رفتن به مطلب
  • جدید...

تجربه خرید از irantech24.com ایران تک 24 - بسیار مراقب باشید

پست‌های پیشنهادی

این لپ تاپ ریفربیشد (Refurbished) هست که از دوبی وارد می کنن، در واقع در سایت آمازون هم اگر سر بزنید با این لپ تاپ ها رو به رو میشید که به دلیل آسیب های فیزیکی که کارکرد دستگاه را مختل نمی کنه ارزون تر فروخته میشن، اینا هم احتمالا از همون دوبی وارد کردن و کردن درون پاچه شما.

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیزی در چند پست قبلتر به نکته خوبی اشاره کردند

"با برنامه HDDSENTINEL مقدار کارکرد هارد و اس اس دی رو چک کن"

بنظرم از روش بالا یه بررسی کنید تا ببینید آیا لبتاپ شما کارکرده بوده یا اینکه لبتاپ شما نو بوده و فقط آسیب فیزیکی داشته ؟؟؟

لینک به پست

در مورد کارکرده بودن لپتاپ، اتفاقا همون روز اول به توصیه دوستان برنامه crystaldiskinfo استوریج رو چک کردم و مقدار رید و رایت در حد300 400 گیگ بوده که احتمالا استفاده خودم بوده. 

در مورد ریفربیشد بودن هم هیچ استیکری رو کارتن دستگاه نیست، سریالش رو چک کردم رو سایت سازنده و چیزی از ریفربیشد بودن نزده بود. همینطور گویا در سریال باید حروف خاصی مثل R در انتهای سریال باشه که وجود نداره. 

حالا چطوری و کجا این لپتاپ آسیب دیده برام اصلا مشخص نیست ولی چیزی که هست فروشنده باید مسئولیت جنس فروخته شده رو به عهده بگیره. در جواب اینماد همون بهانه های خودشون رو تکرار کردن و منتظریم اینماد پاسخ بده. دیروز پنج شنبه بود و گویا دوستان در حال استراحت بودن. فردا شنبه شاید جوابش مشخص بشه. 

در عین حال با چند وکیل دارم صحبت میکنم، در صورت اینکه از اینماد به جایی نرسیم، ببینیم از دادسرای جرائم سایبری و پلیس فتا به جایی میشه رسید یا نه. حاضرم هزینه وکیل رو تا حد معقولی تقبل کنم ولی یه درس خوبی به این فروشنده داده بشه که کیلومتر ها اونور تر پاش رو روی پاش نندازه و هر دری وری که میخواد به هم ببافه و تحویل مشتری بده.

یه بار این فروشنده نیومد بگه آقا متاسفام و عذر میخوام که شما 40 میلیون پول دادی ولی خریدت اینطوری شد. شاید من گذشت میکردم و کنار میومدم. ولی در کمال پررویی فقط حرفای بی محتوا میزنه آدم رو تا حد مرگ عصبی میکنه. 

لینک به پست

دوست گلم، الانه سایتهای معتبر کیفیت خدمات رسانیشون شدیدا افت کرده، چه برسه به این سایتهای نا شناخته.

منکه سعی میکنم اگه از سایتی هم خرید کنم خیلی راجبهش تحقیق کنم، ولی تجربه بهم ثابت کرده که کمی هم گرون بخرم بهترش اینه که از یه جای معتبرتر خرید بکنم.

امیدوارم میشکل شما هم حل بشه...

لینک به پست
  • کاربر ویژه
در در 16 اردیبهشت 1400 در 00:18، Saul گفته است :

این لپ تاپ ریفربیشد (Refurbished) هست که از دوبی وارد می کنن، در واقع در سایت آمازون هم اگر سر بزنید با این لپ تاپ ها رو به رو میشید که به دلیل آسیب های فیزیکی که کارکرد دستگاه را مختل نمی کنه ارزون تر فروخته میشن، اینا هم احتمالا از همون دوبی وارد کردن و کردن درون پاچه شما.

nope

منم لپ تاپمو از دبی ارزون گرفتم اتفاقا طرف شیرازی هم بود لپ تاپ کاملا پلمپ شرکتی ، گفت استوک هم داره یعنی دست دوم یا مدلی که شما فرمودید، اونا تا ده میلیون هم ارزونتر !! استوک نسبت به قیمت ایران تفاوتش بیست تا بیست و پنج میلیون میشه 

یعنی لپ تاپی که ایران میده 60 میلیون از دبی میشه خرید 45 که استوکش میشه 30 تومن

لینک به پست

کاربرگرامی:
«این مرکز، از طریق مصالحه و میانجیگری، نسبت به حل و فصل مشکلات صرفا فی مابین خریداران و کسب و کارهای اینترنتی اقدام می نماید. لذا کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند نارضایتی های خود در زمینه نحوه ارائه کالا و خدمت (فصل اول از باب سوم قانون تجارت الکترونیکی) از قبیل موارد ذیل را به همراه مدارک و مستندات مثبته، به این مرکز ارائه نمایند:
عدم ارائه کالا
طولاني شدن مدت زمان ارسال كالا به بيش از مدت تعيين شده در سفارش
عدم رعايت مواد قانوني تجارت الكترونيكي در زمينه ي انصراف از خرید، فسخ قرارداد و مرجوعی کالايكي در زمينه ي انصراف از خرید، فسخ قرارداد و مرجوعی کالا
عدم استرداد وجه پرداختی از سوی خریدار در صورت انصراف وی از معامله
عدم صدور فاكتور.
سایر موارد مرتبط و مشابه
سایر نارضایتی ها و شکایات می باید از طریق مراجع قانونی ذی صلاح مورد پیگیری قرار گیرند.

.: لازم به ذکر است، رسیدگی به دعاوی حقوقی و کیفری در حیطه وظایف مرکز توسعه تجارت الکترونیکی نمی باشد :.

هیچی دیگه. تمام امیدمون به اینماد هم از بین رفت. میانجیگری و مصالحه دیگه چیه. 

هیچ رسیدگی نمیکنن. حتی پلیس فتا هم نوشته ما هم رسیدگی نمیکنیم تو این سامانه. باید برید دادسرای رسیدگی به جرایم سایبری. مکتوب درخواست بدید تا رسیدگی بشه. 
 حتی اگه پول بگیرن و جنس رو ندن، نهایت کاری که اینماد میکنه اینه که اینمادش رو باطل میکنه. تمام زورشون همینه. هیچ قدرت حقوقی و کیفری ندارن و هیچکار نمیتونن بکنن.

ما هرچی مینویسیم، یه خط جواب میدن و میگن فروشنده تو جواب بده. و بعد میگن خریدار تو جواب بده. 

وضع مسخره ایه. همین کارا رو میکنن که فروشنده ها دیگه افسار پاره کردن. طرف هرکار بخواد میکنه. 

ویراش:

انگار یه حرکت خوبی زدن بالاخره ما یکم خوشحال شیم اینوسط. 

2101764532_sshot-2021-05-08-14-27-16.thumb.png.9fdb588a85e088234b7ca8ee970dd89d.png

ویرایش شده در توسط Dr.XJ
لینک به پست

قانون جوریه که کسی بخواد شکایت کنه تا روندش طی بشه طرف مقابل دزد فروشنده یا هرچی ازاده قشنگ هر کاری میخواد بکنه

یکی از اشناهای ما تو دیوار ازش کلاهبرداری شد(طرف گفته بیعانه بزن اینم چون دیده ارزونه کالاعه زده😂)خلاصه رفت که پیگیری کنه دستش که به هیچ جا بند نشد هیچ یه هفته که علاف بود هیچ پول هم خرج کرد هیچ اخرش گفتن شما نباید اعتماد میکردی برو خداحافظ😂 آقا دزده رفت عشق و حالشو بکنه

ینی میخوام بگم در این حد بی صاحبه که اعتماد کردن هم گناه میشه برا شما بی قانونی و دزدی مشکلی نداره 

لینک به پست

826980788_sshot-2021-05-14-16-42-02.thumb.png.37d67f6614174cb1c18e9007baa5336c.png

نقل قول

شکایت به مراجع ذی صلاح ارجاع داده می شود و مراجع ذی صلاح عبارت اند از : 1- اتحادیه کسب و کارهای مجازی 2- سازمان حمایت از مصرف کننده 3- اتحادیه اصناف رایانه ای   

ضمنا امکان ارسال شکایت از اینماد به مراجع قضایی وجود ندارد.
 اینماد نقش میانجی را دارد و سعی دارد تفاهم بین دو طرف حاصل گردد و شکایت مختومه گردد و در غیر این صورت شکایت به مراجع ذی صلاح ارجاع داده می شود و زمان پاسخ دهی مرجع مشخص نمی باشد.

لینک به پست
  • کاربر ویژه
در در ۱۴۰۰/۲/۱۷ در 23:25، Dr.XJ گفته است :

در مورد کارکرده بودن لپتاپ، اتفاقا همون روز اول به توصیه دوستان برنامه crystaldiskinfo استوریج رو چک کردم و مقدار رید و رایت در حد300 400 گیگ بوده که احتمالا استفاده خودم بوده. 

در مورد ریفربیشد بودن هم هیچ استیکری رو کارتن دستگاه نیست، سریالش رو چک کردم رو سایت سازنده و چیزی از ریفربیشد بودن نزده بود. همینطور گویا در سریال باید حروف خاصی مثل R در انتهای سریال باشه که وجود نداره. 

حالا چطوری و کجا این لپتاپ آسیب دیده برام اصلا مشخص نیست ولی چیزی که هست فروشنده باید مسئولیت جنس فروخته شده رو به عهده بگیره. در جواب اینماد همون بهانه های خودشون رو تکرار کردن و منتظریم اینماد پاسخ بده. دیروز پنج شنبه بود و گویا دوستان در حال استراحت بودن. فردا شنبه شاید جوابش مشخص بشه. 

در عین حال با چند وکیل دارم صحبت میکنم، در صورت اینکه از اینماد به جایی نرسیم، ببینیم از دادسرای جرائم سایبری و پلیس فتا به جایی میشه رسید یا نه. حاضرم هزینه وکیل رو تا حد معقولی تقبل کنم ولی یه درس خوبی به این فروشنده داده بشه که کیلومتر ها اونور تر پاش رو روی پاش نندازه و هر دری وری که میخواد به هم ببافه و تحویل مشتری بده.

یه بار این فروشنده نیومد بگه آقا متاسفام و عذر میخوام که شما 40 میلیون پول دادی ولی خریدت اینطوری شد. شاید من گذشت میکردم و کنار میومدم. ولی در کمال پررویی فقط حرفای بی محتوا میزنه آدم رو تا حد مرگ عصبی میکنه. 

اگر بتونین در نهایت محکومش کنین هزینه هایی پرداختیتون حین پروسه شکایت قضایی هم میتونین بگیرین

حالا تو کشورای دیگه حتی شما میگین من سه روز از سرکار زدم اومدم معادل درامد اون سه روزتون هم مجرم باید پرداخت کنه

ولی اینجا هم هزینه های  وکیل رو بهتون میدن 

لینک به پست

نماد اعتماد هیچ پیگیری نمیکنه بیخود خودت خسته نکن، من از میهن وب هاست هاست خریده بودم خودشون گفته بودن تا ۷ روز عودت داره اقدام کردم گفتن اگه خراب باشه شکایت نماد هم زدم تایید کردن رفت برای دادرسی همچین چیزی کسی پول ما رو نداد! روالش اینجوری اگه پول یه جمعیت بخورن پرونده تشکیل میدن میره دادگاه و کنارش هم باید برید شکایت حضوری! 

در واقع فقط در حد سکه ثامن باشه پیگیری می کنن! 

لینک به پست

یک هفته گذشت هیچ پاسخی از "مرجع ذیصلاح" برای ما فعلا نیومده. 

از دوستان کسی میتونه وکیل معرفی کنه؟ من گوگل کردم چند تاشون رو پیدا کردم توی تلگرام پیام دادم ولی پیگیر نبودن. 

لینک به پست

در ۳ ساعت قبل، Dr.XJ گفته است :

یک هفته گذشت هیچ پاسخی از "مرجع ذیصلاح" برای ما فعلا نیومده. 

از دوستان کسی میتونه وکیل معرفی کنه؟ من گوگل کردم چند تاشون رو پیدا کردم توی تلگرام پیام دادم ولی پیگیر نبودن. 

وکیل بخواید بگیرید فکر میکنم توی خرج بیوفتید ، آخرش هم هیچی به هیچی .

البته از قوانین اطلاعی ندارم ، ولی وضعی که شاهدش بودیم و هستیم و موارد مشابه که این رو نشون میدن .

اینماد هم که صفحه شکایاتشون رو پاک کرده . 

30605835_Screenshot(459).thumb.png.a3a9fd5c965ed51c88ce6f0d522b0c4f.png

یعنی قشنگ هر غلطی دلشون بخواد میکنن ، آخرش هم هیچی به هیچی . حتی یه اخطار هم توی صفحه شون نیست .

لینک به پست
در ۸ ساعت قبل، m.reza گفته است :

وکیل بخواید بگیرید فکر میکنم توی خرج بیوفتید ، آخرش هم هیچی به هیچی .

البته از قوانین اطلاعی ندارم ، ولی وضعی که شاهدش بودیم و هستیم و موارد مشابه که این رو نشون میدن .

اینماد هم که صفحه شکایاتشون رو پاک کرده . 

30605835_Screenshot(459).thumb.png.a3a9fd5c965ed51c88ce6f0d522b0c4f.png

یعنی قشنگ هر غلطی دلشون بخواد میکنن ، آخرش هم هیچی به هیچی . حتی یه اخطار هم توی صفحه شون نیست .

در این مورد من به اینماد شاکی شدم. گفتم چرا اینا که 2 بار تاخیر در پاسخ دهی داشتن، حذف شده و 0 شده؟ اینم پاسخشون:

720531435_sshot-2021-05-19-01-34-14.thumb.png.945d506be5c67f090646d9df6f3609b6.png

لینک به پست

به این گفتگو ملحق شوید

شما می‌توانید حالا پست خود را ارسال کنید و بعدا اقدام به ثبت نام نمایید. اگر حساب کاربری دارید, وارد حساب کاربری خود شوید تا با استفاده از حساب کاربری خود پست ارسال کنید.
توجه: پست شما پس از ارسال، در انتظار تایید مدیریت خواهند ماند و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

Only 75 emoji are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جایگذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.