رفتن به مطلب

تعویض سلول باتری. راست یا دروغ؟

Recommended Posts

سلام دوستان

من یه لپتاب قدیمی مدل 700m dell دارم. حالا باتزی 8 سلولیش 15 دقیقه بیشتر کار نمیکنه. یعنی شارژرش تموم میشه. می خواستم ببینم ارزش داره که بدم برای تعویض سلول؟ آخه میگن با تعویض سلول مشکل حل میشه؟ اگر راسته چقدر خرج داره؟ باتری نوش چنده؟ کسی دست دوش رو داره؟ ممنون از همگی دوستان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من در مورد قیمتها اطلاع ندارم اما تعویض سلول کار سختی نیست و شدنیه برای باتری هایی با برند سونی و اپل و کلا برندهای گرون هم گاهی اوقات تا نصف قیمت باتری نو بیشتر خرج نداره .......اما دوتا مساله :

به آدم وارد و این کاره تعویض سل را بسپارید و برای تعویض باید پوسته باتری شکافته بشه برای همین هم یک مقدار باتری زشت میشه و ممکنه مثل قبل راحت هم جا نخوره ................کیفیت سلول های داخل بازار هم اکثرا در حد کیفت باتری اصلی نیست و زودتر خراب میشه . در هر صورت روش کار راه اندازی هست. مخصوصا برای مدلهایی که باتریشون کم یابه .

لینک به دیدگاه

من یک بار دوستم این کار رو انجام داد دستگاه دیگه باتری رو نمیشناخت.

این تنها تجربه من در این زمینه بود گفتم بگم . !

لینک به دیدگاه

این کار شدنی هست ولی بستگی به نوع لپ تاپ هم داره. عموما برای لپ تاپ های دل و سونی جواب نمیده ولی برای لپ تاپ های توشیبا و ایسر و ایسوس در اکثر اوقات نتیجه بخش بوده.

معمولا هزینه انجام اینکار در حدود نصف هزینه خرید باتری نو هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این کار شدنی هست ولی بستگی به نوع لپ تاپ هم داره. عموما برای لپ تاپ های دل و سونی جواب نمیده ولی برای لپ تاپ های توشیبا و ایسر و ایسوس در اکثر اوقات نتیجه بخش بوده.

معمولا هزینه انجام اینکار در حدود نصف هزینه خرید باتری نو هست.

میشه بفرمایید چرا عموما رو این دو برند جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟سلولش گیر نمیاد یا اینکه ساختار باتری اجازه این کار را نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟البته من سونی دیدم که عوض شده که احتمالا طرف خوش شانس بوده

لینک به دیدگاه

والا دقیق نمیدونم.

من برای لپ تاپ قدیمی خودم که توشیبا بود ، این کار رو انجام دادم. شخصی که این کار رو انجام می داد به من گفت که وقتی مدار کنترل کننده شارژ و دما رو از باتری ها جدا میکنیم ، پس از وصل مجدد مدار، دیگه باتری توسط لپ تاپ شناسایی نمیشه. در کل باید بگم این صحبت رو بر اساس فرمایشات این وارد کننده باتری و کسی که برای بنده انجام داد گفتم. اگر کسی خواست این کار رو انجام بده ، میتونم شماره تماسش رو بهتون بدم تا ایشون اطلاع کاملتری در اختیارتون بگذاره.

حالا دلیل اصلی چی هست را اطلاع ندارم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شاید کارخانه مخصوصا یک همچین مداری روش می گذاره که این کار انجام نشه مثل فیوز و کانترهای تونر پرینتر ............البته شاید بشه با وصل کردن یک منبع تغذیه جای باتری و سپس قطع کردنش گولش زد :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باتری های Li-Ion رو مطمئن هستم میشه تعویض کرد راحت و ساده انجام میشه :دی

من یکبار یه باتری مرده رو توی فریزر گذاشتم برای حدود یک روز اول گذاشتم تو یک کیسه پلاستیکی که زیپ میشد باتری lithium ion بود با باطری های دیگه این کار رو نکنید که خطر ناک هست حسن.

بعد از حدود 1 روز اوردم بیرون و چند تا ضربه زدم تا کریستال ها باز بشن :دی و مدتی هم تو دمای حدود 30 درجه موند تا از حالت فریز دربیاد بعد وصل کردم و فول شارژ کردم دیدم دیدم 45 دقیقه شارژنگه میداره :دی

نکته اول حتما باید بعد از اینکه از فریزر خارج کردید باید تو دمای معمولی چندین ساعت نگه دارید تا به دمای محیط برسه تا یک موقع با اتصال و ایجاد گرمای آنی مشکلی برای خو لپ تاپ پیش نیاد.

نکته مهم دمو با باطری های پلیمری یا nickel-cadmium این کار رو نکنید.

فقط برای باطری های مرده lithium ion که دیگه امیدی بهشون نیست.

در کل فریز کردن رو پیشنهاد نمیکنم فقط به عنوان تجربه.

برای تعویض باتری های Li-Ion :

http://www.instructables.com/id/Renew-Your-Laptop-Battery/

FRP511ZGKXTX79L.LARGE.jpg

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

تعویض سلول جواب میده الان تو بازار سلولی13تومان میفروشن و اسم برادر چین روشه و زود مرخص میشه  به قول بچه ها بای کد میشه وباید ولت مورد نظر باشد در ضمن در هنگام باز کردن باطری لای شیارها تینر ریخته وبعد از گذشت 12ساعت با خار باز کن از هم جدا میشود. ولی در کل از باطری درست مصرف شود به طور مثال وقتی دستگاه توسط برق مستقیم dcثاپورت میشود باطری بی کار میماند یعنی برق درون سلول ها جریان دارد ولی بی مصرف که باعث خرابی میگردد که فلسفه طولانی دارد که بعد توضیح میدم هفته ای دو بار دستگاه باید بدون ادابتور وتوسط  باطری استفاده شود تا باطری تمام شود و مجدد شارز شود که عمر باطری افزایش یابدو............. ;)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...