Recommended Posts

دوستان من حدود 1 ساله اینترنت 2 مگ از مخابرات داشتم بدون مشکل الان حدود 1 ماه هست اینترنتم دایما قطع و وصل میشه یعنی طی روز هر دو دقیقه یکبار قطع میشه دوباره دو دقیقه طول میشکه تا وصل بشه خیلی زنگ زدم به 2020 ولی فایده ی نداشت مودم رو جلوی در بردم اونجا هم وصل کردم نویز خط بسیار بالا بود یه سری یه مامور از مخابرات امد گفت کابلا رو تعویض میکنن مشکل از اونجاست گفتن خطتتون اینترنت 1 مگ بیشتر کشش نداره گذاشتن روی 512 دوباره حل نشد چند تا از دوستان منم که تو محلمون شهرک فردوس زندگی میکنن همین مشکل رو کم و پیش دارن ...به نظرتون چیکار میتونم بکنم واسه 4 ماه اینده خرید کردم پولمو پس نمیدن بخوای بین رایتل و ایرانسل و همراه اول کدومشون بیشتر حجم میدن از اونا بگیرم جالب اینجاست از 12 شب تا 8 شب اصلا قطع نمیشه ولی طی روز این مشکل رو دارم

aruf_001.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

من هم چند ساله مخابرات دارم و چاره ای هم جز این ندارم.

این مشکل برای من هم پیش اومده از چند روز پیش پینگ بالا تایم اوت های زیاد و دیس کانکت شدن های پیاپی

2020 هم کارشناسشون در حد شوخی و بیشتر توهین حساب میشه تا راه حل. فقط ب درد پیدا کردن رمز گمشده پنل و .. میخوره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 دقیقه قبل، ODIIISE گفته است :

سلام

این مشکل برای من هم پیش اومده از چند روز پیش پینگ بالا تایم اوت های زیاد و دیس کانکت شدن های پیاپی

2020 هم کارشناسشون در حد شوخی و بیشتر توهین حساب میشه تا راه حل. فقط ب درد پیدا کردن رمز گمشده پنل و .. میخوره.

شاید به خاطر مسایل سیاسی باشه ! شاید میخوان اینقدر رو اعصاب ادم راه برن که طرف بیخیال اینترنت بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خط من هم نویز بدی داره ولی تو تصویر میبینید روی 5 مگ بسته شده (البته سرعت حدود 4.3 میده) که تا 6 مگ هم کشش داره

ولی شکر خدا مشکل خاصی ندارم ، ایراد از مخابرات مفت خوره

به 195 شکایت بزنید شاید فرجی حاصل شد 

4.png.dadcafc7dc796dfd6d9bf5de5f25c827.png5.thumb.png.23b0233e046d88ae1349c8f61785ed8b.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

خط من هم نویز بدی داره ولی تو تصویر میبینید روی 5 مگ بسته شده (البته سرعت حدود 4.3 میده) که تا 6 مگ هم کشش داره

4.png.dadcafc7dc796dfd6d9bf5de5f25c827.png5.thumb.png.23b0233e046d88ae1349c8f61785ed8b.png

شما از مخابرات نت دارید ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 3 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

شما از مخابرات نت دارید ؟

نه دیده بان ، جشنواره روز مادر سرعت 4 مگ ، 7200 گیگ یکساله 244 تومن + مالیات که حدود 5 ماهش مونده 

https://didi.ir/

ویرایش شده در توسط Hassan.SK

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من میخاستم مخابرات بگیرم 

مث اینکه با این حرفای دوستان واقعا دیگه دارن خیلی بد سرویس میدن و باید به فکر رادیو باشم 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود. داداش خطت خیلی نویز داره. Snr خطت خیلی پایینه. مودمو مستقیم بدون اسپیلیتر وصل کن و هرچی تلفنه دربیار ببین snr بالاتر میره یا نه. از کابل تلفن و سه شاخه ای که استفاده میکنی هم مطمعنی ساله؟ میدونم از سر خط امتحان کردی ولی یه بار دیگه امتحان کن. جالبیش اینه خطتون حتی کشش 1 مگ رو هم  به زور داره و باید با ست کردن خط روی 1 مگ مشکلتون حل شه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

داداش ظاهرا خطت حسابی داغونه . نویز شدید اندر شدید داری . قطعیتم از همونه . اول سر خط چک کن اگه دیدی کیفیت اونجا بیشتره سیمتو عوض کن . از این کابل های شیلد دار ( اگه گرون بودن یه روکش دار معمولی بگیر اما از این نازکا اصلا نگیر کیفیت خطو کم میکنن ) بگیر یه تیکه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام از کدام قسمت مشخص میشه که خط نویز داره 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است :

سلام از کدام قسمت مشخص میشه که خط نویز داره 

قسمت snr

الان واسه من 6.9 هستش که خیلی پایینه ، حداقل باید بالای 10 باشه 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مشکلتون دقیقا مثل من

من خیلی دنبال کردم هیچ راه حلی نداره باهاش سر کنید

به 195 هم شکایت کنی اخرش بهت میگن منطقتون مشکل داره و باید تعداد زیادی از افراد محلتون شکایت کنن تا رسیدگی بشه

ویرایش شده در توسط Miad007
  • Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نویز (دسی‌بل) در ارتباطات به معنای ترکیبی از دخالت ناخواسته‌ی سیگنال‌های منبع است، مانند تداخل، دخالت فرکانس‌های رادیویی، اعوجاج و غیره است.

SNR یا Signal-to-noise ratio نسبت سیگنال به نویز، یعنی نسبت سیگنال (اطلاعات اصلی) و نویز پس‌زمینه (سیگنال‌های ناخواسته) است:

SNR = signal / noise

• SNR زیر ۶ دسی‌بل بسیار بد است و مشکلات همگام کردن به وجود آورد.
  • ۷ تا ۱۰ دسی‌بل خوب به نظر می‌رسد، اما زیاد مناسب نیست.
  • ۱۱ تا ۲۰ دسی‌بل خوب است، اما ممکن است مشکلات همگام کردن به وجود آورد.
  • ۲۰ تا ۲۸ دسی‌بل بسیار خوب است.
  • ۲۹ دسی‌بل یا بالاتر بسیار عالی است.
  • برخی اوقات SNR margin نیز به‌صورت SNR نوشته می‌شود.

Line attenuation یا میرایی خط، مقیاسی است از کاهش سیگنال از DSLAM تا مودم شما.

این یک مقیاس برای فاصله است. هرچه دسی‌بل کمتر باشد، مقیاس بهتر خواهد بود. میرایی به‌صورت لگاریتمی عمل می‌کند و هر ۳ db، قدرت سیگنال دریافتی را نصف می‌کند.

• ۲۰ دسی‌بل و کمتر بسیار عالی است
  • ۲۰ تا ۳۰ دسی‌بل عالی است
  • ۳۰ تا ۴۰ دسی‌بل خیلی خوب است
  • ۴۰ تا ۵۰ دسی‌بل خوب است
  • ۵۰ تا ۶۰ دسی‌بل بسیار بد است و ممکن اتصال شما را نیز با مشکل روبه‌رو کند.
  • ۶۰ دسی‌بل یا بالاتر بسیار بد است و حتی ممکن است اتصال شما را قطع کند.

منبع :zoomit

• Like 1
  • Upvote 2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم مخابرات دارم و قطعی زیاد شده تو این ی هفته به 2020 هم ک زنگ بزنی به شعور خودت توهین کردی انگار

بخاطر زیر ساخت های داغون این اتفاق میوفته تو منطقه ما هرکی ک adsl مخابرات داره و من میشناسمش اکثرا snr بین 6تا9 دارن(مال خودمم 6 هستش)

پارسال با پیگیری های زیاد 2تا کارشناس به حساب خودشون فرستادن اومدن خونمون فقط صفحه تنظیمات مودم رو باز کردن دیدن اوضاع خرابه زنگ زدن مرکز گفتن 

که data rate این خط رو پایین بیارین در عوض snr رو بالا ببرین(یعنی خط من رو 250 کیلوبایت قفل شد ولی snr رو بردن بالا حدود 11 شد)

یعنی عملا فقط یه زنگ زدن و به حساب خودشون مشکل رفع شد.ولی خب سرعت دانلود 256 واقعا عذاب آور بود ولی قطع و وصلیم تموم شده بود. ولی خییییلی پینگمم بالا رفته بود تا همین چند روز پیش ک دیدم اینجوری نمیشه.زنگ زدم بابت پینگ به 2020 ک اونام خطمو مث قبل snr رو پایین اوردن در عوض data rate رفت رو 5000 یا همون 500 کیلوبایت سرعت دانلود و پینگمم خیلی خوب شد ولی قطع و وصلیم دوباره شروع شد

خلاصه برادر زیرساخت مشکل داره! سرشو بگیرن تهش باد میده تهشو بگیرن سرش باد میده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

شاید به خاطر مسایل سیاسی باشه ! شاید میخوان اینقدر رو اعصاب ادم راه برن که طرف بیخیال اینترنت بشه

بیخیال بشه 😂

من نتم قطع شد 20 روز پیگیری کردم هرروز چندبار زنگ زدم دیگه همه منو میشناختن تامیگفتم سلام میگفت در حال پیگیریه 😂  تا بالاخره وصل شد و از اون موقع کوچکترین مشکلی هم نداشت حتی بهتر از اون چیزی که باید میبوده بوده البته هنوز قبض نیومده ببینیم چطوری حساب کردند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با سلام
من هم حدود 1- 2 ماه پیش یه سرویس 8 مگ برداشتم که بعد از 1 هفته استفاده و از هفته دوم به بعد همین مورد پیش اومد و با یک هفته سر و کله زدن با 2020 دیدم فاید نداره ، جمع آوری کردم گور پدر پدرسگشون  فقط پول میگیرن
الان هم دارم با رایتل 1 ساله و مودم انلاک ایرانسل  خیلی راحت با سرعت قابل قبول سر میکنم
ولی تا عمر دارم فراموش نمیکنم این موضوع رو دقیقاً همین مورد شما بود و در طول روز بیشتر از 930 دفعه قطعی وصلی داشت و دقیقاً پاسخ میدادن که خط شما کشش نداره و ...
اعصاب خودت رو خورد نکن و خیلی راحت بفکر بسته های همراه و یک مودم سیم کارت خور خوب باش
دنبال SNR و این حرفها هم نباش الکی خودت رو خسته میکنی ، من فکر میکنم از طرف خودشون هست این موارد ، حالا دلیل علمی داره و ... رو نمیدونم اگر حوصله دارید برید باهاش سروکله بزنید

ویرایش شده در توسط mInI_ClockEr
  • Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

درود. داداش خطت خیلی نویز داره. Snr خطت خیلی پایینه. مودمو مستقیم بدون اسپیلیتر وصل کن و هرچی تلفنه دربیار ببین snr بالاتر میره یا نه. از کابل تلفن و سه شاخه ای که استفاده میکنی هم مطمعنی ساله؟ میدونم از سر خط امتحان کردی ولی یه بار دیگه امتحان کن. جالبیش اینه خطتون حتی کشش 1 مگ رو هم  به زور داره و باید با ست کردن خط روی 1 مگ مشکلتون حل شه.

مودم رو سر خط هم چک کردم دقیقا این عکسی که گذاشتم مال همونه ایراد از سیم کشی داخلی نیست 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 ساعت قبل، ODIIISE گفته است :

سلام

واقعا این 2020 بدرد هیچی نمیخوره.

بنده هم اینترنت مخابراتی دارم و یه مشکل بزرگ و غیر قابل حل.

حدود ۲سال هست که منزل را عوض کردیم و خط منزل جدید مشکل دارد به این شکل که :

۱. وقتی مودم روشن است نویز بسیار شدید و تقریبا نمیشه با تلفن صحبت کرد.

۲. وقتی مودم روشن است اصلا نمیشه با تلفن تماس گرفت و فقط میشه تماس دریافت کرد !

تا حالا ۱۰۰ تا اسپلیتر مارک های مختلف هم خریدم و ۱۰۰ بار هم با ۲۰۲۰ تماس گرفتم ولی هیچ نتیجه ای نداشت.

آخرش به این فکر افتادم یه خط جدید بخرم برای تلفن؛ ولی متسفانه قیمت خط یهو چند برابر شد.

چند روز پیش یه تعمیرکار بهم گفت : زنگ بزن ۲۰۲۰ و بگو خط ما خراب است و "باید رانژه پپ خط تعویض شود"

ویرایش شده در توسط aVaOMi

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 8 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

مودم رو سر خط هم چک کردم دقیقا این عکسی که گذاشتم مال همونه ایراد از سیم کشی داخلی نیست 

حتما فاصلتون مثل من از مخابرات زیاده. این سیم های مشکی مخابراتی (سیمهایی  که از مخابرات به خونه ی شما میان در واقع سیم کشی خارجی) با کیفیت عالیشون باعث این مشکلات میشن.

شما به فکر اینترنت تی دی ال تی ای باش با این وضع خطتون خودتونو خسته نکنین چون هیچموقع اون سیمکشی خارجیو اوکی نمیکنن. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 8 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

بیشتر مناطق مشکل از خود مخابرات و عملا کاری نمی کنن در این چند روز هم به نسبه نویز خط زیاد شده  اما  مودم سر خط امتحان کردید ارتباط به داخل قطع کردید ؟

بعضی جاها در مسیر سیم قطع شده و دوباره سرهم بندی کردن و .... و تا زمانی که مجدد سیستم عوض نکنن درست نمیشه

مورد بعد اگر مقدور هست مودم دیگه هم  امتحان کنید بعضی مودم ها روی نویز پایداری بهتری دارنهمین سرعت با پینگ بالاتر توی پردیس هم گرفته شده 

تو منطقتون اگر wifi هم باشه ممکنه تعرفه خوب پیدا کنید 

من قبلا از شمیران نت داشتم خوب بود با مخابرات تعرفه یکی داشت فقط نمی دونم چرا الان تو گوگل نمیاد 

پتیاک و ... خیلی گرون تموم میشن دنبال شرکت خیلی معروف نباشید 

وضعیت snr برای من و تست به سرور خارج

7705104456.png : 

Capture.PNG

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 11 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است :

یکی می تونه من رو راهنمایی کنه الان برای من چه طور است؟ 

Screenshot_۲۰۱۸-۱۰-۰۹-۲۳-۲۳-۲۹-۳۴۱_com.android.chrome.png

زیاد از این چیزا سر رشته ندارم ولی snr شما روی 20 هستش که خیلی خوبه اونم تو این مملکت

عکس نصفه هستش و نمیشه گفت خط روی 6 مگ بسته شده یا مکس ریت 6 هستش ، فکر کنم خط روی 6 مگ بسته شده

فاصله شما با مرکز مخابراتی هم حدود 1.5 کیلومتره که اونم هر چی کمتر باشه بهتره واسه من حدود 5 کیلومتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه برگه بیار روش بنویس که ما از کیفیت خیلی بد خط تلفن ناراضی هستیمو درخواست داریم که بیاید فیبر نوری کنینو از این حرفا . چند تا از همسایه ها هم پاشو امضا کنن . فقط اگه فیبر کنن فقط میتونی مخابرات بگیری .

الان کیفیت خط رو داشته باش

Screenshot_2018-02-16-12-42-42.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری