رفتن به مطلب

آموزش تعمیرات پاور های گرین

پست‌های پیشنهادی

سلام جناب شعبانی عزیز خسته نباشید. من یک پاور gp380a دارم که موقعی که دکمه پاور کامپیوتر می زدنم فن cpu یک نیم دور میزنه و سیستم خاموش میشه. طبق راهنماییهایی که داخل تاپیک بود پیش رفتم ولتاژ استندبای حدود 3.2 ولت شده بود که با تعویظ 2 تا خازن و دو مقاومت تغیر شکل داده شده ولتاژ استند بای به 5.22 ولت هم برای سیم بنفش و هم سبز رسید . ولی بعد از اتصال کوتاه سیم سبز و مشکی همچنان پاور روشن نمیشه . ترانزیسورها و ماسفت هیت سینک اول و دیودهای هیت سینک دوم هم تست شد و سالم هستند. ایراد ظاهری مشهودی هم مشاهده نمیشه.اگر راهنمایی بفرمایید که چه کاری انجام بدم ممنون میشم

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 465
  • تاریخ ایجاد
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال کنندگان در این موضوع

• کاربر ویژه
زمان ارسال (ویرایش شده)
در 12 ساعت قبل، aliesf گفته است :

سلام جناب شعبانی عزیز خسته نباشید. من یک پاور gp380a دارم که موقعی که دکمه پاور کامپیوتر می زدنم فن cpu یک نیم دور میزنه و سیستم خاموش میشه. طبق راهنماییهایی که داخل تاپیک بود پیش رفتم ولتاژ استندبای حدود 3.2 ولت شده بود که با تعویظ 2 تا خازن و دو مقاومت تغیر شکل داده شده ولتاژ استند بای به 5.22 ولت هم برای سیم بنفش و هم سبز رسید . ولی بعد از اتصال کوتاه سیم سبز و مشکی همچنان پاور روشن نمیشه . ترانزیسورها و ماسفت هیت سینک اول و دیودهای هیت سینک دوم هم تست شد و سالم هستند. ایراد ظاهری مشهودی هم مشاهده نمیشه.اگر راهنمایی بفرمایید که چه کاری انجام بدم ممنون میشم

درود بر شما

کدوم خازنها رو تعویض کردید و اینکه ولتاژ تغذیه آی سی  494 الان چقدره

ویرایش شده در توسط m.shabani
لینک به پست

در ۹ ساعت قبل، m.shabani گفته است :

درود بر شما

کدوم خازنها رو تعویض کردید و اینکه ولتاژ تغذیه آی سی  494 الان چقدره

خازنهای 16v-1800uf و 25v-470uf تعویض شده ولتاژ vcc و gnd ای سی 494 هم 3.24 ولت

لینک به پست

• کاربر ویژه
زمان ارسال (ویرایش شده)

خوب ولتاژ VCC خیلی پایینه تو مسیر تغذیه دوتا خازن 10 میکرو 50 ولت هست  یکی چسبیده به پایه یکی هم قبل مقاومت 22 اهم اینا رو تعویض کن تا ولتاژ بیاد بالا

لینک به پست

در ۱۹ ساعت قبل، m.shabani گفته است :

خوب ولتاژ VCC خیلی پایینه تو مسیر تغذیه دوتا خازن 10 میکرو 50 ولت هست  یکی چسبیده به پایه یکی هم قبل مقاومت 22 اهم اینا رو تعویض کن تا ولتاژ بیاد بالا

اقای شعبانی عزیز بسیار ممنون از راهنماییتون ، تعویض کردم و مشکل برطرف شد. ممنون از اینکه تجربیاتتون در اختیار ما قرار می دید

لینک به پست

درود خدمت دوستان عزیز

آیا یک عدد پاور گرین GP1235B ارزش تعمیر اصولی به قیمت 4350 هزار تومان را داره ؟ یعنی بعدا میتونم به قیمت معقولی بفروشمش ؟
پاور دست خودم بوده . ماین نشده . بدلایل نامعلوم یهو از کار افتاد و هرجا دادم نتونستن تعمیرش کنن. ازاخر یکجا که از تعمیر کارای مجرب و با خدای مشهد هستن دادم و گفتن باید صبر کنید یک دونه برد مثل همین پیدا کنیم و یکی به دو کنیم. الان پیدا کردن ولی میگن هزینه اش 4350 تومن در میاد.
بنظر دوستان این کار رو انجام بدم یا نه ؟

لینک به پست

@m.shabani

ویرایش شده در توسط Elderado
لینک به پست

• کاربر ویژه

سلام

مدل پاور شما قدیمی هست و این یعنی مشتری خاصی نداره از طرفی دیگه تعمیری هم حساب میشه پس اگر هم فرضا چهار نفر قصد خرید داشتن  دیگه ندارن اگر هم داشته باشن اینقدر ارزون میخوان که فروشش صرف نکنه.

لذا پیشنهاد من  قطعا عدم تعمیر پاور هست.

لینک به پست

در ۳۲ دقیقه قبل، FPS Doug گفته است :

درود خدمت دوستان عزیز

آیا یک عدد پاور گرین GP1235B ارزش تعمیر اصولی به قیمت 4350 هزار تومان را داره ؟ یعنی بعدا میتونم به قیمت معقولی بفروشمش ؟
پاور دست خودم بوده . ماین نشده . بدلایل نامعلوم یهو از کار افتاد و هرجا دادم نتونستن تعمیرش کنن. ازاخر یکجا که از تعمیر کارای مجرب و با خدای مشهد هستن دادم و گفتن باید صبر کنید یک دونه برد مثل همین پیدا کنیم و یکی به دو کنیم. الان پیدا کردن ولی میگن هزینه اش 4350 تومن در میاد.

با این پول پاور 850 وات وارداتی میشه خرید اونم نو 

لینک به پست

بیشتر از 300 تومن برای اون پاور هزینه کردن به هیچ عنوان ارزش نداره . به قول دوستمون با اون هزینه میشه یه پاور وارداتی درست خرید . 

لینک به پست

• کاربر ویژه
زمان ارسال (ویرایش شده)
در 21 ساعت قبل، FPS Doug گفته است :

درود خدمت دوستان عزیز

درود

بهیچ وجه ارزش ندارد.

اطلاعات تخصصی p.m بده

در 20 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

بیشتر از 300 تومن برای اون پاور هزینه کردن به هیچ عنوان ارزش نداره . به قول دوستمون با اون هزینه میشه یه پاور وارداتی درست خرید . 

البته 300 تومن منصفانه نیست. این پاور  بر مبنای قیمت امروز با 1 تومن هم احیا بشه ارزش داره.

لینک به پست

در ۱ ساعت قبل، FPS Doug گفته است :

درود خدمت دوستان عزیز

به گرین فرستادی ببینی چی میگن ؟

لینک به پست

• کاربر ویژه
در ۸ دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

به گرین فرستادی ببینی چی میگن ؟

گرین دیگه پاورای باز شده رو مخصوصا قدیمی رو قبول نمیکنه

لینک به پست

در ۱۲ ساعت قبل، FPS Doug گفته است :

ازاخر یکجا که از تعمیر کارای مجرب و با خدای مشهد هستن دادم و گفتن باید صبر کنید یک دونه برد مثل همین پیدا کنیم و یکی به دو کنیم. الان پیدا کردن ولی میگن هزینه اش 4350 تومن در میاد.

این طور که بنظر میرسه پاور غیر قابل تعمیر بوده و با این قیمت ها اصلا دنبال تعمیرش نرو ضمن اینکه این سری خیلی قدیمیه، حالا میشه  اون تعمیر کار با خدا که فرمودین رو بما هم معرفی کنین؟😂

لینک به پست

ممنون از همه دوستان بابت پاسخ هاشون . تعمیر نمیکنم پس با این اوصاف .

در 14 ساعت قبل، masooyan گفته است :

این طور که بنظر میرسه پاور غیر قابل تعمیر بوده و با این قیمت ها اصلا دنبال تعمیرش نرو ضمن اینکه این سری خیلی قدیمیه، حالا میشه  اون تعمیر کار با خدا که فرمودین رو بما هم معرفی کنین؟😂

مهندس گوهرشادی . مغازشون در خیابون عامل هست . کامپیوتر اندیشه خوارزمی

لینک به پست

• 2 weeks later...

سلام دوستان اگر امکانش هست از پشت بردهای پاور gp1035 رو میخواستم 
پاور رو دادم تعمیر ولی چنتا از قطعه هاش و برداشتن و میخوام بدونم شماره هاشون چیه تا بتونم جایگزین بکنم
ممنون

لینک به پست

به این گفتگو ملحق شوید

شما می‌توانید حالا پست خود را ارسال کنید و بعدا اقدام به ثبت نام نمایید. اگر حساب کاربری دارید, وارد حساب کاربری خود شوید تا با استفاده از حساب کاربری خود پست ارسال کنید.
توجه: پست شما پس از ارسال، در انتظار تایید مدیریت خواهند ماند و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

Only 75 emoji are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جایگذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• جدید...