رفتن به مطلب
  • جدید...

ایرور ۴۰۴۰دیباگر داغ شدن شدید رم در حد سوختن

پست‌های پیشنهادی

سلام یه سیستم ddr3 با رم دو گیگ و پردازنده دو هسته ای سوکت ۷۷۵ دارم رمش به شدت داغ میشه تا کلید پاور رو میزنم نه تصویر میده نه بوق.سی پی یو رو با مادربرد دیگه تست کردم سالم بود تمام قطعات رو جدا کردم بایوس رو ریست کردم بدون رم تست کردم دیباگر کد ۰۳ و ۳تا بوق پشت سر هم میزنه رم رو میزنم نه تصویر میده نه بوق میزنه و دیباگر ۴۰۴۰ رو نشون میده و رم اونقدر داغ میشع که برچسب پلاستیکی روش رو سوزونده.چک کردم سوکت سی پیو به هم چسبیدگی داشت پایه ها که درستشون کردم ولی مشکل داغ شدن و نبود تصویر همچنان وجود داره.بدون رم و سی پی یو چک کردم چیپ وسط گرم میشه و روشن میشه مادربرد با زدن پاور.لطفا راهنماییم کنید مشکل از  کجاست.مادربرد برا تست رم نداشتم.

رم دیگه هم نداشتم بزارم روش تست کنم

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 ساعت قبل، MMhh20 گفته است :

سلام یه سیستم ddr3 با رم دو گیگ و پردازنده دو هسته ای سوکت ۷۷۵ دارم رمش به شدت داغ میشه تا کلید پاور رو میزنم نه تصویر میده نه بوق.سی پی یو رو با مادربرد دیگه تست کردم سالم بود تمام قطعات رو جدا کردم بایوس رو ریست کردم بدون رم تست کردم دیباگر کد ۰۳ و ۳تا بوق پشت سر هم میزنه رم رو میزنم نه تصویر میده نه بوق میزنه و دیباگر ۴۰۴۰ رو نشون میده و رم اونقدر داغ میشع که برچسب پلاستیکی روش رو سوزونده.چک کردم سوکت سی پیو به هم چسبیدگی داشت پایه ها که درستشون کردم ولی مشکل داغ شدن و نبود تصویر همچنان وجود داره.بدون رم و سی پی یو چک کردم چیپ وسط گرم میشه و روشن میشه مادربرد با زدن پاور.لطفا راهنماییم کنید مشکل از  کجاست.مادربرد برا تست رم نداشتم.

سلام.صدای فن ها زیاد نشده؟از پاور صدای سوت یا وز وز نمیاد؟

لینک به پست

مشکلت از ولتاژ کاریه . به ندرت اتفاق میوفته که رم بسوزه . اگه با گذاشتن رم بوق نمیزنه و تصویر نمیاد نشون میده که رم سالمه و پردازنده هم سالمه چون اگه مشکل داشت فن cpu نیم دور میزد و سیستم خاموش میشد . شاید مشکل از گرافیکته . چون مادربرد به مرحله پردازش تصویر باید برسه . من احتمال میدم مادربرد داره ولتاژ اضافی به رم میده که دماش رفته بالا. معمولا اینحور اتفاقا میوفته تو سایتای خارجی بگردی هم هست .

گرم شدن چیپ ست نشون میده مادربرد سالمه

اگه بیشتر توضیح بدی شاید بهتر بتونم کمکت کنم .

ویرایش شده در توسط Amin i5
اصلاح
لینک به پست

قبلا پاور خراب بوده تعمیرشده.صدای فن معمولی هست.سوت نمیکشه وز وز نمیکنه.با پاور دیگه تست کردم باز رم خیلی زیاد داغ میکنه.کارت گرافیک و بقیه متعلقات رو جدا کردم و تست کردم باز رم داغ میکنه.در حد اتیش گرفتن رم داغ میشه.

هر سوالی دارید بپرسید جواب بدم؟

لینک به پست
در 45 دقیقه قبل، MMhh20 گفته است :

قبلا پاور خراب بوده تعمیرشده.صدای فن معمولی هست.سوت نمیکشه وز وز نمیکنه.با پاور دیگه تست کردم باز رم خیلی زیاد داغ میکنه.کارت گرافیک و بقیه متعلقات رو جدا کردم و تست کردم باز رم داغ میکنه.در حد اتیش گرفتن رم داغ میشه.

هر سوالی دارید بپرسید جواب بدم؟

ممکنه رم خراب باشه.اما بنظرم رم دیگه ای ننداز روی این مادربرد.بنظرم برا اینکه به قطعات اسیب نزنی رمت رو ببر بیرون تست کنن اگه اونجا هم داغ کنه و مادربرد سالم باشه رم خرابه اگه داغ نکنه احتمالا قطعات روی مادربرد خراب شدن و برق زیاد میدن به رم.

ویرایش شده در توسط amir.t.1261
لینک به پست
در 2 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

ممکنه رم خراب باشه.اما بنظرم رم دیگه ای ننداز روی این مادربرد.بنظرم برا اینکه به قطعات اسیب نزنی رمت رو ببر بیرون تست کنن اگه اونجا هم داغ کنه و مادربرد سالم باشه رم خرابه اگه داغ نکنه احتمالا قطعات روی مادربرد خراب شدن و برق زیاد میدن به رم.

درصورت مشکل مادربرد به نظرتون کدوم قطعات امکان خرابی دارند؟

لینک به پست
در 45 دقیقه قبل، MMhh20 گفته است :

درصورت مشکل مادربرد به نظرتون کدوم قطعات امکان خرابی دارند؟

نمیشه گفت.احتمالا روی مادربرد اطراف رم رو دست بزنید ممکنه جاهایی داغ باشه(ممکنه).مثلا مقاومت ها قطعاتی که برای کاهش ولتاژ استفاده میشه و...(نمیشه گفت چه قطعه ای هست چون انواع قطعه ها هستن که باعث مشکل میشن.(اینا همه در صورت وجود مشکل در مادربرد هست)

لینک به پست

احتمال اینکه مادربرد مشکل داشته خیلی کم هست . چون خود رم مموری شماتیکش رو ببینید یک واحد داره به نام I/O circuit.

Random Access Memory - an overview | ScienceDirect Topics

این قسمت I/O Circuit کارش گرفتن جریان برای انتقال اطلاعات موقت بین خودش و پردازنده هست . مشکل رم شما تو همین قسمته که داره جریان زیادی رو میگیره که باعث حرارت زیادش میشه .

لینک به پست

رم ddr3 دو سری داره یکی اولی ها که 1.8 ولت به بالا بودن که برای 775 هست. یکی نسل جدید که استاندارد 1.5 هست و یکی لو ولتاژ 1.35 یا DDR3L .

ببین کجا خراب کردی ! رم ها کراس پلتفوروم به ندرت و تکو توک جواب میدن.

لینک به پست
در در 11 اردیبهشت 1400 در 01:54، saeed0c گفته است :

رم ddr3 دو سری داره یکی اولی ها که 1.8 ولت به بالا بودن که برای 775 هست. یکی نسل جدید که استاندارد 1.5 هست و یکی لو ولتاژ 1.35 یا DDR3L .

Ddr3 هست از قبل روش بوده و کار کرده یه مدته اینطور شده 

در در 11 اردیبهشت 1400 در 00:59، Amin i5 گفته است :

احتمال اینکه مادربرد مشکل داشته خیلی کم هست . چون خود رم مموری شماتیکش رو ببینید یک واحد داره به نام I/O circuit.

Random Access Memory - an overview | ScienceDirect Topics

این قسمت I/O Circuit کارش گرفتن جریان برای انتقال اطلاعات موقت بین خودش و پردازنده هست . مشکل رم شما تو همین قسمته که داره جریان زیادی رو میگیره که باعث حرارت زیادش میشه .

یعنی با تعویض رم مشکل حل میشه؟

لینک به پست

سلام مجدد.دوستان رم رو روی سیستم دیگه تست کردم همچنان داغ میکنه.یه رم ddr3

در در 9 اردیبهشت 1400 در 18:26، MMhh20 گفته است :

رم روی سیستم دیگه قرار دادم باز داغ میکرد شدید اومدم رم ddr3 با بایاس ۱۰۶۴ قرار دادم روی سیستم باز تصویر نداد و دیباگر ایرور ۴۰۴۰ میده.بوق هم نمیزنه.ایا مشکل از بایاس رم هست که قرار دادم چون بایاس سیستم ۱۳۳۳ هست. هرکس علت رو میدونه راهنمایی کنه.سی پیو تست شده سالم هستش تمام اتصالات هم جدا کردم تست کردم.

لینک به پست
در 7 دقیقه قبل، MMhh20 گفته است :

سلام مجدد.دوستان رم رو روی سیستم دیگه تست کردم همچنان داغ میکنه.یه رم ddr3

رم روی سیستم دیگه قرار دادم باز داغ میکرد شدید اومدم رم ddr3 با بایاس ۱۰۶۴ قرار دادم روی سیستم باز تصویر نداد و دیباگر ایرور ۴۰۴۰ میده.بوق هم نمیزنه.ایا مشکل از بایاس رم هست که قرار دادم چون بایاس سیستم ۱۳۳۳ هست. هرکس علت رو میدونه راهنمایی کنه.سی پیو تست شده سالم هستش تمام اتصالات هم جدا کردم تست کردم.

سلام.اگه رم رو روی سیستم دیگه که سالم بوده قرار دادید داغ کرده احتمال خیلی زیاد دیگه خراب شده.رم جدید گذاشتید یدور همه سیم های خارجی رو قطع کنید باتری مادربرد رو دربیارید و یدور کلید پاور جلو کیس رو بزنید یه دیقه ولش کنید بعد باتری رو بندازید(در اصل بایوس رو ریست کنید)در سایت سازنده مادربرد هم لیست پشتیبانی رم هست ببینید اون رو.البته نمیدونم مادربرد شما پشتیبانی خوبی داره و اون لیست هستش یا نه.

لینک به پست
در در 18 اردیبهشت 1400 در 16:04، amir.t.1261 گفته است :

سلام.اگه رم رو روی سیستم دیگه که سالم بوده قرار دادید داغ کرده احتمال خیلی زیاد دیگه خراب شده.رم جدید گذاشتید یدور همه سیم های خارجی رو قطع کنید باتری مادربرد رو دربیارید و یدور کلید پاور جلو کیس رو بزنید یه دیقه ولش کنید بعد باتری رو بندازید(در اصل بایوس رو ریست کنید)در سایت سازنده مادربرد هم لیست پشتیبانی رم هست ببینید اون رو.البته نمیدونم مادربرد شما پشتیبانی خوبی داره و اون لیست هستش یا نه.

تمام موارد رو انجام دادم مشکل حل نشد ایرور باقی هست و چراغ reset و clockدیباگر نیز روشن میباشد

لینک به پست
در 7 دقیقه قبل، MMhh20 گفته است :

تمام موارد رو انجام دادم مشکل حل نشد ایرور باقی هست و چراغ reset و clockدیباگر نیز روشن میباشد

البته دیباگر رو روی مادربرد سالم تست کرذم چراغ ریست به صورت کمرنگ همچنان روشن است با چراغ کلاک و این مورد برای این مادربرد هم اینطوره 

لینک به پست

به این گفتگو ملحق شوید

شما می‌توانید حالا پست خود را ارسال کنید و بعدا اقدام به ثبت نام نمایید. اگر حساب کاربری دارید, وارد حساب کاربری خود شوید تا با استفاده از حساب کاربری خود پست ارسال کنید.
توجه: پست شما پس از ارسال، در انتظار تایید مدیریت خواهند ماند و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

Only 75 emoji are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جایگذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.