز هستند و برای فعالسازی 48 مگاپیکسلی باید از منو دوربین فعال کنید که البته دیگه قابلیت زوم ندارید

از ضعفاش میتونم به صفحه اشاره کنم که نسبت به ips رنگ ها مرده تر هستند در جعبه نه قاب هست و نه روی گوشی پروتکتیو گلس

قابلیت AOD نداره که عادی هست و قابلیت دابل ناک هم نداره که ای کاش داشت و همچین کمی هم گوشی بزرگ هست

یک فست شارژر 15 واتی هم داخل جعبه داره که سرعت نسبتا قابل قبولی ارائه میده و نگهداری شارژش با توجه به نسل جدید سی پی یو 8 نانومتری که درش به کار رفته کم هست

Xiaomi Redmi 9

به نسبت نسل قبلیش که داشتم یعنی Redmi 8 میتونم بگم از هر زاویه ای که بهش نگاه کنی این گوشی جهش 100 درصدی داشته و ظاهرش کاملا" شبیه Note 8 pro شده

صفحه بزرگتر نسبت به نسل قبل که 6.5 اینچ شده   /    رزولوشن تصویر که فول اچ دی شده    /     سی پی یو قویتر و دوربین چهارگانه

صفحه بدون شک برگ برنده این گوشی هست و سی پی یو قوی که داره (که البته مدیاتک هست)

دوربین قابل اتکا هست در سطح خودش و واقع گرایانه هست کیفیتش ولی زیhد ازش انتظار نداشته باشید

باطری به شدت خوب هست و دارای اسپیکر با شدت صدای به شدت بالایی هست و اینکه پشت گوشی حالت مات داره و بابت اثر انگشت خیال آدم راحته

ایندفعه شیائومی ابتکار به خرج داده بود و گلس پروتکتیو روی صفحه گذاشته بود که خب خیلی کار رو راحت میکرد برای استفاده

اما ایراداتی که من دیدم همچنان در سرعت دریافت آپدیت سیستمی با وای فای به شدت کند هست من نمیدونم چه زمانی شیائومی میخواد به این مشکل توجه کنه

مورد بعدی محیط کاربری شیائومی که باز من تکرار میکنم شاید گرافیک جذابی داشته باشه ولی من درک نمیکنم که حتی msa ریوک شده و ریکاندمشن ها غیر فعال برای چی من باید برای انتخاب زنگ گوشی به یک محیط مسخره هدایت بشم

مورد بعدی قاب ژله ای که همراه گوشی هست به قدری سفت هست که با لگد جا زدم و باعث از کار افتادن قابلیت دابل ناک میشد چون گویا قاب جلوی یکی از سنسورها رو میگرفته و باعث ایجاد باگ میشه که البته هنوز با قاب دیگه ای امتحان نکردم

مورد بعدی اینکه گوشی از قابلیت شارژ 18 واتی پشتیبانی میکنه ولی طبق معمول شیائومی شارژر 10 واتی در جعبه گذاشته

پ.ن : نوت 9 شیائومی رو تهیه نکردم چون این گوشی فعلا مشکلاتی در بخش سی پی یو و استابیلیتی داره که البته آپدیت هم گرفته ولی دارای لگ هست در گیم ها و اینکه من از چندین جا شنیدم که گرد و خاک میره زیر دوربیناش و خیلی هم سریع این اتفاق میوفته

قیمت گوشی هایی که من تهیه کردم در این چند روز

Redmi 9 4000   /   A21s   4270   /   A31   5600         گوشی های سامسونگ که گرفتم ساخت ویتنام هست که به شدت از سامسونگ های ساخت هند کیفیت مونتاژ بهتری دارن و شیائومی هم ساخت چین هست

دوستان باز هم گوشی جدیدی در همین بازه ها معرفی بشه به بازار من تهیه میکنم و گزارشش رو همینجا میگذارم

و اینکه عزیزان هر سوالی داشتند و با جزئیات بیشتر خواستند بپرسند که من در خدمتم و بیشتر سعی کردم کلی گویی کنم که طولانی نباشه

SAM_0467.JPG

SAM_0469.JPG

SAM_0465.JPG

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر