رفتن به مطلب
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
جستجو به صورت ...
جستجو در ...
Amirhossein Azimi

مشاوره در خصوص انتخاب پرینتر سه کاره

پست‌های پیشنهادی

درود خدمت تمام دوستان 

از عنوان مشخصه دنبال یک عدد پرینتر سه کاره یا چهار کاره هستم (فکس زیاد برام مهم نیست ولی باشه بهتره )

اول از همه بودجه حدود 4-5 میلیون هست حداکثر 

چیزایی که برام خیلی از همه مهم تر هست که مدلی معرفی کنید خرابیش کم باشه! کاتریژش براحتی گیر بیاد و لوازمش موجود باشه و شارژ کردن کاتریژش هم راحت باشه! کاغذ هم سیاه نکنه چون مواردی کنون به چشم دیدم که اکبند خریداری شده ولی پس زمینه کاغذ یک حاله مشکی بروی کاغذ رنگ شده

حالا موارد کم اهمیت تر اینکه اگر پرینتر رنگی هم بود چه بهتر اگرم نبود مشکلی نیست -WIFI هم اگر داشت چه بهتر و اگر نداشت هم مهم نیست 

یک سوال هم که دارم اینکه فرق جوهرفشان و لیزری چیه و کدوم بهتره ؟ خودم حدس میزنم لیزری بهتره ولی هر مدلی که لیزری بود نگاه کردم همه تک رنگ بودن و چاپ رنگی نداشتن

ممنون میشم من راهنمایی کنید 

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
شروع کننده‌ی تاپیک زمان ارسال

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود دوست من...

من خودم دو تا دستگاه توشیبا دارم، البته از این بزرگ هاست!

یکی e studio 356 سیاه سفید و یکی e studio 3555 که رنگیه...

هر دو هم لیزری هستند...

پورت msata هم دارن که روشون چیپ وایفای نصب بشه، اما باید حتما چیپ توشیبا باشه تا درایوشو ساپورت کنه، پورت لن هم داره که من با استفاده از مودم روی شبکه گذاشتمشون و به صورت بیسیم و با هر دستگاهی که داخل شبکه محلی باشه، میتونم بهشون دسترسی داشته باشم...

پرینتر های جوهر افشان برای چاپ عکس مناسب تر و به صرفه تر هستن...چون با قیمت های پایین دقت چاپ و کیفیت رنگ خوبی رو در اختیار میذارن...

جوهر افشان ها با ریختن جوهر مایع روی کاغذ تصویر رو تشکیل میدن، به این صورت که کارتریج روی کاغذ حرکت میکنه و جوهر رو روی کاغذ میریزه...تعداد چاپ برگه هاشون نسبت به مصرف جوهرشون کمه و مقدار زیادی جوهر مصرف میکنن.از طرفی بعد از چاپ کاغذ باید چند لحظه صبر کنید تا جوهر خشک بشه، وگرنه جوهر روی کاغذ حرکت میکنه و چاپ خراب میشه...

لیزری با استفاده از لیزر، عکس رو به صورت الکترونی روی کاغذ چاپ میکنه و بعد از عبور کاغذ از روی مخزن پودر، چون کاغذ بارداره، پودر ها به کاغذ میچسبن و بعد از عبور روی غلطک با حرارت بالا، تصویر روی کاغذ تثبیت میشه...سرعت چاپشون سریعه و بعد از خارج شدن کاغذ از دستگاه، تصویر کاملا تثبیت شدست و روی کاغذ حرکت نمیکنه، تونر به شدت کم مصرف میکنه، اما هزینه ی شارژ تونر هاش یکم زیاده...به علاوه خود دستگاه هم خیلی گرونه و فک نکنم دستگاه رنگی لیزری اکبند کمتر از 8 تومن باشه...

مزیت دیگه لیزری هم اینه که تصویرش بعد از چندین سال هم روی کاغذ میمونه، اما جوهر افشان به جوهر مورد استفاده بستگی داره و ممکنه بعد از 3 ماه و نور خوردن به کاغذ، تصویر کم رنگ شه و بپره...

در ضمن اگر مصرفتون خیلی پایین باشه، پرینتر جوهر افشان اصلا براتون مناسب نیست، پرینتر های جوهر افشان باید یه تعداد چاپ در ماه داشته باشن، اگه طولانی مدت، مثلا 15 روز کار نکنن، جوهر های باقیمانده در هد دستگاه، مشکل ساز میشه...

من خودم این دو دستگاه رو به صورت استوک گرفتم، دستگاه سیاه و سفید رو 4 سال پیش حدود 2 تومن، و دستگاه رنگی رو پارسال همین موقع ها حدود 7 گرفتم...

دستگاه سیاه و سفیدم حدود 70 هزار تا کار کرده اما از اولی که داشتم کلا حدود 1 تومن خرج داشته،که 400-500 صرف تونر خریدن شده و الباقی هم بابت سرویس های دوره ای و تنظیم کلاچ دستگاه و یکبار تعویض درام...(البته اخیرا یکی از همکارا کارتریجشو پر کرده و حدود 400 خرجش شده)

دستگاه رنگی هم تا الان خرج زیادی نداشته برام، از اون اولی که گرفتم، با همون تونر های اولش حدود 6 هزار تا چاپ زده و هنوز هم با قدرت داره ادامه میده، البته پارسال یه ست کامل پورد تونر 430 گرمی 4 رنگ شو گرفتم 2 تومن شد ولی هنوز تونر داره و داخل دستگاه نریختم...(البته بماند که یه بار هاردش بازی در آورد و فریمور پروند و یه 4 ماهی درگیر پیدا کردن فریمور بودم، اینم شانس مایه😜)

استوک فروش ها هم داخل خیابون ایرانشهر(تهران،نزدیک میدون فردوسی) زیاد هستن و دستگاه های تمیز و خوب، همه مدل دارن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست