رفتن به مطلب
×
×
  • جدید...

پست‌های پیشنهادی

با عرض سلام و درود فراوان خدمت تمام دوستان لیونی

قبل از شروع یه سری توضیحات بدم خدمت دوستان عزیز:

این آموزش رو بنده در پاییز 1395 شروع به تهیه کردم و قبل از ورود فن های گرین به بازار ولی متاسفانه به خاطر مشغله کاری  و یه سری مشکلات که مهمترین اون گم شدن گوشی همراه بنده که تصاویر ساخت رو با اون گرفته بودم بود و به دلیل گرفتاری و وقت نکردن متاسفانه قبل از انتقال به سیستم با گم شدن گوشی بنده از بین رفتن که تعدادشون از اینها بیشتر بود و اون موقع که قصد زدن این تاپیک رو داشتم قرار بود عنوان تاپیک رو این بزارم :( منتظر فن های گرین نمانید، خودتان آنها را بسازید!)  به هر حال با گم شدن گوشیم و نداشتن فرصت مجدد ، این تاپیک به تاخیر افتاد و دوباره اومدم همه چیز رو از اول شروع کردم ( واقعا  سخته و حوصله میخواد!) البته یکم جمع و جور تر و گفتم برای سال نو انجامش بدم که این کار رو نیمه شب ها انجام دادم ولی خب بازم با وقفه آماده شد، خلاصه سرتون رو درد نیارم به اینجا رسید و حالا به عنوان عیدی(هر چند بازم دیر شده) تقدیم میشه به انجمن لیون کامپیوتر با تمامی اعضای عزیز و دوستداشتنیش.

یه دو مورد رو هم قبل از شروع بگم ، اول به خاطر کیفیت تصاویر عذر میخوام چون دوربین با کیفیت  تر در دسترسم نبود و دوم هم این لیبلی که روی تصاویر گذاشته شده ، جنبه واتر مارک و حفظ اصالت و رسمیت کار رو داره که اگه مورد پسندتون نبود ببخشید دوستان عزیز.

ببخشید اگه زیادی صحبت کردم و میرم سر اصل مطلب:

شما برای اینکه فن هاdی مثل فن های کیس Z4 گرین و یا سری جدید این فن ها LED RGB داشته باشید و در عین حال نمیخواید زیاد هزینه کنید و مهم تر از هرچیزی از محصول ساخت خودتون استفاده کنید میتونید از روشهای زیر استفاده کنید که سعی میشه ساده و روان توضیح داده بشه تا بتونید بسازیدشون ( هرچند شاید بعضی دوستان بگن این چه کاریه آدم میره همون حاضریش رو میخره ولی خب چیزی رو که خودت بسازی خیلی بیشتر ازش لذت میبری؟!!)

برای این آموزش ساخت ، از دو تا فن شفاف 12cm  معمولی که توی بازار موجود هستند استفاده شده که با هم یه کم فرق دارند و هر کدوم برای یه روش مناسب هستند و به اضافه چند مدل SMD نواری مختلف تک رنگ و همچنین مدل SMD RGB کنترلی که همه تو بازار به راحتی قابل تهیه هستند و طول نوار مورد نیاز ما تقریبا 40cm  هست که اگه به صورت آماده تهیه کنید یه سر اون دارای سیم و سوکت مورد نیازمون هست و اگه متری  تهیه کنید ، اگه اول یا آخر حلقه (هر حلقه معمولا 5 متر هست) باشه همون سیم و سوکت رو داره ولی اگه اول حلقه نباشه که باید سیم و سوکت مورد نیاز در ادامه آموزش رو هم جدا براش تهیه و با لحیم کاری بهش وصل کنید.

فن ها رو تو تصاویر با نام های A & B نامگذاری کردم و با دنبال کردن تو تصاویر و خوندن مطالب به راحتی متوجه خواهید شد و اگه ایرادی سوالی چیزی بود بپرسید درخدمتم.

1.thumb.jpg.7ff5698a187a391e7442dab2a154db52.jpg

 

فن مدل A فنی هست که دارای چراغ های LED در مرکز( دور هسته فن ) بوده و فن مدل  B فنی هست که رایجتر بوده و LED های اون در چار گوشه بیرونی فن قرار گرفته و محل LED ها درون تصاویر مشخص شده است.

روش ساخت اولی برای مدل B بوده که خیلی ساده و راحت تر هست ولی به نتیجه دلخواه 100% نزدیک نیست ولی سریعتره و کار راه بندازه .

در تصویر زیر نمای بیرونی فریم فن ها رو میبینید.

3.thumb.jpg.bd57eb789c23bf1c9b24d70a497512c5.jpg

طبق تصویر زیر در این روش باید پره های فن شما با فریم یا همون قاب فن حدود 4 الی 5 میلیمتر فاصله داشته باشند.

4.thumb.jpg.593666e90f17389a1541596e57534c67.jpg

خب بعد از اینکه مطمئن شدیم فاصله مورد نظر وجود داره طبق تصویر زیر نوار SMD مون رو که معمولا پشتشون چسب داره رو به داخل فریم میچسبونیم و البته قبلش باید در محل به هم رسیدن سرهای نوار SMD  شکافی رو در فریم فن ایجاد کنیم تا بتونیم سر خروجی SMD رو از اون عبور بدیم و بعد مراحل مربوط به تهیه ولتاژ مورد نیاز اون رو انجام بدیم.

نکته: نوار SMD مورد استفاده در اینجا از نوع تک رنگ بوده است که ضخامتش از مدل RGB مقداری کمتر و اصطلاحا نازکتر است!

05.thumb.jpg.c0db6869ad50b4324cda0e4cdd233ce8.jpg

اینم بعد از روشن شدن فن که بدون گیر کردن کار میکنه و مشکلی هم نداره.(البته من اون شکافی که گفتم رو نزدم و همین طوری نصب و روشنش کردم؟!)

6.thumb.jpg.da1119a138ade1ee26dade66106b43c2.jpg

خب روش اول چون زیاد مد نظرمون نیست رو تا همین جا بهش اکتفا می کنم و دیگه ادامش نمیدم ، چون قصدم فقط معرفی مختصر و مفید این روش بود و بس.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اما حالا میریم سراغ روش دوم که در وقع همون روش اصلیه ولی کمی دنگ و فنگش زیاده ، صد البته به نتیجش میارزه؟!!

در این روش از فن مدل A که در ابتدا معرفی شد خدمتتون استفاده می کنیم.

ابتدا ما باید پره های فن رو از هسته اون جدا کنیم که طبق تصاویر زیر انجامش میدیم.(البته همه دوستان خودشون استادن ولی ما به خاطر اون عزیزانی که ممکنه زیاد فنی کار نباشن سعی کردیم همه چیز رو روان و مفصل توضیح بدیم.)

شروع میکنیم:

ابتدا برچسب رو بر میداریم ،

10.thumb.jpg.f4819c62f78aa3679077dfbbad028fce.jpg

بعد میریم سراغ اورینگ و واشر یا همون خارکه به حوصله و با دقت ، جوری که گم نشن بیرونشون میاریم ،

11.thumb.jpg.0d96738b88f923009f7d4fc37002a493.jpg

در نتیجه حاصل این کار میشه تصویر زیر که باید قطعات جدا شده رو یه جایی دور از محل قرار بدیم که گم نشن.

در تصویر زیر محل LED های فن رو هم مشخص کردیم.

12.thumb.jpg.ccf6c9c9de9f898964dba476da7d2924.jpg

خب حالا نوبت به کار اصلی یا همون در واقع برش محل جا گذاری نوار SMD میرسه که در تصویر زیر محل برش دور تا دور فریم (قاب) فن با خطوط قرمز مشخص شده که در چهار گوشه فریم باید مانند شکل به صورت ذوزنقه ای در محل پایه های اتصال شکاف ایجاد کنیم و برش بزنیم و دقت داشته باشید که زیاد به قسمت بیرون پایه نزدیک نشید که باعث شکسته شدن پایه و خراب شدن فریم و کل کار بشه!!!

اما چطوری برش بدیم؟

من خودم برای برش چون وسیله خاصی دم دست نبود اومدم با گرم کردن تیغه کاتر روی شعله گاز آشپزخونه و البته برای دفعات زیاد ، شروع به برش کردن مه اضافه های برش رو هم بعد از پایان کار با خود همون کاتر گرفتم!

اگه از کاتر استفاده کردید بهتره کاتر از نوع تمام فلزی باشه و موقع کار هم مواظب گرم شدن کاتر باشید که دستتون رو نسوزونه و همچنین بزارید خوب داغ بشه تا نیازی به فشار زیاد برای برش نداشته باشید چون ممکنه باعث شکستن تیغه کاتر و خدای نکرده آسیب دیدن شما بشه!

(بنده مسئولیت خطرات و عواقب این کار رو رو به هیچ عنوان بر عهده نمی گیرم و این مطالب جهت آموزش و اختیاری می باشد!!!!!)

این از روش ما و حالا شما خودتون میتونید به صلاح دیدتون از روش های دیگه ای هم استفاده کنید.

یه نکته مهم دیگه هم اینکه همونطور که توی تصویر توضیح دادم ، عرض برش ما باید از عرض نوار SMD  کمتر باشه تا نوار توی شکاف نیفته و در واقع روی شکاف قرار بگیره که در تصاویر بعدی نحوه قرارگیری رو هم خواهید دید!

9.thumb.jpg.f158a7cecca23f8552a5c961ad3d0513.jpg

خب فریم ما باید بعد از برش به این شکل در بیاد : (تصاویر زیر)

13.thumb.jpg.0abe3666f68e0ac0fb7379fd488fcd77.jpg

14.thumb.jpg.e42706cedf81256a2dddb4ad37b4c306.jpg

بعد از برش حالا میریم سراغ نصب نوار SMD که همانند تصویر زیر در یکی از گوشه های فریم شروع میکنیم به عبور دادن نوار در داخل شکاف و اون رو از دور تا دور فریم عبور میدیم تا به نقطه شروع که میشه نقطه اتمام نصب برسیم.

18.thumb.jpg.fa5337268aa9639d7307aba2dc3d1342.jpg

27.thumb.jpg.785b69b29335b8aa1d39553c91fb302d.jpg

همونطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید و در اول آموزش هم گفته شد نوار SMD ما به صورت استاندارد خودش داری سیم و سوکت مورد نیاز برای وصل شدن به کنترلر (فلاشر) می باشد که در صورت اینگونه نبودن باید قبل از نصب نوار روی فریم فن ، این سوکت رو فراهم و به نوار وصلش کنیم که معمولا جایی که نوار رو تهیه کنید احتمالا این سوکت رو خواهند داشت و اگر هم موفق به تهیه این سوکت نشدید باید سیم خروجی کنترلر رو که سوکت دارد ، بریده و سیم ها رو با توجه به علامت های روی نوار SMD ، به اون وصلش کنید که اگه دوستان خواستند این کار رو انجام بدن و مشکلی داشتند میتونند بپرسن تا راهنماییشون کنم .

خب بعد از انجام مراحل فوق حالا باید نوار رو با چسب حرارتی در چهار گوشه فیکس کنیم تا خیالمون از هر نظر راحت بشه ، همانند تصاویر زیر :

28.thumb.jpg.873ff0c4661f0661f92fc7a12aa78544.jpg

بعد از اینکار ما باید بریم سراغ تهیه سوکت های لازم جهت تامین برق مورد نیاز کنترلر(فلاشر) و وصل کردن اون به نوار SMD  و در نهایت نصب فن روی کیس و وصل کردن به برق پاور سیستممون.

ما ابرای ادامه کار به وسایل زیر نیاز داریم که به ترتیب از راست :

فیش تبدیل دو سر مولکس که همه جا پیدا میشه و معمولا همه دارند ، دوم فیش مادگی سوزنی برای ساخت فیش اتصال برق به کنترلر(فلاشر)، سوم و چهارم که هر دو کنترلر یا همون فلاشر هستند که سومی مدل تختش هست که کمتر جا میگیره و دومی هم مدل رایجتر و موجودترش هست که مقداری بزرگتره و کار هر دو یکسانه و فقط ممکنه اندکی برنامه هاشون با هم فرق داشته باشند و هردو نیز دارای ریموت کنترل از راه دور هستند که نمونش رو که مربوط به چهارمی هست رو در تصویر مشاهده می کنید.

22.thumb.jpg.91f01ca17c8bb90a5cd257cf4a1a1e5e.jpg

حالا اول فیش تبدیل برق رو میسازیم که توضیحاتش رو در ادامه تصویر زیر خواهم داد.

23.thumb.jpg.6cbc5414ebcef44d3dc078494ab5c005.jpg

همونطور که میبینید و در تصویر اومده ما روی فیش مولکس چهار تا سیم به رنگهای یکی زرد، دو تا سیاه و یکی قرمز داریم که ما با دوتای اولی یعنی زرد و سیاه کناریش کار داریم چون که سیم زرد ما دارای ولتاژ 12v+  وسیم سیاه منفی می باشد و همچنین به این مسئله هم دقت کنید که طبق تصویر فیش سمت چپ تصویر که همون فیش مادگی سوزنی هست ، قسمت داخلی مثبت و قسمت بیرونی منفی هست که در ادامه به نحوه صحیح اتصالات هم میپردازیم.

طبق تصویر زیر و نقاط قرمز رنگ ، شما باید سیم های ذکر شده مورد نیاز را از سمت سر نری فیش مولکس قطع کنید یعنی سمت راست تصویر و همچنین دو تا سیم نازکی رو هم که به سمت چپ یا همون مادگی فیش به سیم زرد و سیاه وصل شده اند رو هم قطع کنید. البته میشد که فیش سوزنی رو به این دو تا سیم وصل کرد اما من به دو دلیل یکی کوتاه تر بودن و دیگری ظریف تر بودن این دو سیم ، فیش رو بهشون وصل نکردم و شما هم اگه اینطوری بود وصل نکنید.

نکته : برای خارج کردن دو تا سیم دیگر سیاه و قرمز از داخل سر مادگی فیش مولکس ، میتونید از اون قسمتی که با رنگ آبی مشخص کردم تو تصویر و فیش های سر سیم ها داری دو خار باز شده برای جلوگیری از بیرون رفتن از داخل سوکت مولکس هستند ، اونا رو به سمت داخل فیش فشار بدید تا بسته بشن و براحتی در بیان.( اگه این نکته اش مبهم بود و سوالی داشتید بپرسید در خدمتم و یا تصویری انجام میدم و میزارم همینجا )

24.thumb.jpg.5d24d35b55fd42434084dd119e948fee.jpg

بعدش باید سیم ها رو به فیش سوزنی متصل کنیم ، که ابتدا سر سیم ها رو به اندازه 5 تا 7 میلیمتر لخت کرده و سپس پوشش پلاستیکی فیش رو چرخانده و باز میکنیم و سیم ها رو از داخلش عبور میدیم و بعد طبق تصاویر زیر سیم زرد رو به پایه مرکزی فیش و سیم سیاه رو به پایه بیرونی فیش متصل کرده و به خوبی لحیم کاری میکنیم و از عدم اتصال این دو قسمت به هم دیگر اطمینان حاصل کرده و سپس پوشش پلاستیکی فیش را دوباره در جای اول می بندیم.(تصاویر مراحل کار1 تا 3 )

25.thumb.jpg.f0cb5b400d1082de6c91943fc3ac1e30.jpg

خب حالا همه چیز آماده شده و موقع اتصال فیش ها به یکدیگر و سپس نصب روی سیستم می باشد .

همانند تصاویر زیر:

26.thumb.jpg.f1bc5064d3a748ed19ba867c4a2b63f5.jpg

29.thumb.jpg.1656e46301d3313c0f9897bc4e9947f9.jpg

نکته 1 : فن ما در تصاویر اولیه فیش مولکس نداشت و قطعش کرده بودم که در آخر دوباره بهش وصلش کردم .

نکته 2 : همانطور که در تصویر بالا هم میبینید محل های اتصالات مشخص شده است ولی نیاز به یک توضیح دارد و اونم اینکه ، خود فن معمولا یه فیش دوسر مولکس با یه مادگی و یه نری دارد و فیشی هم که ما ساختیم داری مولکس مادگی است که حالا ما میتونیم این فیشی که ساختیم رو به سر نری مولکس فن وصل کنیم و بعد مادگی اون رو به خروجی پاور بزنیم و یا نه فیش سوزنی ساخته شده رو به یه خروجی پاور و مولکس فن رو هم به یه خروجی دیگه ی پاور وصل کنیم و تمام.

و در آخر فن رو روی کیس نصب کرده و برق پاور رو هم بهش وصل میکنم و سیستم رو روشن میکنیم و بعد با کنترل فلاشر هم نوار SMD مون رو روشن می کنیم و رنگش رو به دلخواه عوض کرده و یا روی یک برنامه خاص تنظیم کرده و از اون لذت می بریم.(تصویر زیر)

قبل و بعد از نصب

20.thumb.jpg.0b4f8cef3ddf2a79ec768d7a2b68acca.jpg

30.thumb.jpg.4e9dc0e4ed1cb0fde13638e71918a3e5.jpg

 

خب دوستان بلاخره آموزش ما به پایان رسید و اگه زیادی طولانی شد ببخشید چون میخواستم که چیزی از قلم نیافته ولی خب در عین حال سعی شد تا جمع و جور تر باشه چون اول طولانی تر از این بود. ، بگذریم ، حالا من میخوام یه مقایسه ای بین این کار خودمون و چیزی که ساختیم با فن هایی که شرکت گرین تو بازار داده بزارم.

اول بگم که فن های گرین رو من فقط تصاویرش رو از توی فوشگاه لیون دیدم و از نزدیک ندیدم و با توجه به تصاویر اینها رو میگم و قصد خاصی نسبت به محصول این شرکت ندارم.

1-نور چیزی که بنده ساختم واقعا عالیه و لذت بردم و خوبیش هم اینه که قابلیت کم و زیادکردن شدت نور رو هم داره که مسلما فن های گرین هم همینطورن.

2 - تعداد SMD های فن های گرین 21 عدد و چیزی که ما ساختم و با دقت و جا گذاری مناسب شد 24 عدد یعنی 3 تا بیشتر.

3 - هزینه محصول : قیمت پک دو تایی فن های گرین در حال حاضر 73000 تومان و قیمت تکی اون 30000 به اضافه کیت RGB  14000که باید براش خریداری بشه در مجموع 44000 تومان و حالا هزینه ساخت ما:

اگه بخواید یه فن معمولی بگیرید دیگه فوقش 9000 تومان و اگه هم فن مرغوب از قبل داشته باشید که دیگه هزینه فن رو قبلا پرداختید و الان نمیپردازید ، نوار SMD هم از متری 7-8 تومان تا 11000 که دیگه قیمت آخرشه و ما 40cm برای یه فن نیاز داریم که نهایتا نیم متر بگیریم فوقش 5000 میشه و البته کمتر و کنترلر هم که قیمتش از نوع بزرگ تره که گفتم و موجودتر هستش 6000 تومان و اون که تخته کمی گرونتره و یه فیش که 500 یا 1000 تومان و چند تا وسیله جانبی برای انجام کار که اکثرا تو خونه ها پیدا میشه و در نهایت اگه جمع بندی کنیم با خرید فن میشه 20 الی 21000 تومان و اگه فن رو داشته باشید تنها با 12000 تومان و اندکی زحمت میتونید این کار رو انجام بدید که میشه کمتر یا کمتر از نصف قیمت فن های گرین. و همچنین شما میتونید با نصب نوار SMD  RGB توی کیستون و وصل کردنش به خروجی کنترلری ( فلاشری ) که برای فنتون نصب کردید ، از هماهنگی و روشنایی و زیبایی بینظیر کیستون با کمترین هزینه لذت ببرید دوستان عز یز.

4 - یه مزیتی هم که فن ساخته شده ی ما داره اینه که اگه یک موقع نوار SMD ما آسیب ببینه و بسوزه و یا مشکلی داشته باشه براحتی میتونیم تعویضش کنیم و مواد مصرفی اون براحتی در دسترس و قابل تهیه است ولی درمورد فن های گرین این موضوع رو نمیدونم و مطمئن نیستم چون که نوار SMD اونها با چیزی که ما ساختیم فرق میکنه و نمیدونم تو بازار دقیقا همون موجوده یا نه.

در نهایت هم قصد بنده از این مقایسه این بود که اگه دوستانی گفتن این چه کاریه و بهتره همون آمادش رو بخریم ، این موارد رو بخونن و فرقش رو بدونن ، فقط همین و چیز دیگه ای نیست .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

از فن ساخته شده فیلم هم گرفتم که اونم  آماده میکنم و اینجا قرار میدم تا دوستان ببینند و لذت ببرند.

---------------------------------------------------------------------------

ایده ها و طرح های ساخت مختلفی در این زمین ها دارم که اگه وقت بشه و دوستان هم استقبال کنند سعی میکنم ادامه بدم و دوباره براتون بسازم و آموزش ها شون رو تو فروم بذارم.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

با تشکر از همه شما عزیزان که ما رو همراهی نمودید ، امیدوارم که موفق و سربلند باشید.?

( به همین سادگی و خوشمزگی ، پایان )

« سلامتی آقا امام زمان(عج) صلوات »

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

( پست 29 )

درود به همه دوستان عزیز لیونی

هدیه ای که دوست عزیز مون جناب  Poorya_Lion فرموده بودند هفته گذشته به دست بنده رسید که به علت تعطیلات و نداشتن فرصت کافی تا الآن وقت نکرده بودم بیام و پستش رو بزارم...

