رفتن به مطلب

مشاوره براي خريد كارت گرافيك و مانيتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

پرسشهای خود را برای خرید كارت گرافیك و مادربرد اینجا مطرح كنید.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • ارسال 198
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام.

من یه سیستم سال پیش با این مشخصات جمع کردم:

cpu :intel 3 gig 531 LGA 775

motherboard: 81945PLGE-RH

RAM: 2 x 1 gig OCZ

حالا میخوام کارت گرافیکمو عوض کنم. اما میخوام یه کارت بخرم که در حد و اندازه های قدرت سیستمم باشه تا پول اضافه خرج نکنم. حدود 300 دارم. 3850 بگیرم یا 3870 و یا 8800 gt ؟

مادر بردم گیگا هست... .

ممنون میشم راهنمایی بکنید.

لینک به دیدگاه

سلام.

من یه سیستم سال پیش با این مشخصات جمع کردم:

cpu :intel 3 gig 531 LGA 775

motherboard: 81945PLGE-RH

RAM: 2 x 1 gig OCZ

حالا میخوام کارت گرافیکمو عوض کنم. اما میخوام یه کارت بخرم که در حد و اندازه های قدرت سیستمم باشه تا پول اضافه خرج نکنم. حدود 300 دارم. 3850 بگیرم یا 3870 و یا 8800 gt ؟

مادر بردم گیگا هست... .

ممنون میشم راهنمایی بکنید.

درود

قبل از هر چيز اين جدول مقايسه کامل را براي دوستاني که قصد تهيه کارتهاي رنج قيمتي بالا رو دارند قرار ميدهم که بهتر بتونيد تصميم گيري کنيد

specs.png

و اما

خدمت شما دوست عزيز عرض کنم که از ميان اين کارتهايي که مد نظرتون هست 3870 با وجودي که از لحاظ بعضي مشخصات فني مقايسه برتري داره اما باز 8800 جي تي در بنچمارکها بهتر ظاهر شده.

cry.png

البته 3870 هم در عوض شتاب دهنده گرافيکي نسخه 10.1 وسايه زن مدل 4.1داره که 8800 جي تي نسخه 10 داره و سايه زن مدل 4.به عقيده من هنوز بين نسخه 9 و 10 هنوز انچنان تفاوت محسوسي نيست چه برسه به 10 و 10.1 البته فعلا اينجوره و بايد ديد در آينده وضعيت به چه صورت خواهد بود.نکته بعدي اينکه شما بايد بايد يک منبع تغذيه مناسب هم براي تامين توان مصرفي کارت گرافيک جديدتون در نظر بگيريد.مشخصات مادربردتون و پاورتون را هم قرار بدهيد بهتر ميشه راهنماييتون کرد.موفق باشيد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز از راهنماییت بسیار ممنونم. یک سوال دارم: اگر من 3850 بگیرم بازیهایی که پاییز گذشته اومدن رو میتونم فول گرافیک بازی کنم؟

bioshock / COD 4 / UT 2007 / Orange box .... . البته من lcd دارم که یعنی رزولوشن نهاییم میشه 1280x1024 ... .

در مورد پاور هم حق با شماست. باید یه پاور خوب هم بخرم چون اینی که دارم روش نوشته 350 وات. حالا خدا میدونه واقعا چند واته.

اگه 3850 کارم رو راه نندازه ترجیح میدم کار رو یکسره کنم و برم 8800 بخرم.

مشخصات کامل:

http://xs.to/xs.php?h=xs124&d=08083&f=mypcanalyze285.jpg

لینک به دیدگاه

سلام . خودتو زیاد تو دردسر ننداز . 8800 GT بگیر خیالت رو راحت کن . ولی برای خرید این کارت یا کارتهای مشابه احتیاج به پاوری داری که سوکت 6 پین مخصوص کارت گرافیک رو داشته باشه . من خودم پاور گرین 530AB دارم . بقیه قطعاتم شبیه سیستم خودته . من 8800 GT گرفتم و بازی کرایسس رو با رزلوشن 1024 در 768 با تنظیمات High بازی کردم و هیچ مشکلی پیش نیومد. چه برسه به بازی هایی که گفتی

لینک به دیدگاه

دوست عزیز از راهنماییت بسیار ممنونم. یک سوال دارم: اگر من 3850 بگیرم بازیهایی که پاییز گذشته اومدن رو میتونم فول گرافیک بازی کنم؟

bioshock / COD 4 / UT 2007 / Orange box .... . البته من lcd دارم که یعنی رزولوشن نهاییم میشه 1280x1024 ... .

در مورد پاور هم حق با شماست. باید یه پاور خوب هم بخرم چون اینی که دارم روش نوشته 350 وات. حالا خدا میدونه واقعا چند واته.

اگه 3850 کارم رو راه نندازه ترجیح میدم کار رو یکسره کنم و برم 8800 بخرم.

مشخصات کامل:

http://xs.to/xs.php?h=xs124&d=08083&f=mypcanalyze285.jpg

درود

دوست عزیز برای خرید قطعات گرانقیمتی مانند کارتهای گرافیک مخصوصا با رنج قیمت بالا ریسک کردن وخریدن کارتی که ممکن است پاسخگو باشد یا خیر کار عاقلانه ای نیست.تصور میکنم با همین 3850 هم بتونید بازیهایی را که ذکر کردید اجرا کنید اما توجه داشته باشید که بازیهایی که در آینده وارد بازار خواهند شد با کارتهای قدرتمند تر سازگاری بیشتری دارندو متاسفانه فروش کارت گرافیک و تعویض ان به مراتب ضرری بیشتر از تعویض دیگر قطعات خواهد داشت.من پیشنهاد میکنم اگر بودجشو در اختیار دارید یک عدد 8800 جی تی انتخاب کنید و خیال خودتونو راحت کنید.در مورد پاور هم حتی بر فرض اینکه 350 واقعی هم باشد باز کافی نخواهد بود و با وجود دیگر قطعات برای این کارت خیلی پایین هست.موفق باشید

لینک به دیدگاه

پس من میرم برای همون 8800 :دی.

فقط یه سوال میمونه چه بردی بخرم که خوب باشه؟ اگر اور کلاک شده هم باشه که دیگه بهتر فقط خیلی رو قیمتش نره. همونطور که گفتم نهایتا تا 330 پول دارم.

لینک به دیدگاه

پس من میرم برای همون 8800 :دی.

فقط یه سوال میمونه چه بردی بخرم که خوب باشه؟ اگر اور کلاک شده هم باشه که دیگه بهتر فقط خیلی رو قیمتش نره. همونطور که گفتم نهایتا تا 330 پول دارم.

درود

تصمیم عاقلانه ای گرفتید.مدل اورکلاک شده ام اس آی الان توی بازار پیدا میشه.بهترینش مدل تاپ کمپانی ایسوس هست که ظاهرا توی ایران نیست.1 گیگ و 512 داره.که یک گیگش احتمالا باید تا حالا اومده باشه داخل ایران.و برند های خوبم که دیگه معلومن مثل ASUS/BFG/INNO 3D/XFX/LEADTEK/MSI/ EVGA و ..... که خوب معمولا مدهای اور شده و برند های با کیفیت تر قیمت بالاتری هم دارند.شاید مقایسه زیر هم بتونه کمک بیشتری به شما بکنه.موفق باشید

3dmark06b.gif

لینک به دیدگاه

سلام . من MSI اورکلاک شده دارم . راضی هستم . کارت خیلی خوبیه . نسبت کارایی به قیمتش خیلی خوبه . از مدل Extrem XFX قویتر و ارزونتره . البته از مدل XXX XFX ضعیفتره ولی اختلافش به قیمتش نمی ارزه.من از آقای حسینی خریدم . می تونی از ایشون بپرسی الان چند شده قیمتش و موجود هست یا نه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان نظرتون در مورد 3870 Colorful چيه ؟

به نظرتون كارت خوبيه ؟

من ميخواستم club 3d 3850 رو بردارم ولي ظاهرا تو بازار موجود نيست .

لینک به دیدگاه

به نظرتون كارت خوبيه ؟

درود

ظاهرا کارت خوبي به نظر ميرسه.البته دو مدل از 3870 داره يکي D08 و ديگري DO9

مدلD09

2ccba8ad-d774-4d10-bb7c-00b9e78d6dc6.jpg

GPU ATI RADEON HD3870

GPU Code Name RV670

GPU Core Interface 256BIT

GPU Core Technics 55NM

Memory Type GDDR 4

Memory Encapsulation FBGA

Memory Bandwidth 256BIT

Memory Capacity 512M

Bus Standard PCI -E 16X

3D API DX10.1 OPENGL 2.0

RAMDAC Clock 400MHZ

Transistor 660 million

Pixel Pipelines

Vertex Pipelines

Video Output TV-OUT/HDYV

Display Output DVI+DVI

Max Resolution 2560X1600

Cooling Model FAN

مدل D08

4f49228a-9f0b-43da-9380-4ba2375ce72d.jpg

GPU ATI RADEON 3870

GPU Code Name RV670

GPU Core Interface 256BIT

GPU Core Technics 55NM

Memory Type GDDR 4

Memory Encapsulation FBGA

Memory Bandwidth 256BIT

Memory Capacity 512M

Bus Standard PCI-E 16X

3D API DX10.1 OPENGL2.0

RAMDAC Clock 400MHZ

Transistor 660 million

Pixel Pipelines

Vertex Pipelines

Video Output TV-OUT/HDTV

Display Output DVI+DVI

Max Resolution 2560X1600

Cooling Model FAN

:D

موفق باشيد

لینک به دیدگاه

به نظرتون كارت خوبيه ؟

با سلام

دوست عزیزم من امشب یه تست از کلاب و colorful مدل D09که عکس و مشخصاتشو که استاد خوبم mr pc زحمتشو کشیدن تست گرفتم و به نتایجی رسید و فردا ی توی فروم میزارم . اونوقت میتونید به راحتی تصمیم بگیرید .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

Mr PC عزيز

تو مشخصات كه با هم تفاوتي ندارند . ميشه بگيد تفاوتشون چيه ؟

فقط شكل ظاهريشون تفاوت داره ؟

لینک به دیدگاه

Mr PC عزيز

تو مشخصات كه با هم تفاوتي ندارند . ميشه بگيد تفاوتشون چيه ؟

فقط شكل ظاهريشون تفاوت داره ؟

درود دوست گرامی

دقیقا همینطوره که خودتونم گفتید.ظاهرا فقط از لحاظ سیستم کولینگ با همدیگه تفاوت دارند که اولی فقط از فن تشکیل شده ولی دومی { d08} از فن و هیت سینک استفاده کرده و سطح بیشتری از برد رو پوشش داده.سایتشو براتون قرار میدهم اگر نکته بیشتری دستگیرتون شد همینجا قرار بدید تا بنده هم استفاده کنم.موفق باشید

http://www.colorful.cn

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیزم من امشب یه تست از کلاب و colorful مدل D09که عکس و مشخصاتشو که استاد خوبم mr pc زحمتشو کشیدن تست گرفتم و به نتایجی رسید و فردا ی توی فروم میزارم . اونوقت میتونید به راحتی تصمیم بگیرید .

موفق باشید

نتايج مشخص نشد جناب حسيني .

اگر ممكنه از d08 هم تست بگيريد و بذاريد .

در ضمن شما كدام مدل رو موجود داريد ؟

با تشكر

لینک به دیدگاه

نتايج مشخص نشد جناب حسيني .

اگر ممكنه از d08 هم تست بگيريد و بذاريد .

در ضمن شما كدام مدل رو موجود داريد ؟

با تشكر

با سلام

من مدل 09 رو موجود دارم وتستش کردم ولی هنوز وقت نکردم اونو توی فتوشاپ تغییر بدم و یه تصویر خوب و درست ازش درست کنم و نتیجشو همون موقع میگم .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام

من میخوام کارت گرافیک جدیدی بخرم که بامادر برد من که PCI Express 1 سازگار باشه

بنظر شما ازبین NVIDIA GeForce 9800 GTX و GeForce 8800 GT کدومو بخرم بهتره

قیمتشون رو هم بگید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

سلام

با سلام

دوست گلم من با اجزه برای اینکه بهتر راهنمایی بشید یک تاپیک مجزا برای شما زدم .

ممنون موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

درود

در کل خوب 9800GTX انتخاب خوبیه ولی در ایران فعلا گرونه و دارن حدودا 380000 تومان خریدو فروش میکنن .

در مورد پاورتون هم 500 وات واقعیه عزیز؟

لینک به دیدگاه

سلام saeed_hosseiny

نمیدونم از کجا میشه فهمید پاورم 500 وات واقعیه یا نه

با سلام

دوست عزیز ساده ترین راه اینه که مارک و قیمت خرید این کالا رو بفرمایید تا از این راه به اورجینال بودنش پی برد . در غیر این صورت یه راههای داره که اگر نشد باید اون راهها رو رفت

لینک به دیدگاه

با سلام :

آقای حسینی یه سوال ازتون داشتم من یه پاور 530 وات Green دارم که از خودتون خریدم ومیخوام اگه بشه یه کارت

8800gt بردارم ولی اون طوری که من حساب کردم توان مصرفی قطعات من 20 تا 30 وات بیشتر میشه اگه من کارت و بگیرم مشکلی برای سیستم پیش نمیاد.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

با سلام :

آقای حسینی یه سوال ازتون داشتم من یه پاور 530 وات Green دارم که از خودتون خریدم ومیخوام اگه بشه یه کارت

8800gt بردارم ولی اون طوری که من حساب کردم توان مصرفی قطعات من 20 تا 30 وات بیشتر میشه اگه من کارت و بگیرم مشکلی برای سیستم پیش نمیاد.

با تشکر.

با سلام

در کل همیشه یه فشاری روی سیستمتون هستش و در مرور زمان به قطعاتتون به خاطر افت ولتاژ آسیب میرسه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...