رفتن به مطلب

این دما برای سیستم من عادی هست؟!

پست‌های پیشنهادی

CPU: Core i5 7400 3.00 3.00

GPU: GTX 1050 2GB

Ram: 8

Hard: 1T

Power: 400W Grin

سلام. اول اینکه من به مدت 10 دقیقه تست پایداری کارت گرافیک انجام دادم و بعد از 10 دقیقه نتایج زیر رو دریافت کردم: 

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۱۲۰۰۸_snlg.jpg

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۱۱۹۵۶_6re0.jpg

این نتایج تست پایداری کارت گرافیک من بعد از 10 دقیقه هست... بنظرتون عادی هست یا خیر؟!

دوم اینکه در بازی Grand Theft Auto V Offline که حداقل سیستم زیر رو میخواد:

سیستم‌عامل: Windows 10 64 Bit, Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit, Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2

CPU (پردازنده): Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40 GHz / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor @ 2.5 GHz

مموری: 4GB RAM

گرافیک: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB

دایرکت‌ایکس: DirectX 10

حافظه مورد نیاز برای نصب بازی: 90GB available space

من روی کیفیت High به طوری که از 2GB کارت گرافیک 1400MG استفاده میشه دمای متغییر از 79 تا 83 و برای GPU و دمای متغییر 60 تا 64 برای CPU دریافت میکنم... این عادی هست یا خیر؟!

آخرم اینکه هنگامی که در بازی Grand Theft Auto V Offline بودم و میخواستم بازی رو ببندم از Task Manager اقدام کردم که با صحنه زیر مواجه شدم:

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۳۲۲۱۹_7k99.jpg

همونطور که در عکس مشاهده می کنید از Memory حدود 70 درصد (2 گیگابایت و 400 مگابایت) استفاده شده اما من 8 گیگابایت رم دارم و 70 درصد رم من میشه حدودا 6 گیگابایت پس چرا نوشته 2 و 400؟! یعنی ممکنه نصف رم هام سوخته باشن یا نیم سوز شده باشن؟!

در ضمن من این سیستم رو دقیقا دو سال و سه ماهه که خریدمش...

ممنون میشم سریع تر جواب من رو بدید :)

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

85 درجه برای همچین گرافیکی خیلی زیاده حتی حداقل دمای 49 درجه هم خیلی بالاست

تو بازی GTA هم دما بالاست

وضعیت تهویه کیس چطوریه شاید بهتر باشه برای اینکه بقیه بتونند راهنمایی بهتر بکنند یه تصویر از نمایه کناری کیس قرار بدید ببینیم وضعیت چطوره

درمورد GTA هم بهتره با نرم افزار MSI AFTERBURNER داخل بازی سخت افزار رو رصد کنید(اموزش هاش داخل نت هست) به طور دقیق میزان استفاده از منابع سیستم و فریم ریت در بازی رو بهتون میگه

با همین نرم افزار میتونید تصویر هم بگیرید بگذارید اینجا تا بقیه بهتر بتونن کمک کنند

اون ازمون FURMARK هم پیشنهاد میکنم دیگه نگیرید پدر کارت گرافیکو در مییاره

لینک به پست

سلام غیر عادیه،کارت اونقد قدیمی هم نیست بگیم خمیر عوض کنی یا سرویس کنی

حتی اگه فن گرافیکت هم کار نکنه نباید اینقد دما بره بالا،احتمالا از تهویه هست داخل کیست اونقد داغ میشه که گرافو هم داغ میکنه

دره کیستو بزار باز بعد تست کن

لینک به پست

در ۲ ساعت قبل، WAR گفته است :

85 درجه برای همچین گرافیکی خیلی زیاده حتی حداقل دمای 49 درجه هم خیلی بالاست

تو بازی GTA هم دما بالاست

وضعیت تهویه کیس چطوریه شاید بهتر باشه برای اینکه بقیه بتونند راهنمایی بهتر بکنند یه تصویر از نمایه کناری کیس قرار بدید ببینیم وضعیت چطوره

درمورد GTA هم بهتره با نرم افزار MSI AFTERBURNER داخل بازی سخت افزار رو رصد کنید(اموزش هاش داخل نت هست) به طور دقیق میزان استفاده از منابع سیستم و فریم ریت در بازی رو بهتون میگه

با همین نرم افزار میتونید تصویر هم بگیرید بگذارید اینجا تا بقیه بهتر بتونن کمک کنند

اون ازمون FURMARK هم پیشنهاد میکنم دیگه نگیرید پدر کارت گرافیکو در مییاره

سلام و عرض ادب.

از این موضوع (85 درجه برای کارت گرافیک بالاست) مطمئن هستید؟!

من کِی گفتم حداقل دمای کارت گرافیکم ۴۹ درجه هست؟!

من اصلا وارد نیستم که بخوام در مورد تهویه کیس نظر بدم، اما این از عکس های درون کیس:

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۹۱۰۲۷_s0pq.jpg

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۹۰۵۱۷_1z2x.jpg

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۹۰۵۴۹_n8z7.jpg

نظرتون؟!

حتما دمای بازی رو از داخل بازی با افتر بورنر امتحان می کنم.

باشه دیگه تست پایداری کارت گرافیک نمی گیرم اگر اینطور هست.

من طی دو سالی که این سیستم رو گرفتم، داشتم از پاور تسکو ۲۵۰ وات استفاده می کردم که ۴ سال پیش خریدمش. متوجه می شین؟! دو سال پیش همه قطعات به جز مادربرد و پاور ۲۵۰ واتم رو ارتقا دادم(البته ۴ گیگ رم از قبل داشتم که ۴ گیگ دیگه انداختم روش). همین ماه پیش فهمیدم این پاور برای سیستم من ضعیفه و به فکر خرید پاور گرین ۴۰۰ وات افتادم. بنظرتون این مشکل طی ۲ سال توسط پاور ۲۵۰ وات تسکو به وجود اومده؟!

لینک به پست

در 1 ساعت قبل، Hasan.Tabatabaii گفته است :

سلام و عرض ادب.

از این موضوع (85 درجه برای کارت گرافیک بالاست) مطمئن هستید؟!

من کِی گفتم حداقل دمای کارت گرافیکم ۴۹ درجه هست؟!

من اصلا وارد نیستم که بخوام در مورد تهویه کیس نظر بدم، اما این از عکس های درون کیس:

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۹۱۰۲۷_s0pq.jpg

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۹۰۵۱۷_1z2x.jpg

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۹۰۵۴۹_n8z7.jpg

نظرتون؟!

حتما دمای بازی رو از داخل بازی با افتر بورنر امتحان می کنم.

باشه دیگه تست پایداری کارت گرافیک نمی گیرم اگر اینطور هست.

من طی دو سالی که این سیستم رو گرفتم، داشتم از پاور تسکو ۲۵۰ وات استفاده می کردم که ۴ سال پیش خریدمش. متوجه می شین؟! دو سال پیش همه قطعات به جز مادربرد و پاور ۲۵۰ واتم رو ارتقا دادم(البته ۴ گیگ رم از قبل داشتم که ۴ گیگ دیگه انداختم روش). همین ماه پیش فهمیدم این پاور برای سیستم من ضعیفه و به فکر خرید پاور گرین ۴۰۰ وات افتادم. بنظرتون این مشکل طی ۲ سال توسط پاور ۲۵۰ وات تسکو به وجود اومده؟!

سلام.کیستون که تقریبا هیچ تهویه ای نداره.بنظر من یه فن بزارید جلو و روی درب که هوا رو بده داخل و یدونه پشت هوارو بده بیرون.البته صبر کنید دوستان هم نظرشون رو بگن.

در مورد رم هم ویندوز 64 بیت یا 32 بیت؟چون در ویندوز 32 بیت تقریبا 3 گیگ رم رو میشناسه.

ویرایش شده در توسط amir.t.1261
لینک به پست

با این نرم افزار کارتت رو تست نکن .

همون تست تحت بازی خوبه

دمای 85 درجه خوب نیست اما خطر خاصی هم نداره .

سری 1000 انویدیا تا این دما مشکل خاصی ندارن .

هرچند هرچی دما کمتر بهتر

لینک به پست

یه نمه دما زیاده

سیستم قبلی من هم دارای همین مدل گرافیک البته نسخه ti بود  دما حدودا ۷۴ اینا بود   کیسم هم چیز خوبی نبود و هیچگونه فن روش نداشت 

تا اینکه کلا کوبیدم از نو ساختم

لینک به پست

تست دما تو بازی مهمه نه نرم افزاری های اینطوری که فشار زیادی وارد میکنن ، اگه Stress Test گرفته باشی که دیگه بدتر...نهایتا با تعویض خمیر مشکل حل میشه

لینک به پست

دمای کارت بالاست که خب هم کیست تهویه نداره هم که  تابستونه . خونه رو نمیدونم چقدر خنک نگه میدارید ولی درکل داغه چون هیچ تهویه نداره کیس. 

فعلا در کیس رو باز بزار تا فن نخریدی براش . حداقل دوتا فن میخواد البته با این گرما تاثیر خاصی نمیزاره بنظرم بخاطر گرما بهترین کار باز گذاشتن در کیس باشه.

حداقل دما رو توی تست دیدن دوستان که اون هم بالاست . کارت rx 570  خودم زیر 35 هست .  درمورد حرارت گرافیک  هم با درب باز کیس تست کن. هم فنشو چک کن ببین سالمه یا نه  ؟ سفت نباشه یا هر ایرادی. 

اون میزان اشغال رم هم زده فکر میکنم   کل رم پر شده حدود 70 درصد کل رم فیزیکی سیستمه و 2400 تاش توسط بازی اشغال شده بقیه هم سایر برنامه ها و سیستم.

ویرایش شده در توسط milad.azn
لینک به پست

در در ۱۴۰۰/۴/۱۳ در ۱۸:۰۱، silvermanHHH گفته است :

سلام غیر عادیه،کارت اونقد قدیمی هم نیست بگیم خمیر عوض کنی یا سرویس کنی

حتی اگه فن گرافیکت هم کار نکنه نباید اینقد دما بره بالا،احتمالا از تهویه هست داخل کیست اونقد داغ میشه که گرافو هم داغ میکنه

دره کیستو بزار باز بعد تست کن

سلام و عرض ادب.

آره میدونم غیر عادیه. خب ببینین اینکه توی این دو سال داشتم از پاور 250 وات استفاده می کردم (که از اونجایی که تحقیق کردم سیستمم نیاز به پاور قوی تری داشته) بنظرتون باعث خراب شدن کارت یا خشک شدن خمیر نشده؟!

لعنتی چقدر بد! خب پس چرا دمای سی پی یو اونقدر نمیره بالا که توجهمو جلب کنه؟!

مطمئنی که با در کیس رو باز گذاشتن دما پایین میاد؟! چه تستی مثلا برم تو بازی دما رو چک کنم یا تست استرس؟!

لینک به پست

در ۵ ساعت قبل، Hasan.Tabatabaii گفته است :

سلام و عرض ادب.

آره میدونم غیر عادیه. خب ببینین اینکه توی این دو سال داشتم از پاور 250 وات استفاده می کردم (که از اونجایی که تحقیق کردم سیستمم نیاز به پاور قوی تری داشته) بنظرتون باعث خراب شدن کارت یا خشک شدن خمیر نشده؟!

لعنتی چقدر بد! خب پس چرا دمای سی پی یو اونقدر نمیره بالا که توجهمو جلب کنه؟!

مطمئنی که با در کیس رو باز گذاشتن دما پایین میاد؟! چه تستی مثلا برم تو بازی دما رو چک کنم یا تست استرس؟!

سلام

معمولا وقتی پاور کشش تامین برقو نداره،خودش داغ میکنه و از عمرش سریع کاسته میشه،بعد اینکه به جاهای خطر ناکی رسید به بقیه قطعات صدمه میزنه،ولی خمیر با این قضیه خشک نمیشه،بلکه خوده گرافیک خراب میشه،پس این قضیه منتفیه 

البته دمای cpu تون هم کم نیست

همون در رو باز بزارید،اما وقتی کارتون با سیستم تمومشد و خاموش شد،یا درشو بزارید،یا پارچه ای چیزی بزارید روش تا گرد و خاک نره داخلش

تست هم ساده هست ،در یه بازی مشخص،و در یه دوره یا جای مشخص تو بازی ،در کیس بسته باشه،دما رو تست میکنی میبینی چقده ،بعد همون موقه در کیسو بزار باز یک دو دقیقه صبر کن ببین چی میشه چقد دما میاد پایین

لینک به پست

• 2 weeks later...

CPU: Core i5 7400 3.00 3.00

GPU: GTX 1050 2GB Asus

Ram: 8

Hard: 1T

Win: 10 64Bit

Power: داخل توضیحات

سلام و عرض ادب.

اول از همه خودمو معرفی می کنم... ابوالفضلم از خراسان رضوی!

خواهش می کنم کل توضیحاتو با دقت بخونید و درست قضاوت کنید و اگر در این کار متخصص هستید، نظر بدید اگر در انجمن بی اعتبار باشید و چرت و پرت بنویسید در کمال ناباوریتون بهتون فحش میدم! ببخشید من در یک بحران مالی به سر می برم و دوست دارم پیشنهادات قطعی به من بدید تا در این راه خرج الکی نکرده باشم، ممنونم.

خب اول از همه بگم که من ۴ گیگ رم، سی پی یو و کارت گرافیک رو دو ساله خریدم.

۴ گیگ رم، پاور ۲۵۰ واتی تسکو و مادربورد رو هم ۴ ساله خریدم.

خب از همینجا شروع میکنم: من انگار تا ۲ ماه پیش یه آدم مرده بودم در دنیای کامپیوتر و ی دفعه به خودم اومدم دیدم پشت کیس (پاور) گرم میشه و بردمش تعمیرات گفتم اقا این چیه گرم میشه و گفتن منبع تغذیس و فنش سوخته. خب آقا من بهشون گفتم مادربورد (کارت گرافیک منظورم بوده) گرم میشه (اخه موقع بازی از روی کیس دست به کارت گرافیک که می زدم گرم بود) و ایشون فکر کردن منظور من سی پی یو هستش و گفتن درستش میکنن و ما اومدیم خونه روز بعد رفتیم ۴۰ تومان گرفتن و گفتن خمیرشو عوض کردن و حتما منظورشون خمیر سی پی یو بوده و هیچی دیگه سریع توضیح میدم پولش شد ۴۰ و رفتم خونه و دوباره پاور گرم شد و دیدم فن هنوز خاموشه دوباره بردیم و اونجا بود که ازش پرسیدم و به اطلاعاتم اضافه شد ک اون مادربورد نیست و گرافیکه و اینکه روز پیش ایشون خمیر سی پی یو منو عوض کرده و خلاصه روز بعد فنو دوباره درست کرد و سیستمو بردم خونه فورتنایت رو اجرا کردم و راستشو بخواین همونجور که گفتم تازه انگار زنده شده بودم و برنامه msi afterburner رو برای اولین بار نصب کرده بودم و رفتم تو فورتنایت تازه تو صفحه لودینگ فورتنایت دمای گرافیک رفت روی ۸۳ و دمای سی پی یو رفت روی ۵۹ و یه دفعه سیستم ریستارت شد و وقتی دوباره بالا اومد دیدم کارت گرافیک دماش رفته رو ۲۷ که در حالت بیکاری خیلی کمه و اینکه خیلی عجیب بود تو ویندوز هی لگ میزد سیستم و نمیدونم چرا هی لگ میزد حالا بیخیال و و رفتم تو بازی gta san online دمای کارت از ۴۰ بالا تر نرفت (الان که الانه دمای کارت توی gta san online روی ۵۲ ایناست)  منم سریع سیستمو خاموش کردم و خیلی ترسیدم و ۴ روز بعد سیستمو روشن کردم لگ اوکی شده بود ولی دما رو چک نکردم دوباره سیستمو بردم گفتن باید پد سلیکون بزاری رو گرافیکت ی ۱۰۰ تیغیدن از ما ایندفعه رفتم تو فورتنایت دما کارت فکر کنم روی ۸۱ اینا رفت بلو اسکرین داد بعد گفتم شاید مشکل از فورتنایته رفتم تو gta v دما رو یادم نیست تا چن رفت چون تا میرفت روی لودینگ بازی بسته میشد ی ارور معروفی میداد که بعدا مینویسمش این زیر و اینکه اینبار دما کارت توی gta san online تا ۶۱ اینا میرفت...

دوباره سیستمو بردم پد ها رو پس دادم گفتم خواهشا ایندفه درستش کن یه ۴.۵ روزی سیستم اونجا بود و بعدش چون بابام سیستمو تحویل گرفت نفهمیدم چه تغییراتی روی سیستم اعمال شده ولی اونجور که بابام گفت یارو گفته خمیر و متعلقاتی روی سیستم زده شده به قیمت ۱۵۰ تومان

خب آقا سرتونو در نیاورده باشم که من دیدم فورت اپدیت داده پس بیخیال تستش شدم پس gta v رو تست کردم (ولی نمیدونم چرا دماشو اندازه نگرفتم) راستی توی gta san online دمای کارت تا ۵۲ میرفت)

بعد که فهمیدم پاورم ضعیفه، یه پاور ۴۰۰ گرین نو به قیمت ۹۵۰ خریدم و برام انداختن و الان تست فورمارک و دما تو بازی ها رو این زیر می زارم...

10 دقیقه تست پایداری کارت گرافیک:

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۱۲۰۰۸_snlg.jpg

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۱۱۹۵۶_6re0.jpg

دمای کارت گرفیک من در بازی Grand Theft Auto V Offline:

من روی کیفیت High به طوری که از 2GB کارت گرافیک، فقط 1400MB استفاده میشه، دمای متغییر از 79 تا 83 و برای GPU و دمای متغییر 60 تا 64 برای CPU دریافت میکنم...

با توجه به این توضیحات چه اتفاقی برای کارت گرافیک من افتاده؟ در ضمن من در این دو سال گیم هایی نظیر: Fortnite, GTA V, Outlast, Outlast 2, Resident Evil 7 هم بازی میکردم...

منتظر کمک هستم البته خواهشا کل توضیحات رو از اول تا آخرش کامل بخونید ممنون...

لینک به پست

خب اول اینکه پاور اصلا مناسب نبوده و تمام این مدت فشار خیلی زیادی به خودش و قطعات وارد شده و امکان خرابی رو بالا برده

دوم آیا کارت گرافیک گارانتی داشته؟ اگر ۲سال پیش نو خریدید باید هنوز گاراتیش مونده باشه که البته اگر دادین خدماتی بازش کرده که هیچ گارانتیش پریده 

سوم اینکه چک کردین ببینین فن های گرافیک درست کار میکنه یا خیر؟

حالا بعد از تعویض پاور بازهم ارور و بلو اسکرین دارید یا خیر 

لینک به پست

در ۴ ساعت قبل، mitternacht گفته است :

خب اول اینکه پاور اصلا مناسب نبوده و تمام این مدت فشار خیلی زیادی به خودش و قطعات وارد شده و امکان خرابی رو بالا برده

دوم آیا کارت گرافیک گارانتی داشته؟ اگر ۲سال پیش نو خریدید باید هنوز گاراتیش مونده باشه که البته اگر دادین خدماتی بازش کرده که هیچ گارانتیش پریده 

سوم اینکه چک کردین ببینین فن های گرافیک درست کار میکنه یا خیر؟

حالا بعد از تعویض پاور بازهم ارور و بلو اسکرین دارید یا خیر 

سلام... الان یعنی خراب شده یا خیر؟!

آره باطل شده حتما...

چجوری فنشو امتحان کنم ببینم خوب کار میکنه یا نه؟!

خب اینجاشو فکر میکنم درست نخوندید! وقتی که سیستم رو دادم تعمیرات و ۱۵۰ت از ما تیغیدن، بازی ها روون و درست شدن ولی تصمیم گرفتم پاورو عوض کنم و الانم تو پاور جدید هیچ چیز تغییری نکرده درست و خوب.

لینک به پست

به این گفتگو ملحق شوید

شما می‌توانید حالا پست خود را ارسال کنید و بعدا اقدام به ثبت نام نمایید. اگر حساب کاربری دارید, وارد حساب کاربری خود شوید تا با استفاده از حساب کاربری خود پست ارسال کنید.
توجه: پست شما پس از ارسال، در انتظار تایید مدیریت خواهند ماند و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

Only 75 emoji are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جایگذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• جدید...