این مطلب رو عنوان کنم که موقع راه اندازی و نوشتن این تاپیک به هیچ وجه فکرش رو هم نمی کردم که این عزیزان چنین حرکت زیبایی انجام بدن و برای من این هدیه رو بفرستن که  واقعا برای من بسیار لذت بخش و خوشحال کننده بود و در ذهن من خاطره ای خوش و فراموش نشدنی  ساخت... برای این عزیزان آرزوی موفقیت و سربلندی در تمامی مراحل زندگی رو دارم و از همینجا از این دوست خوبمون و شرکت گرین و مجموعه لیون کامپیوتر کمال تشکر و قدردانی را دارم و از ایشان بسیار سپاسگزارم.:x:x:x

اینم تصاویر هدیه فرستاده شده:

IMG_20170625_103133.thumb.jpg.fbeab583b31fdd8d0464ceac271cb1bd.jpgIMG_20170625_103148.thumb.jpg.526e72af0721ba2e6d5aa483e35c8fbd.jpgIMG_20170625_103457.thumb.jpg.ec0fcd42fb3999c6ffaaca3720b40233.jpgIMG_20170625_103506.thumb.jpg.4a794606a6ea52197ace7ead4b611e07.jpg

البته من فقط بسته بندی رو باز کردم و این تصاویر رو گرفتم و هنوز وقت نکردم نصب و راه اندازیشون کنم...

بزودی نصبشون میکنم و در موردشون مطالبی خواهم نوشت...

با تشکر فراوان از همه دوستان.:x

ویرایش شده در توسط DPSYS
لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • پاسخ 210
  • تاریخ ایجاد
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال کنندگان در این موضوع

بیشترین ارسال کنندگان در این موضوع

پست‌های محبوب

با عرض سلام و درود فراوان خدمت تمام دوستان لیونی قبل از شروع یه سری توضیحات بدم خدمت دوستان عزیز: این آموزش رو بنده در پاییز 1395 شروع به تهیه کردم و قبل از ورود فن های گرین به بازار ولی متا

با درود خدمت همه دوستان عزیز ، بر و بچه های لیون  کامپیوتر قبل از هر چیز به خاطر تاخیرات پیش اومده پوزش میطلبم که البته دلایل این تاخیرات تا حدود زیادی از دست بنده خارج بودن که میشه به گرمای هوا

با سلام و خدا قوت اول از همه ممنونم از دوست عزیز با این راهنمایی که کردن کلی در هزینه هام صرفه جویی شد من با الگو برداری از آموزش دوست عزیزمون فن پاور و سی پی یو رو آر جی بی کردم و سه عدد فن ساده شفاف

تصاویر ارسال شده

در 3 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

 

تقدیر و تشکر میکنیم، دوست عزیز

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

دمت گرم و سرت خوش باد

جالب بود

یه برآورد کلی از هزینه های انجام کار بدید ، یعنی کل پولی که باید خرج کرد تا یک فن RGB بسازیم چقدره ؟

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • کاربر ویژه

ای دمت گرم. ادم لذت میبره از این تاپیکا.

انشالا خودمم انجام میدم :)))

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 9 ساعت قبل، NaeemSameti گفته است :

درود جالب بود، خداقوت.

مرسی ، دم شما هم گرم.

در 7 ساعت قبل، کیهان گفته است :

مثل فن‌های ترمالتک رینگ باشه میتونین مثلا با ال-وایر که کلا rgb باشه

همونطور که آخر پست بالا گفتم ایده های مختلف و حتی منحصر بفردی در این زمینه دارم که اگه فرصتی بشه اونها رو هم میسازم و قرار میدم. تشکر.

در 7 ساعت قبل، SEPHIR0TH گفته است :

تقدیر و تشکر میکنیم، دوست عزیز?

قربان شما ، لطف دارید دوست عزیز.

در 7 ساعت قبل، nas گفته است :

ماشالا خسته نباشی عجب حوصله ای 

یه چیزی رو که یه بار انجام بدی و دوباره مجبور بشی از اول شروع کنی ، واقعا حوصله میخواد که خدا رو شکر ما این فاکتور روداریم. تشکر از شما

در 6 ساعت قبل، mohsen6281 گفته است :

سلام

دمت گرم و سرت خوش باد

جالب بود

یه برآورد کلی از هزینه های انجام کار بدید ، یعنی کل پولی که باید خرج کرد تا یک فن RGB بسازیم چقدره ؟

درود بر شما

بر آورد هزینه ساخت رو در پایان پست اول و در بخش مقایسه با فن های گرین (شماره 3)  در دو حالت توضیح دادم و در هر دو حالت به نفع کاربره و مقرون به صرفه و اقتصادیه واقعا. تشکر از شما

در 5 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

ای دمت گرم. ادم لذت میبره از این تاپیکا.?

انشالا خودمم انجام میدم :)))

دم شما هم گرم  دوست عزیز...امیدوارم که همه دوستان لذت ببرن و استفاده کنند...تشکر از شما.

پیشنهاد میکنم دوستان عزیز انجامش بدید ... چون واقعا طبق توضیحات داده شده ساختنش راحته و بعد از ساختش اونقدر لذت بخشه که شما رو مجاب به ساختن چندتای دیگه هم میکنه.

تعریف از کار خود نباشه ولی واقعا نتیجه کار فوق العاده و رضایت بخشه عزیزان ، مطمئن باشید پشیمون نمیشید.

در این راه موفق باشید و هر چند سعی شده چیزی از قلم نیافته ولی اگه  بازم راهنمایی و کمکی هم خواستید من در خدمتم دوستان.

 

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام مجدد خدمت همه دوستان عزیز

بنده به علت عدم دسترسی به اینترنت  در منزل ، فردا فیلم های مربوطه رو براتون قرار میدم...و فردا در خدمتتون خواهم بود دوستان.

شب خوش.

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود. عالیه عزیز حتما ادامه بده.

والا من یه مدت نمی اومدم لیون ازین فن های گرین اطلاع نداشتم. تا همین چند وقت پیش که اومدم و دیدم که بله همچین چیزی هم هست و زمانی که تصاویرش رو دیدم فهمیدم که خود فرد هم میتونه با یکم زحمت ازینا درست کنه و 70 تومن پول نداد به اونا. پ.ن  الان واقعا خوشحال شدم این تاپیک رو دیدم .

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

عالی سوالی دارم کیت گرین تهش اهن ربا داره این اهن ربا برای قطعات کیس مشکل ایجاد نمیکنه؟?

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام.
عالی 
فقط یک سوال داشتم ، می خوام بدونم با http://lioncomputer.ir/product/10327/فن+کیس+گرین+GF120FSB/#prettyPhoto نمیشه این کار رو کرد؟
چون من هرچه قدر دنبال فن بی رنگ می گردم پیدا نمی کنم

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دورد برشما و تشکر

بله دوست عزیز اگه یه کم همت کنی براحتی میتونی بسازی و چیزی که خودت میسازی لذت بخش تر خواهد بود.

در 12 ساعت قبل، HoMann گفته است :

عالی سوالی دارم کیت گرین تهش اهن ربا داره این اهن ربا برای قطعات کیس مشکل ایجاد نمیکنه؟?

اون آهنربا کیت رو به بدنه کیس و قسمتهای کناری معمولا نصب میکنه و از قطعات بدوره و هرچند همونطور که از تصاویرش پیداست کوچیکه و میدان مغناطیسی خاصی نداره  ، نگران نباش.

در 5 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

سلام.
عالی 
فقط یک سوال داشتم ، می خوام بدونم با http://lioncomputer.ir/product/10327/فن+کیس+گرین+GF120FSB/#prettyPhoto نمیشه این کار رو کرد؟
چون من هرچه قدر دنبال فن بی رنگ می گردم پیدا نمی کنم

سلام بر شما

دوست عزیز فنی که لینکش رو دادید فکر نمیکنم برای اینکار جواب بده چونکه اگه شما بخواید اون جلوه خاصی که داره رو داشته باشید باید پره های فنتون شفاف باشن تا نور رو از خودشون عبور بدن و اون جلوه پدید بیاد و اگه با این فنی که فرمودید انجام بدید فکر نمی کنم نتیجه رضایت بخش باشه و هرچند البته ممکنه این حرکت خودش باعث ایجاد یه کار جدید هم بشه؟!!

این مدل فن تو سایت هست ولی خب 14cm هستش و همچنین پره هاش ترنسپرنت مات هست ولی باز هم جواب میده :

http://lioncomputer.ir/product/5222/فن+گرین+GF140W-PWM/#prettyPhoto

تو سایت من زیاد نگشتم و ممکنه گیر نیاد و شما فکر کنم حضوری بری تو بازر راحتتر بتونی تهیه کنی دوست عزیز .

موفق باشید .

 

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تنها مساله ای که هست زمانبر بودنه پروسه هست (بجای خرید کیت). حالا ااز خرید گرفته تا برش و نصب. واقعا برا اوقات فراغت و بیکاری خیلی ایده خوبیه.

خسته نباشید. بسی فیض بردیم

 

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 7 ساعت قبل، hosseinskandari گفته است :

تنها مساله ای که هست زمانبر بودنه پروسه هست (بجای خرید کیت). حالا ااز خرید گرفته تا برش و نصب. واقعا برا اوقات فراغت و بیکاری خیلی ایده خوبیه.

خسته نباشید. بسی فیض بردیم ?

 

درود بر شما دوست عزیز

برای من که از اول شروع کردم و چند راه و روش مختلف رو امتحان کردم و در نتیجه این دو روش بهتر جواب دادند  ، زمانبر بود.

ولی برای شما دوستان اگه بخواید انجام بدید راحتتر و سریعتر و تو دو مرحله انجام میشه:

یکی تهیه لوازم مورد نیاز که ممکنه بیشترشون رو داشته باشید ، منظورم فن و ابزار کار هست و دومی هم ساختن اونه که اگه حوصله هم به خرج بدید نهایت چند ساعت بیشتر طول نمیکشه و شایدم کمتر ، چون که راه و روش ساخت رو دارید و فقط باید انجامش بدید ، که در کل ارزش انجام کار رو داره، هم مادی و هم معنوی؟!

انجامش بدید...

موفق باشید دوستان.

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان عزیز وقتتون بخیر باشه...

برای آپلود فیلم های گرفته شده با مشکل مواجه شدم و دارم  مجددا تهیه میکنم  و آماده بشه تو پست اول میزارم.

با تشکر از همه همراهان عزیز.

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • 2 weeks later...

سلام من قصد دارم فن z4 گرین رو نوار LED قرمز کار شده رو تغییر بدم به RGB چطور می تونم نوار رو دربیارم از فن ؟

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اول اینکه بی نهایت سپاسگزارم چند وقت پیش درب بقل کیس رو یکدست پلکسی انداختم و دایم این فکرو داشتم که کاشکی میدونستم چطور فن های معمولی کیسم رو ار جی بی کنم که الان با شما روبرو شدم. سوالی داشتم ایا تمام موارد گفته شده رو باید از الکتریکی ها بگیرم؟ بعدم من روش اول رو انتخاب کردم چون ال ایی دی ها دور فریم فن نصب شدن و خود فن هم داخل کیس دیده نمیشه بنابراین فقط نورپردازیش مهمه بنظرتون اینکار بهتر نیست؟

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 13 ساعت قبل، I M A N گفته است :

سلام من قصد دارم فن z4 گرین رو نوار LED قرمز کار شده رو تغییر بدم به RGB چطور می تونم نوار رو دربیارم از فن ؟

سلام بر شما

پوزش بابت دیر پاسخگویی ، متاسفانه دسترسی بنده به نت محدود شده و به همین خاطر  یه کم کم پیدا که اونم ان شاءالله بزودی درست میشه!

در مورد فن Z4 که فرمودید  بنده فقط تصاویرشون رو دیدم و از نزدیک ندیدم ولی چیزی که من فکر میکنم اینه که شما باید به روشی که در پست اول و قسمت بیرون آوردن پره های فن گفته شده عمل کنید و اون موقع فکر میکنم بهترین دسترسی رو به نوار LED  خواهید داشت و احتمالا قابل جدا سازی خواهد بود !

اگه اون فن رو در دسترس داشتم حتما براتون انجامش میدادم ولی متاسفانه ندارم ، حالا که نیست شما شروع به کار کنید و اگه مشکلی بود بگید درخدمتم  دوست عزیز.

در 12 ساعت قبل، jetalpha گفته است :

اول اینکه بی نهایت سپاسگزارم چند وقت پیش درب بقل کیس رو یکدست پلکسی انداختم و دایم این فکرو داشتم که کاشکی میدونستم چطور فن های معمولی کیسم رو ار جی بی کنم که الان با شما روبرو شدم. سوالی داشتم ایا تمام موارد گفته شده رو باید از الکتریکی ها بگیرم؟ بعدم من روش اول رو انتخاب کردم چون ال ایی دی ها دور فریم فن نصب شدن و خود فن هم داخل کیس دیده نمیشه بنابراین فقط نورپردازیش مهمه بنظرتون اینکار بهتر نیست؟

درود بر شما و تشکر بابت نظرتون...

موارد مورد نیاز که  گفته شده ، به غیر از فن که دارید بقیه اش رو میتونید از همون الکتریکی های معتبر تهیه کنید و هزینه اش هم تازه کمتر از چیزی میشه که من گفتم(من تو پست اول قیمت سطح بالاش رو در نظر گرفتم)

در مورد روش اول چند تا نکته هست که  بهتره خدمتتون عرض کنم:

همونطور که گفته شد باید اون حد اقل فاصله به صورت کارخانه ای روی فن وجود داشته باشه که اغگه نباشه میشه با اندکی کوتاه تر کردن پره ها به اون فاصله رسید ولی خب اینکار در عملکرد مطلوب فنتون تاثیر منفی خواهد داشت که بهتره انجام ندید اینکار رو و اگه فاصله کارخانه ای بود انجام دادنش تایید میشه.

در مورد اینکه گفتید فنتون ال ای دی هاش از چهار گوشه نصب شده هیچ مشکلی نیست و شما میتونید با اندکی دقت و حوصله ابتدا ال ای دی ها رو از محلشون خارج کنید و بعد سیم های متصل به اونها رو قطع کنید و به غیر از یکی از سیم ها که میشه اونی که روی شیار برق فن قرار داره بقیه رو کاملا  اصلاحا کور کنید که اتصالی پیش نیاد و بعد طبق روش های گفته شده شروع به برش  کنید و محل ال ای دی حا رو هم با حوصله و دقت برش بدید و مواظب باشید که پایه های چهار گوشه بریده نشن و بعد از برش بقیه مراحل رو انجام بدید و در آخر اون سیم ال ای دی که گفتم قطع نکنید رو میتونید به عنوان تغذیه نوار ال ای دیتون  به کار ببرید  و یا در غیر این صورت اون رو هم کور کنید و از روش گفته شده برای تغذیه نوار تون استفاده کنید . همین و خلاص!

اینو حتما انجامش بدید و مطمئن باشید اگه همونطور که گفتم بسازید و به انجام برسونیدش، از نتیجه کار بسیار راضی خواهید بود !!!

موفق باشید و اگه سوالی و یا مشکلی بود بنده در پاسخگویی و راهنمایی و کمک حاضرم دوستان.

با تشکر از همه دوستان عزیز.?

 

ویرایش شده در توسط DPSYS
لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اقا من به مشکل خوردم نوار و نصب کردم ولی وقتی روشن میشه فقط حالت چشمک زنه اصلا ثابت نمیمونه کنترلر هم هیچ دکمه ایش عمل نمیکنه!!علت چیه؟

ویرایش: رفع شد :)  سنسور IR برعکس بود که بعد صاف قرار دادنش همه چی اوکی شد.

اینم از مواد اولیه ما براس ساخت طبق گفته استارتر عزیز :

IMG_20170430_155750.jpg.50a37f1a2d41d0f252bbc699f634fffd.jpg

 

ویرایش شده در توسط jetalpha
لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 16 ساعت قبل، jetalpha گفته است :

اقا من به مشکل خوردم نوار و نصب کردم ولی وقتی روشن میشه فقط حالت چشمک زنه اصلا ثابت نمیمونه کنترلر هم هیچ دکمه ایش عمل نمیکنه!!علت چیه؟

ویرایش: رفع شد :)  سنسور IR برعکس بود که بعد صاف قرار دادنش همه چی اوکی شد.

اینم از مواد اولیه ما براس ساخت طبق گفته استارتر عزیز :

درود بر شما دوست عزیز

بسیار خوشحالم از اینکه شما اینکار رو انجام دادید و امیدوارم که نتیجه کار ارزش زحمتی که کشیدید رو داشته باشه که یقینا همینطور هم بوده!درسته دوست عزیز؟

اگه تونستید تصاویری هم از نصبش روی سیستم قرار بدید با تشکر از شما.

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود بر شما دوست عزیز

بسیار خوشحالم از اینکه شما اینکار رو انجام دادید و امیدوارم که نتیجه کار ارزش زحمتی که کشیدید رو داشته باشه که یقینا همینطور هم بوده!درسته دوست عزیز؟

اگه تونستید تصاویری هم از نصبش روی سیستم قرار بدید با تشکر از شما.

ممنون. فقط یک راهنمایی دیگه میخواستم ازتون گفته بودید اگر نوار اس ام دی سوکت مخصوص نداشت ازم بپرسید تا بگم چجوری اون چهارتا سیم نوارو دربیارید و به سیم کنترلر وصل  کنید، اینو بی زحمت توضیح بدید ممنون میشم.

سوال دیگه ای هم داشتم، برای وصل کردن مستقیم کنترلر به برق خونه میشه از هر اداپتور ۱۲ ولتی استفاده کرد؟ اداپتورهای ۵ ولتی موبایل جواب نمیده؟

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 دقیقه قبل، jetalpha گفته است :

ممنون. فقط یک راهنمایی دیگه میخواستم ازتون گفته بودید اگر نوار اس ام دی سوکت مخصوص نداشت ازم بپرسید تا بگم چجوری اون چهارتا سیم نوارو دربیارید و به سیم کنترلر وصل  کنید، اینو بی زحمت توضیح بدید ممنون میشم.

سوال دیگه ای هم داشتم، برای وصل کردن مستقیم کنترلر به برق خونه میشه از هر اداپتور ۱۲ ولتی استفاده کرد؟ اداپتورهای ۵ ولتی موبایل جواب نمیده؟

درود بر شما

در مورد سوال اول:

اگه نوارتون سوکت نداشت و چیزی بهش وصل نبود بدین شکل عمل کنید که میگم:

ابتدا کنترلر رو بیارید و از قبل سوکت سیمش رو قطع و لخت کنید و میبینید که چهارتا رشته سیم داره و معمولا بدین رنگ هستند:سیاه ، قرمز ، سبز ، سفید ( یا آبی که البته احتمال آبی بودنش خیلی کمه؟!)

خب سیم سیاه میشه همون مثبتمون و سیمهای قرمز و سبز و سفید به ترتیب میشن کانالهای RGB که B همون سفیدمونه، این تا اینجا . حال میریم سراغ نوار SMD مون که معمولا در محلی که جای اتصال سیم داره چهار تا قسمته که معمولا روی اولی میزنده +12V  و روی سه تای بعدی به ترتیب R , G , B  که شما سیم سیاه رو به 12V+ و سیم قرمز رو به R و سبز رو به G ,و سفید یا آبی رو به B لحیم میکنی و مواظب باش که در موقع لحیم کاری اتصالی بین پین ها به وجود نیاد که باعث سوختن نوارت بشه و بعد از این کار دیگه تمومه و میتونی به راحتی استفاده کنی و البته روی محل لحیم کاری رو جهت جلوگیری از اتصال میتونی با چسب حرارتی ، چسب برق و یا وارنیش حرارتی پوشش بدی تا مشکلی پیش نیاد.( سعی میکنم اگه وقت شد از این قسمت هایی که گفتم برات عکس بزارم!)

در مورد سوال دوم  هم باید بگم که برای استفاده از آداپتور باید بدونی که اون اس ام دی که داری تا چه مقداری جریان میکشه و  آمپر آداپتورت باید از میزان جریان مورد استفاده نوار مقداری بیشتر باشه که فشاری بهش نیاد و کم نیاره که معمولا بهتره آداپتورت برای متراژ پایین نوار  اس ام دیت  5 آمپر   باشه ولی اگه متراژ بالا باشه باید حداقل از یه آداپتور صنعتی 10A آمپر استفاده کنی دوست عزیز.

آداپتور 5 ولتی هم که اسمش با خودشه و 5 ولته و جواب 12 ولت رو نمیده.

شما برای  تامین تغذیه این نوار دور فنی که ساختی میتونی به راحتی از همون برق کامپیوتر استفاده کنی  چون متراژ بالایی نیست و فکر نمیکنم جریان بالایی بکشه .

سوالی بود درخدمتم.

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خیلی ممنونم، بله برای داخل کیس همونطور که گفتید از مولکس برق می گیرم خوشبخاتانه فیش مادگی هم پیچی بود و نیازی به لحیم کاری نداشت. خیلی سریع انجام شد.

IMG.jpg.eecf499f55e83762250f23d2facb876a.jpg

اما قسمت دیگه نوار رو  برای خارج کیس میخوام،  قصد دارم پشت میز و ماتیتور رو هم نور مخفی کار کنم. بازهم ممنونم.

ویرایش شده در توسط jetalpha
لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • 1 month later...

به این گفتگو ملحق شوید

شما می‌توانید حالا پست خود را ارسال کنید و بعدا اقدام به ثبت نام نمایید. اگر حساب کاربری دارید, وارد حساب کاربری خود شوید تا با استفاده از حساب کاربری خود پست ارسال کنید.
توجه: پست شما پس از ارسال، در انتظار تایید مدیریت خواهند ماند و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  Only 75 emoji are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جایگذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.