rezarasnani

کارت ماین شده بخریم یا نخریم ؟؟؟؟

Recommended Posts

اول از هر چیزی در مقابل استاید این فروم تقریبا هیچ اطلاعاتی ندارم ولی حداقل شاید این بتونه اندکی به دوستان در انتخاب کارت گرافیگ دست دوم کمک کنه. و از اساتید برای کامل شدن این تاپیک تقاضا دارم

اول از هرچیزی تصوری بد از کارت های ماین شده در ذهن وجود داره چرا 

یکی از دلایلش گذشته بد ماینینگ و مشکلات کارت گرافیک ها گرمای زیاد استفاده نادرست و مشکلاتی مثل کول واین هستش 

اما امروز هم باید نگرانش باشیم 

جوابش احتمالا برای بیشتر کارت های ماین شده نه هست 

چرا ؟ 

اول از هرچیزی باید بدونید تو چه شرایطی ماین انجام میشه 

اصولا برای طول عمر بهتر و مصرف کمتر و ( شاید مگاهش بهتر من اطلاعی تو این مورد ندارم ) کارت ها TDP رو کاهش میدن به حدود 80 درصد حالت معمول و سرعت فن ها رو روی 100 درصد قرار میدن 

این یعنی دمایی حدود 50 60 درجه سانتیگراد که کاملا دمایی مناسبه. برای 24 ساعت و 7 روز هفته 

و این تنها نیست و خیلی از فارم ها ( جاهایی که کارت گرافیک با تعدادبسایر بالا برای ماین استفاده میشن ) سیستم های بخصوصی برای تهویه هوا در نظر میگیرن که باز هم دما. رو به اندازه کافی پایین نگه میداره 

و اصولا این کارت ها همگی دارای گارانتی هستن.

فشاری که گیم به یک کارت گرافیک وارد میکنه میتونه خیلی بیشتر از این چه در دما چه مصرف برق باشه و در واقع کارت های ماین شده ( اگر ماینر گرامی به این اصول اشنا باشه ) سالم تز از کارت های دست دوم که فقط برای بازی استفاده شدن هستند ( البته استثنا هست ) 

و. ایا باید این کارت ها رو در نهایت بخریم ؟ 

بازم احتمالا اره :)

گرافیکی سالم با کارت گارنتی و قیمت کمتر از کارت های دست دوم با مدل یکسان چرا نباید خرید 

گن به شخصه میخرم 

حالا اگر اطلاعات من اشتباه ناقص و یا هرچیزی هست از دوستان و استاید ممنون میشم نظر خودشونو بگن 

• Like 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز. در مورد شرایط درست میفرمایید. باید اول فهمید که ماین تحت چه شرایطی انجام شده. الان بیشتر ماینرها سعی میکنند دما رو زیر ۶۰ درجه نگه دارند که این خیلی خوب هست. تا ۶۵ درجه هم مورد قبوله. اما اگر کسی ماین کنه و دما بالاتر از این بره بعد از مدتی کارتش به فنا خواهد رفت و بنابراین همه شون سعی میکنن دما رو خوب نگه دارن.

اما در مورد گارانتی باید عرض کنم که دیگه کارتهایی که ماین شدن بیشتر موارد مورد گارانتی قرار نمیگیرن. حتی اگر کارت جدیدی خریده باشید میبینید که حتی تو بسته بندی یا فاکتور مینویسن که در صورت استفاده برای ماین از گارانتی میفته، منتها اینکه کارتی برای ماین استفاده شده یا نه رو کارشناس خودشون بررسی میکنه!!!

در حالت کلی اگر من خودم باشم کارت قیمت مناسب باشه با شرط ۴۸ ساعت تست میخرم و تحت فشار چند تا بازی روش انجام میدم، چند ساعت پشت سر هم که بازی کردم و موردی ندیدم میخرم چه اشکالی داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این  نکته هم باید توجه کرد که کسی 24 ساعته گیم نمیزنه. اون هم گیم با گرافیک بالا و تنظیمات بالا ولی اونی که ماین میکنه  24 ساعته از گرافیک کار میکشه

• Like 1
  • Upvote 4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، peto گفته است :

این  نکته هم باید توجه کرد که کسی 24 ساعته گیم نمیزنه. اون هم گیم با گرافیک بالا و تنظیمات بالا ولی اونی که ماین میکنه  24 ساعته از گرافیک کار میکشه

دقیقا ، گیمر نهایتش (ادم بیکار) 6 ساعت بازی میکنه و تو اون 6 ساعت گرافیک همیشه لود 100% نیست چون میان لود ها ، دیالوگ و ... لود کارت و دماش میاد پایین ، ادم خودش میره یه چایی بیاره یا دستشویی 😃 اینجور جاها وقتی بازیو نگه میداری لود کارت میاد پایین اما تو ماینینگ بیچاره 24 شبانه روز بدون هیچ استراحتی کار میکنه

بعضی از ادم ها کارتی که باهاش گیم میزنن درست حسابی نگه نمیدارن چه برسه همون ادم بیاد ماین کنه میزنه گرافیکو نابود میکنه

کلاً خرید کارت دست دو ریسکه ، اما کارت ماین شده ریسکش بالاتره و حداقل 48 ساعت باید مهلت تست بگیری

• Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الان نسبت به قبل کارتهای ماین شده بهتر هستند .

قبلا که یه لاشه تحویل آدم می دادن به اسم کارت !!!

الان کار رو اصولی تر انجام میدن . تنها مشکلش زیر لود بودن همیشگی کارته . البته چیزی که بیشتر از زیرلود بدن به کارت فشار میاره فشار حاصل از جریان برق هستش . خوشبختانه در روش های فعلی مصرف برق رو پایین میارن پس با وجود این که کارت زیر لود 100 درصد هستش بازهم فشار به کارت به حداکثر نرسیده . به همین دلیل هم دمای کارت کنترل میشه و البته فن رو نهایتا روی دور 60 درصد باید تنظیم کنند وگرنه خراب میشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خرید کارت ماین شده ریسکش فوقالعاده بالاست

من به شخصه یک هفته مهلت تست بدن نمیخرم

کارت گیم نهایت روزی ۵ تا ۶ ساعت زیر لود میره

فن هم هیچ وقت با دور ۱۰۰ درصد کار نمیکنه

• Like 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود

سال ۹۶ تعداد زیادی شاید یک سوم ازکارتهای کارکرده‌ای که خریدم پس از مدتی خراب شدند. ظاهر همه‌شان هم تمیز و بی‌ایراد بود. پیشنهاد می‌کنم هر کارت گرافیک کار کرده‌ای که می‌گیرید کمینه ۶ ماه گارانتی داشته باشد و نیز

از gtx1060 و  gtx 1070  و کارتهای amd تا جای ممکن دوری کنید.

ویرایش شده در توسط سعید بهمنیان
  • Like 2
  • Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من کارت اگه دماش مناسب باشه و نوسان برق و شوک برقی بهش وارد نشه خیلی خوب تا چندین سال زیر لود 100 کار میکنه 

اما شرایط وقتی جوری باشه که شخص برا هش بیشتر دست به تغیر راندمان کارت کنه به قطعات اسیب میرسه

بله خرید از ماینر ناشناس ریسک بزرگیه مخصوصا ندونی در چ شرایطی کار کرده و در چه شرایطی نگهداری شده 

اما خب وقتی مهلت تست 24 ساعت داده باشن به راحتی میشه فهمید که وضعیت کارت و دماش چجوریه 

در حالت بیکاری اگه دما زیر 40 نبود اون کارت قطعا زیر لود سنگین در دمای بالا بوده در نتیجه خمیر سیلیکون خاصیتشو از دست  داده و هیت نمیتونه گرمارو بگیره و فن هم هرچی باد بزنه هیت گرمایی نداره که خنک شه

در حالت استفاده 100در صد هم اگه کارت با دور فن 60به بالا دماش بالای 80 بود بازم همون نتیجه بالا رو  میشه گرفت

خلاصه اگه بدونیم قطعات کارت دمای 80 درجه رو تحمل میکنن و فقط مشکل از خمیر سیلیکون باشه مشکلی نداره خرید دست دومش

ولی اگه قطعات تحمل این دما رو نداشته باشن خوب مشخصه شکل ظاهری کارت و راندمان قطعات به هم میریزه و دیگ مثل اول نیست حتی اگه خمیر سیلیکونش عوض بشه بازم قطعات خراب شدن و ارزش خرید نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری