رفتن به مطلب

زدن خمیر سیلیکون بجا پد سیلیکون

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان من یک عدد دو عدد از کارت گرافیک هامو بدلیل وارد نبودن پدش کندم بجاش خمیر سیلیکون زدم آیا برام مشکل ساز میشه یا خیر ؟

درود پدها معمولا روی مدار تغذیه و رم ها گذاشته میشن که با هیت سینک اصلی ارتباط پیدا کنن و کمی از حرارتشون کاسته بشه خیر مشکلی پیش نمیاد ولی چند درجه ای داغ تر فعالیت می کنن قاعدتا

• کاربر ویژه
۲۷ دقیقه قبل، Sezar & sanaz گفته است:

دوستان من یک عدد دو عدد از کارت گرافیک هامو بدلیل وارد نبودن پدش کندم بجاش خمیر سیلیکون زدم آیا برام مشکل ساز میشه یا خیر ؟

سلام بله مشکل پیش میاد پد جایی استفاده میکنن که دما یکم کمتر هست و دوم فاصله قطعه با هیت سینک زیاد هست . خمیر سیلیکون وقتی ضخامتش از یه حدی بیشتر باشه گرما را انتقال نخواهد داد. 

۳ دقیقه قبل، zen گفته است:

سلام بله مشکل پیش میاد پد جایی استفاده میکنن که دما یکم کمتر هست

عزیز جسارتا دمای vrm و vram کجاش کمتر هست برادر من دمای چیپ رم کارت 3090 بالای 100 درجه هست

33 دقیقه قبل، Sezar & sanaz گفته است:

100% فول این داستان

شما وقتی پد عوض میکنی میخای پد جدید بذاری حتی قطرشم کمتر بیشتر باشه به مشکل بر میخوری...همون قطر فابریکی باید پیدا کنی

• کاربر ویژه
۱۲ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است:

عزیز جسارتا دمای vrm و vram کجاش کمتر هست برادر من دمای چیپ رم کارت 3090 بالای 100 درجه هست

Ddr6 خیلی داغ هست ولی ddr5 کمتر داغ میکنه . من نمیگم داغ نمیکنه داغ میکنه اختلاف دما وقتی متوجه میشه . یک بار پد ها را برداری از روی vram تست دماش را بگیری یک بار هم پد ها را بذاری ولی بین gpu و هیت سینک یه کاغذ بذار ببینم دما چقدر میره بالا . اون موقع متوجه اختلاف دما میشی عزیز.

۱۴ ساعت قبل، Sezar & sanaz گفته است:

سلام

از نظر دما که بعضی دوستان فرمودن، بستگی به کیفیت پد یا خمیر داره.

اما در قسمت vrm معمولا بخاطر فاصله ای که وجود داره، خمیر تو دمای بالا ممکنه تغییر حالت بده و اون اتصال یا رسانایی رو نداشته باشه یا به جای دیگه سرایت کنه.

البته جنس بعضی خمیر ها انقد غلیظ و سفت بوده که حتی پشت بک پلیت که فاصله بیشتری هست، استفاده شده و مشکلی نبوده.

شما بهتره بعد این کار تست بگیرید و دمای قسمت های مختلف رو چک کنید ببینید در دمای مورد انتظار هستن یا نه.

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
14 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است:

دمای بالا بی معنی هست

جایی از بورد داغ هست که مصرف برق بالایی داشته باشه که عموما تراشه اصلی یا مدارتغذیه هست

وی رم ها قطعات بسیار بسیار کم مصرفی هستن

علت اینکه تو 3090 مشکل وی رم داریم اینه که وی رم ها پشت کارت هستن و هیچ سیستم خنک کنندگی موثری ندارن

ویرایش شده توسط Alirezatha

۱ دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

دمای بالا بی معنی هست

جایی از بورد داغ هست که مصرف برق بالایی داشته باشه که عموما تراشه اصلی یا مدارتغذیه هست

وی رم ها قطعات بسیار بسیار کم مصرف و خنکی هستن

علت اینکه تو 3090 مشکل وی رم داریم اینه که وی رم ها پشت کارت هستن و هیچ سیستم خنک کنندگی موثری ندارن

درود عزیز شما هم اشتباه می کنید کارت ۳۰۸۰ هم دمای چیپ رمش بالای ۱۰۰ درجه هست تحت فشار دوست عزیزمون حداقل به اشتباهشون پی بردن و رفتن مطالعه کردن

15 ساعت قبل، Sezar & sanaz گفته است:

بهتره پد حرارتی هم اندازه یا نیم میل کوچیکتر براش بگیرید اون خمیر خشک بشه به مشکل میخورید برای تمیز کردنش

من این مدل پد رو استفاده کردم راضیم ازش

تو عوض کردن پد حتما توجه کنید اگر از پد با ضخامت متفاوت استفاده شده شما هم باید نسبت به ضخامت پدهای قبلی سفارش بدید چون ممکنه یکی از پد ها اصلا به هیتسینک نرسه یا به برد فشار بیاره

IMG_20210927_142951[1].jpg

ویرایش شده توسط Sabertooth

حتما سایز اصلی براش پد بگیرید.. با خمیر من اصلا بعید میدونم کولر بتونه تماس مناسبی داشته باشه برای انتقال حرارت چون کولر با مموری تماس مستقیم پیدا نمیکنه (حداقل به صورتی که امکان استفاده از خمیر باشه و نتیجه قابل قبولی هم بده) انتقال حرارت ازطریق اتصال کولر به پد و بعد به مموری انجام میشه  خمیر حالت اولیه که شما روی مموری(یا قسمت های دیگه) قراردادید رو حفظ نمیکنه حرارت باعث میشه شل  و پخش بشه به هر نحوی نمیتونید ضخامتی که از پد گرفتید رو از خمیر هم بگیرید حداقل رو مموری و اجزای دیگه به غیر از خود gpu به این صورته 

ویرایش شده توسط Fencer

کار اشتباهی کردی تو بلند مدت مشکل جدی ایجاد میکنه واسه چیپ رم 

4 ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

دمای بالا بی معنی هست

وی رم ها قطعات بسیار بسیار کم مصرفی هستن

دمای VRM و VRAM توی همه کارت ها بالاتر از چیپ اصلیه ( مخصوصا توی سری قدیمی های AMD ) وگا 64 VRM عش کوره آجر پزیه :))))

کلا چون سطح تماس کمی دارن و رسانایی گرمایی کمتری نسبت به چیپ دارن داغترن 

• کاربر ویژه

دوستام ممنون از راهنماییتون خیلی استفاده کردم حتما پد میگیرم

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...