• 0
magnetic7

هدفون حرفه ای استریو یا هدفون 7.1 گیمینگ ! این تاپیک به درد خیلیا میخوره

سوال

عزیزان سلام !

من چند وقتیه برام سوال شده ! اینکه چه هدفونی بهتره !

از اونجایی که هدفون های 7.1 شبیه سازی میکنند توسط نرم افزار ! میخواستم بپرسم هدفون حرفه ای استریو بگیریم و با نرم افزار صدا رو به 7.1 تبدیل کنیم بهتر نیست ؟

از اونجایی که درایور ها و سخت افزار هدفون های استروی حرفه ای خیلی قوی تر از هدفون های 7.1 گیمینگ هست !

برای مثال من arctis 5 Steelseries رو مد نظر دارم ! ولی با این پول میشه هدفون حرفه ای تر خرید و با نرم افزار تبدیل کرد به 7.1

کمک کنید لطفا این تاپیک به درد خیلیا میخوره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Recommended Posts

• 0
ارسال شده در (ویرایش شده)
در در 1397/10/16, 01:39:55، Farjam گفته است :

یکی دوتا از مدل هایی که خیلی از همون وبسایت ها و یوتوبر های مستقل بر مبنای سبک FPS پیشنهاد داده بودند رو هم موفق شدم تست کنم اما احساس میکردم صداها در اون هدفون ها زیادی تیز و خشن(اصلاح انگلیسیش الان یادم نمیاد) هستن و این ویژگی رو هم اون افراد یک ویژگی مثبت میدونستن برای هدست گیمینگ

این تیزی صدا رو بهش میگن اصطلاحا صدا harsh یا sibilant میشه (که همزمان موجب میشه S و T صدای آزاردهنده ای داشته باشن. درواقع مرتبط با بخش بالایی صدا هست (high pitched sound ) مثل صدای ترمز و کشیده شدن لاستیک ماشین روی آسفالت(screech یا squeal of brakes) یا شکستن و خورد شدن شیشه (با توجه به اینکه racing بازین :) ) جالب اینجاس که همونطور که شما فرمودین بیشتر هدفون های پیشنهادی مثل akg q701 و نمونه های مشابه یا beyerdynamic dt770 و 990 هم این مشکل رو دارن شدیدا (در sennheiser 598 و audio technica ath ad500 کمتره اما همچنان هست) و عده ای معتقدن که با burn in شدن درایور ها فیکس میشه که شدیدا مخالفم شخصا و بنظرم تاثیرش اونقدر زیاد نیست و همچنین سایت rtings هم اخیرا تستی انجام داده بود که نتونستن ثابت کنن و بیشتر خود گوش و ذهن هست که عادت میکنه.مشکل مرتبط با بخش بالایی صدا (highrange ) هست برای کم کردنش میتونین با eq فرکانس های بین 7khz تا 12 khz رو چند دسیبل کاهش بدین . به عنوان مثال روی dt990 فرکانس های محدوده ی 9khz رو حدود 2.5 یا 3 دسیبل میشه کم کردن که اون spike و بخش آزاردهنده کم بشه اما با توجه به اینکه یکی از نقاط قوتش هست اینکار مثل اینه که روی ماشین f1 تون محدود کننده ی سرعت بذارین :)

ویرایش شده در توسط mohsen.dehvari

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری