Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، افشین رضایی گفته است :

چند سال پیش زمانی بود که مردم بازی می کردن و در اوقات خالی سیستمشون را می گذاشتند برای ماین هم کار کنه بدون اینکه شرایط مناسب را برای اون آماده کنند

اون کار یه زمانی صرف می کرد ولی الان دیگه اینطور نیست و شرایط بکلی تغییر کرده، کاش الان هم می شد با یه کارت بیت کوین ماین کرد!

مثلا من ریگهایی بستم با دوازده کارت، که سر سال به نقطه سربه سر اقتصادی می رسه، اگر از کارتها درست نگهداری نشه به زمان سوددهی نخواهد رسید پس از چشمام هم بیشتر مواظبشونم

تصویر پیوست یک ریگ 12 کارته است که در اون تمام جزئیات از هش تا دمای هر کارت و سرعت فن هاشون قابل رویت  و مقایسه است.  

(دما 63-52 درجه سانتیگراد و سرعت فنها 55-34 درصد)

دمای کارتهای MSI و ZOTAC.jpg

داداش اصلا" بحث دما به کنار

ماینر ها یکجوری صحبت میکنند در فلان دما کار کرده و حد استاندارد رعایت شده

انگار فقط دما مهم هست

دما یکی از مولفه ها هست

یک گیمر تهش بکوب بتونه چند ساعت پشت سیستم بشینه؟

در هفته چقدر بشه در ماه چقدر بشه؟

ماینری شیره وجودی کارت رو میکشه بعد اسکلت سرپا بهت تحویل میده

کارتی که ۶ ماه حتی ماین بشه ببین چند ساعت کارکرد داره

من راجب کارم میتونم بگم

من واست یک ماشین میارم گارانتی دار ۶ ماه کارکرد ولی ۱۸ ساعت در روز کارکرده

یک ماشینم واست میارم اونم گارانتی دار ۶ ماه کارکرده ولی هفته ای ۱۸ ساعت کارکرده

هر دو رخ زنده بدون نقطه

عقل انسان چی میگه؟ به فرض هم که من اولی رو  پایین تر بدم 

چقدر زمان میبره به نظرت که خریدار ماشین اولی پاش به تعمیرکار باز بشه نسبت به خریدار ماشین دومی؟

من کاربر عادی به شدت سعی میکنم هرگز کارت ماین شده نخرم و به بقیه هم توصیه کنم نخرند.

انقدر اسرار به اینکه کارت ماین شده تفاوتی با کارت سیستم گیم نداره رو من درک نمیکنم.

• Upvote 5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 10 ساعت قبل، افشین رضایی گفته است :

اتفاقا حدستون درسته بنده بعنوان فروشنده وارد شدم و این موارد خنده دار در مورد کارت ماین شده را دیدم، اگر به این بهانه ها کارتهام به قیمت نرسند نگهشون می دارم و اسیکها را با سرمایه گذاری جدید خرید خواهم کرد (ورود اسیک بیت کوین به ایران قانونی شده)

داداش گلم موارد خنده دار طرز فکر شما هست که میخاین کارتایی که باهاشون ماین کردین به قیمت کارت معمولی رد کنین بره و کسی هم اخ نگه تشکرهم کنه ازتون! شما با این کارتا بالاخره درامد کسب کردین و منطقیه که قیمت پایین تر برای فروش بذارین نه که بیاین برای قانع کردن دیگران برای خرید کارتایی که تو دستتون مونده طومار بنویسین. همین که شما به دوستمون بابت مخالفت باهاتون تو بازارچه (که متوجه نمیشم چه ربطی داره و هرکسی با هر سطح سوادی میدونه بازارچه سوا از انجمن هست) امتیاز منفی ثبت کردین دیگه هدفتون مشخصه. موفق باشین.

• Like 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

متاسفانه بیشتر بحثای اینجا غیر علمی هست. ینی بر پایه آزمایش کنترل شده نیست. تا قیامت هم دوستان هر دو طرف بحث کنن هیچ کس نمی فهمه کی درست میگه . هر کس هم بر اساس علایق یا منافعش طرفدار یکی از این دو جناح میشه. تا وقتی که یه تیم بی طرف و خبره نیاد و بررسی نکنه نمیشه نظر دقیق داد. نمی شه واقعا گفت که آیا کارت ماین شده تحت شرایط خوب اما مداوم به مدت 6 ماه برای کارت مضر تر هستش یا مثلا 2 سال تحت استرس های بازی یه گیمر که یه کارت رو به صورت متناوب تحت لود قرار میده. تا نیان یه عده علمی به موضوع نگاه کنن و بر اساس شواهد بر پایه آزمایشات دقیق بررسی کنن همه این بحثا بر اساس تجربه شخصی و عقاید شخصی میشه به هیچ جا هم نمیرسه. به نظرم در این شرایط به طرف بستگی داره که آیا دوست داره کارت ماین شده بخره یا نه. تصمیم با خودشه و کسیم دقیق نمی دونه حرف کدوم طرف درسته و کدوم طرف غلط. مثلا کسی واقعا نمی دونه کارتی که شش ماه ماین شده تحت شرایط خوب شرایطش بهتره یا کارتی که یه سال دست یه گیمر حرفه ای بوده.

• Upvote 2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1397/08/18, 11:23:17، ho3einsa گفته است :

داداش گلم موارد خنده دار طرز فکر شما هست که میخاین کارتایی که باهاشون ماین کردین به قیمت کارت معمولی رد کنین بره و کسی هم اخ نگه تشکرهم کنه ازتون! شما با این کارتا بالاخره درامد کسب کردین و منطقیه که قیمت پایین تر برای فروش بذارین نه که بیاین برای قانع کردن دیگران برای خرید کارتایی که تو دستتون مونده طومار بنویسین. همین که شما به دوستمون بابت مخالفت باهاتون تو بازارچه (که متوجه نمیشم چه ربطی داره و هرکسی با هر سطح سوادی میدونه بازارچه سوا از انجمن هست) امتیاز منفی ثبت کردین دیگه هدفتون مشخصه. موفق باشین.

ماینینگ اگر توسط یک گیمر باشه حرفتون درسته، چراکه این دسته از افراد همون سیستم معمولی را در زمانهای خالی تحت ماین می گذارند و قطعا به کارت شوک حرارتی وارد میشه (این داستان در سالهای اولیه خیلی شایع بود چون به صرفه بود) 
وقتی از ماینینگ صحبت می کنم، ماینینگ حرفه ای است و منظورم کارتی است که از ابتدا فقط ماین کرده اون هم در شرایط و دمای کنترل شده، بحث عمر قطعات الکترونیکی هم که برای شما کلا خنده داره، چونکه قطعه سیلیکونی را آدم زنده در نظر می گیرید که احتیاج به استراحت داره در صورتیکه برعکس روشن و خاموش شدن برای سیستم عوارض داره، گر م سرد شدن قطعات ، شوک استارت کار و ...

در در 1397/08/18, 17:25:10، saeed110 گفته است :

متاسفانه بیشتر بحثای اینجا غیر علمی هست. ینی بر پایه آزمایش کنترل شده نیست. تا قیامت هم دوستان هر دو طرف بحث کنن هیچ کس نمی فهمه کی درست میگه . هر کس هم بر اساس علایق یا منافعش طرفدار یکی از این دو جناح میشه. تا وقتی که یه تیم بی طرف و خبره نیاد و بررسی نکنه نمیشه نظر دقیق داد. نمی شه واقعا گفت که آیا کارت ماین شده تحت شرایط خوب اما مداوم به مدت 6 ماه برای کارت مضر تر هستش یا مثلا 2 سال تحت استرس های بازی یه گیمر که یه کارت رو به صورت متناوب تحت لود قرار میده. تا نیان یه عده علمی به موضوع نگاه کنن و بر اساس شواهد بر پایه آزمایشات دقیق بررسی کنن همه این بحثا بر اساس تجربه شخصی و عقاید شخصی میشه به هیچ جا هم نمیرسه. به نظرم در این شرایط به طرف بستگی داره که آیا دوست داره کارت ماین شده بخره یا نه. تصمیم با خودشه و کسیم دقیق نمی دونه حرف کدوم طرف درسته و کدوم طرف غلط. مثلا کسی واقعا نمی دونه کارتی که شش ماه ماین شده تحت شرایط خوب شرایطش بهتره یا کارتی که یه سال دست یه گیمر حرفه ای بوده.

اگر دست ماینر و گیمر حرفه ای باشه زیاد فرقی نداره چون قطعه سلامت می مونه و به حداکثر عمرش حدود 10 سال می رسه 

چرا می گم فرق نداره ؟! چون  عملا  هیچ کارتی تا 10 سال استفاده نمیشه. نه توسط ماینر و نه گیمر ، دلیلش هم اینه که  تا اون زمان کلا سیستم عوض میشه که تابحال همیشه اینطوری بوده

هم گیم ها بسیار پیچیده می شوند و هم الگوریتمهای ارزها تغییر می کنه (مخصوصا ارزها که تازه ابتدای راه هستند، مثل اینترنت که  کسی 20 سال پیش حتی تصور هم نمی کرد  اینطور پیشرفت کنه و در تمام امورات زندگی مون رسوخ پیدا کنه، )  مثلا  بزودی کارتهای با حافظه 4 گیگی و کمتر برای ارز اتریوم قابل استفاده نخواهند بود (بدلیل بزرگ  شدن بلاک چین و آپدیت الگوریتم)

ویرایش شده در توسط افشین رضایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 15 دقیقه قبل، افشین رضایی گفته است :

چرا می گم فرق نداره ؟! چون  عملا  هیچ کارتی تا 10 سال استفاده نمیشه. نه توسط ماینر و نه گیمر ، دلیلش هم اینه که  تا اون زمان کلا سیستم عوض میشه که تابحال همیشه اینطوری بوده

هم گیم ها بسیار پیچیده می شوند و هم الگوریتمهای ارزها تغییر می کنه (مخصوصا ارزها که تازه ابتدای راه هستند، مثل اینترنت که  کسی 20 سال پیش حتی تصور هم نمی کرد  اینطور پیشرفت کنه و در تمام امورات زندگی مون رسوخ پیدا کنه، )

داداش کجای کاری ؟؟؟  اینجا ایران اسلامیه !  قعر دنیا !

با این وضعیت اقتصادی مملکت و قیمت ارز و نجومی شدن قیمت قطعات کامپیوتر که بعنوان مثال الان یه کارت 2080 بالای 15 میلیون تومان قیمت میخوره دیگه به شما قول میدم که خیلی از ما ایرونیها دیگه خواب تعویض کارت گرافیک رو حتی تا 10 سال نخواهیم دید

متاسفانه حقیقت تلخه

ولی با سقوط آزاد ملت همیشه درصحنه ایران اسلامی به قعر خط فقر ، دیگه باید خودمون رو آماده کنیم که از یه کارت گرافیک بیش از 10 سال استفاده کنیم و به فکر ارتقا سیستم هم نباشیم ........

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، saeedx گفته است :

ایرونیها دیگه خواب تعویض کارت گرافیک رو حتی تا 10 سال نخواهیم دید

بحث سیاسی نبود ولی با این استدلال یعنی ما بعد 15 سال باید از اینترنت دایلاپ استفاده می‌کردیم، دنیا منتظر ما نیست چکار می کنیم

اگر تونستید ده سال دیگه روی کارت‌هایی که الان موجوده بازی ران کنید، حتما اینکارو بکنید، اینم نوعی اقتصاد مقاومتیه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1397/08/18, 11:23:17، ho3einsa گفته است :

داداش گلم موارد خنده دار طرز فکر شما هست که....

راستی یک نکته اینجا گم شده! منظور از ۱۰ سال عمر کارت، فعالیت بصورت ۲۴/۷ است، گیمر اگر بتونه دمای کارتش را زیر ۷۰ درجه نگه داره می‌تونه ۱۰ سال شبانه روزی ازش استفاده کنه، عمر کارتها در صورت استفاده در شرایط درست، بقدری بالاست که این بحثها واقعا وقت تلف کردن بنظر می‌رسه، برای همین می‌گم خنده داره

به خودتون نگیرید

ویرایش شده در توسط افشین رضایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری