hd5870

کارت Radeon VII فاقد بخش محاسباتی FP64 است ؛ دسترسی تنها در کارت Instinct MI60

Recommended Posts

5bc293e81cc48df72166dfd366e8c06a.jpg

طبق گزارشات رسیده ، مشخص شد که نسخه گیمینگ پرچمدار جدید AMD یعنی Radeon VII به صورت کامل از پردازش محاسباتی FP64 ، پشتیبانی نخواهد کرد.گفته شده هدف AMD از این کار، در انحصار ماندن این بخش از بازاربرای محصولاتی مانند کارت محاسباتی Radeon Instinct MI60 است. عملکرد پردازشی کارت Radeon VII  در محاسبات FP32 در حالت تک رقم اعشاربه حدود 13.8 ترافلاپس میرسد.با توجه به منابع سخت افزاری این کارت ، پیش بینی میشود که در حالت دقت دو رقم اعشاری به حدود 6.7 ترافلاپس برسد.با این حال با غیر فعال شدن بخش پردازش FP64 برای کارت Radeon VII  ، قدرت این کارت حدود 860 گیگافلاپس تخمین زده میشود.غیر فعال سازی قابلیت های محاسباتی در کارتهای گرافیکی بخش مشتری ، معمولا در بین دو شرکت NVIDIA و AMD رایج است.

برای گیمرها ، علاقه مندان به سخت افزار PC ، و حتی متخصصان خلاق ،  معمولا عملکرد  محاسبه دو رقم اعشاری در کارتهای گرافیک ، کاملا بی معنی است.غیر فعال شدن این قابلیت ها ، این امکان را به گیمرها میدهد تا کارت Radeon VII را با قیمت پایین تر 699 دلار تهیه کنند.با این حال این کارت با عملکرد 6.7 ترافلاپسی بین 10 تا 15 درصد در بخش شتابدهی ، سریعتر عمل خواهد کرد.کارت Radeon VII اولین تراشه گرافیکی 7 نانومتری دنیا را در دل خود جای داده است.AMD  وعده داده که از لحاظ عملکرد این کارت جهت رقابت با کارت RTX 2080 انویدیا ، ساخته شده است.این کارت از هفتم ماه فوریه در بازار جهانی عرضه خواهد شد.

منبع : Techpowerup

مترجم : محمد فتحی

• Like 1
  • Upvote 2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

پس بدرد نمی خوره... قادر به محاسبه کامل FP64 نیست. معلوم نیست چند وقت هم باهاش ماین کردن... من 199 دلار بیشتر نمی دم :34_rolling_eyes:

عای عَم بُز خر :1_grinning::108_metal:

• Upvote 1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود

اگه حراجیه؟؟؟ من 199+1 ادلار خریدارم... نخواستینم

اقا یه 480 دارم نو نو دست یه خانم دکتر بوده صبحا میرفته باهاش مطب میومده بدون خط و خش و ماین عوض می کنم 😅😅😂😅😂

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری