رفتن به مطلب
  • جدید...

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

پست‌های پیشنهادی

در ۴۷ دقیقه قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

برا رم  برند کورسیر و جی اسکیل خوبن

هارد هم سامسونگ evo 870 بردار

جسارتا این اس اس دی به مادربرد من میخوره؟

من خیلی اطلاعات ندارم در این مورد

Mainboard : ASUS p6x58d premium

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • پاسخ 25k
  • تاریخ ایجاد
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال کنندگان در این موضوع

بیشترین ارسال کنندگان در این موضوع

پست‌های محبوب

چون سوالاتون بیشتر جنبه فان داشت من جواب ندادم شما پول 3 تا 3090 داری اما هم چنان بر این پایبندی i7 3770 استفاده کنی ؟ { این پردازنده برای 1060 هم گلوگاهه اونوقت 3090 ؟ } به هیچ وجه قطعات فع

گیم با گیم فرق داره ولی اکثر گیم های جدید دارن به سمت سی‌پی‌یو محوری میرن تا گرافیک محوری ینی قدرت سی‌پی‌یو بیشتری میطلبن و پردازنده قوی تر براشون مهم تر هست تا قدرت کارت گرافیک نمونه اش هم

فقط msi gk80 وسلام

تصاویر ارسال شده

در ۸ دقیقه قبل، babakkhaen گفته است :

جسارتا این اس اس دی به مادربرد من میخوره؟

من خیلی اطلاعات ندارم در این مورد

Mainboard : ASUS p6x58d premium

مشکلی ندارید  ساپورت میشه

لینک به پست

با سلام من یک کامپیوتر با  مادربورد asus b360 plus و سیپیو i3 9100f با رم 8gb 3000 دارم.
الان دو تا سوال دارم از شما دوستان عزیز :
1.من میخوام یک رم 8 دیگه هم بخرم الان باید حتما اونم 3000 مگاهرتز باشه؟
2.رم الانی که روی کامپیوتر منه 3000 هستش,از توی بایوس هم x.m.p روشنه ولی
توی تسک منیجر و بایوس نوشته 2400 بنظرتون مشکل از سیپیو یا مادربورد؟
مدل دقیق رم :
https://www.digikala.com/product/dkp-2550812

لینک به پست

درمورد محدودیت فرکانس  سیپیو 2400 ساپورت میکنه مین برد 2666 .خودم همین رم رو دارم روی باندل رایزن. بدون xmp روی 2133 و با xmp روی 3000 فیکس میشه .

اگر رم تهیه میکنید دقیقا همون مدل و باس تهیه کنید . هم ظاهر هم باس یکسان دارن هم اختلاف قیمت ناچیز بین 2400 و 3000 وجود داره .

ویرایش شده در توسط milad.azn
لینک به پست

سلام بین این 4 کارت گرافیک به ترتیب کدوم ارزش خرید بیشتری داره ؟

یکی از این 4 گزینه رو بگیرم بهتره یا TUF GTX1650S O4G

1-کارت گرافیک ایسوس TUF GTX1660 O6G GAMING||لیون کامپیوتر

2-کارت گرافیک ایسوس DUAL GTX1660 O6G EVO 6GB 192 Bit||لیون کامپیوتر

3-کارت گرافیک ایسوس PH GTX 1660S 6G|لیون کامپیوتر

4-کارت گرافیک ایسوس TUF GTX 1660 6G GAMING||لیون کامپیوتر

ویرایش شده در توسط Ardella
لینک به پست
در ۶ ساعت قبل، milad.azn گفته است :

درمورد محدودیت فرکانس  سیپیو 2400 ساپورت میکنه مین برد 2666 .خودم همین رم رو دارم روی باندل رایزن. بدون xmp روی 2133 و با xmp روی 3000 فیکس میشه .

اگر رم تهیه میکنید دقیقا همون مدل و باس تهیه کنید . هم ظاهر هم باس یکسان دارن هم اختلاف قیمت ناچیز بین 2400 و 3000 وجود داره .

اخه دقیقا همین مدل رم ناموجوده واسه من ظاهر مهم نیس نمیشه یه مارک دیگه بگیرم؟

لینک به پست
در ۲۷ دقیقه قبل، Abdulrahman گفته است :

اخه دقیقا همین مدل رم ناموجوده واسه من ظاهر مهم نیس نمیشه یه مارک دیگه بگیرم؟

فرقی نمیکنه که چه مارکی میگیرید یا چه باسی . درنهایت همشون کارشون رو انجام میدن( روی کاغذ همه چی اوکیه ولی درعمل ممکنه مواردی پیش بیاد ک اذیت کنه ) همچنین  موقع فروش سیستم احتمالا نخریدن رم ها زیاده. از طرفی برای حذف هرنوع ریسک بروز مشکل از قبیل ناهماهنگی و ... همیشه توصیه میشه هردو رم دقیقا لنگه هم دیگه باشن. دیجیکالا فکر میکنم رنگ مشکی این رم رو موجود داشت چند روز پیش . باس 3000

لینک به پست
در ۴ ساعت قبل، Ardella گفته است :

سلام. اگه بودجه دارید 100 درصد که یان رو بگیرید 1-کارت گرافیک ایسوس TUF GTX1660 O6G GAMING||لیون کامپیوتر ولی اگه اختلاف قیمت بین 1650 و 1660 زیاده همون TUF GTX1650S O4G رو بگیرید.

لینک به پست

سلام دوستان

من بین این دو مادربرد برای سی پی یو AMD Ryzen 9 5900x موندم.

ASUS TUF GAMING X570-PRO WIFI
Gigabyte B550 Aorus Master

درگاه usb 3.2 gen 2 و usb type c و wifi 6 برام مهمه. مقایسه مابقی امکانات این دو مادربرد چون تخصصیه ممنون میشم بهم راهنمایی بدین.
قیمت هردو حدودا 10 تومنه.
خودم نظرم روی b550 aorus master هست، چون دمای vrm پایینتری داره. ولی متاسفانه به صورت باندل با مادربرد به فروش نمیرسه. اگر بخوام این مادربرد رو بگیرم باید سی پی یو رو 23500 و مادربرد رو جداگونه به مبلغ 10300 (جمعا 33800) از یه فروشگاه دیگه بگیرم.
ولی اگر مادربرد asus tuf gaming x570 pro wifi رو انتخاب کنم با سی پی یو به صورت باندل برام 32500 در میاد. (1300 ارزونتر)

میخوام مطمئن بشم آیا با انتخاب asus tuf gaming x570 pro wifi و پرداخت 1300 بیشتر کار درستی می کنم یا مادربرد b550 aorus master با پرداخت 1300 بیشتر گزینه بهتریه؟

لینک به پست

سلام وقت بخیر بین این 2 مدلی که شما فرستادید من مادربرد گیگابایت رو ترجیح میدم به صورت کلی مادربرد بهتریه به نظر من.. یه مشکلی هم که بعضی از برد های x570 دارن فن چیپست هست که صدای عجیب رو مخی ایجاد میکنه من یکی از دوستانم مدل asus x570 f رو داره هر از گاهی یه صدایی از اون یه ذره فن میومد ادم تعجب میکرد این موضوع رو هم در نظر داشته باشید موقع انتخاب هر مادربردی با چیپست X570.... البته من باشم مدل asus strix b550-E رو انتخاب میکردم از لحاظ قیمتی از هردو مدلی که شما انتخاب کردی پایین تر و از لحاظ vrm هم خیلی خوبه هیچ مشکلی با پردازنده های رده بالا نداره من خودم همین مادر برد رو با 3900x استفاده میکنم عالیه مشکلی نداشتم تو این 6-7 ماهی که استفاده کردم با قیمتی که الان داره 6100 تو یکی از سایت هایی که قبلا خرید داشتم ازش و مطمئنه به نظرم بهترین گزینه اس برای شما حتما یه نگاهی بهش بندازید تایپ سی و وایفای 6 هم که ذکر کردید پشتیبانی میکنه

ویرایش شده در توسط Fencer
لینک به پست
در ۲۳ دقیقه قبل، Fencer گفته است :

