رفتن به مطلب
  • جدید...

تاپیک جامع مشکلات افت فریم یا FPS DROP

پست‌های پیشنهادی

در 23 دقیقه قبل، hosin گفته است :

سلام

Cpu شما گلوگاه شدید میشه

مخصوصا اینکه روی 720 بازی میکنید

هم دماش میره بالا و هم گلوگاه شدیده

و اینکه این بازی به شدت رم میخوره من خودم بعضی وقتا 14 گیگ یوزیج هم دیدم 

در اولین اقدام رزولوشن 1080 کنید

سیزن قبل هیچ مشکلی نداشتم هم مشخصاتم همین بود هم ستینگ بازی تغییری نکرده 

و اینکه مانیتورم 720 هست :(

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • پاسخ 2.2k
  • تاریخ ایجاد
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال کنندگان در این موضوع

بیشترین ارسال کنندگان در این موضوع

پست‌های محبوب

سلام مشکل از تک کاناله بودن رم هست  یک رم دقیقا از رم خودتون با همون برند رو تهیه کنید و رو مادربرد نصب کنید مشکل حل میشود

این کاهش فریم طبیعیه و تو بعضی صحنه های بازی ممکنه خیلی زیاد بشه . برای همین تو تست ها حداقل فریم رو هم بیان میکنن . مثلا تو یک صحنه که انفجار شدید هست ، ممکنه تعداد فریم تا 50 درصد یا بیشتر کم بشه .

vsync به معنی هماهنگی ویدئویی هستش . کارش اینه که رفرش ریت یا فرکانس مانیتور رو با فریم ریت گرافیک 3 بعدی هماهنگ میکنه . 85Hz. = 85 FPS 100 Hz. = 100 FPS و الی آخر در واقع نمیذاره که فریم بازیها ا

تصاویر ارسال شده

در هم اکنون، SalehIR گفته است :

سیزن قبل هیچ مشکلی نداشتم هم مشخصاتم همین بود هم ستینگ بازی تغییری نکرده 

و اینکه مانیتورم 720 هست :(

دوستمون حرف درستی زد ، اما اگر قبلا این fps رو میگرفتید و الان نمیگیرید ، دودلیل هست براش:1- درایو گرافیک مشکل داره 2- بازی مشکل داره 

این دلایل رو هم بر حسب این میگم که  خود من هم rx480 دارم ، درایو های amd بشدت اشغال هستن ، باگ که برطرف نمیکنن ، یه چیزی هم اضاف میکنن، شانسی بینشون خوب درمیاد!

اگر درایو هم اپدیت نکردین واینطوری هست ، پس فعلا صبر کنید بازی اپدیت براش بیاد وبعد دوباره تست کنید (احتمالا برطرف میشه) 

من خودم این مشکل رو دارم همیشه! زیاد مورد عجیبی نیست 

لینک به پست
در 46 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوستمون حرف درستی زد ، اما اگر قبلا این fps رو میگرفتید و الان نمیگیرید ، دودلیل هست براش:1- درایو گرافیک مشکل داره 2- بازی مشکل داره 

این دلایل رو هم بر حسب این میگم که  خود من هم rx480 دارم ، درایو های amd بشدت اشغال هستن ، باگ که برطرف نمیکنن ، یه چیزی هم اضاف میکنن، شانسی بینشون خوب درمیاد!

اگر درایو هم اپدیت نکردین واینطوری هست ، پس فعلا صبر کنید بازی اپدیت براش بیاد وبعد دوباره تست کنید (احتمالا برطرف میشه) 

من خودم این مشکل رو دارم همیشه! زیاد مورد عجیبی نیست 

قبلا همین fps رو که گفتم میگرفتم 

و اینکه نمیدونم مشکل از چیه اخه  هم بازی هم درایو گرافیکو باهم اپدیت کردم :D :( 

لینک به پست
  • 3 weeks later...

سلام من توی بازی rimworld افت فریم دارم البته قبلا که بازی خلوت تر بود افت فریم نداشتم و cpu من مدل i3 7100 هست اما از وقتی که توی بازی آدم هام زیاد شده و بالای 10 رفته و خانه های بیشتر ساختم افت فریم میگیرم . خوب تا اینجا منطقیه که افت فریم بگیرم اما cpu الان هم که بازی شلوغ هست هم cpu فقط 40 درصد استفاده شده و رم 60 درصد و gpu هم 30 درصد و من نمیدونم که چرا بدون اینکه cpu بالای 90 بره بازی افت فریم میگیره ؟ خب حالا چیکار کنم دلیل این مشکل چیه ؟

لینک به پست

من تو شبیه ساز گیم لوپ تو هر مچ حداقل یبار یه اتفاق میفته که صدا گوشخراش میاد انگار که بلندگو خرا بشه و بعد کلا واسه تقیبا 4 ثانیه سیستم هنگ میکنه ولی بعد اوکی میشه سی پی یو 9100F-RX5500XT-16GB -SSD

بازی هم کالاف موبایل هست درایور های مختلف رو امتحان کردم توی بلواستکس بدتره و هر یه دیقه یبار یه تیک میده

دایرکت ایکس OPENGL و اسمارت انجین رو هم انتخاب کردم از چهار هسته و 4 گیگ رم در بلو استکس استفاده میشه

بعضی موقع یه مشکل هست که در گیم لوپ هدفون کار نمیکنه

اخل گیم لوپ گرافیک خیلی خفنه(به پای موبال نمیرسه) ولی توی بلو استکس حتی با وجود گذاتشن تنظیمات روی VERY HIGH بازم شارپنس افتضاح داره و گرافیک جالب نیست

لینک به پست
  • 3 weeks later...

سلام دوستان من قبلا کارت گرافیک GT610 داشتم همراه 6 گیگ رم DDR2 و CPU E7300 من قبلا در بازی GTA V نهایت 30 فریم میگرفتم(در بهترین حالت 30 فریم مثلا در خونه ولی خیابان 18الی 23 فریم میگرفتم)ولی الان سیستمم 3GB RAM DDR2 و CPU Q8400 و کارت گرافیک GTX 550 TI انداختم بازم همون آشه و کاسه 

دقیقا باید چیکار کنم فریم خوبی بگیرم

لینک به پست

به این گفتگو ملحق شوید

شما می‌توانید حالا پست خود را ارسال کنید و بعدا اقدام به ثبت نام نمایید. اگر حساب کاربری دارید, وارد حساب کاربری خود شوید تا با استفاده از حساب کاربری خود پست ارسال کنید.
توجه: پست شما پس از ارسال، در انتظار تایید مدیریت خواهند ماند و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

Only 75 emoji are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جایگذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.