رفتن به مطلب
  • جدید...

تاپیک جامع بررسی گوشی ها و تبلت های اندرویدی (مزایا و معایب و نکاتی برای خرید)

پست‌های پیشنهادی

• کاربر ویژه

خب میرسیم به قسمت بعدی که جذاب هست

بنده هفته گذشته یک گوشی POCO X3  NFC خریدم

خب گوشی روی کاغذ امکانات خوبی داشت و جذاب بود

ولی در عمل برای بنده ایراداتی داشت که نه تنها باعث مرجوعی گوشی شد بلکه باعث شد دیگه هیچ وقت سراغ این برند نرم و توصیه هم نکنم

و با روند صعودی تحریم ها روی این شرکت بعید میدونم این شرکت زیاد دوام بیاره و افت قیمت های وحشتناک اخیر این برند هم گواه این موضوع هست 

ایراداتی که داشت هاله سفید دور دوربین سلفی و قطع و وصلی وای فای بود در بقیه قسمت ها تست نکردم چون همین 2 ایراد برای بنده کافی بود برای مرجوع کردن

که باعث شد این گوشی رو به فروشگاهی که ازش خرید زیاد میکنم مرجوع کنم (متاسفانه عکس های این پوکو رو یاد نکردم ثبت کنم)

خب قرار این بود که گوشی تعویض بشه ولی خب چون دیگه نمیخواستم از این گوشی مبلغی اضافه گذاشتم و یک A51 دیگه برداشتم

بنده یک A51 اواسط آذر گرفتم که ساخت ویتنام بود و این جدیده که گرفتم ساخت هند هست و فیروزه ای رنگ

و این فرصت خوبی بود که تفاوت کیفیت مونتاژ این 2 رو مقایسه کنم

اول اینکه بنده مشکی ساخت ویتنام رو نیمه آذر ماه گرفتم 8150 و این رو پریروز یعنی نیمه بهمن گرفتم 6650 که البته فیروزه ای هست و ساخت هند ولی یک اختلاف 1.500 میلیونی افتاد بین اینها در این مدت

مشکی سفارش پاکستان هست و ساخت ویتنام و فیروزه ای رنگ سفارش سعودی هست و ساخت هند (مسلما" سفارش پاکستان نمیتونه ساخت هند باشه چون این دو کشور کارد و پنیر هستند)

خب در پک اینها هیچ اختلافی مشاهده نکردم و متعلقات هم یکسان بود در ساخت گوشی هم هیچ تفاوتی ندیدم و شاید بیشتر این مسئله کمی وسواس فکری باشه که ساخت کدام کشور رو بگیرم

ولی به نظرم رنگ فیروزه ای خیلی از مشکی قشنگ تر هست که البته سلیقه ای هست این موضوع و من انقدر مشکی خریدم گوشی که دیگه علاقه ای به رنگ مشکی ندارم (نمیدونم چرا مشکی حدود 200 گرانتر هست)

در مورد کارکرد بگم که باطری خوب هست و اونجوری که یکسری میان میگن آقا افتضاحه فکر کنم اینا باید برن پاوربانک بخرن که روش صفحه هم داره بتونن تماس بگیرن

از قضا انرجایزر برای این دسته افراد یک گوشی تولید کرده 18000 میلی آمپر ساعت هست که توصیه میکنم برای اینها برن بخرن که مشکل باطریشون حل بشه

آقا گوشیه دیگه میدون جنگ نیست که کل کل باطری دارید یک چیزی هست به اسم شارژر میزنید و شارژ میشه گوشی انگار طرف وسط کوه و بیابان هست و به برق دسترسی نداره

به نظرم این گوشی بالانس خوبی بین امکانات و کیفیت و قیمت برقرار کرده و به همین دلیل هم پرفروش ترین گوشی سامسونگ در دنیا شناخته میشه

دوربین قابل قبول هست و حالت شب هم داره / سنسور اثر انگشت به نسبت خوب عمل میکنه / کیفیت صفحه نمایش که عالی هست / فیس آنلاک که با دوربین سلفی انجام میشه سریع هست و در محیط های نیمه تاریک بدک نیست

سایز صفحه نمایش خوبه و خوش دست و وزن متعادلی داره 4g+ هست و قابلیت VoLTE دارد به نظر من همچنان گوشی هست که خیلی سخت بشه نادید گرفت

Inkedphoto_2021-02-04_12-13-21_LI.jpg

Inkedphoto_2021-02-04_12-13-25_LI.jpg

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • کاربر ویژه

خب برسیم به بررسی 3 گوشی دیگه

البته اینها شهریور ماه تهیه شده بودن و Redmi 9 رو دیگه ندارم وای نقاط ضعف و قوت هاشون رو مینویسم

اول A21s که این سفید هست که چند روز پیش مشکی رنگش رو خریدم ولی با این تفاوت که اون مشکی رنگه NFC داره 

خب این گوشی بزرگی هست توی دست و شاید افرادی که دست گوچکی دارن اذیت بشن

دوربین خوبی داره / باطری خوبی داره / کیفیت صفحه نمایش اگر با آمولد کارکرده باشید میخوره توی ذوقتون

آپدیت کمی براش زیادی داره میاد و به نظرم به نسبت قیمت کارایی خوبی ارائه میده

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A31 خب کیفیت صفحه که حرفی برای گفتن نمیگذاره و آپدیت براش خوب ارائه شده و دقت سنسور اثر انگشتش هم خوب هست و با آپدیت ها بهتر شد

دوربین به نظر من شاید کمی بهتر از A21s باشه ولی سخت بینانه ببینم همونه

گوشی باطری خوبی داره و به نظرم گوشی کمی قطور هست / ایرادی که بشه ازش گرفت سی پی یو مدیاتک هست که 12 نانومتری هست درسته که قدرت خوبی ارائه میده ولی خب مدیاتکه دیگه

این گوشی در بازار ایران سعی میکنه اختلاف قیمتی 1.300 ارزانتر از A51 و گرانتر از A21s حفظ کنه و خب به نظر من نمیشه بین این 3 تا گفت روی کدوم هزینه کنید 

شاید به نظر من برای کسانی که بخوان برن سراغ M31 این مدل رو پیشنهاد بکنم چون به نظرم چهره به روزتری ارائه میده و 4g+ هم میشه

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اما Redmi 9 که روز های اول که اومد خریدم

اول اینکه پایین رده ای هست در قامت میان رده و شبیه Note 8 pro هست البته فقط در قیافه و میتونم بگم حس خوبی تو دست میده و به نسبت قیمتش بدی نیست

نمیتونم واقعا نکته خیلی خفنی راجبش بگم به جز اینکه روون هست نسبتا" و دوام باطری خوبی داره

اما ایرادات اینکه قاب خودش رو مینداختی گوشی قاطی میکرد و قابلیت Double Knock از کار میوفتاد و اصلا" نمیشد با گوشی کارکرد و به خاطر این بود که قاب خیلی تنگ بود 

سی پی یو مدیا تک هست و 4g+ نمیشه / نور صفحه نمایش زیر نور آفتاب افتضاحه و میتونم بگم هیچی دیده نمیشه / بلندی اسپیکر زیاد هست و بلندی صدای خوبی داره

مشکلات بعدی هم برمیگشت به تبلیغات در محیط کاربری که دیگه همه کاربران شیائومی باهاش آشنا هستند / شارژر گوشی هم 10 وات بود در حالی که از 18 وات پشتیبانی میکرد

دوربین رو هم بگم که اصلا" هیچ انتظار خاصی ازش نداشته باشید / نکته مثبتش این بود که Pre-installed screen protector داشت و از بابت مسخره بازی چسبوندن TPU و گلس راحت هستید

در مدتی که داشتم هیچ آپدیتی براش نیومد فکر کنم شیائومی فقط تولید با تیراژ بالا سرلوحه قرار داده و چیزی به اسم ساپورت نرم افزاری رو اعتقادی بهش نداره

InkedSAM_0469_LI.jpg

InkedSAM_0467_LI.jpg

InkedSAM_0465_LI.jpg

لینک به پست
  • 1 month later...
  • کاربر ویژه

خب آقا یک مورد که باید بگم

صرفا" اگر در مورد مدل هایی که بنده تست کردم سوالی دارید بپرسید چون میتونم نظر بدم و گوشی هایی که تست نکردم نمیتونم نظر بدم

در مورد برند شیائومی هم تا مدتی نا معلوم یا بهتر هست بگم تا زمانی که دست از نقض حریم شخصی در محیط کاربری بر نداره و محیط کاربریش تهی از باگن بشه و سلامی به آپدیت های

منظم نداشته باشه نظرم همونی هست که همیشه بوده و شاید برای تفریح چند روزه و تست مدلی رو بخرم ولی همچنان نظرم همونی هست که بوده

پس از جر و بحث بیهوده پرهیز کنید که پست های نا مربوط پاک میشه

اما میرسیم به این بررسی که گوشی رو خریدم و قرار شد بررسیش رو بگذارم ولی یادم رفت

من یک گوشی M21 بهمن ماه خریدم و از اونجایی که خیلی شگفت زده کرد بنده رو یکی دیگه هم اسفند ماه گرفتم

گوشی بلافاصله که روشن کنید اندروید 11 رو میگیره البته که بستگی داره سفارش کدام کشور باشه

گوشی از همه جهت عالیه صفحه آمولد - دوربین های خوب و باطری هیولا 6000 که به این راحتی تمام نمیشه

گوشی همون سی پی یو 9611 گوشی A51 رو داره با 4 گیگ رم و خب سنسور اثر انگشت خوب پشت صفحه این رو باید بگم بر خلاف A51 شما 4g+ نمیبینید ولی سرعت ها یکی هست تقریبا"

بنده 2 رنگ مشکی و آبی رو گرفتم که هر دو خوشرنگ هستند و رنگ مشکی که داره واقعا" مشکی هست و مسخره بازی رنگ مشکی سری A رو نداره

گوشی ها هر دو ساخت ویتنام هست و هر دو دارای NFC ولی یکی سفارش امارات و دیگری سفارش پاکستان که سفارش امارات حتی هندزفری هم داره

صفحه نمایش همان صفحه نمایشی هست که در A30 و A31 و A50 و A50s به کار رفته

قیمت گوشی در بازار بسته به رنگ حدود 5200 تا 5400 هست فعلا" که با توجه به قیمت A21s به نظرم کمی پول بیشتر بگذارید و این گوشی رو بگیرید بهتر هست ( البته A31 هم کاهش قیمت داشته ولی من باز این رو ترجیح میدم )

اگر گوشی ساخت هند باشه شما NFC نخواهید داشت که تا چند ماه آینده مهم خواهد شد

فست شارژ 15 واتی رو ساپورت میکنه که خب با توجه به 6000 بودن شاید کمی طول بکشه ولی خب به این راحتی هم خالی نمیشه

اگر دنبال یک گوشی متوسط رو به پایین ولی با کیفیت هستید این گوشی مناسبی میتونه باشه

Inkedphoto_2021-02-04_12-22-44_LI.jpg

Inkedphoto_2021-03-16_17-15-03_LI.jpg

Inkedphoto_2021-03-16_17-15-10_LI.jpg

لینک به پست
  • کاربر ویژه

خب یک اشاره ای کردم در مطلب قبلی به NFC

که این مورد از چند ماه آینده خیلی مورد استفاده قرار خواهد گرفت برای خرید های بدون کارت بانکی در ایران البته ( کشورهای پیشرفته که تقریبا" خاطره هست براشون این مورد )

سامسونگ در بحث NFC گوشی ها رو به 2 دسته تقسیم کرده

یک دسته گوشی هایی که دیفالت NFC رو دارن و احتیاجی به ذکر نداره و یک دسته گوشی هایی که بسته به مارکت و ریجن با یا بدون NFC عرضه میشن

در گوشی هایی که بسته به مارکت عرضه شدن سامسونگ با اضافه کردن پسوند N به مدل اون مدل رو با NFC معرفی میکنه

این موضوع رو هنوز واردکننده و فروشنده بهش اهمیت نمیدن و دیمی وارد میکنند و پخش که حالا شاید توی اون بار وارد شده باشد یا خیر

ولی روزی که این تو ایران جا بیوفته من حتم دارم که میخوان درصدی بکشن روی قیمت به بهانه اینکه NFC داره

پس زمان خرید دقت کنید و هوشمندانه خرید کنید

این پایین عکس 2 تا گوشی از مدل A21s رو که خریدم قبلا" براتون گذاشتم که تفاوت پسوند N اونجا مشخص هست

یکیشون پسوند N رو داره که یعنی مدل با NFC هست

Inkedphoto_2021-02-07_20-29-47_LI.jpg

لینک به پست
در 3 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

خب یک اشاره ای کردم در مطلب قبلی به NFC

که این مورد از چند ماه آینده خیلی مورد استفاده قرار خواهد گرفت برای خرید های بدون کارت بانکی در ایران البته ( کشورهای پیشرفته که تقریبا" خاطره هست براشون این مورد )

سامسونگ در بحث NFC گوشی ها رو به 2 دسته تقسیم کرده

یک دسته گوشی هایی که دیفالت NFC رو دارن و احتیاجی به ذکر نداره و یک دسته گوشی هایی که بسته به مارکت و ریجن با یا بدون NFC عرضه میشن

در گوشی هایی که بسته به مارکت عرضه شدن سامسونگ با اضافه کردن پسوند N به مدل اون مدل رو با NFC معرفی میکنه

این موضوع رو هنوز واردکننده و فروشنده بهش اهمیت نمیدن و دیمی وارد میکنند و پخش که حالا شاید توی اون بار وارد شده باشد یا خیر

ولی روزی که این تو ایران جا بیوفته من حتم دارم که میخوان درصدی بکشن روی قیمت به بهانه اینکه NFC داره

پس زمان خرید دقت کنید و هوشمندانه خرید کنید

این پایین عکس 2 تا گوشی از مدل A21s رو که خریدم قبلا" براتون گذاشتم که تفاوت پسوند N اونجا مشخص هست

یکیشون پسوند N رو داره که یعنی مدل با NFC هست

Inkedphoto_2021-02-07_20-29-47_LI.jpg

سلام.واقعا چرا شیاعومی و سامسونگ nfc رو توی مدل جا میکنن؟واقعا انقدر مهمه براشون؟نوکیا 3 هم nfc داره دیگه هیچ تو اسمش نیاورده.(با اجازه از استارتر محترم)

ویرایش شده در توسط amir.t.1261
لینک به پست
  • کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام.واقعا چرا شیاعومی و سامسونگ nfc رو توی مدل جا میکنن؟واقعا انقدر مهمه براشون؟نوکیا 3 هم nfc داره دیگه هیچ تو اسمش نیاورده.(با اجازه از استارتر محترم)

سلام

من خیلی خلاصه بگم که ادامه دار نباشه صحبت

ببینید این بسته به سیاست های یک شرکت هست 

مثلا" سامسونگ سرعت شارژهای 15 - 25 - 45 واتی ارائه میده و شیائومی هم تقریبا 18 و  22.5 و 33 وات رو استاندارد کرده برای خودش

ولی نوکیا همچنان اندر خم 10 وات مونده یا مثلا" نوکیا همچنان اعتقادی به باطری نداره در حالیکه الان سامسونگ به 7000 رسیده و شیائومی دیگه 5000 استاندارد هست براش

خب تمام اینها هزینه هست رای شرکت ها ولی بعضی مارکت ها گوشی ها رو فول میخوان از اون کمپانی مثل کشورهای حوزه خلیج فارس که همیشه فولترین خودروها رو سفارش میدن

در بحث NFC هم برای مثلا" سامسونگ از رده A30s به بالا همه استاندارد دارن و این موردی که من گفتم برای پایین رده ها هست که آپشنال برای مارکت ها ارائه شده

مثلا" برای A12 -A21s-M11-M21 و در مورد شیائومی هم همینه خب اون چیزی که برای بازار هند زده میشه خب فرق داره با سفارش یک کشور دیگه قاعدتا"

اما نوکیا که شما علاقه شدیدی بهش دارید و من هم داشتم و از بین رفت یکی از بزرگترین ایراداتی که به این شرکت هست اینکه شروع طوفانی داشت چون میخواست سهم بازار بگیره

کار که گرفت امکانات خذف شد - کیفیت افت کرد و بدنه آلومینومی جاش رو به پلاستیک داد و قیمت هایی که رقابتی بود به شدت رفت بالا و حتی قول نوکیا مبنی بر 3 سال آپدیت هم آب رفت و شد 2 سال

در ابتدا گوشی ها با آلومینوم و در بعضی مواقع سری 6000 میزد و متریال عالی و نوکیا 3 حتی NFC داشت اما از سری 6.1 به بعد افول شروع شد به طوری که ما در 5.1 plus اصلا" نداشتیم NFC

نوکیا هنوز بزرگ روی جعبه مینویسه 2 سال آپدیت در حالیکه اینکار رو سامسونگ هم میکنه و احتیاجی به تبلیغ نیست این موردی هم که من گفتم شرکت ها هیچ مانوری روش ندادن

به جز شیائومی که اومد پسوند اسم رو گذاشت و شد مدل مثل Poco X3 NFC اون هم فقط در چند مدل محدود ولی مثلا" شما تا حالا ندیدی بگن A21 NFC 

اون توضیحی هم که من دادم بیشتر به خاطر شرایط کشور هست که به صورت رسمی وارد نمیشه و از مبادی مختلف میاد و گفتم که تذکر بدم با همون هزینه ای که میکنند امکانات بهتری بگیرن

چون مثلا" در کشور ما سفارش امارات با سعودی امکاناتش فرق داره یا هند با پاکستان و یا روسیه با همه اینها و میتونم بگم ساده ترینش عراق هست

برای همین که دیگه وارد جزئیات نشم گفتم با یک نگاه ساده لااقل داشتن NFC رو دقت کنند

لینک به پست
  • کاربر ویژه
در 17 دقیقه قبل، Announces گفته است :

نقد و بررسی گوشی های پرچمدار هواوی رو نمیزارید؟ 

من آخرین پرچمداری که از هوآوی گرفتم P30 Pro بود

که با جدی تر شدن تحریم ها فروختم

چون معمولا" پرچمدار ها رو حداقل 2 سال نگه میدارم به جز S20 Plus که خیلی زود فروختم

اون هم چون به نظرم S10 Plus که دارم خوش دست تر بود و اون گوشی نوآوری جدیدی برام نداشت

ولی فعلا" تا زمانیکه تحریم ها پابرجاست با اینکه بشدت گوشی ارزشمندی هست خصوصا" P40 Pro که دندون براش تیز کرده بودم ولی سمتش نمیرم

لینک به پست
در 13 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

مثلا" سامسونگ سرعت شارژهای 15 - 25 - 45 واتی ارائه میده و شیائومی هم تقریبا 18 و  22.5 و 33 وات رو استاندارد کرده برای خودش

ولی نوکیا همچنان اندر خم 10 وات مونده یا مثلا" نوکیا همچنان اعتقادی به باطری نداره در حالیکه الان سامسونگ به 7000 رسیده و شیائومی دیگه 5000 استاندارد هست براش

10 وات گوشی های پایینشه ولی خب از جدیداش هم 18 وات بیشتر نرفته باتری هم از 4500.ولی یه گوشی داره مشخصات مثلا لو رفتش باتری 7500 داره حالا نمیدونم عملی هست یا نه.

کار که گرفت امکانات خذف شد - کیفیت افت کرد و بدنه آلومینومی جاش رو به پلاستیک داد و قیمت هایی که رقابتی بود به شدت رفت بالا و حتی قول نوکیا مبنی بر 3 سال آپدیت هم آب رفت و شد 2 سال

در مورد بدنه ملت بیشتر اینجوری میپسندن ولی خب من خودم آلمینیوم و با فلز سری 6000 رو بیشتر دوست دارم.در مورد آپدیت هم اندروید همون از اول گفت 2 سال ولی سکوریتی پچ 3 سال حتی دو سه ماه هم بیشتر میده.

در ابتدا گوشی ها با آلومینوم و در بعضی مواقع سری 6000 میزد و متریال عالی و نوکیا 3 حتی NFC داشت اما از سری 6.1 به بعد افول شروع شد به طوری که ما در 5.1 plus اصلا" نداشتیم NFC

الان 5.3 و 4.2 که ایران نیومد nfc دارن.اون 5.1 پلاس و 6.1 پلاس کلا خوب نبودن.مخصوصا 5.1 پلاس.

ولی مثلا" شما تا حالا ندیدی بگن A21 NFC 

خب مثلا یکی بره مغازه بخواد nfc دارشو بگیره میگه nfc دیگه.

نوکیا گوشی های خوبی داره شاید کمی گرون باشن ولی خیلی خوبن.مثل 8v uw 5g یا 8.3 5g البته این نظر شخصیه حالا نظر بقیه رو نمیدونم.

ویرایش شده در توسط amir.t.1261
لینک به پست
  • 2 weeks later...

سلام ارزش خرید s20fe 4g بیشتره یا ۵g؟ با تفاوت حدود سه میلیون؟ میشه یک توضیح درباره داغ کردن نسخه ۴جی بدید؟

لینک به پست
  • کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، amir.nl گفته است :

سلام ارزش خرید s20fe 4g بیشتره یا ۵g؟ با تفاوت حدود سه میلیون؟ میشه یک توضیح درباره داغ کردن نسخه ۴جی بدید؟

سلام

در حال حاضر من 2 تاش رو دارم

4G رو اواخر آذر ماه که اومد گرفتم

و اواخر اسفند هم 5G رو گرفتم

در حال مقایسشون هستم ولی گذاشتم یک مدت بیشتر با 5G کار کنم و بعد توضیحاتش رو اینجا بگذارم

البته اختلافشون کمتر هست بین 2 تا 2.5 هست

ولی خیلی کوتاه و کلی بخوام بگم که اگر از دسته افرادی هستید که 1 سال نهایتا 2 سال گوشی نگه میدارید نه زیاد فرقی نداره

ولی اگر از دسته افرادی هستید که 4-5 سال و یا بیشتر گوشی رو نگه میدارید قطعا" 5G گزینه بهتری هست

EXy 990 سی پی یو هست که در پرچمداران سری 20 سامسونگ به کار رفته و قاعدتا" سی پی یو بدی نیست

این قضیه دما که یکسری اومدن بولدش کردن که اکثرا" هم فن های شیائومی بودن بیشتر مربوط میشد به فرق سیستم خنک کنندگی این گوشی با پرچمداران

بله در استارت اولیه من داغی مشاهده کردم که با اومدن اندروید 11 و OneUi 3.0 مشکل تا حد زیادی رفع شد 

و با اومدن OneUi 3.1 این گوشی در بهترین حالت خودش قرار گرفته

ولی در استارت اولیه SND 865 من داغی کمتری رو دیدم

ولی در حال حاضر هر 2 گوشی حرارت نرمالی دارن و سرعت پردازشی تقریبا" یکسان که خب اسنپ دراگون 10 درصد قدرت پردازشی بیشتر در کنار حرارت کمتر ارائه میده

ویرایش شده در توسط HELLB0Y
لینک به پست
در 16 دقیقه قبل، HELLB0Y گفته است :

سلام

در حال حاضر من 2 تاش رو دارم

4G رو اواخر آذر ماه که اومد گرفتم

و اواخر اسفند هم 5G رو گرفتم

در حال مقایسشون هستم ولی گذاشتم یک مدت بیشتر با 5G کار کنم و بعد توضیحاتش رو اینجا بگذارم

البته اختلافشون کمتر هست بین 2 تا 2.5 هست

ولی خیلی کوتاه و کلی بخوام بگم که اگر از دسته افرادی هستید که 1 سال نهایتا 2 سال گوشی نگه میدارید نه زیاد فرقی نداره

ولی اگر از دسته افرادی هستید که 4-5 سال و یا بیشتر گوشی رو نگه میدارید قطعا" 5G گزینه بهتری هست

ممنون

لینک به پست

به این گفتگو ملحق شوید

شما می‌توانید حالا پست خود را ارسال کنید و بعدا اقدام به ثبت نام نمایید. اگر حساب کاربری دارید, وارد حساب کاربری خود شوید تا با استفاده از حساب کاربری خود پست ارسال کنید.
توجه: پست شما پس از ارسال، در انتظار تایید مدیریت خواهند ماند و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

Only 75 emoji are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جایگذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.