Hossein E.F

نقد و بررسی بازی call of duty black ops III

پست‌های پیشنهادی

سلام خدمت دوستان گرامی.

 

تو این تاپیک این بازی رو با هم بررسی می کنیم:

 

post-21267-0-33328600-1448290636_thumb.jpg

 

 

در ميان انواع بازي‌هاي رايانه‌اي ،سبك شوتر جزء سبك‌هاي بسيار پرطرفدار بوده كه عنوان‌هاي متعددي از اين سبك نيز ساخته و روانه بازار شده است . ولي در ميان اين بازي‌ها به سختي مي‌توان عنواني را پيدا كرد كه در طول ساليان متمادي همواره موفق بوده و توانسته باشد رضايت كاربران  و طرفداران خود را فراهم نمايد. با اين حال سري نداي وظيفه  يا Call of Duty  را مي‌توان از اين دسته بازي‌ها برشمرد ، چرا كه همواره با ارائه نسخه‌هاي جديد ،ايده‌هاي جديدي را در اين سري عرضه نموده است. در بازي‌هاي FPS بيش از هر چيز هيجان، پر فراز و نشيب بودن و تا حدودي غيرقابل پيش‌بيني بودن بازي براي بازيكنان اهميت دارد كه Call of Duty توانسته تقريباً در تمامي نسخه‌هاي خود اين خواسته‌ي گيميرها را تأمين نمايد. شايد به همين دليل باشد كه اين بازي به يكي از پرطرفدارترين و پرفروش‌ترين بازي‌هاي از اين دست در طول تاريخ بازي‌هاي كامپيوتري تبديل شده است.
در نسخه‌هاي ابتدايي، داستان نداي وظيفه در جنگ جهاني دوم اتفاق مي‌افتد. اولين شماره از اين بازي همان  Call of Duty نام داشت و تقريباً ده سال پيش در 29 اكتبر سال 2003 و توسط Infinity Ward عرضه شد. اين بازي تنها براي رايانه‌هاي شخصي عرضه شده بود. Call of Duty 2 تقريباً دو سال بعد و در 25 اكتبر 2005 توسط Infinity Ward توليد شد و همچنان داستان جنگ جهاني دوم را روايت مي‌كرد اما نكته قابل‌توجه در آن عرضه اين نسخه براي ايكس باكس 360 بود و حتي نسخه‌هاي ديگري از اين بازي براي تلفن‌هاي همراه آن زمان نيز عرضه شد. Call of Duty 3 اولين نسخه از اين بازي بود كه توسط Infinity Ward توليد نشد و توسط Treyarch ساخته شد. اين بازي كه در هفتم نوامبر سال 2006 عرضه شد همچنين تنها نسخه از اين بازي بود كه بر روي رايانه‌هاي شخصي عرضه نشد اما بجاي آن براي تقريباً تمامي كنسول‌هاي بازي موجود در آن زمان ارائه گرديد.
اوضاع در ابتدا براي اين سري بازي‌ها به طرز خارق‌العاده‌ي مناسب بود. نسخه‌هاي اول و دوم با فروش‌هاي خيره‌كننده و همچنين جلب نظر منتقدان و مخاطبان توانستند نام اين سري بازي‌ها را بر سر زبان‌ها بيندازند اما نسخه‌ي سوم داراي يك افت محسوس شد. Activision شايد در يكي از جنجالي تصميمات تاريخ خود تصميم گرفت كه بازي را به زمان مدرن بياورد. به اين ترتيب سري Modern Warfare متولد شد و نسخه‌هاي اول و دوم آن انقلابي در سبك شوتر اول شخص پديد آورد. پيشرفتي كه اين دو عنوان در سبك شوتر اول شخص ايجاد كردند باعث شده تا اكنون و در زمان حال نيز هنوز عده‌ي كثيري اعتقاد داشته باشند كه هيچ عنواني نمي‌تواند به جذابيت آن دو نسخه دست يابد.
Call of Duty: World At War نسخه بعدي اين بازي بود كه تجربه دوباره ساخت توسط Treyarch را به همراه داشت و در واقع آخرين نسخه ارائه شده مبتني بر روايت جنگ جهاني دوم بود. اين بازي در 11 نوامبر سال 2008 عرضه شد. سال بعد Call of Duty: Modern Warfare 2 توسط Infinity Ward  ساخته شد و در 10 نوامبر به بازار عرضه شد و توانست اولين ركورد يك ميليارد دلاري را در صنعت سرگرمي‌سازي برجاي بگذارد.
Call of Duty: Black Ops نسخه بعدي اين بازي بود كه Treyarch وظيفه ساخت و توسعه آن را بر عهده داشت و در 9 نوامبر سال 2010 به بازار عرضه شد و بخشي از آن در جنگ‌هاي ويتنام مي‌گذشت. اين بازي در 5 روز اوليه خود توانست 650 ميليون دلار فروش كند كه ركورد را كه در اختيار سري قبلي اين بازي‌ها يعني Call of Duty: Modern Warfare 2 با فروش 550 ميليون دلار را بشكند و به عنوان بزرگ‌ترين و پول سازترين سرگرمي شناخته شود، در حالي كه در آخر هفته اول اين بازي يك ميليارد دلار فروش كرده است. Call of Duty: Modern Warfare 3 هشتمين سري از اين بازي بود كه در 8 نوامبر سال 2011 به بازار عرضه شد و در زمان خود ركوردشكني‌هايي را به نام خود ثبت كرد.
Call of Duty: Black Ops 2 در دوازدهم نوامبر سال 2012 به بازار عرضه شد و البته اگر نسخه‌هاي كپي اين بازي را در نظر بگيريم بازي معظمي همچون GTA 5 تنها توانسته ركورد اين بازي را بشكند! و  Call of Duty: Ghosts نيز كه دهم نوامبر سال 2013 به بازار عرضه شد در واقع دهمين نسخه از اين سري بازي بود. پس از عرضه‌ي اين نسخه حدس و گمان‌هاي بسياري درباره‌ي نسخه‌ي بعدي اين بازي محبوب زده شد و علاقه‌مندان به‌شدت در تلاش بودند تا به‌نوعي اطلاعاتي در اين زمينه به دست بياورند. و حالا خبر خوش براي طرفداران اين بازي آن است كه نسخه‌ي بعدي كه تحت عنوان Call of Duty: Black Ops 3 و در آبان ماه ارائه خواهد شد اين در حالي است كه تريلر آن روز گذشته بر فضاي مجازي قرار گرفته است. البته كساني كه اين بازي را پيش‌خريد كنند مي‌توانند به نسخه آزمايشي بر روي PlayStation 4، Xbox One و PC دسترسي داشته باشند.
Call of Duty: Black Ops 3 اولين نسخه از سري پرطرفدار Black Ops براي كنسول‌هاي نسل بعدي است. Call of Duty: Black Ops 3 بازيكنان را به آينده‌اي تاريك و پيچيده، جايي كه سربازان جديدي دنيا را تهديد مي‌كنند و خط ميان انسان بودن و تكنولوژي‌هايي كه خودمان براي پيشرفت خلق كرديم تاريك شده است مي‌برد. در اين دنيا ربات‌هاي نظامي معناي جنگ را تعريف خواهند كرد.
post-21267-0-60488200-1448290725_thumb.jpg
 
جزئيات كليدي
يكي از برتري‌هاي سري Black Ops داستان غني و جذابي است كه آن را از ديگر عناوين اين سري متمايز مي‌كند. بخش كمپين  Black Ops III، قابليت پشتيباني از حالت co-op تا 4 نفر مي‌باشد و بخش co-op آنلاين بازي مبتني بر ساختار شبكه‌ي موجود در مد زامبي و بخش آنلاين Call of Duty خواهد بود. بخش كمپين همچنين قصد دارد تا يك حالت سينماتيك و  arena مانند ارائه دهد. اين حالت براي مد co-op و توانايي چندين بار تكرار طراحي شده است. ويژگي ديگر كمپين بازي، امكان سفارشي سازي كردن تمامي كاراكترهاي بازيكن از سلاح گرفته تا توانايي و ابزارهاي آنان مي‌باشد. در كمپين Call of Duty همه‌چيز به انتخاب شما بستگي دارد و سرمايه‌گذاري شما بر روي كاراكترتان مي‌تواند تعيين كننده‌ي همه‌چيز باشد. 
 
post-21267-0-37945100-1448290799_thumb.jpg
 
در اين نسخه به دليل وجود يك سيستم پيشرفته‌ي اختصاصي دستيابي به بخش‌هاي مختلف بسيار ساده‌تر شده است.
در بخش مالتي‌پلير، يك سيستم حركتي جديد براي بازي طراحي شده است كه به بازيكنان اين امكان را مي‌دهد كه "به صورت نرم و روان در محيط‌هاي مختلف حركت كنند، پرش‌هاي كنترل‌شده انجام دهند، سر بخورند و همه‌ي اين‌ها را باهم تركيب كنند". در حين انجام اين كارها بازيكنان به صورت كامل بر روي سلاح خود تسلط خواهند داشت. وسايل و ابزارهاي موجود در بخش مالتي‌پلير نيز همگي از نو ساخته شده‌اند تا با سيستم حركتي جديد سازگاري داشته باشند. 
در نسخه‌ي جديد اين بازي كنترل بسيار نرم و روان است و تأثير بسزايي در گيم پلي و مبارزات دارد . شايد اصلي‌ترين دليل مبني بر اينكه سري بازي‌هاي نداي وظيفه همواره جزو بهترين‌ها بودند، شيوه‌ي كنترل و هدايت كاراكتر و در كل شيوه‌ي مبارزات ، نشانه‌گيري‌ها و سرعتي كه در دل مبارزات پنهان شده، اين در حالي است كه در اين نسخه همچنين برخي محدوديت‌هاي حركتي  نسخه‌هاي قبل از ميان برداشته شده  است. 
قابليت Thrust-assisted jump يكي ديگر از تغييرات اصلي اين نسخه است كه به بازيكنان اجازه مي‌دهد نگرش و عملكرد خود را در تمامي جهات توسعه بخشند. 
علاوه بر اين، اطلاعات جديدي از مد زامبي بازي فاش شده كه يكي از آن‌ها، "يك داستان ترسناك كاملاً جديد" براي اين بخش است. اين بخش، خود يك بازي كامل خواهد بود و خط داستاني مخصوص خود را خواهد داشت. اين بخش همچنين شامل يك سيستم پيشروي كاملاً XP-محور خواهد بود كه آن را تبديل به جاه‌طلبانه‌ترين Call of Duty Zombies تا به امروز مي‌كند.
post-21267-0-06442500-1448290856_thumb.jpg
 
در نهايت قابليت نهايي كه به اين بازي افزوده شدن امكان شنا كردن است. حالا مي‌توانيد در محيط‌هاي خاصي از بازي شنا كنيد در حالي كه امكان دسترسي به تمامي تجهيزات و سلاح‌ها را خواهيد داشت.
 

 

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده)

دوست عزیز این که نقد بازی call of duty black ops 3 نیست دارین درباره کل تاریخچه این سری توضیح میدید

و اینکه بعد ghost نسخه call of duty advanced منتشر شد

واقعا خیلی خوب توضیح دادید

-----------------------------

در کل بازی نواوری زیاد داشت اما تنها مشکلش بخش داستانیش بود که اون عظمت نسخه های قبل نداشت

من خودم به شخصه زیاد از داستانش خوشم نیومد اما بیشتر اومیدم به این نسخه جدیده که داره میاد

عاشق سری بازی های کالافم هر نسخه رو بالای 20 بار بازی میکنم واقعا عالین

ویرایش شده در توسط ابوالفضل.گنجی

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

آقا من هنوز با نصب این بازی مشکل دارم :wacko: . بازی افت فریم داره . هزار تا آپدیت و ترفند و کرک و از این حرفا زدم بازم مشکل داره  ~x(  ~x(

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

آقا من هنوز با نصب این بازی مشکل دارم :wacko: . بازی افت فریم داره . هزار تا آپدیت و ترفند و کرک و از این حرفا زدم بازم مشکل داره  ~x(  ~x(

سلام. من وقتی بازی میکردم کلا کرش میکرد. هنگ میکرد. لود پردازنده و رم میرفت روی 100 ! حتی یک بار سیستمم رو عوض کردم :eek: :cool: :cool: :cool: سیستم جدید گرفتم . الان متوجه شدم که بازی مشکل داره. نسخه اوریجینال رو خریدم . بدون مشکل اجرا شد ! کرک هاشون مشکل داره اینا. راستی. Need for speed 2016 هم تونستی بخر لذت ببر. 180 تومان هست. ولی دنیایی هست برا خودش. کال آف یه زمانی لذت بخش بود ! 

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من 3 بار بازی کردم . فقط بخاطر گان پلی فوق العاده اش . طراحی سلاح ها و انیمیشن شلیک  عالی بود . از قسمت Nightmare  هم بیشتر از همش  لذت بردم .

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  Only 75 emoji are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جایگذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.