رفتن به مطلب

تاپیک اعلان آپدیت های گوشی و تبلت SAMSUNG

پست‌های پیشنهادی

سلام

در این تاپیک سعی دارم در مورد آپدیت های رسمی سامسونگ - زمان عرضه و تغییرات بگم

سامسونگ سال گذشته یک جدول زمانبندی اولیه منتشر کرد که چه دستگاه هایی و در چه زمانی OneUi 3 مبتنی بر اندروید 11 دریافت میکنند

لیست زیر که پیوست کردم برنامه زمانی ارائه آپدیت اندروید 11 هست که تا شهریور 1400 طول میکشه که تمامی دیوایس های ذکر شده آپدیت رو بگیرن

نکته اینکه گوشی های جدیدی که ارائه میشه اگر با اندروید 10 عرضه شده باشن قاعدتا تو همین بازه زمانی آپدیت خواهند شد و دیوایس هایی که بعد ازS21 عرضه میشن با اندروید 11 هستن که نیازی به آپدیت ندارند

و نکته بعد اینکه سامسونگ آپدیت هاش رو به 2 دسته 2 ساله و 3 ساله تقسیم کرده

آپدیت های 2 ساله که تمام گوشی ها سامسونگ از زمان تولید میگیرن و آپدیت های 3 ساله هم یکسری گوشی ها هستند که تا به امروز اینها هستند

A51 - A71 - تمامی اعضا خانواده S10 و نسل های جدیدتر این خانواده ( خانواده S20 به بعد ) - تمامی اعضا خانواده Note 10 به نسل های جدیدتر این خانواده

تمامی خانواده Fold و Flip و تبلت های S6 و S6 Lite و بالاتر

نکته : اینکه گفته شده مثلا" A51 و A71 یعنی نسل بعدی مثل A52 و A72 هم از زمان تولید 3 سال به روز رسانی خواهند گرفت

بهتر هست اینطور بگم که سری S - سری Note و تمامی تبلت های سری S و سری های Flip و Fold و مدل های 5 و 7 از سری A تولید 2019 به بعد شامل به روزرسانی 3 ساله هستند 

و تمامی گوشی های سامسونگ نولید بعد از 2019 شامل آپدیت های امنیتی 4 ساله هستند و مثلا" حتی A10 تا سال 2023 به روزرسانی امنیتی رو دریافت خواهد کرد

موردی که هست اینکه همه امکنات در همه گوشی ها فعال نمیشه مثلا" 2 گوشی نسخه 2.5 Ui رو داشته باشن امکان داره روی یکی امکانات بیشتری داشته باشه

مثلا" Wireless Dex فقط در رده بالا ها فعال و راه اندازی میشه و مثلا" در گوشی مثل A71 فعال نمیشه و مورد یگه اینکه آپدیت های امنیتی مثلا" برای گوشی های Flagship تقریبا" هر ماه میاد ولی برای بقیه در بازه های 2-3-4 ماهه میاد

در این تاپیک گوشی هایی که خودم دارم رو آپدیت هاش رو میگذارم که کاربران با روند به روزرسانی سامسونگ برای گوشی های مختلف و میزان وفاداریش به اون گوشی ها بیشتر آشنا بشوند

گوشی هایی که من در حال حاضر دارم و این وسط امکان داره گوشی رو بفروشم و ناگهان دیگه آپدیتی ازش نگذارم مثل A21s

گوشی هایی که در حال حاضر دارم و آپدیت هاش رو اطلاع رسانی میکنم

S10 Plus - S10 - S20 FE - S20 FE 5G - M21 - Tab S5e

نکته : برای گرفتن آپدیت های سامسونگ باید رام گوشی و منطقه یکی باشه به طور مثال نصف هند و نصف امارات نباشه چون آپدیتی دریافت نخواهید کرد و اگر کسی این مشکل رو داره بگه که من راهنمایی کنم

ویرایش شده در توسط HELLB0Y
به روز رسانی اولیه
لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خب من به عنوان استارتر و با توجه به اینکه تمام گوشی ها و تبلت هام سامسونگ هست بلافاصله بعد از دریافت این آپدیت ها همین جا اعلام میکنم به علاوه تغییراتی که داشته

خب در مورد اول امروز صبح برای گوشی S20 FE آپدیت رو دریافت کردم در حدود 1.8 گیگ بود

تغییرات در رابط کاربری محسوس هست

این گوشی از ابتدا کمی با باتری مشکل داشت که با گرفتن OneUi 3.0 به نظرم خیلی بهتر شده مصرف باطری

قابلیت شخصی سازی بسیار بالا رفته و قابلیت دسترسی فقط یکباره به هر اپلیکیشن اضافه شده که از بعد امنیتی این مورد به شدت اهمیت داره چرا که اپلیکیشن بدون اجازه شما نمیتونه دسترسی داشته باشه و هر بار باید بپرسه

مگر اینکه شما دسترسی همیشگی بهش بدید ولی در اکثر مواقع که لازم نیست میتونید فقط دسترسی یکباره بدید

انیمیشن سنسور Fingerprint عوض شده در قسمت تماس ها و تکست ها امکانات بیشتر شده و حتی شما میتونید بک گراند برای زمان شماره گیری تعیین کنید که دیفالت نباشه

برای Always On Display قابلیت GIF اضافه شده که میتونید انیمیشن بگذارید برای حالت صفحه همیشه روشن

قابلیت Double Knock رو برای باز کردن گوشی داشت و الان همین قابلیت رو برای قفل کردن گوشی هم اضافه شده و شما میتونید با 2 بار زدن بر روی صفحه روشن گوشی رو قفل کنید

قابلیت Link To Win اضافه شده که من استفاده نکردم ولی گویا با اسکن کردن QR در یک سایت گوشی شما لینک میشه به ویندوز و تمام نوتیفکشن ها در ویندوز میبینید بدون اینکه گوشی رو دست بزنید

مصرف باطری خیلی بهتر شده

در آپدیت جدید وقتی شما اسکرین شات میگیرید از خود سوژه فقط عکس میگیره و دیگه نوتیفکشن ها و اطلاعات رو ثبت نمیکنه

این مواردی بود که تا الان متوجه شدم و باز موردی به نظرم رسید اضافه میکنم

پ . ن : پچ امنیتی این ماه با این آپدیت عرضه نشده

photo_2021-01-30_20-45-56.jpg

ویرایش شده در توسط VIP3R
لینک به پست

خب یک آپدیت جدید هم الان برای A21s اومده که در توصیفش اومده برای بهبود عملکرد تاچ هست

این مورد برای کاربرانی هست که مینالیدن از تاچ اطراف دوربین سلفی

من مشکلی نداشتم و این آپدیت هم فرق آنچنانی برام نداشت

پ . ن : اینجور ایرادات بیشتر بر میگرده به این گلس های قطوری که کاربران ایرانی میندازن که باز شما با اکتیو کردن گزینه Touch Sensitivity میتونید مشکل رو حل کنید

photo_2021-01-30_20-45-55.jpg

ویرایش شده در توسط VIP3R
لینک به پست

خب به فاصله 4 روز یک آپدیت دیگه برای A21s که گویا برای پایداری کلی دستگاه منتشر شده

یعنی انقدری که برای این گوشی آپدیت اومد برای پرچمدار نیومد 🙄

photo_2021-02-04_12-17-04.jpg

لینک به پست

خب بنابر حس کنجکاوی برای سری M یک گوشی M21 تهیه کردم که بررسیش رو در تاپیک بررسی میگذارم

بلافاصله که روشن کردم یک آپدیت سنگین 1 گیگی براش اومد و بلافاصله اندروید 11 که حدود 1.5 گیگ بود که این سرعت در انتشار برام عجیب بود

نکته : از این تاریخ به بعد چون A21s فروخته شده اعلانی هم بنده ازش ندارم که بگذارم .

photo_2021-02-04_12-17-03.jpg

لینک به پست

در 1 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

خدا کنه m31s زود تر بیاد ۳ ماه دیگه خیلی زیاده

من فکر کنم تا آخر این ماه (فوریه) بیاد

چون GSMarena هم نوشته بود بعد از دادن آپدیت M21 به نظر میاد که سامسونگ سرعت ارائه رو برده بالاتر

لینک به پست

بسته امنیتی ژانویه برای S20 FE منتشر شد

S20.jpg

لینک به پست

• 2 weeks later...

اندروید 11 به همراه OneUi 3.0 

برای گوشی S10 منتشر شد

s10.jpg

ویرایش شده در توسط VIP3R
لینک به پست

برای S10 Plus هم منتشر شد 😍

S10 Plus.jpg

لینک به پست

بسته امنیتی فوریه برای Tab S5e منتشر شد

S5e.jpg

لینک به پست

• 2 weeks later...

آپدیت امنیتی فوریه برای S10 Plus منشر شد

(برای S10 هم اومده که مثل همین هست ولی اسکرین از S10 Plus میگذارم)

photo_2021-03-02_16-29-20.jpg

لینک به پست

آپدیت امنیتی فوریه برای S20 FE منتشر شد

20.jpg

لینک به پست

آپدیت خبری

خب یک موردی که هفته گذشته سامسونگ اعلام کرد در مورد آپدیت های امنیتی این بود که همه گوشی ها و تبلت هایی که از بعد از سال 2019 تولید شدند آپدیت های امنیتی رو تا 4 سال دریافت میکنند

که معمولا" این آپدیت ها در بازه های زمانی 1 ماهه تا 3 ماهه برای گوشی ها و تبلت ها بر اساس ارزش پرداختی دریافت خواهند کرد

البته که مشابه این خبر در مورد توافق کوالکام و گوگل هم منتشر شده بود که پردازنده های این شرکت تا 4 سال آپدیت امنیتی دریافت کنند البته پردازنده های تولیدی بعد از 888

ولی بعدا در مورد این خبر تردید هایی ایجاد شد و نهایتا موکول شد به قیمت گوشی هایی که در این برنامه شرکت دارند که مستقیما به قیمت پردازنده ارنباط پیدا میکنه

اما سامسونگ شرط قیمتی و پردازنده ای اعلام نکرده و یک لیست بلند بالا ارائه داده برای این حمایت نرم افزاری

با این حرکت شرکت سامسونگ بقیه تولید کنندگان گوشی اندرویدی رو در افق محو میکنه و شانه به شانه گوگل در بحث حمایت نرم افزاری گوشی های اندرویدی جلو میره

به نظر میاد که این شرکت بیش از پیش در بحث حمایت نرم افزاری خودش رو میخواد به اپل نزدیک بکنه که البته هنوز خیلی راه مونده تا به 5 سال حمایت اپل برسه ولی خب همین هم جذاب هست نسبت به هزینه ای که میکنید

به عنوان مثال در نظر بگیریم یک گوشی ارزان سامسونگ A10 که با اندروید 9 عرضه شد تا پایان تابستان اندروید 11 رو هم خواهد گرفت (آخرین آپدیت اندروید) و آپدیت های امنیتی رو تا سال 2023 دریافت میکنه که بسیار خوب هست

پس تا اینجای کار شد آپدیت های اصلی برای یکسری گوشی ها و تبلت های اعلام شده در پست اول به مدت 3 سال و آپدیت های امنیتی برای تمام گوشی ها و تبلت های تولیدی بعد از سال 2019 به مدت 4 سال

لینک به پست

خب کاملا" مطابق جدول

برای گوشی A51 منتشر شد

من 2 تا A51 دارم که الان برای منطقه سعودی منتشر شده ولی برای منطقه پاکستان که معمولا" با هند هست هنوز نیامده

فکر کنم نهایتا" تا 2 هفته آینده بیاد

A51.jpg

لینک به پست

• 2 weeks later...

خب امروز یک S20 Fe 5G گرفتم 😍

بررسیش رو تاپیک بررسی میگذارم

براش آپدیت ها اومد

که یکیش بسته امنیتی دسامبر 2020 بود

و بعدی اندروید 11 و One Ui 3.0 به همراه بسته امنیتی ژانویه 2021

نکته : از این تاریخ به بعد چون A51 ها فروخته شدند اعلانی هم بنده ازش ندارم که بگذارم .

5g.jpg

3.0 5g.jpg

لینک به پست

خب One Ui 3.1 هم با بسته امنیتی فوریه برای گوشی S20 FE 5G

یعنی شما گوشی رو بخرید روشن کنید بلافاصله 3 آپدیت دریافت میکنید که 2 تاش آپدیت اساسی و بزرگی هست

3.1.jpg

ویرایش شده در توسط VIP3R
لینک به پست

OnUi 3.1 به همراه بسته امنیتی مارچ برای S10 Plus منتشر شد 😍

پ . ن : برای S10 هم منتشر شد که من فقط اسکرین S10 Plus رو گذاشتم

s10 plus 3.1.jpg

لینک به پست

OneUi 3.1 برای گوشی S20 FE منتشر شد

3.1.jpg

لینک به پست

بسته امنیتی مارچ برای S20 FE منتشر شد.

March.jpg

لینک به پست

• 2 weeks later...

تذکر : این تاپیک فقط برای اعلان آپدیت های گوشی های ذکر شده هست و پست های نامربوط پاک خواهند شد

آپدیت به منظور بالا بردن ثبات تاچ و بسته امنیتی آپریل 2021 برای S20 FE 5G

photo_2021-04-12_18-16-41.jpg

لینک به پست

OneUi 3.1 به همراه بسته امنیتی مارچ برای M21 منتشر شد.

21.jpg

لینک به پست

آپدیت برای بهبود عملکرد دوربین

و بسته امنیتی آپریل برای S10 Plus

S10 Plus.jpg

لینک به پست

• 2 weeks later...

بسته امنیتی آپریل 2021 برای گوشی S20 FE منتشر شد

حجمش بیشتر از یک بسته امنیتی ماهانه هست ولی سامسونگ توضیحی در مورد آپدیت نداده

photo_2021-04-28_15-20-03.jpg

لینک به پست

• 3 weeks later...

اندروید 11 به همراه OneUi 3.1 و بسته امنیتی March برای تبلت S5e منتشر شد

پ.ن : اطلاعات آپدیت رو پاک کرده سامسونگ در این آپدیت و اسکرین رو نوع دیگه ای میگذارم

حجم آپدیت : 1845 مگابایت

photo_2021-05-12_18-48-04.jpg

لینک به پست

خب اندروید 12 با نام SNOW CONE یا بستنی یخی معرفی شد

اندروید 12 که تقریبا میشه گفت بهترین ورژنی هست که تا به حال معرفی شده و دارای قابلیت های شخصی سازی و داینامیکی و حفظ حریم خصوصی بالایی هست هم نسخه بتا برای یکسری گوشی ها منتشر شد

سامسونگ هیچ وقت خودش رو درگیر نسخه بتا که برای Developer هست نمیکنه و معمولا از نسخه Stable استفاده میکنه

ولی مطمئنا مثل همیشه برای نسخه OneUi بتا منتشر خواهد کرد که داوطلبانی که میخوان استفاده کنند

سامسونگ قطعا" اندروید 12 رو به همراه OneUi 4.0 منتشر خواهد کرد

و سامسونگ هم گوشی هایی که این ورژن رو دریافت خواند کرد مشخص کرده که مسلما" مدل های تولیدی بعد از این مدل های اعلام شده هم دریافت خواهند کرد

که معمولا سامسونگ از November شروع خواهد کرد برای گوشی های پرچمدار ارائه دادن تا به بقیه گوشی های ضعیف تر  و ارزان تر برسه

معمولا" از آذر ماه شروع میشه تا مرداد سال بعد طول خواهد کشید با توجه به تعدد مدل ها و ریجن ها

یعنی از آذر 1400 تا مرداد ماه 1401 طول خواهد کشید که مدل ها اینها خواهد بود

S21 Ultra - S21 Plus - S21

S20 Ultra - S20 Plus - S20 - S20 FE

S10 Plus - S10 - S10e - S10 Lite

Note 20 Ultra - Note 20

Note 10 Plus - Note 10 - Note 10 Lite

Z FLIP - Z FOLD 2

A72 - A71 - A52 - A51 - A42 - A41 - A32 - A31 - A21s - A21 - A12 - A11 - A02s - A02 - A01

M62 - M51 - M42 - M31s - M31 - M21s - M21 - M12 - M11 - M02s - M02 - M01

Tab S7 Plus - Tab S7 - Tab S6 - Tab S6 Lite - Tab A7 2020

1._Android_12_Keyword_Header.max-1000x1000.jpg

android_12_quick_settings_thumb.jpg

ویرایش شده در توسط Ehsan.k
لینک به پست

به این گفتگو ملحق شوید

شما می‌توانید حالا پست خود را ارسال کنید و بعدا اقدام به ثبت نام نمایید. اگر حساب کاربری دارید, وارد حساب کاربری خود شوید تا با استفاده از حساب کاربری خود پست ارسال کنید.
توجه: پست شما پس از ارسال، در انتظار تایید مدیریت خواهند ماند و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

Only 75 emoji are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جایگذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• جدید...