رفتن به مطلب
  • جدید...

تاپیک جامع خمیرهای سیلیکون و حرارتی + نظر سنجی

بین خمیر های سیلیکون زیر کدوم رو ترجیح میدین؟ (نسبت به قیمتش)  

241 رای

1. 1. بین خمیر های سیلیکون زیر کدوم رو ترجیح میدین؟ (نسبت به قیمتش)

• Deepcool z3 - 13000T
      3
    • Deepcool z5 - 13000T
      22
    • Deepcool z9 - 25000T
      29
    • ThermalRight CF3 - 26000T
      99
    • Arcitic mx-4 - 36000T
      10
    • Noctua NT-H1 - 40000T
      63
    • خمیر استوک خود فن - اشانتیون
      15

پست‌های پیشنهادی

@babak1388

@M_R

این بحث های بچه گانه شما دیگه خیلی خسته کننده شده . اگر یک بار دیگه ببینم ، با هر دوی شما برخورد میشه . لطفا هر دو اول اطلاعات خودتون رو تکمیل کنید ، بعد اظهار نظر کنید که مجبور نباشید به همدیگه ایراد بگیرید . تمامش کنید .

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • پاسخ 216
  • تاریخ ایجاد
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال کنندگان در این موضوع

بیشترین ارسال کنندگان در این موضوع

پست‌های محبوب

سلام برای قطعاتی که دماون قراره به بالای 60 برسه فقط CFIII استفاده میکنم(توی این محدوده و بالاتر noctua لوز میشه :دی ) و برای مواقعی که قراره دمای لود زیر 60 باشه از NT-h1 استفاده میکنم(در بازه ی زیر

درود خواهش میکنم. سطح و زیر IHS ها معمولا مس با روکش کروم هست و توسط liquid ultra آسیب خاصی نمیبینه و نهایتش اینه که ممکنه یه مقدار کدر بشه و مثلا نوشته های روی ihs کمی محو بشن.    کف اکثر هیت سینک

سلام عزیز  خمیر سیلیکون نکتوا NT-H1 رو هم مد نظر داشته باشین من خودم اکثرا از همین خیر استفاده میکنم 

تصاویر ارسال شده

در 2 ساعت قبل، Hamed گفته است :

اگر یک بار دیگه ببینم ، با هر دوی شما برخورد میشه

چشم 🙂

لینک به پست
در 9 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

شرکت چینی halnziye

اسمش kunse بود

لینک به پست
در 4 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

همشون پردازنده هستند

عرف کدومشو برمیگردونه؟ شما برو بازار یه مغازه بگو پردازنده میخوام نمیپرسه کدوم از اون حالات 

فقط cpu رو در بر میگیره 🙂

روزتون خوش

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، M_R گفته است :

عرف کدومشو برمیگردونه؟ شما برو بازار یه مغازه بگو پردازنده میخوام نمیپرسه کدوم از اون حالات 

فقط cpu رو در بر میگیره 🙂

روزتون خوش

در 5 ساعت قبل، Hamed گفته است :

@babak1388

@M_R

این بحث های بچه گانه شما دیگه خیلی خسته کننده شده . اگر یک بار دیگه ببینم ، با هر دوی شما برخورد میشه . لطفا هر دو اول اطلاعات خودتون رو تکمیل کنید ، بعد اظهار نظر کنید که مجبور نباشید به همدیگه ایراد بگیرید . تمامش کنید .

بدون شرح...

لینک به پست

دوستان خمیر gt4 گرین چطور خمیری هست ؟( خمیری که الان روی کارت گرلفیکمه)

اینکه چقدر خمیر باید برا کارت گرافیک استفاده کنیم؟( و به چه شکلی روی گرافیک بزنیم)

و من توی بازی بتلفیلد وی دمای کارت گرافیکم تقریبا بیا ۷۰ تا ۶۰ درجس با دور فن ۶۳ درصد.

و چیزی که جالبه وقتی فیلم های ضبط شده از بازی رو میبنم دما تا ۸۰ درجه میره اگر دور فن روی ۳۰تا،۲۵ درصد باشه، حالا سوال من اینه یعنی یه فیلم اندازه یه بازی به کارت فشار میاره؟

اینکه چقدر خمیر باید برا کارت گرافیک استفاده کنیم؟( و به چه شکلی روی گرافیک بزنیم)

و من توی بازی بتلفیلد وی دمای کارت گرافیکم تقریبا بیا ۷۰ تا ۶۰ درجس با دور فن ۶۳ درصد.

و چیزی که جالبه وقتی فیلم های ضبط شده از بازی رو میبنم دما تا ۸۰ درجه میره اگر دور فن روی ۳۰تا،۲۵ درصد باشه، حالا سوال من اینه یعنی یه فیلم اندازه یه بازی به کارت فشار میاره؟

در در ۱۳۹۹/۲/۲ در 16:55، Abouzar گفته است :

کارت گرافیک 

R9 290x Refrence

ویرایش شده در توسط Abouzar
لینک به پست

@HeX

سلام و عرض ادب

عزیز این خمیر Halnziye Hy880 را تاکنون تست کرده اید ؟

لینک به پست
  • کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

@HeX

سلام و عرض ادب

عزیز این خمیر Halnziye Hy880 را تاکنون تست کرده اید ؟

درود

خیر از این برند مدلی تست نکردم.

لینک به پست
در 3 ساعت قبل، Abouzar گفته است :

سلام و درود

نحوه ی خمیر زدن روی پردازنده کارت با cpu یکیه و فرقی نداره روش های خمیر زدنم تو گوگل و یوتیوب انواع روش ضربدری ، یه نخود وسطش ویا پخش کردنش و ... موجوده

پخش فیلمم هیچگونه بار پردازشی سنگینی روی کارت نداره در حدی کمه که با بیکاری فرقی نداره (سنگین ترین فیلمی که تست کردم 4k با بیت ریت 68 تا 97 مگ در 24 فریم و بیت حدود 24 مگ در 60 فریم بود ) حالا یا اون فیلمات یه چیزیش هست یه اگه کلا با همه فیلمی وضعت اینه یه جای کار میلنگه ! (خارج از فیلم از دید بنده کارتی که دماش 80 درجست دور فنش رو روی 25 نمیذارن !)

لینک به پست
در 11 ساعت قبل، abidi گفته است :

سلام و درود

نحوه ی خمیر زدن روی پردازنده کارت با cpu یکیه و فرقی نداره روش های خمیر زدنم تو گوگل و یوتیوب انواع روش ضربدری ، یه نخود وسطش ویا پخش کردنش و ... موجوده

پخش فیلمم هیچگونه بار پردازشی سنگینی روی کارت نداره در حدی کمه که با بیکاری فرقی نداره (سنگین ترین فیلمی که تست کردم 4k با بیت ریت 68 تا 97 مگ در 24 فریم و بیت حدود 24 مگ در 60 فریم بود ) حالا یا اون فیلمات یه چیزیش هست یه اگه کلا با همه فیلمی وضعت اینه یه جای کار میلنگه ! (خارج از فیلم از دید بنده کارتی که دماش 80 درجست دور فنش رو روی 25 نمیذارن !)

سلام ۱۴ دقیقه بالای ۱۰ گیگ میشه. 

خمیر زیاد روی کارت باعث میشه خوب انتقال حرارت نده؟

لینک به پست
در 7 ساعت قبل، Abouzar گفته است :

سلام ۱۴ دقیقه بالای ۱۰ گیگ میشه. 

خمیر زیاد روی کارت باعث میشه خوب انتقال حرارت نده؟

آره خمیر زیاد باعث میشه خوب گرما منتقل نشه ..ولی تجربه ای ک من الان رو این کارتم داره اینه :خمیرو هر چی نازکتر میزنم دما کمتر میشه البته نه بخاطر اینک دما خوب منتقل میشه گرافیک خودش فرکانسو اونقد کاهش میده ک دما از 80 بالا نزنه ...ولی وقتی خمیرو بیشتر میزنم دما تا 87 میره اما با این تفاوت ک تقریبا 20 فریم بیشتر میده ...هرکاریم میکنم تو این حالت دوم فرکانسو کاهش نمیده ...کلا گرافیکم خودمختاره 

لینک به پست
در در ۱۳۹۹/۲/۳ در 15:37، Reza6979 گفته است :

آره خمیر زیاد باعث میشه خوب گرما منتقل نشه ..ولی تجربه ای ک من الان رو این کارتم داره اینه :خمیرو هر چی نازکتر میزنم دما کمتر میشه البته نه بخاطر اینک دما خوب منتقل میشه گرافیک خودش فرکانسو اونقد کاهش میده ک دما از 80 بالا نزنه ...ولی وقتی خمیرو بیشتر میزنم دما تا 87 میره اما با این تفاوت ک تقریبا 20 فریم بیشتر میده ...هرکاریم میکنم تو این حالت دوم فرکانسو کاهش نمیده ...کلا گرافیکم خودمختاره 

دقیقا همین من دفعه قبل خمیر کم زدم دما تو فیلم دیدن رو ۵۰ تا ۶۰ بود اما‌ الان که خمیر زیاد زدم تا ۸۰ هم میره. ولی تغییری تو فرکانسس حس نکردم و چیز دیگه ای هم که هست روی vram ها نمیدونم پد حرارتی هست نمیدونم خمیره خشک شده باعث میشه تو مدت زمان زیاد گاهی وقتا سیستم کرش کنه دلیلشم گرمی زیاده حال نمیدونم رو این vram ها چطوری خمیر بزنم که مشکلش حل بشه اخه خمیر جوریه باعث کثیف کاری کارت میشه میفهمی چی میگم.

در در ۱۳۹۹/۲/۳ در 19:34، Abouzar گفته است :

دقیقا همین من دفعه قبل خمیر کم زدم دما تو فیلم دیدن رو ۵۰ تا ۶۰ بود اما‌ الان که خمیر زیاد زدم تا ۸۰ هم میره. ولی تغییری تو فرکانسس حس نکردم و چیز دیگه ای هم که هست روی vram ها نمیدونم پد حرارتی هست نمیدونم خمیره خشک شده باعث میشه تو مدت زمان زیاد گاهی وقتا سیستم کرش کنه دلیلشم گرمی زیاده حال نمیدونم رو این vram ها چطوری خمیر بزنم که مشکلش حل بشه اخه خمیر جوریه باعث کثیف کاری کارت میشه میفهمی چی میگم.

بعد چیز دیگه هیوهم که هست باعث میشه سریع خشک بشه و به درد نخور بشه 

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، Abouzar گفته است :

بعد چیز دیگه هیوهم که هست باعث میشه سریع خشک بشه و به درد نخور بشه 

درود

اگه پد حرارتی عملکردش نامناسبه از بازار بخرید و جایگزین کنید جای پد که نمیشه خمیر زد !!! تفاوت خمیر با فلز مایع اینجا خودشو نشون میده اول اینکه فلز حدود دو برابر از بهترین خمیر انتقال دماش بیشتره و اینکه مادام العمر هست و مثل خمیر نیاز به تعویض  دوره ای نداره یبار بزنو تمام ! 🙃

لینک به پست

از خمیر گریزلی استفاده کردم دما 4_5 درجه بهتر شد ...میشه از یه کولر سی پی یو رو کارت گرافیک استفاده کرد ؟

لینک به پست
از خمیر گریزلی استفاده کردم دما 4_5 درجه بهتر شد ...میشه از یه کولر سی پی یو رو کارت گرافیک استفاده کرد ؟

سلام،

به طور معمول نه،ولی با cnc یه گیره هایی میشه برای بلاک ساخت

لینک به پست
  • 1 year later...

سلام من همین الان که میخواستم داخل کیس خودم رو با پمپ باد تمیز کنم ، فن سی پی یو رو از جا در آوردم تا تمیزش کنم. ولی یادم نبود که یه خمیر سیلیکونی زیرش هست و نباید از بین بره. بعد از در آوردن دیدم نصف خمیره روی سی پی یو مونده و نصفش چسبیده به فن. خواهش میکنم راهنماییم کنید که باید یکی دیگه بخرم یا همینجوری هم میشه استفاده کرد؟ عکس شو هم میزارم

1622283589071276742402083107355.jpg

لینک به پست
  • کاربر ویژه
در ۵ ساعت قبل، Amirhossein۸۴ گفته است :

سلام من همین الان که میخواستم داخل کیس خودم رو با پمپ باد تمیز کنم ، فن سی پی یو رو از جا در آوردم تا تمیزش کنم. ولی یادم نبود که یه خمیر سیلیکونی زیرش هست و نباید از بین بره. بعد از در آوردن دیدم نصف خمیره روی سی پی یو مونده و نصفش چسبیده به فن. خواهش میکنم راهنماییم کنید که باید یکی دیگه بخرم یا همینجوری هم میشه استفاده کرد؟ عکس شو هم میزارم

1622283589071276742402083107355.jpg

هر بار که فن رو بر میداری باید خمیر عوض شه،دیگه اثری از خمیر براش نمونده

ابتدا با یک دستمال و الکل خمیر قبلی را از روی CPU و فن پاک کرده بعد دوباره خمیر رو بر روی CPU اعمال کنید

لینک به پست

به این گفتگو ملحق شوید

شما می‌توانید حالا پست خود را ارسال کنید و بعدا اقدام به ثبت نام نمایید. اگر حساب کاربری دارید, وارد حساب کاربری خود شوید تا با استفاده از حساب کاربری خود پست ارسال کنید.
توجه: پست شما پس از ارسال، در انتظار تایید مدیریت خواهند ماند و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

Only 75 emoji are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جایگذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.