رفتن به مطلب

آیا Hyper-Threading در بازی ها تاثیر دارد ؟

Mehrdad.93
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان، سوال من اینه که HT چقدر توی بازی ها تاثیر داره ؟ یا اصلا بازی ها میتونن از این قابلیت استفاده کنن یا نه ؟

لینک به دیدگاه

میتونن،و در بازی تاثیر شو داره،اما هسته ی فیزیکی عملکردش بهتره

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام یعنی یه گزینهhyper v تو ویندوز هست اون باید تیکش بزنیم فعال کنیم یا نه؟

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام یعنی یه گزینهhyper v تو ویندوز هست اون باید تیکش بزنیم فعال کنیم یا نه؟

از توی بایوس فعال میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز هایپر تردینگ یا در پردازنده های رایزن ملقب به SMT وابسته به بازی و پردازنده ای که دارین میتونه تاثیر گذار باشه.

اگر شما یه پردازنده 8 هسته و 16 رشته یا حتی 6 هسته و 12 رشته دارین میتونید از این قابلیت صرف نظر کنید، به تجربه و بررسی هایی که سایتهای مختلف گذاشتن میشه دید که اکثر بازیهای روز به 6 یا 8 هسته واقعی نیازمند هستند و 16 و 12 ترید اندکی کاهش کارایی هم به همراه داره(زیر 10 درصد) بخصوص در پردازنده های رایزن و  البته باز هم تاکید می کنم نه در تمام بازیها! در مقابل با خاموش کردن این قابلیت مصرف و دمای پردازنده کاهش، پتانسیل اورکلاک افزایش که افزایش فرکانس خود در بهبود عملکرد تاثیر گذار هست. برای پردازنده های نسل قدیم که 2 هسته و 4 ترید و 4 هسته 8 ترید هست مسلما روشن بودن این قابلیت منجر به افزایش کارایی خواهد شد.

لینک به دیدگاه

درست میفرمیاید

به جز اونجا که بازیا از ۶ یا ۸ هسته استفاده میکنن

من ۱۸۰۰x دارم همیشه هم با msi after burner قطعاتو رصد میکنم

معمولا ۴ تا ترد به کار میره

اونم ۱دونش تو ۱۰۰%  بقیه تو ۵۰-۴۰ درصد

بازی هایی هم که تست کردم

Farcry

Tomb raider 

Xcom2

Csgo

Mafia3

Gta

لینک به دیدگاه

حتی تو پردازنده های نسل اول I7  مثل 930 با فرکانس 3.9 گیگاهرتز هم این موضوع صادقه.  بازی های سی پی یو محوری مثل ویچر 3 و جی تی ای وی هم نتونستن میزان لود این پردازنده 10 ساله رو به 100 درصد برسونن. در نتیجه هنوز هم میشه این سی پی یو رو با کارتی مثل 1070 استفاده کرد و لذت برد.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

مگه Hyper-Threading گزینه فعال و غیرفعال کردن داره؟

آره، یک سرچ باید کنید چون فک کنم همه مادربورد ها ندارن. 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

مگه Hyper-Threading گزینه فعال و غیرفعال کردن داره؟

به صورت پیش فرض در همه ی مادربرد ها فعال است مگر اینکه به صورت دستی خاموشش کنید.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، micpet گفته است :

آره، یک سرچ باید کنید چون فک کنم همه مادربورد ها ندارن. 

اگر Hyper v رو میفرمایید که کلا ربطی به Hyper-Threading نداره

تو بایاس بعضی بردها گزینه Hyper-Threading Technology هست که میشه با اون این تکنولوژی رو فعال و غیر فعال کرد

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

به صورت پیش فرض در همه ی مادربرد ها فعال است مگر اینکه به صورت دستی خاموشش کنید.

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

تو رایزن به صورت پیش فرض غیرفعاله.

در 20 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

دوست عزیز هایپر تردینگ یا در پردازنده های رایزن ملقب به SMT وابسته به بازی و پردازنده ای که دارین میتونه تاثیر گذار باشه.

اگر شما یه پردازنده 8 هسته و 16 رشته یا حتی 6 هسته و 12 رشته دارین میتونید از این قابلیت صرف نظر کنید، به تجربه و بررسی هایی که سایتهای مختلف گذاشتن میشه دید که اکثر بازیهای روز به 6 یا 8 هسته واقعی نیازمند هستند و 16 و 12 ترید اندکی کاهش کارایی هم به همراه داره(زیر 10 درصد) بخصوص در پردازنده های رایزن و  البته باز هم تاکید می کنم نه در تمام بازیها! در مقابل با خاموش کردن این قابلیت مصرف و دمای پردازنده کاهش، پتانسیل اورکلاک افزایش که افزایش فرکانس خود در بهبود عملکرد تاثیر گذار هست. برای پردازنده های نسل قدیم که 2 هسته و 4 ترید و 4 هسته 8 ترید هست مسلما روشن بودن این قابلیت منجر به افزایش کارایی خواهد شد.

سلام. من یکی دوبار فعالش کردم بعد یه مدت (به صورت رندوم نه همیشه)  ارور صفحه ابی گرفتم. بعد غیرفعال کردن این ارورو نمیده. مشکل به نظرتون از چی میتونه باشه. پردازندم 1300x ومادربوردم msi a320m pro-vd plus هستش.

لینک به دیدگاه

سلام

1300X قابلیت (HT (SMT  نداره.

در 15 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

تو رایزن به صورت پیش فرض غیرفعاله.

سلام. من یکی دوبار فعالش کردم بعد یه مدت (به صورت رندوم نه همیشه)  ارور صفحه ابی گرفتم. بعد غیرفعال کردن این ارورو نمیده. مشکل به نظرتون از چی میتونه باشه. پردازندم 1300x ومادربوردم msi a320m pro-vd plus هستش.

ویرایش شده توسط Shaho.R
اضافه به متن.
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Shaho.R گفته است :

سلام

1300X قابلیت (HT (SMT  نداره.

اگه موجود نیس چرا گزینش تو بایوس فعاله میشه تغییرش داد و همینطور فعال کردنی ویندوز تشخیصش میده؟ شبیه سازا و ... ازش استفااده میکنن. لطفا رو هوا حرف نزنیم.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

اگه موجود نیس چرا گزینش تو بایوس فعاله میشه تغییرش داد و همینطور فعال کردنی ویندوز تشخیصش میده؟ شبیه سازا و ... ازش استفااده میکنن. لطفا رو هوا حرف نزنیم.

دوست عزیز حرف زدن ایشون  رو هوا نیست ، 1300x چهار هسته و چهار ترد داره که رسماً همون چهار هسته حساب میشه و فناوری هایپر تردینگ توش نداره . قرار نیست بایوس مادربرد شما این گزینه رو داره پس حتماً توی پردازنده شما هست .

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Chabouk گفته است :

دوست عزیز حرف زدن ایشون  رو هوا نیست ، 1300x چهار هسته و چهار ترد داره که رسماً همون چهار هسته حساب میشه و فناوری هایپر تردینگ توش نداره . قرار نیست بایوس مادربرد شما این گزینه رو داره پس حتماً توی پردازنده شما هست .

عزیز اگه غیر فعال باشه ایمولاتورا میگن باید روشنش کنی و سنگین کار میکنن. مثل اندی. بعد فعال کردنش ایمولاتور تشخیص میده و به وضوح سریعتر عمل میکنه. دیگه این که رو هوا نیس؟ یعنی میفرمایین ویندوز چیزی که وجود نداره رو تشخیص میده که فعاله یا غیر فعاله. برام سواله

لینک به دیدگاه

جالبه تو خود سایت Amd هم اشاره ای بهش نشده!

https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-3-1300x

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

عزیز اگه غیر فعال باشه ایمولاتورا میگن باید روشنش کنی و سنگین کار میکنن. مثل اندی. بعد فعال کردنش ایمولاتور تشخیص میده و به وضوح سریعتر عمل میکنه. دیگه این که رو هوا نیس؟ یعنی میفرمایین ویندوز چیزی که وجود نداره رو تشخیص میده که فعاله یا غیر فعاله. برام سواله

فک کنم hyper threading رو با Virtualization technology اشتباه گرفتی.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

بنده خودم پردازنده رایزن دارم ، و بعد از فعال کردن هایپر تردینگ هیچگونه تغییر قابل توجهی ندیدم . حالا شما میگین که افزایش کارایی داشته ، الله اعلم

یه مثال ساده براتون میزنم در مورد قابلیت هایی که میشه فعال کرد ولی عملاً وجود ندارن ، برای مثال : تو مادربرد بنده امکان بالا بردن فرکانس رم تا ۴۲۰۰ هستش ، پس یعنی هم مادربرد ساپورت می‌کنه هم رم؟

در ضمن همین الآن سایت AMD رو هم برای اطمینان چک کردم و هیچ چیزی از هایپر تردینگ ننوشته بود.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Chabouk گفته است :

بنده خودم پردازنده رایزن دارم ، و بعد از فعال کردن هایپر تردینگ هیچگونه تغییر قابل توجهی ندیدم . حالا شما میگین که افزایش کارایی داشته ، الله اعلم

یه مثال ساده براتون میزنم در مورد قابلیت هایی که میشه فعال کرد ولی عملاً وجود ندارن ، برای مثال : تو مادربرد بنده امکان بالا بردن فرکانس رم تا ۴۲۰۰ هستش ، پس یعنی هم مادربرد ساپورت می‌کنه هم رم؟

در ضمن همین الآن سایت AMD رو هم برای اطمینان چک کردم و هیچ چیزی از هایپر تردینگ ننوشته بود.

براتون اسکرین شات قرار میدم تا نشون بده هایپرتردینگ رو فعال نشون میده. البته بنده منظورم از دوستمون شما نبودین بالاتر یکی بود گفت Smt منم کلا فکرم رفت اون سمت. من منظورم همون smt بود. هایپرتردینگ بله از همون اول فعال بوده. اشتباه از جانب بنده بوده.

بله منم چک کردم چیزی دربارش ننوشته. کلا اینجا اشتباه از سمت من بوده ممنون.

در 8 دقیقه قبل، micpet گفته است :

فک کنم hyper threading رو با Virtualization technology اشتباه گرفتی.

😁 دوستمون بحثو بردن سمت smt منم رفتم اون سمت.

image.thumb.png.8d5eb6daec8ba90ef9289fecfa6dce31.png

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

مشکل در برنامه های مورد نظر شماست .

پردازنده 1300 از 4 هسته واقعی سود می بره و خبری از هسته مجازی نیست .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

مشکل در برنامه های مورد نظر شماست .

پردازنده 1300 از 4 هسته واقعی سود می بره و خبری از هسته مجازی نیست .

بله متوجه شدم پردازنده  ی بنده همون 4 هسته ی واقعی و 4 ترد داره خبری از 8 ترد نیست.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

هدف این جا به اشتراک گزاری داده ها، و اطلاعات است، که به نتیجه ی مورد نظر برسیم.

ممنون می شم از تو بایوس یه Screenshot از HT  بگیرید.

SVM یا همون قابلیت Virtualization رو احتمالا فعال یا غیر فعال کردید، که اساسا در  کارکرد با (SMT (Simultaneous multithreading تفاوت داره.

https://www.anandtech.com/show/11170/the-amd-zen-and-ryzen-7-review-a-deep-dive-on-1800x-1700x-and-1700/10

جالبه تو خود سایت Amd هم اشاره ای بهش نشده!

https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-3-1300x

1300X.thumb.jpg.593500e2a296f69b2f27552f2c2cff3f.jpg

قابلیت SMT یا HT  نداره.

ویرایش شده توسط Shaho.R
لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، Shaho.R گفته است :

هدف این جا به اشتراک گزاری داده ها، و اطلاعات است، که به نتیجه ی مورد نظر برسیم.   بله دوست عزیز همینطوره. 🙏

ممنون می شم از تو بایوس یه Screenshot از HT  بگیرید.

SVM یا همون قابلیت Virtualization رو احتمالا فعال یا غیر فعال کردید، که اساسا در  کارکرد با (SMT (Simultaneous multithreading تفاوت داره.

ببین اره مشکل من دقیقا همین بود که بد متوجه شدم svm و smt رو قاطی کردم. smt رو نمیدونم داره یا نه چک نکردم ولی Svm رو مطمعنم داره چون ازش استفاده کردم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...