سلام وقت بخیر بین این 2 مدلی که شما فرستادید من مادربرد گیگابایت رو ترجیح میدم به صورت کلی مادربرد بهتریه به نظر من.. یه مشکلی هم که بعضی از برد های x570 دارن فن چیپست هست که صدای عجیب رو مخی ایجاد میکنه من یکی از دوستانم مدل asus x570 f رو داره هر از گاهی یه صدایی از اون یه ذره فن میومد ادم تعجب میکرد این موضوع رو هم در نظر داشته باشید موقع انتخاب هر مادربردی با چیپست X570.... البته من باشم مدل asus strix b550-E رو انتخاب میکردم از لحاظ قیمتی از هردو مدلی که شما انتخاب کردی پایین تر و از لحاظ vrm هم خیلی خوبه هیچ مشکلی با پردازنده های رده بالا نداره من خودم همین مادر برد رو با 3900x استفاده میکنم عالیه مشکلی نداشتم تو این 6-7 ماهی که استفاده کردم با قیمتی که الان داره 6100 تو یکی از سایت هایی که قبلا خرید داشتم ازش و مطمئنه به نظرم بهترین گزینه اس برای شما حتما یه نگاهی بهش بندازید تایپ سی و وایفای 6 هم که ذکر کردید پشتیبانی میکنه

متاسفانه مدل asus strix b550-E رو اون فروشگاه به صورت باندل ارائه نمیکنه.

ولی بازم بررسی می کنم. ممنون

لینک به پست
در ۳ ساعت قبل، eeeeeeehsan گفته است :

سلام دوستان

درگاه usb 3.2 gen 2 و usb type c و wifi 6 برام مهمه. مقایسه مابقی امکانات این دو مادربرد چون تخصصیه ممنون میشم بهم راهنمایی بدین.
خودم نظرم روی b550 aorus master هست، چون دمای vrm پایینتری داره. ولی متاسفانه به صورت باندل با مادربرد به فروش نمیرسه. اگر بخوام این مادربرد رو بگیرم باید سی پی یو رو 23500 و مادربرد رو جداگونه به مبلغ 10300 (جمعا 33800) از یه فروشگاه دیگه بگیرم.
ولی اگر مادربرد asus tuf gaming x570 pro wifi رو انتخاب کنم با سی پی یو به صورت باندل برام 32500 در میاد. (1300 ارزونتر)

میخوام مطمئن بشم آیا با انتخاب asus tuf gaming x570 pro wifi و پرداخت 1300 بیشتر کار درستی می کنم یا مادربرد b550 aorus master با پرداخت 1300 بیشتر گزینه بهتریه؟

بین این دو   خب گیگابایت بهتره

B550f رو هم یه نگاهی بندازید

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

بین این دو   خب گیگابایت بهتره

B550f رو هم یه نگاهی بندازید

از چه لحاظ برتری داره؟

لینک به پست
  • کاربر ویژه
در ۴ ساعت قبل، eeeeeeehsan گفته است :

سلام دوستان

صد در صد ایکس 

پردازنده های بالا رده ای ام دی مثل 3900 3950 5900 5950 اختلاف پرفورمنس قابل توجهی روی برد های b و x دارند 

لینک به پست
در ۲ ساعت قبل، eeeeeeehsan گفته است :

از چه لحاظ برتری داره؟

توی این پردازنده های رده بالا خرید چیپست های x منطقی تر هست ولی خب اون aorus و x هم tuf هست        tuf ها هم بد نیستن  ولی به خوبی aorus و rog نیستن   

اگه با بودجه مشکلی ندارید x570f  یا x570e    و یا x570 aorus ultra و یا x570 aorus master  گزینه های خیلی خوبین

لینک به پست
در ۷ ساعت قبل، eeeeeeehsan گفته است :

سلام دوستان

سلام

برای این پردازنده قدرتمند، مادربرد Asus X570-F بگیرید و یک عمر با خیال راحت استفاده کنید

سایت computersales.ir میده ۱۰ تومن

برای وای فای هم یه دانگل ارزون کارو راه میندازه

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

توی این پردازنده های رده بالا خرید چیپست های x منطقی تر هست ولی خب اون aorus و x هم tuf هست        tuf ها هم بد نیستن  ولی به خوبی aorus و rog نیستن   

اگه با بودجه مشکلی ندارید x570f  یا x570e    و یا x570 aorus ultra و یا x570 aorus master  گزینه های خیلی خوبین

مشکل باندل بودن مادربرد هاست که الان پردازنده تکی کم پیدا میشه یا قیمتشون بالاتره، وگرنه x570 aorus master عالیه.

ویرایش شده در توسط eeeeeeehsan
لینک به پست
در ۱۸ دقیقه قبل، eeeeeeehsan گفته است :

مشکل باندل بودن مادربرد هاست که الان پردازنده تکی کم پیدا میشه یا قیمتشون بالاتره، وگرنه x570 aorus master عالیه.

سلام

چرا از امارات نمیخرید ؟

تقریبا 20 تومن پاتون آب میخوره که از قیمت ایران کمتره .

هر مادربردی هم که مد نظرتونه میخرید اینطور . نه مدلی رو که فروشنده مجبورتون کرده .

لینک به پست
در ۱ دقیقه قبل، m.reza گفته است :

سلام

چرا از امارات نمیخرید ؟

تقریبا 20 تومن پاتون آب میخوره که از قیمت ایران کمتره .

هر مادربردی هم که مد نظرتونه میخرید اینطور . نه مدلی رو که فروشنده مجبورتون کرده .

چطور میشه از امارات خرید کرد؟

لینک به پست
در ۳۴ دقیقه قبل، eeeeeeehsan گفته است :

چطور میشه از امارات خرید کرد؟

سایت های واسطه که زیاده . گوگل کنید میاره براتون . تاپیک هایی در این مورد هم توی فروم هست ، خواستید یه نگاه بندازید .

اشخاصی هم هستن توی فروم که خودشون وارد میکنن از امارات . میتونید پیام بدید بهشون .

لینک محصول توی آمازون امارات .

لینک به پست

درود

تفاوت x570 و b550 تنها توی 2 پورت ساتا و مسیر های بیشتر pci برای اسلات دوم هست، توی استفاده عادی، هیچ تفاوتی با هم ندارن، بهترین گزینه b550-f هست.

من 3900x رو تست کردم، روی برد b550-f و x570-f، با سیستم b550 مارک بالاتری میگرفت(البته سیستمی که روی b550 بود، کولر بهتری داشت و توی فول لود سیپیو حدود 3 درجه از اون سیستمی که با x570 بسته بودم خنک تر بود)

اگر خواستید، میتونید به برد های x470 هم یه نگاهی بندازید، تمام پردازنده های am4 رو ساپورت میکنن و چون نسل قبلی هستن، خوش قیمت تر شدن، اگه جایی crosshair vii داشت، خیلی گزینه خوبیه، فک کنم همون حدود 10 تومن باشه و چون برد پرچم دار هست، توی مدار تغذیه و... بهترین برد هست.

در 5 ساعت قبل، Mahdi D گفته است :

صد در صد ایکس 

پردازنده های بالا رده ای ام دی مثل 3900 3950 5900 5950 اختلاف پرفورمنس قابل توجهی روی برد های b و x دارند 

من 3900x رو تست کردم تفاوتی چشمگیری نداشتن، حداکثر اختلافشون 1 درصد بود، تازه اونم روی b550 مارک بالاتری میگرفت.

البته این حرف برای برد های سری 300 و 400 صادقه، توی نسل های قبل خیلی فرق داشتن، ولی توی سری 500 هیچ فرقی ندارن

ویرایش شده در توسط MAhmoOD Nazari
لینک به پست

به این گفتگو ملحق شوید

شما می‌توانید حالا پست خود را ارسال کنید و بعدا اقدام به ثبت نام نمایید. اگر حساب کاربری دارید, وارد حساب کاربری خود شوید تا با استفاده از حساب کاربری خود پست ارسال کنید.
توجه: پست شما پس از ارسال، در انتظار تایید مدیریت خواهند ماند و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

Only 75 emoji are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جایگذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.