Recommended Posts

بنام انسان بخشنده مهربان

رم تک کانال استفاده میکنم مشکلی ندارم و مصرف ویندوز درسته اما وقتی 2 یا 4 تا اسلات پر میکنم بعد چند دقیقه مصرف رم به 65% میرسه

رم خودم Corsair Vengeance Pro که بدون مشکل کار میکنه اما تا هر مدل رم دیگه کنارش میزارم مصرف رم میره بالای 60%

رمهای تست هم Ballistix Tactical چهار عدد هستن رمهای تک هستن و دوال و کواد چنل نیستن

منتظر یاری گرمتان هستم

2500k

sabertoothp67

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سیستم شما رم دو کاناله می طلبه، یعنی رمهای identical باید استفاده کنید، حجم و تایمینگ برابر. بعدش که سیستم دو کاناله شد و استفاده رم بیش از حد بود، بعدش تاپیک رو ادامه بدین.

مادامی که از رمهای متفاوت و مختلف به صورت تک کانال استفاده می کنید، سیستم شما دچار گلوگاهه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 19 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

سیستم شما رم دو کاناله می طلبه، یعنی رمهای identical باید استفاده کنید، حجم و تایمینگ برابر. بعدش که سیستم دو کاناله شد و استفاده رم بیش از حد بود، بعدش تاپیک رو ادامه بدین.

مادامی که از رمهای متفاوت و مختلف به صورت تک کانال استفاده می کنید، سیستم شما دچار گلوگاهه.

رم دوکاناله هم تست کردم همین بوده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 20 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

4تا رم بالستیک باس و مصرف و تایمینگشون یکیه..احتمال مشکل درایور هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

4تا رم بالستیک باس و مصرف و تایمینگشون یکیه..احتمال مشکل درایور هست؟

خوب پس دو کاناله است دیگه، اگر 4 تا رم شبیه هم بره داخل اسلات دو کاناله میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

خوب پس دو کاناله است دیگه، اگر 4 تا رم شبیه هم بره داخل اسلات دو کاناله میشه.

تو حالت safe mod مصرف رم 5% هست

سیستم ریست میکنم تا وقتی بازی ران نکنم مصرف زیر 20% هست اما بعد بستن بازی مصرف رم زیر 50% نمیاد

احتمال ویروسی بودم هم نیست چون تازه ویندوز عوض کردم و بیت دفندر نصبه

تو بازیها مشکلی ندارم اما پیدا نکردن دلیلش عصبیم کرده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با رم تک این مشکل رو نداری چون احتمالا با کاهش حجم رمهات، ویندوز به زور محتوای رم رو خالی می کنه تا جا باز بشه برای برنامه های مهمتر.

ولی احتمالا وقتی 16 گیگ رم داری، ویندوز محتوای رم رو خالی نمیکنه تا برنامه بعدی باز بشه و نیاز به خالی کردن باشه.

این رفتار البته حدس میزنم دلیل این موضوع باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود

سه راه زیر رو هم یکی یکی امتحان کنید ببینید درست میشه:

1. از قسمت Services گزینه های SuperFetch، HomeGroupListener و HomeGroupProvider رو پیدا کنید، روشون کلیک کنید و Stop زیر قسمت Running رو بزنید.

2. از مسیر Control Panel-> System-> Advanced System Settings، از گزینه Settings قسمت Performance دوباره به سربرگ Advanced برید و Change رو بزنید. اون تیک Automatic رو بردارید و در اولین جعبه قسمت Custom مقدار رو 24576 و در جعبه دوم 32768 رو بزنید، Set کنید و ویندوز رو ری استارت کنید. (درایوی که انتخاب می کنید باید حداقل 32 گیگابایت فضای خالی داشته باشه)

3. از RegEdit به مسیر زیر برید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters

مقدار گزینه های EnableSuperfetch و EnablePrefetcher رو به 0 تغییر بدید.

بعد از اون به این مسیر برید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

و مقدار ClearPageFileAtShutDown رو به 1 تغییر بدید، OK رو بزنید و ویندوز رو ری استارت کنید.

امیدوارم با همین ها مشکلتون حل بشه.

• Like 1
  • Upvote 3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، Trickster گفته است :

درود

سه راه زیر رو هم یکی یکی امتحان کنید ببینید درست میشه:

1. از قسمت Services گزینه های SuperFetch، HomeGroupListener و HomeGroupProvider رو پیدا کنید، روشون کلیک کنید و Stop زیر قسمت Running رو بزنید.

2. از مسیر Control Panel-> System-> Advanced System Settings، از گزینه Settings قسمت Performance دوباره به سربرگ Advanced برید و Change رو بزنید. اون تیک Automatic رو بردارید و در اولین جعبه قسمت Custom مقدار رو 24576 و در جعبه دوم 32768 رو بزنید، Set کنید و ویندوز رو ری استارت کنید. (درایوی که انتخاب می کنید باید حداقل 32 گیگابایت فضای خالی داشته باشه)

3. از RegEdit به مسیر زیر برید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters

مقدار گزینه های EnableSuperfetch و EnablePrefetcher رو به 0 تغییر بدید.

بعد از اون به این مسیر برید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

و مقدار ClearPageFileAtShutDown رو به 1 تغییر بدید، OK رو بزنید و ویندوز رو ری استارت کنید.

امیدوارم با همین ها مشکلتون حل بشه.

انجام دادم مشکل پابرجاست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 37 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

رم تک 8 گیگ خودمو گذاشتم تستش کردم بعد بیرون اومدن از بازی همه چی درست بود

برای همه بازی ها یا فقط یکی ؟؟؟؟

یه کاری کن . بازی رو باز کن ولی از طریق خودش خارج نشو . دکمه استارت رو بزن و از طریق تسک مننجر بازی رو ببند ( End Process ) . ببین وضعیت رم چی میشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 14 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

برای همه بازی ها یا فقط یکی ؟؟؟؟

یه کاری کن . بازی رو باز کن ولی از طریق خودش خارج نشو . دکمه استارت رو بزن و از طریق تسک مننجر بازی رو ببند ( End Process ) . ببین وضعیت رم چی میشه .

فرقی نمیکنه 

احتمال میدم ناسازگاری ویندوز با سخت افزار باشه 

باید دنبال رم 16 باشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

فرقی نمیکنه 

احتمال میدم ناسازگاری ویندوز با سخت افزار باشه 

باید دنبال رم 16 باشم

پس شاید بهتر باشه یه نسخه دیگه از ویندوز رو نصب کنی .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 12 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

حالا این گلوگاه اینقدر تاثیرش زیاده که باعث کند شدن سیستم میشه چون منم تقریبن همچین مشکلی دارند با یکی از سیستم ها و با افزایش رم و تغییر آنها مشکلم برطرف نشد سیستم برای کارهای عمومی می باشد و قطعات دیگر هم نسبت به کار بردن قابل قبول هستند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

پس شاید بهتر باشه یه نسخه دیگه از ویندوز رو نصب کنی .

یکهفته نشده ویندوز عوض کردم  بهتر از ویندوز 10 پرو چی داریم؟

رمها رو پس میدم و با همین 8 گیگ میسازم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

اینترپرایز که مصرف رمش یکمی بیشتر از پرو هستش education بریز خودم از همین استفاده میکنم نسخه home هم هست ولی یکمی امکاناتش پایینتره البته فکر نکنم واسه ما فرقی بکنه 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

نسخه 1803 و ... منظورم بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری