رفتن به مطلب

رم تقلبی Kingstone HyperX Fury

Recommended Posts

سلام دوستان / من یه رم کینگ استون 8 گیگ از سری HyperX Fury  داشتم روی سیستمم و قصد داشتم یه 8 دیگه از همین برند بگیرم بذارم رو سیستمم / یه دونه آک بند جدیدا گرفتم از همون برند و دارای گارانتی هستش و ظاهرا همه چیزش اوکی هست ولی یه نکته منو درگیر کرده اینه که رم اولی خودم  کلاک 15 / CL15 هستش و این رو هم به اسم کلاک 15 گرفتم و الان وقتی رم رو انداختم روی سیستمم و حالت دوال چنل /Dual Channel فعال شده این رم جدیده رو کلاکش رو زده 18 و کلا مشکوک شدم به این رم!!!!! و نکته دوم اینکه من با رم  اولی خودم توی تنظیمات بایوس مادربرد XMP  (افزایش کلاک رم ) رو فعال میکنم همه چیز اوکی بود و مشکلی نداشت ولی الان از وقتی این رم جدیده رو هم دوال چنل کردم با رم قبلیم  ء دیگه XMP هم فعال نمیشه برام! خواستم یه مشاوره بهم بدین ببینم این رم جدید که دقیقا از همون برند با همون کلاک من گرفتم مشکل داره یا نه نکته چیز دیگه ای هستش؟! ممنون میشم راهنماییم کنید. (چندتا عکس هم از cpu-z قسمت رم ها میذارم ببینید خودتون.  قسمتی که زده slot#2 رم جدیده  هستش و قسمتی که زده slot#4 رم اصلی خودمه که از قبل داشتم) در آخر یه چیز دیگه اینکه برد این رم جدیده که گرفتم رنگ بردش با رنگ برد رم قبلیم هم فرق داره بازم در صورتیکه هر دو از یک برند و دقیقا یک مدل هستن!🙄

2.PNG

4.PNG

2525.PNG

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، m2relax گفته است :

سلام دوستان 270b.png/ من یه رم کینگ استون 8 گیگ از سری HyperX Fury  داشتم روی سیستمم و قصد داشتم یه 8 دیگه از همین برند بگیرم بذارم رو سیستمم / یه دونه آک بند جدیدا گرفتم از همون برند و دارای گارانتی هستش و ظاهرا همه چیزش اوکی هست ولی یه نکته منو درگیر کرده اینه که رم اولی خودم  کلاک 15 / CL15 هستش و این رو هم به اسم کلاک 15 گرفتم و الان وقتی رم رو انداختم روی سیستمم و حالت دوال چنل /Dual Channel فعال شده این رم جدیده رو کلاکش رو زده 18 و کلا مشکوک شدم به این رم!!!!! و نکته دوم اینکه من با رم  اولی خودم توی تنظیمات بایوس مادربرد XMP  (افزایش کلاک رم ) رو فعال میکنم همه چیز اوکی بود و مشکلی نداشت ولی الان از وقتی این رم جدیده رو هم دوال چنل کردم با رم قبلیم  ء دیگه XMP هم فعال نمیشه برام! خواستم یه مشاوره بهم بدین ببینم این رم جدید که دقیقا از همون برند با همون کلاک من گرفتم مشکل داره یا نه نکته چیز دیگه ای هستش؟! ممنون میشم راهنماییم کنید. (چندتا عکس هم از cpu-z قسمت رم ها میذارم ببینید خودتون.  قسمتی که زده slot#2 رم جدیده  هستش و قسمتی که زده slot#4 رم اصلی خودمه که از قبل داشتم) در آخر یه چیز دیگه اینکه برد این رم جدیده که گرفتم رنگ بردش با رنگ برد رم قبلیم هم فرق داره بازم در صورتیکه هر دو از یک برند و دقیقا یک مدل هستن!1f644.png

درود دوست عزیز

اولا این رم دوم رو از کجا گرفیتین ؟ از دیجیکالا که مشابه اصلی این رم رو اورده؟

رم کینگستون هایپر ایکس PCB مشکی رنگ داره و من خودم یه بار هشت گیگشو گرفتم و بار بعدی یه چهارشو گرفتم و روسیستمم هر دو رم مچ هستن ! XMP و پایدار هم تا فرکانس 3200 اور میشن که من البته واسه تست کردم چون عمر رم رو میاره پایین!

دو سیستم هم بستم با این رم و هر دوتاشونم  هایپر ایکسی گه واسشون اندختم PCB مشکی بود!

این حتما یه مدل از KINGSTONE  بدون هیت سینک و ازین ارزونا بوده هیت سینک هاپر ایکس رو انداخته روش

از هرجا گرفتی ببر بزن تو سرش رمه رو و پولت رو بگیر و برگرد😀

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، m2relax گفته است :

سلام دوستان 270b.png/ من یه رم کینگ استون 8 گیگ از سری HyperX Fury  داشتم روی سیستمم و قصد داشتم یه 8 دیگه از همین برند بگیرم بذارم رو سیستمم / یه دونه آک بند جدیدا گرفتم از همون برند و دارای گارانتی هستش و ظاهرا همه چیزش اوکی هست ولی یه نکته منو درگیر کرده اینه که رم اولی خودم  کلاک 15 / CL15 هستش و این رو هم به اسم کلاک 15 گرفتم و الان وقتی رم رو انداختم روی سیستمم و حالت دوال چنل /Dual Channel فعال شده این رم جدیده رو کلاکش رو زده 18 و کلا مشکوک شدم به این رم!!!!! و نکته دوم اینکه من با رم  اولی خودم توی تنظیمات بایوس مادربرد XMP  (افزایش کلاک رم ) رو فعال میکنم همه چیز اوکی بود و مشکلی نداشت ولی الان از وقتی این رم جدیده رو هم دوال چنل کردم با رم قبلیم  ء دیگه XMP هم فعال نمیشه برام! خواستم یه مشاوره بهم بدین ببینم این رم جدید که دقیقا از همون برند با همون کلاک من گرفتم مشکل داره یا نه نکته چیز دیگه ای هستش؟! ممنون میشم راهنماییم کنید. (چندتا عکس هم از cpu-z قسمت رم ها میذارم ببینید خودتون.  قسمتی که زده slot#2 رم جدیده  هستش و قسمتی که زده slot#4 رم اصلی خودمه که از قبل داشتم) در آخر یه چیز دیگه اینکه برد این رم جدیده که گرفتم رنگ بردش با رنگ برد رم قبلیم هم فرق داره بازم در صورتیکه هر دو از یک برند و دقیقا یک مدل هستن!1f644.png

2.PNG

خب همونطور که اینجا مشخصه XMP فعال نیست

به نظرم اول این رم رو از سیستم خارج کنید بعد XMP رم دیگه رو خاموش کنید و سپس دو رم رو متصل کنید ببینید اوضاع چطور هست بعد اقدام به فعال کردن XMP کنید

اگه XMP فعال نشد رم رو مرجوعی کنید و پولتون رو پس بگیرید

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ratchet Wrench گفته است :

درود دوست عزیز

اولا این رم دوم رو از کجا گرفیتین ؟ از دیجیکالا که مشابه اصلی این رم رو اورده؟

رم کینگستون هایپر ایکس PCB مشکی رنگ داره و من خودم یه بار هشت گیگشو گرفتم و بار بعدی یه چهارشو گرفتم و روسیستمم هر دو رم مچ هستن ! XMP و پایدار هم تا فرکانس 3200 اور میشن که من البته واسه تست کردم چون عمر رم رو میاره پایین!

دو سیستم هم بستم با این رم و هر دوتاشونم  هایپر ایکسی گه واسشون اندختم PCB مشکی بود!

این حتما یه مدل از KINGSTONE  بدون هیت سینک و ازین ارزونا بوده هیت سینک هاپر ایکس رو انداخته روش

از هرجا گرفتی ببر بزن تو سرش رمه رو و پولت رو بگیر و برگرد1f600.png

بله متاسفانه از دیجیکالا گرفتم و به قصد اینکه اصل باشه!!! با توجه به شواهد یقین پیدا کردم غیر اصلیه و درخواست مرجوعی با ارائه مستندات بهشون دادم ببینم چی میشه!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MojArch گفته است :

خب همونطور که اینجا مشخصه XMP فعال نیست

به نظرم اول این رم رو از سیستم خارج کنید بعد XMP رم دیگه رو خاموش کنید و سپس دو رم رو متصل کنید ببینید اوضاع چطور هست بعد اقدام به فعال کردن XMP کنید

اگه XMP فعال نشد رم رو مرجوعی کنید و پولتون رو پس بگیرید

بله درخواست مرجوعی دادم 

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

چندی پیش یکی از دوستان یک جفت از همین رم رو تهیه کرده بود با همون پی سی بی سبز که دوستان فرمودند...البته 4 گیگ

به هیچ وجه دوال نمیشد

امید که بی دردسر مرجوع کنن

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، m.imany گفته است :

سلام عزیز

چندی پیش یکی از دوستان یک جفت از همین رم رو تهیه کرده بود با همون پی سی بی سبز که دوستان فرمودند...البته 4 گیگ

به هیچ وجه دوال نمیشد

امید که بی دردسر مرجوع کنن

بله بنده فریب قیمت پایین رو خوردم که زده بود 750 در حالیکه سایت های دیگه حدود 900 قیمت داده بودن! هیچ ارزانی بی دلیل نیست 😄 !!! علت مرجوعی رو به سایت مغایرت در مشخصات سایت با رم ارسالی اعلام کردم چون توی سایتشون زده کلاک 15 و پشتیبانی از XMP که این دو مغایرت دارن حالا بماند که رنگ برد رم هم با عکس سایت مغایرت داره (این مورد رو پشتیبانی زنگ بزنه بهم بهش میگم)

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، m2relax گفته است :

بله بنده فریب قیمت پایین رو خوردم که زده بود 750 در حالیکه سایت های دیگه حدود 900 قیمت داده بودن! هیچ ارزانی بی دلیل نیست 1f604.png !!! علت مرجوعی رو به سایت مغایرت در مشخصات سایت با رم ارسالی اعلام کردم چون توی سایتشون زده کلاک 15 و پشتیبانی از XMP که این دو مغایرت دارن حالا بماند که رنگ برد رم هم با عکس سایت مغایرت داره (این مورد رو پشتیبانی زنگ بزنه بهم بهش میگم)

مستندات کافی داری....باید پس بگیرین...و البته پیگیر باش چون کمی پشت گوش میندازن و آخر سال هم هست...

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، m2relax گفته است :

بله متاسفانه از دیجیکالا گرفتم و به قصد اینکه اصل باشه!!! با توجه به شواهد یقین پیدا کردم غیر اصلیه و درخواست مرجوعی با ارائه مستندات بهشون دادم ببینم چی میشه!

من خودم به طور اتفاقی تو دیجیکالا این رم رو دیدم و دنبال چهارش گشتم دیدم قیمتی میده مال قبل گرونیا! گفتم مگه همچین چیزی ممکنه ؟ دلشون به حال ما سوخته؟؟ من که چهارش رو دست دو هفت ماه پیش بیشتر از این قیمت خریدم!!!

خلاصه گفتم که غیر ممکنه اصل باشه !  به فروشنده نگاه کردم دیدم هخامنشه . کالا های دیگر این فروشنده رو دیدم و نظرات خریدار هارو که فهمیدم یه جوری مشابه اصل میده ‌ . مثلا گفته بود یکی از خریدار ها که عین مدل اصلی بود فقط اون کیفیت رو نداشت !!!

و قیمت فوق پایین نسبت به نمونه ی اصلی 

با تاپیک شما این احتمال رو دادم که همون باشه .

و شک نکنین اینهایی که میده نصف این قیمتم ارزش نداره

@ARMIN

درود آرمین جان عزیز

لطفا موضوع تاپیک رو تغییر بدین که این سیاست شوم دیجیکالا و هخامنش کمتر قربانی بده که اگر کسی با قیمتش شک کرده باشه گرفتار نشه به کالا های فروشنده ی بنداز هخامنش 

ممنون 

ویرایش شده توسط Ratchet Wrench
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ratchet Wrench گفته است :

@ARMIN

درود آرمین جان عزیز

لطفا موضوع تاپیک رو تغییر بدین که این سیاست شوم دیجیکالا و هخامنش کمتر قربانی بده که اگر کسی با قیمتش شک کرده باشه گرفتار نشه به کالا های فروشنده ی بنداز هخامنش 

ممنون 

فقط کالاهایی که فروش توسط دیجی کالا باشه مربوط به دیجی کالا و اصل هست. مابقی کالاهایی که توسط دیگر فروشندگان توسط دیجی کالا Delivery میشن مربوط به خودشونه.

خریدار باید آگاه باشه از فروشنده های ثالث که نمیشناسه خرید نکنه.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، m.imany گفته است :

مستندات کافی داری....باید پس بگیرین...و البته پیگیر باش چون کمی پشت گوش میندازن و آخر سال هم هست...

بله پیگیر هستم 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، hosin گفته است :

سلام متاسفانه این رم فیکه

و مرجوعش کنید

درخواست مرجوعی دادم

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

فقط کالاهایی که فروش توسط دیجی کالا باشه مربوط به دیجی کالا و اصل هست. مابقی کالاهایی که توسط دیگر فروشندگان توسط دیجی کالا Delivery میشن مربوط به خودشونه.

خریدار باید آگاه باشه از فروشنده های ثالث که نمیشناسه خرید نکنه.

حرف شما درسته ولی محصولاتی که توسط دیگر فروشندگان در دیجیکالا تهیه میشن هم باید یک واحد کنترل کیفیتی هم باشه تا چک کنه فروشنده نام فروشنده معتبری چون دیجیکالا رو خراب نکنه و به اصطلاح زرنگ بازی درنیاره! تو این موارد فروشنده فکر میکنه خریدار متوجه نیست و جنس فیک رو قالب میکنه! (البته این بار به پست بد کسی خورد و زیر و بم مشخصات رم رو درآوردم ! 😄)

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، m2relax گفته است :

حرف شما درسته ولی محصولاتی که توسط دیگر فروشندگان در دیجیکالا تهیه میشن هم باید یک واحد کنترل کیفیتی هم باشه تا چک کنه فروشنده نام فروشنده معتبری چون دیجیکالا رو خراب نکنه و به اصطلاح زرنگ بازی درنیاره! تو این موارد فروشنده فکر میکنه خریدار متوجه نیست و جنس فیک رو قالب میکنه! (البته این بار به پست بد کسی خورد و زیر و بم مشخصات رم رو درآوردم ! 1f604.png)

خوب مسئله همینه شما باید بدونید در حالت Market Place چنین امکانی برای دیجی کالا وجود نداره که تمام کالا ها رو از نظر کیفیت و ادعای فروشنده چک کنه. به همین سبب اومده یک نظام امتیاز دهی به فروشندگان (دقیقا شبیه همین چیزی که در انجمن داریم) راه اندازی کرده تا شما درصد رضایت خریداران رو نسبت به خریدشون از اون فروشگاه نگاه کنید و سپس تصمیم بگیرید که بخرید یا نه.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، m2relax گفته است :

حرف شما درسته ولی محصولاتی که توسط دیگر فروشندگان در دیجیکالا تهیه میشن هم باید یک واحد کنترل کیفیتی هم باشه تا چک کنه فروشنده نام فروشنده معتبری چون دیجیکالا رو خراب نکنه و به اصطلاح زرنگ بازی درنیاره! تو این موارد فروشنده فکر میکنه خریدار متوجه نیست و جنس فیک رو قالب میکنه! (البته این بار به پست بد کسی خورد و زیر و بم مشخصات رم رو درآوردم ! 1f604.png)

خوب مسئله همینه شما باید بدونید در حالت Market Place چنین امکانی برای دیجی کالا وجود نداره که تمام کالا ها رو از نظر کیفیت و ادعای فروشنده چک کنه. به همین سبب اومده یک نظام امتیاز دهی به فروشندگان (دقیقا شبیه همین چیزی که در انجمن داریم) راه اندازی کرده تا شما درصد رضایت خریداران رو نسبت به خریدشون از اون فروشگاه نگاه کنید و سپس تصمیم بگیرید که بخرید یا نه.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ali.king گفته است :

یه سوال ! اگه این رم فیکه چرا پس dual شده ؟! :| 

دوال شدنش مهم نیست مهم کلاک رم و قابلیت اورکلاکش هست که نداره

لینک به دیدگاه

اره رمای فیک زیاد شده مخصوصا این هایپر ایکس. حواست نباشه میکنن تو پاچت اکثرا هم دقت کنی گارانتی های گمنام دارن که اسمشون یبارم بگوش نخوردن! از همه مهتر قیمت پایینتر گویای همه چیز هست.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

که متاسفانه در این حالت تا یک فروشنده امتیازش مشخص بشه تعدادی ( بعضا زیاد ) کالاهای فیک میره تو پاچشون. که علتش رو میشه عدم آگاهی گذاشت.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای بابا
ما که رم نو زیر قیمت بازار گزاشته بودیم از ما میخریدین :D
با این شرایط دست دوم هم بخرید مطمئن تر هست تا نو از بعضی از فروشگاه ها

لینک به دیدگاه

در در 17 اسفند 1397 در 22:15، m2relax گفته است :

برای منم اتفاق افتاده دسته کنسول رو بچه فامیل (۳سالشه) پرت میکنه و میشکنه بعد منم که OCDم اود کرده بود رفتم یکی از دیجی سفارش دادم به محض اینکه رسید و دسته رو باز کردم همونجا گفتم فیکه(فروشنده هم غیر دیجی بود)  جالبه که سریالش با روی جعبه فرق داشت همینو بهونه کردم و یه اسکرین شات از فروم خود پلی استیشن(از یه برنامه دست ساز استفاده میکنم که کل صفحات رو به صورت عمودی پشت سر هم اسکرین شات میگیره فک کن دهنش سرویس شده اگه خونده باشتش) که دقیقا همین مدل فیک دسته رو بررسی کرده بود براشون فرستادم حدود ۲ هفته و حد افل ۵−۶ تماس(از سمت اونا) طول کشید تا کالا رو گرفتن و ۳۵۰ تومن رو مرجوعی کردن تازه جالبش اینه وقتی هم تو پیج دسته مینویسم که فیک برام فرستاده بودن پیاممو قبول نمیکنه و ردش میکنه!

یعنی خاک بر سر کنترل کیفیت دیجی کالا کنم

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در در 18 اسفند 1397 در 02:42، ARMIN گفته است :

گذشته از این موضوع خودم به شخصه نزدیک 6 ماهه به دیجیکالا سر نزدم ! این حالات مارکت که که داره خیلی بد شده بیشتر هدفشون هم شهرستان های دور از تهران هست و اونها اذیت می شن من خودم برای خرید قطعه اگر بخوام بخرم یا لیون یا فافا یا پرومیکس این موارد اگر انلاین بخرم معمولا انلاین خرید نمی کنم یه سر میرم ولیعصر ☺️

لینک به دیدگاه

آقا من نمیدونم Dual Channelچی هست،الان این عکس چی میگه ؟

ram.jpg.9adee42f312b7f51c2222c9420d45d7e.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Divine گفته است :

گذشته از این موضوع خودم به شخصه نزدیک 6 ماهه به دیجیکالا سر نزدم ! این حالات مارکت که که داره خیلی بد شده بیشتر هدفشون هم شهرستان های دور از تهران هست و اونها اذیت می شن من خودم برای خرید قطعه اگر بخوام بخرم یا لیون یا فافا یا پرومیکس این موارد اگر انلاین بخرم معمولا انلاین خرید نمی کنم یه سر میرم ولیعصر 263a.png

اصلا خوب نیست من هم خوشم نمیاد. ولی از زمان تغییرات ارزی دیجی خیلی ضرر داد و اوضاعش خراب شد و عملا بیشتر فروشش شده کالا های دیگران.

الان تمرکز دیجی روی خواروبار هست، اسپری زیر بقل بخوای خود دیجی کالا داره، ولی رم و کارت گرافیک و قطعه بخوای، خودش هیچی نداره همه موجودیش مال دیگرانه که اصلا نمیشه اعتماد کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...