رفتن به مطلب

رم تقلبی Kingstone HyperX Fury

Recommended Posts

در در 17 اسفند 1397 در 01:08، m2relax گفته است :

سلام دوستان 270b.png/ من یه رم کینگ استون 8 گیگ از سری HyperX Fury  داشتم روی سیستمم و قصد داشتم یه 8 دیگه از همین برند بگیرم بذارم رو سیستمم / یه دونه آک بند جدیدا گرفتم از همون برند و دارای گارانتی هستش و ظاهرا همه چیزش اوکی هست ولی یه نکته منو درگیر کرده اینه که رم اولی خودم  کلاک 15 / CL15 هستش و این رو هم به اسم کلاک 15 گرفتم و الان وقتی رم رو انداختم روی سیستمم و حالت دوال چنل /Dual Channel فعال شده این رم جدیده رو کلاکش رو زده 18 و کلا مشکوک شدم به این رم!!!!! و نکته دوم اینکه من با رم  اولی خودم توی تنظیمات بایوس مادربرد XMP  (افزایش کلاک رم ) رو فعال میکنم همه چیز اوکی بود و مشکلی نداشت ولی الان از وقتی این رم جدیده رو هم دوال چنل کردم با رم قبلیم  ء دیگه XMP هم فعال نمیشه برام! خواستم یه مشاوره بهم بدین ببینم این رم جدید که دقیقا از همون برند با همون کلاک من گرفتم مشکل داره یا نه نکته چیز دیگه ای هستش؟! ممنون میشم راهنماییم کنید. (چندتا عکس هم از cpu-z قسمت رم ها میذارم ببینید خودتون.  قسمتی که زده slot#2 رم جدیده  هستش و قسمتی که زده slot#4 رم اصلی خودمه که از قبل داشتم) در آخر یه چیز دیگه اینکه برد این رم جدیده که گرفتم رنگ بردش با رنگ برد رم قبلیم هم فرق داره بازم در صورتیکه هر دو از یک برند و دقیقا یک مدل هستن!1f644.png

2.PNG

4.PNG

2525.PNG

سلام، رم جدیدی که گرفتی فیک نیست. دو تا رم هم درسته که مال یک شرکت هستش ولی دو مدل متفاوتند. با توجه به پارت نامبر هر کدوم اگه گوگل کنی شما رو به دو آدرس متفاوت هدایت می‌کنند هردو هم تو سایت کینگ استون و هر دو هم هایپر ایکس.

رم قبلی رو شرکت کینگ استون به صورت دو ماژول 8 گیگ داره می فروشه، که اینجا می گن که دوال کانل هست. ولی شما به صورت تکی تهیه کردی.

این رم جدید که خریدید، رو شرکت کینگستون به صورت تکی می فروشه که اینجا می گن سینگل کانل هست.

ولی در کل عملکرد و کارکردش نباید با هم متفاوت باشه. که شما می تونین تک تک تست کنید و بنچمارکش رو بگیرید. که اگه اینکار رو کنید عالی می شه.

با توجه به اینکه احتمالا چیپست هایی که روی دوتا رم نسبت متفاوته، ممکنه عدم شناسایی ایکس ام پی به خاطر یه سری باگهای نرم افزاری باشه. و  در آینده با آپدیت بایوس درست بشه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

آقا من نمیدونم Dual Channelچی هست،الان این عکس چی میگه ؟

ram.jpg.9adee42f312b7f51c2222c9420d45d7e.jpg

منظور اینه که اطلاعات به صورت دو کانال موازی ارسال میشن

شما اگه سیستمی که دو کاناله هست رو به صورت تک کانال استفاده کنی(معمولا بردها سوکت ۱ و ۳ شون و سوکت ۲ و۴ شون کانالاش به هم ربط داره(اینو ساده گفتم درک کنی وگرنه از نظر علمی درست نیست) و وقتی دوتا رم رو تو این کانالا قرار بدی اگه قابلیت دوکاناله داشته باشن سرعت انتقال اطلاعاتشون ۲ برابر میشه) سرعتشو نصف کردی و کلا پرفورمنس رو بر باد دادی!

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

منظور اینه که اطلاعات به صورت دو کانال موازی ارسال میشن

شما اگه سیستمی که دو کاناله هست رو به صورت تک کانال استفاده کنی(معمولا بردها سوکت ۱ و ۳ شون و سوکت ۲ و۴ شون کانالاش به هم ربط داره(اینو ساده گفتم درک کنی وگرنه از نظر علمی درست نیست) و وقتی دوتا رم رو تو این کانالا قرار بدی اگه قابلیت دوکاناله داشته باشن سرعت انتقال اطلاعاتشون ۲ برابر میشه) سرعتشو نصف کردی و کلا پرفورمنس رو بر باد دادی!

الان تو این عکس این دو کاناله است یا نیست 😕

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

الان تو این عکس این دو کاناله است یا نیست 1f615.png

هست

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

الان تو این عکس این دو کاناله است یا نیست 1f615.png

به قسمت Ranks که دقت کنید میبینید زده دو کانال!

کلا این CPU-Z خیلی تمیز فیچر ها رو مشخص میکنه

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، MojArch گفته است :

به قسمت Ranks که دقت کنید میبینید زده دو کانال!

کلا این CPU-Z خیلی تمیز فیچر ها رو مشخص میکنه

خب الان رم من دواله یا سینگل چون تو رنک هم دوال زده هم سینگل

2.jpg

22.jpg

222.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 55 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

من که یه SpeccyPortable دارم ویندوز هم عوض میکنم بازم برنامه سر جاش میمونه

الان رمهای شما دوال هستش توی فرکانس 2400

1.thumb.PNG.f64676e387f26aeac4b78c211ab989bc.PNG

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

2.jpg

22.jpg

222.jpg

طبق چیزی که من یادمه از یه فیلمی که توی یوتیوب دیده بودم

Dual rank یعنی رمت هر دو طرفش حافظه داره 

اما single rank یعنی رمت فقط یک طرفش حافظه داره طرف دیگه خالیه

ظاهرا dual rank رو برای حجم های بالاتر رم بکار میبرن.

توی عکساتون هم معلومه رم چهارگیگ single هستش و رم هشت گیگتون Dual rank هستش.

توی عکس آخر هم توی قسمت چنل هم زده Dual یعنی دوال چنل شده.

لینک به دیدگاه

در در 19 اسفند 1397 در 13:44، Hamze7904 گفته است :

سلام، رم جدیدی که گرفتی فیک نیست. دو تا رم هم درسته که مال یک شرکت هستش ولی دو مدل متفاوتند. با توجه به پارت نامبر هر کدوم اگه گوگل کنی شما رو به دو آدرس متفاوت هدایت می‌کنند هردو هم تو سایت کینگ استون و هر دو هم هایپر ایکس.

رم قبلی رو شرکت کینگ استون به صورت دو ماژول 8 گیگ داره می فروشه، که اینجا می گن که دوال کانل هست. ولی شما به صورت تکی تهیه کردی.

این رم جدید که خریدید، رو شرکت کینگستون به صورت تکی می فروشه که اینجا می گن سینگل کانل هست.

ولی در کل عملکرد و کارکردش نباید با هم متفاوت باشه. که شما می تونین تک تک تست کنید و بنچمارکش رو بگیرید. که اگه اینکار رو کنید عالی می شه.

با توجه به اینکه احتمالا چیپست هایی که روی دوتا رم نسبت متفاوته، ممکنه عدم شناسایی ایکس ام پی به خاطر یه سری باگهای نرم افزاری باشه. و  در آینده با آپدیت بایوس درست بشه.

درضمن cl رم رو تو بایوس دستی تنظیم کنید. 15-15-15-35

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان بعد از پیگیری های بنده از تاریخ 12 اسفند پارسال تا امروز !!! متاسفانه دیجیکالا هیچ مسولیتی در قبال رمی که به بنده فروخته شده قبول نمیکنه ! در تاریخ 17 فروردین طی تماسی که با پشتیبانی داشتم گفتن تامین کننده شون نوین مدیا گفته باید از طریق گارانتی پیگیری کنم! من هم زیر بار نرفتم و گفتم وقتی کالا مغایرت داره و اون چیزی نیست که گفتین تو سایت من چیو از گارانتی چرتی مثل دیجیتال پیگیری کنم!؟!!! و درخواست دادم دوباره درخواست منو باز نگه دارن تا دوباره کارشناس شون از تامین کننده پیگیر بشه! (جنس رو کلا مغایرت دار فرستاده تامین کننده دیجیکالا نمیتونه یقه شون رو بگیره و بگه چرا محصول تقلبی فرستادن! من نمیدونم مگه قرار داد با تامین کننده نمیبندن؟!  ) تا امروز هم شده کلا 46 روز بلا تکلیفی که نمیدونم آخرش چی میشه!!! به فکر افتادم آخرش اگر قبول نکردن از طریق مراجع قضایی پیگیری کنم! به نظرتون میشه ازشون شکایت کرد؟

ویرایش شده توسط m2relax
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، m2relax گفته است :

دوستان بعد از پیگیری های بنده از تاریخ 12 اسفند پارسال تا امروز !!! متاسفانه دیجیکالا هیچ مسولیتی در قبال رمی که به بنده فروخته شده قبول نمیکنه ! در تاریخ 17 فروردین طی تماسی که با پشتیبانی داشتم گفتن تامین کننده شون نوین مدیا گفته باید از طریق گارانتی پیگیری کنم! من هم زیر بار نرفتم و گفتم وقتی کالا مغایرت داره و اون چیزی نیست که گفتین تو سایت من چیو از گارانتی چرتی مثل دیجیتال پیگیری کنم!؟!!! و درخواست دادم دوباره درخواست منو باز نگه دارن تا دوباره کارشناس شون از تامین کننده پیگیر بشه! (جنس رو کلا مغایرت دار فرستاده تامین کننده دیجیکالا نمیتونه یقه شون رو بگیره و بگه چرا محصول تقلبی فرستادن! من نمیدونم مگه قرار داد با تامین کننده نمیبندن؟!  ) تا امروز هم شده کلا 46 روز بلا تکلیفی که نمیدونم آخرش چی میشه!!! به فکر افتادم آخرش اگر قبول نکردن از طریق مراجع قضایی پیگیری کنم! به نظرتون میشه ازشون شکایت کرد؟

سلام

اگر به نتیجه نرسیدید حتما پیگیری قضایی کنید

درسته یه مقدار دردسر داره و وقتگیر هست ولی باید بالاخره بفهمند که نمیتونند تا ابد سر ملت کلاه بگذارند و خیالشون هم راحت باشه که هیچکس نمیفهمه ...

اول به اتحادیه شکایت کنید و مستندات خودتون رو هم کامل جمع آوری کنید و ارائه بدید

لطفا نتیجه رو هم برای اطلاع دوستان در همینجا به اشتراک بگذارید

لینک به دیدگاه

در در 27 فروردین 1398 در 22:12، saeedx گفته است :

سلام

اگر به نتیجه نرسیدید حتما پیگیری قضایی کنید

درسته یه مقدار دردسر داره و وقتگیر هست ولی باید بالاخره بفهمند که نمیتونند تا ابد سر ملت کلاه بگذارند و خیالشون هم راحت باشه که هیچکس نمیفهمه ...

اول به اتحادیه شکایت کنید و مستندات خودتون رو هم کامل جمع آوری کنید و ارائه بدید

لطفا نتیجه رو هم برای اطلاع دوستان در همینجا به اشتراک بگذارید

امروز برای اخرین بار با پشتیبانی شون تماس گرفتم و گفتم 50 روزه معطلم کردن و بدون نتیجه موندم!گفت کارشناس شون بررسی کرده و شماره تامین کننده رو بهم داد خودم زنگ بزنم بهشون😐 گفتم من طرف حسابم دیجیکالا است چیکار دارم به تامین کننده تون تو تهران! خلاصه بماند که کلی بحث کردم و آخرش گفتم باشه شماره رو بده ببینم چی میشه! با تامین کننده تماس گرفتم و موضوع رو گفتم و با کلی منت که ما تا حالا 2000 تا از این رم فروختیم سالمه و فلان و بهمان کلی هم برای اونا توضیح دادم کالا مغایرت داره آقا !!! در آخر میگه حضوری باید بیای تهران با فاکتور تا پول تو پس بدیم! گفتم من اگر میخواستم حضوری خرید کنم و برم و بیام مریض نبودم که اینترنتی خرید کنم! خلاصه قطع کردم و دوباره زنگ زدم پشتیبانی دیجیکالا و گفتم تامین کننده قبول کرده پول رو پس بده شما مامور تون رو بفرستین بیاد کالا رو از درب منزل بگیره . اولش بهونه که خودتون باید با تامین کننده هماهنگ کنین برای ارسال که بازهم کلی توضیح بحث که وظیفه شماست نه من! آخرش گفت باید با مدیریت هماهنگ کنه و بهم اطلاع میده. بعد از چند ساعت پشتیبانی تماس گرفت که باشه میاییم رم رو میگیرم ازتون تا خودمون بدیم به تامین کننده. حالا قراره طی چند روز آینده بیان رم رو پس بگیرن تا ببینیم چی میشه انشالله که دیگه مشکلی پیش نیاد! این وسط فکر کنم فقط 40 بار تماس  و هزینه تماس و الافی از کار و زندگی برا ما فقط موند! فقط و فقط به دلیل اینکه دیجیکالا متاسفانه برای کالاهایی که از بازار تهیه میکنه نظارت و خدمات پس از فروش خوبی ارائه نمیده!😑

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، m2relax گفته است :

امروز برای اخرین بار با پشتیبانی شون تماس گرفتم و گفتم 50 روزه معطلم کردن و بدون نتیجه موندم!گفت کارشناس شون بررسی کرده و شماره تامین کننده رو بهم داد خودم زنگ بزنم بهشون😐 گفتم من طرف حسابم دیجیکالا است چیکار دارم به تامین کننده تون تو تهران! خلاصه بماند که کلی بحث کردم و آخرش گفتم باشه شماره رو بده ببینم چی میشه! با تامین کننده تماس گرفتم و موضوع رو گفتم و با کلی منت که ما تا حالا 2000 تا از این رم فروختیم سالمه و فلان و بهمان کلی هم برای اونا توضیح دادم کالا مغایرت داره آقا !!! در آخر میگه حضوری باید بیای تهران با فاکتور تا پول تو پس بدیم! گفتم من اگر میخواستم حضوری خرید کنم و برم و بیام مریض نبودم که اینترنتی خرید کنم! خلاصه قطع کردم و دوباره زنگ زدم پشتیبانی دیجیکالا و گفتم تامین کننده قبول کرده پول رو پس بده شما مامور تون رو بفرستین بیاد کالا رو از درب منزل بگیره . اولش بهونه که خودتون باید با تامین کننده هماهنگ کنین برای ارسال که بازهم کلی توضیح بحث که وظیفه شماست نه من! آخرش گفت باید با مدیریت هماهنگ کنه و بهم اطلاع میده. بعد از چند ساعت پشتیبانی تماس گرفت که باشه میاییم رم رو میگیرم ازتون تا خودمون بدیم به تامین کننده. حالا قراره طی چند روز آینده بیان رم رو پس بگیرن تا ببینیم چی میشه انشالله که دیگه مشکلی پیش نیاد! این وسط فکر کنم فقط 40 بار تماس  و هزینه تماس و الافی از کار و زندگی برا ما فقط موند! فقط و فقط به دلیل اینکه دیجیکالا متاسفانه برای کالاهایی که از بازار تهیه میکنه نظارت و خدمات پس از فروش خوبی ارائه نمیده!😑

یاد اون تلویزیون دست دومی که دیجیکالا بهم فروخت افتادم .

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر دوست عزیز...تاپیکتونو اول آخر نخوندم ولی میخوام دوتا نکته رو اضافه کنم

من خودم 4 تا از این رما دارم / اصن این تابلو هس که تقلبیه اونم با کیفیت 8k😂

بعد هم درباره دی جی کالا برات بگم..مسافرت بودم و دلار یکم اومده بود پایین خرید زدم از این سایت / بعد دیدم اصن تایید نهایی نمیشه / زنگ زدم جریان چیه گفتن با یه تلفن ثابتی باید تماس بگیری / منم گفتم الان مسافرتم و خونمونم برم تلفن ثابت استفاده نمیکنیم / گفت عکس کارت ملیتو بفرست / تماس / عکس شماره کارتتو بفرست / تماس / نیومده / دوباره ارسال / تماس / کنارهم بفرست😂 / ارسال /تماس / نیومده و...........

یعنی قشنگ یه روز منو اینجوری الاف کردن....آخر سر زنگ زدم و گفتم وصل کن مدیریت یا کسی که ناظر اپراتورها باشه / یه بابایی جواب داد و 5 مینی کارمو راه انداخت

بعداون بمیرمم ازشون چیزی خرید نمیزنم!!!حالا بنظرم شماهم با فوقشون حرف بزنی بهتره

دی جی کالا خودش سر این جریان مقصره..همون که میگن قنجشک رنگ کرده و....نمیتونه تفره بره

لینک به دیدگاه

دوستان امروز بالاخره بعد از حدود 52 روز بالاخره موفق شدم هزینه رم رو از دیجیکالا پس بگیرم! بماند که این 52 روز چقدر پیگیری کردم و چقدر زیر بار نمیرفتن! در کل از راهنمایی های دوستان عزیزی که تو این تاپیک نکات ارزشمندی ارائه کردن ممنونم🌷😊

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، m2relax گفته است :

دوستان امروز بالاخره بعد از حدود 52 روز بالاخره موفق شدم هزینه رم رو از دیجیکالا پس بگیرم! بماند که این 52 روز چقدر پیگیری کردم و چقدر زیر بار نمیرفتن! در کل از راهنمایی های دوستان عزیزی که تو این تاپیک نکات ارزشمندی ارائه کردن ممنونم🌷😊

خیلی هم عالی. من خودم یه شارژر خریداری کرده بودم ۴۶۵ هزار تومان و بعد از چند روز به دلیل ناسازگاری درست خواستم مرجوع کنم که قبول نکردن. منم توی سایت سازنده تفاوتی با توضیحات کالا پیدا کردم و به این دلیل مجبور شدن قبول کنند و به شکل عجیبی از من ۵ شنبه تحویل گرفتن و امروز صبح مبلغش رو حتی بدونه تماس واسم واریز کردند.

لینک به دیدگاه

به بنده هم یک فلش کینگستون تقلبی فروختن ظاهر فلش با اصل یکیه ولی لوگوی کینگستون اصلا روش نیست برخلاف عکسی که تو سایت و خود دیجی کالا هم هست و روی جعبه هم بارکد یه فلش دیگه بود.. دیگه حوصله مرجوعی نداشتم واسه 50 هزار تومن ولی مهمترین نکته به نظرم داشتن گارانتی معتبر هست که بدبختانه به این موضوع موقع خرید دقت نکردم مخصوصا کینگستون که تو ایران فیکش بسیار بسیار زیاد هست

کاش فقط اسم گارانتی رمی که خریدین هم میگفتین

ویرایش شده توسط Astrix
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
در در 17 اسفند 1397 در 01:43، Ratchet Wrench گفته است :

درود دوست عزیز

اولا این رم دوم رو از کجا گرفیتین ؟ از دیجیکالا که مشابه اصلی این رم رو اورده؟

رم کینگستون هایپر ایکس PCB مشکی رنگ داره و من خودم یه بار هشت گیگشو گرفتم و بار بعدی یه چهارشو گرفتم و روسیستمم هر دو رم مچ هستن ! XMP و پایدار هم تا فرکانس 3200 اور میشن که من البته واسه تست کردم چون عمر رم رو میاره پایین!

دو سیستم هم بستم با این رم و هر دوتاشونم  هایپر ایکسی گه واسشون اندختم PCB مشکی بود!

این حتما یه مدل از KINGSTONE  بدون هیت سینک و ازین ارزونا بوده هیت سینک هاپر ایکس رو انداخته روش

از هرجا گرفتی ببر بزن تو سرش رمه رو و پولت رو بگیر و برگرد1f600.png

متاسفانه منم همین رم رو داشتم، اتقاقا مشکی هم بود، این رم ها فله وارد کشور شدن و فیک هستن ... 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...