• اطلاعیه ها

• سینا میاندشتی

در مورد مشکلات لاگین (ورود) به سیستم جدید تالار   09/02/16

با سلام   در نسخه جدید تالار امکان استفاده از Username از سیستم حذف شده است و شما باید با یکی از ۳ روش زیر برای ورود اقدام کنید نام نمایشی (مثلا نام نمایشی بنده سینا میاندشتی است) آدرس ایمیلی که در سیستم ثبت نام کردید (مثلا [email protected]) اکانت گوگل (البته به زودی ورود از طریق facebook و twitter نیز به سیستم اضافه می شود)   در صورتی که نام نمایشی خود را نمی دانید - یا نمی دانید با چه ایمیلی ثبت نام کردید - مشکل خود را از طریق ایمیل به آدرس [email protected] ارسال کنید با تشکر

Recommended Posts

ارسال شده در (ویرایش شده)

بسیار عالی تو بایوس بعضی مادربرد ها قسمتی است در منو بوت به اسم CSM اونو اگه رو اوتو بزارین می تونه تاثیر مثبتی رو کارایی داشته باشه

ویرایش شده در توسط MaHMooTi
  • Upvote 9

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
عالی ..

میشه حدودی بگید مثلا اگر همه این کارا انجام بشه چند درصد تاثیر سرعت بهتر میشه ؟؟ آیا برخی از این کارا ها به کارایی ویندوز صدمه نمیزنه ؟؟

اکثر این تنظیمات نه برای افزایش سرعت بلکه برای افزایش عمر مفید SSD هستند. چون تعداد Write های هر یک از block های SSD محدود هستش و بعد از اون تعداد ، عمر مفید SSD به پایان میرسه. و بیشتر این دستورات برای جلوگیری از Write های بی مورد هستن که به دلیل ماهیت متفاوت و سرعت بالای SSD نیازی به اونها نیست و فقط عمر مفیدش رو کم میکنند

• Upvote 33

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

Download

Intel Solid State Toolbox / OCZ Toolbox

Corsair SSD Toolbox / Samsung Magician

SanDisk SSD Toolkit/ Crucial Storage Executive / Plextor Plextool

-----------------------------------------------

نرم افزار Samsung Magition
6aj0045yai16nzt9v5d.jpg

شركت Samsung به همراه SSD های خود یک نرم افزار به نام Samsung Magition ارائه می کند که به نوع خود یکی از کاملترین نرم افزار های پشتیبان SSD است. این نرم افزار مجهز انواع امکانات، ائم از بنچمارک، تشخیص اصالت SSD، تست AHCI، فعال ساز RAPID Mode یا Ram Caching، سیستم بهینه سازی، و آپدیت فیرمور برای SSD است. تا به این لحظه کاملترین پشتیبانی نرم افزاری از SSD ها را همین نرم افزار Samsung Magition انجام می دهد.
 برای دانلود آخرین نسخه آن می توانید به اینجا مراجعه کنید.
 دقت داشته باشید، با وجود امکانات خوبی که این نرم افزار دارد، در بخش تنظیم بهینه سازی یا OS Optimization در حالت Maximum Performance، به دلیل تغییر Power Plan سیستم و قفل کردن پردازنده روی حداکثر فرکانس خود - حتی در حالت بیکاری - توصیه نمیشود چشم بسته از Profile حالت Maximum Performance استفاده کرد.
 بهتر است به تب Advanced بیایید و در میان گزینه های مهم این بخش از نرم افزار، دو گزینه از بقیه مهمتر است، یکی Write Cache Buffer و دیگری Write Cache Buffer Flushing است که در متن تاپیک بدان اشاره نشده است. لازم به ذکر است، فعال سازی این دو گزینه به صورت دیفالت انجام شده ولیکن در صورت ضرورت میتوان فقط از Active بودن این دوگزینه اطمینان حاصل کنید و به مابقیه تنظیمات نیازی نخواهد بود چرا که در تاپیک اصلی بدان اشاره گردیده.
 اگر که قبلا" حالت Maximum Performance را انتخاب و Apply کرده اید میتوانید برای جلوگیری از قفل شدن پردازنده خود بر روی حداکثر فرکانس، یا Power Plan را بر روی Balanced ببرید و یا اینکه با استفاده از این تاپیک مشکل را مرتفع سازید: تنظیمات بهینه در Samsung Magician(رفع مشکل فرکانس cpu)

نرم افزار OCZ SSD UTILITY

97l6g1fghpfth3bw7j0.jpg

پشتیبانی نرم افزاری در SSD های OCZ توسط نرم افزار SSD Utility انجام می پذیرد، این نرم افزار به خوبی نرم افزار Samsung Magition نیست و امکانات خاصی به غیر از آپدیت فیرمور SSD ندارد. هرچند بودنش بهتر از نبودنش است ولیکن راه زیادی را برای محبوب شدن پیش روی خود دارد. با استفاده از این نرم افزار می توانید در صورت بروز مشکل از طریق Notification مطلع شوید.

این نرم افزار را میتوانید از اینجا دانلود کنید.

نرم افزار CORSAIR SSD TOOLBOX

v934y596b585oiz4a7w.jpg

نرم افزار پشتیبان SSD همراه شرکت Corsair یکسری اطلاعات Basic در مورد درایو می دهد و به مانند بقیه نرم افزار ها به جهت امکان آپدیت فیرمور نصب آن واجب است. برای دانلود آخرین ورژن از این نرم افزار به اینجا مراجعه کنید.

در حال به روز رسانی

ویرایش شده در توسط ARMIN
  • Upvote 18

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

ارمین جان عزیز مطالبت عالی بودن و حیاتی که منجر میشه عمر مفید SSD  ها بیشتر بشه و مثل ساعت کار کنن بدون هیچ مشکلی

بنده که هر چی گفته شده بودو انجام دادم البته قبلا تغییراتی داده شده بود که الان کامل شد

به همچنین مطالبی باید ستاره داد نه امتیاز چون واقعا مفید هستن برای قطعه ای که ارزش زیادی داره و براش هزینه زیادی پرداخت میشه انشاالله این مطالب تداوم داشته باشه و استفاده کنیم

• Upvote 7

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اقدامات پیش از نصب:

مقدمه:

پيدا كردن پورت مناسب براى اتصال اس اس دى ساده است. شما بايد SSD را ترجیحا" به پورت ساتا 3 (6GB/s) كه از کنترولر چیپست اینتل/AMD منشعب مى شود متصل کنید.

(میتوانید از دفترچه مادربرد برای پیدا کردن پورت های SATA منشعب شده از چیپست استفاده کنید).

در مادربردهایی که پورت ساتا 3 موجود نیست، آن را به پورت ساتا 2 منشعب از چیپست وصل کنید. در برخی از مادربردها پورت ساتا 3 (6GB/s) موجود است ولی منشعب از چیپست مادربرد نیست، بلكه از کنترلر ثانوی Marvell و یا Asmedia منشعب شده است که در این مادربردها به دلیل فقدان پورت ساتا 3 چیپست، میتوان از پورت SATA III کنترلرهای ثانوی استفاده کرد.

پس از اتصال SSD به پورت ساتا 3، وارد بايوس شويد و تنظيم كنترلر مربوطه را بر روى AHCI قرار دهيد.

براى نصب سيستم عامل ويندوز بر روى سيستم ها و مادربرد هاى مدرن كه از رابط UEFI بهره مى برند، به دو طريق مى توان اقدام كرد.

1. نصب در حالت UEFI‌: در اين حالت درايو SSD به سه پارتيشن تقسيم بندى مي شود و امكان يك پارچه سازى آن وجود ندارد. براى نصب ويندوز از اين طريق مى توانيد به اين راهنما كه توسط دوست عزيزم آقا على نوشته شده مراجعه كنيد: "طريقه نصب ويندوز با استفاده از رابط "UEFI

2. نصب در حالت Lagacy Bios: در اين حالت، SSD به صورت MBR اجرا مى شود و مى توانيد آن را به صورت يك پارچه با يك پارتيشن واحد استفاده كنيد. براى يك پارچه سازى درايو SSD، در صورتی که سیستم را به تازگی به همراه دیگر قطعات میبندید، SSD خود را بهتر است با استفاده از یک سیستم دیگر و یا با استفاده از ویندوز Live Seven، فرمت کنید تا به صورت یک درایو یک پارچه Primary درآید.

- براى يك پارچه سازى SSD بايد از داخل ویندوز با زدن دستور diskmgmt.msc در پنجره RUN، و اجرای برنامه Disk Management، درایو SSD را که به صورت Unallocated سیاه رنگ نشان داده میشود را به صورت یک تکه به یک پارتیشن Primary تبدیل کنید و آنرا NTFS-Quick Format کنید.

به اين طريق كه بر روی مستطیل سیاه رنگ SSD راست کلیک کرده و Create New Partition را انتخاب کنید. (گاهی ممکن است ویندوز در این قسمت پرسشی در ارتباط با نحوه اجرای درایو (GPT or MBR) از شما بپرسد، حتما" گزینه MBR را انتخاب کنید تا درایو SSD به شکل Master Boot Record اجرا شود.

- پس از فرمت سریع SSD،
هارد ديسك ها را از مادربرد جدا كنيد، فقط SSD به سيستم وصل باشد. حال DVD ویندوز را در سیستم گذارده، هنگام انتخاب درایو برای نصب سیستم عامل، ویندوز موقع نصب فقط یک پارتیشن نشان مى دهد و چون پارتیشن دیگر Unallocated نیست، و قبلا" فرمتش کرده ایم و برايش پارتیشن يك پارچه درست کرده ایم دیگر ويندوز نمیتواند تغییرش دهد و نمیتواند درایو اضافی System Reserved بر روی آن درست کند.

- مجددا" در این بخش میتوانید یک بار درایو را فرمت، و ویندوز را بر روی آن نصب کنید. پس از پایان نصب ویندوز. میتوانید هارد دیسک را به سیستم متصل و از داخل ویندوز با استفاده از ابزار Disk Management هارد دیسک را هم به دلخواه پارتیشن بندی کنید.

** در صورتی که پیش از این در سیستم خود بر روی هارد دیسک ویندوز 7 از قبل داشتید میتوانید با استفاده از سیستم ابتدا SSD را Quick Format کنید و سپس کابل ساتا هارد دیسک را از سیستم جدا و فقط SSD را به سیستم متصل کرده، سپس مراحل بالا را طی کنید. پس از پایان نصب ویندوز بر روی SSD، سیستم را خاموش كرده، هارد ديسك را متصل كنيد و از طريق بايوس، اولين گزينه ى بوت را SSD قرار دهيد.

بعد از اينكه ويندوز از روى SSD بالا آمد و وارد ویندوز شويد و از داخل Disk Management درایو System Reserved داخل هارد دیسک را فرمت کنید، که دیگر بوت سابق که بر روی هارد دیسک بود از بین برود.

در این حالت SSD پارتیشن بندی نشده، فایل های بوت در کنار ویندوز همه بر روی SSD ذخیره شده اند و از این به بعد دردسر هیچکدام از مراحل بالا رو ندارید و پس از این برای هربار ویندوز ریختن دیگر نیازی نیست هارد ها را جدا سازی کنید و غیرو . برای هر بار ویندوز مجدد ریختن کافیه در set up موقع انتخاب درایو، SSD را انتخاب، و Quick-Format کنید و برای نصب ویندوز بر روی آن اقدام کنید.

ویرایش شده در توسط ARMIN
  • Upvote 29

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آرمین جان خیلی تاپیک خوبی شده خسته نباشی . ;)

عاشق تاپیک هایی هستم که مثل این مطالب کامل و جمع جور و مستقیم میده تحویل کاربر و میگه هلوووو به پر تو گلو :D

فروم به همچین مطالبی احتیاج داره .

موفق باشی .

• Upvote 2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اين يك ليست نمونه براى راهنمايى كاربران در زمينه ى معرفى اس اس دى هايى است كه ارزش خريد بالايى دارند:

--------------------------------

Samsung 960 Pro.JPG

Samsung 960 Evo.JPG

Samsung 950 Pro.JPG

Samsung 850 Pro.JPG

Samsung 850 Evo.JPG

Samsung 750 Evo.JPG

Plextor M8.JPG

Plextor M7.JPG

Plextor M6.JPG

----------------------------------

توجه 1: در صورتى كه در صورتى كه بعد ها SSD ديگرى با نسبت قيمت به كارايى خوب رويت شود، حتما" به ليست اضافه خواهد شد.

توجه 2: اين يك ليست صرفا" پيشنهادى است، نه كسى را از خريد فلان SSD‌ منع مى كنيم و نه كسى را به خريد SSD‌ خاصى تشويق مى كنيم. بلكه فقط پيشنهاد مى دهيم. اين پيشنهاد هم پيشنهاد شخص خودم است، نه پيشنهاد فروشگاه خاصى.

توجه 3: اس اس دى هاى ساتا عموما" كارايى و Performance‌ هاى خيلى نزديك به هم دارند. به طورى كه كاربر تفاوت خاصى هنگام كار با آنها حس نخواهد كرد. مهم اين است كه شما به جاى هارد ديسك از اس اس دى براى درايو ويندوز خود استفاده كنيد. اما اينكه چه اس اس دى بخريد، شايد 20 درصد اهميت داشته باشد. پس درجه ى اهميت خريد SSD خيلى بالاتر از انتخاب اس اس دى است.

توجه 4: اساس اين ليست پيشنهادى، صرفا" بر پايه ارزش حدودى خريد هر اس اس دى به نسبت كارايى آن، بر اساس اولويت بندى كارايى و موجوديت آن در بازار ايران بنيان نهاده شده است. پس توجه كنيد اگر قيمت اس اس دى مورد نظر شما در بازار بيش از قيمت اين ليست باشد، آن SSD ارزش خريد خود را از دست مى دهد. بنابراين اس اس دى تهيه كنيد كه قيمت آن منطبق بر قيمت ليست پيشنهادى، و يا كمتر از آن باشد.

توجه 5: ممكن است به دليل نوسان قيمت ها، قيمت اس اس دى ها در بازه ى 5 تا 10 هزار تومان بالاتر رود، اين موضوع باعث كاهش و يا جابه جايى ارزش خريد نمى شود. اما اختلاف قيمت بيش از 10 هزار تومان رو به بالا، قطعا" آن اس اس دى را از ارزش خود مى اندازد.

توجه 6: اگر قيمت اس اس دى ها در بازار كمتر از اين قيمت ها بود، ارزش خريد آنها بالاتر مى رود، پس تا قيمت پايين تر است در خريدارى هر چه زودتر اس اس دى مورد نظر خود تعجيل كنيد.

ویرایش شده در توسط ARMIN
  • Upvote 5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود

مرسی آرمین جان خیلی زحمت کشیدی.کلی مطالب از سایتهای مختلف جمع آوری کردی ترجمه و وارد کردی.شاید هر کاربر چندسال بکشه تا بتونه همه این مطالب رو کم کم یاد بگیره و به کار ببره.

من خودم SSD ندارم ولی مطلب رو طوری نوشتید که بیشترش رو خوندم و باقیش رو هم وقت کنم دوباره می خونم.

روی هم رفته نمرت 20 هست و بعید میدونم نکته ی دیگه ای در این مورد باشه که بیان نکرده باشید :دی

با تشکر و آرزوی موفقیت و سربلندی

ویرایش شده در توسط HeX
  • Upvote 3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ممنون محمد جان، پیش شما شاگردی کردیم. B)

راست میگه واقعا خوب شد که این خلاصه رو نوشتید:دی

پس فقط مشکل من نیست و شما هم نتونستید کش کروم رو عوض کنید:(

ول یبقیش رو انجام دادم دست شما هم درد نکنه:دی ^_^

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
درود

مرسی آرمین جان خیلی زحمت کشیدی.کلی مطالب از سایتهای مختلف جمع آوری کردی ترجمه و وارد کردی.شاید هر کاربر چندسال بکشه تا بتونه همه این مطالب رو کم کم یاد بگیره و به کار ببره.

من خودم SSD ندارم ولی مطلب رو طوری نوشتید که بیشترش رو خوندم و باقیش رو هم وقت کنم دوباره می خونم.

روی هم رفته نمرت 20 هست و بعید میدونم نکته ی دیگه ای در این مورد باشه که بیان نکرده باشید :دی

با تشکر و آرزوی موفقیت و سربلندی

خیلی ممنون دوست بسیار خوبم. خوشحالم مطلب تونسته رضایتت رو جلب کنه. و منم امیدوارم بدرد همه بخوره.  @};-

راست میگه واقعا خوب شد که این خلاصه رو نوشتید:دی

پس فقط مشکل من نیست و شما هم نتونستید کش کروم رو عوض کنید :(

ول یبقیش رو انجام دادم دست شما هم درد نکنه:دی ^_^

مخلصم امیر جان، فعلا گوگل کروم رو از لیست برداشتم چون اصلا راه ساده و امکان پذیری نداشت و منم راهی پیدا نکردم. امیدوارم گوگل این مورد رو در آینده برطرف کنه. هروقت راه ساده ای پیدا شد در همین تاپیک قرار میدم. @};-

• Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان سلام علیکم

من تقریبا همه این کارهایی که دوست خوبمون ارمین جان زحمتشو کشیده بودن و نوشته بودن رو انجام دادم به جز دو سه تای اخر حالا چرا من که قبلا ویندوز رو با تمام نرم افزارهاش که نصب میکردم 18 تا 19 گیگ فضای خالی از درایو ssd باقی میموند :-?  حالا که اینها رو انجام دادم چرا فضای خالیش شده 40 گیگ :blink: :ph34r:

ssd من ADATA S599 64GB هست

ویندوزمم WINDOWS 7 64BIT

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من الان 52 گیگ خالی دارم التبه با نرم افزار آفیس که ریختم:دی

آخر هفته همشو انجام میدم ببینم چه میشه:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
من الان 52 گیگ خالی دارم التبه با نرم افزار آفیس که ریختم:دی

آخر هفته همشو انجام میدم ببینم چه میشه:دی

خوبه ديگه، از 90 تا 50 تاش خاليه، خوبه.

در حقيقت، خواب زمستانى (مورد 2) و Page file و System Restore رو كه Disable كنى نزديك 15 تا 20 گيك خالى ميشه.

ویرایش شده در توسط ARMIN2012
  • Upvote 5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه نرم افزاری هست به اسم SSD Life که اطلاعات دقیقی در مورد نحوه استفاده و عمر SSD و کلا سلامتی دیسک نشون میده :

http://www.ssd-life.com/

نسخه تریال رو دانلود کنید و نصب کنید و از فایلی که لینک شده برای کارای :D لازم استفاده کنید .

http://rapidshare.com/files/2329665184/SSDLife.Pro.v2.3.52.rar

SSDlife1.png

• Upvote 4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه سوال

من موقع نصب ویندوز زدم اس اس دیو فرمت کنه

خودش درایو بوت ازش ساخت

نمیخواد اون کارو بکنم؟ که تو یکی از گزینه ها هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
یه نرم افزاری هست به اسم SSD Life که اطلاعات دقیقی در مورد نحوه استفاده و عمر SSD و کلا سلامتی دیسک نشون میده :

http://www.ssd-life.com/

نسخه تریال رو دانلود کنید و نصب کنید و از فایلی که لینک شده برای کارای :D لازم استفاده کنید .

http://rapidshare.com/files/2329665184/SSDLife.Pro.v2.3.52.rar

دوست خوبم دستت درد نکنه. برنامه حال داد بخصوص اون تیکه اش که تاریخ و روز داره میگه تا فلان موقع کار میکنه!! (*)  (*)

post-10228-0-01025600-1357492122_thumb.png

البته چیزش نصب نشد ولی مهم نیست، همون تریال هم کافی بود تا ببینیم چه خبره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان به نظرتون من کودوم گزینه رو فعال کردم که انقدر فضای اشغالی ویندوزم رو SSD کم شده . با وجود برنامه های ادوبی .قاعدتا باید فقط ویندوز 20 گیگ جا بگیره ولی الان با این نرم افزار تازه شده 19 گیگ . ویندوز هم 64 بیته

oz8ea4v4j1lzqsfd24xh.jpg

ویرایش شده در توسط MaHMooTi

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دوستان به نظرتون من کودوم گزینه رو فعال کردم که انقدر فضای اشغالی ویندوزم رو SSD کم شده . با وجود برنامه های ادوبی .قاعدتا باید فقط ویندوز 20 گیگ جا بگیره ولی الان با این نرم افزار تازه شده 19 گیگ . ویندوز هم 664 بیته

oz8ea4v4j1lzqsfd24xh.jpg

:دی ویندوزت 664 بیته؟! :blink:  چه سیستم پیشرفته ای:دی

والا منم ریستور رو 1 گیگ کردم، رم مجازی رو دو گیگ کردم و هایبرنیت رو برداشتم ، تمپ رو هنوز برنداشتم، 22 گیگ فضای اس اس دیم خالی شد

این کار ها عالیه

واقعا خوبه:دی

هیچ وقت فکر نمیکردم که تو اس اس دی بازی بریزم که ریختم:دی ;)

ویرایش شده در توسط amirff1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من که بچه ی قدیمم سیستم 64 بیت بیشتر نیست:(

خدا نگهش داره دو تا 680 ففط رو 664 بیت ران میشن دیگه:دی

شرمنده آف تاپیک شد! -_-

آپ حساب کنید :blink:

• Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دوستان به نظرتون من کودوم گزینه رو فعال کردم که انقدر فضای اشغالی ویندوزم رو SSD کم شده . با وجود برنامه های ادوبی .قاعدتا باید فقط ویندوز 20 گیگ جا بگیره ولی الان با این نرم افزار تازه شده 19 گیگ . ویندوز هم 64 بیته

چه خوب محمود جان. این تنظیمات به خصوص برای دوستانی که SSD با حجم 64 گیگ دارن خیلی بدرد میخوره. نجاتشون میده. ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری