رفتن به مطلب

راهنمایی در خصوص قیمت قطعات بازار قشم

Amirhossein Azimi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود خدمت همه دوستان

بنده قراره با خانواده در طول همین چند روز اینده به قشم و کیش سفر کنیم (جای همگی خالی)

ازاونجایی که من با بازار های قشم اشنا نیستم و تاحالا در اون ها گشتو گذار نکردم از قیمت ها و قسمت های مختلف این جزیره اشایی ندارم

حالا میرسیم به سوال های من!

1.ایا در قشم بازار مخصوص قطعات کامپیوتر وجود داره؟ اگر جوابتون مثبت هست ادرس بازار بنویسید

2.ایا قیمت قطعات کامپیوتر نسبت به بقیه جاها پایین تره ؟ اگر مثبت هست جوابتون در چه حدود پایین تره؟

3.ایا کالا هایی که اونجا بفروش میرسن کیفیت کافی دارن و تقلبی نیستن؟ (استارا یدونه فلش خریدم فقط پوسته بود و مدار ایسی درش وجود نداشت)

4.امنیت بازار های محلی اونجا چطوره؟

(مهم)5.جریان گمرک قشم چجوری هست؟ اگر امکانش هست درخصوص قطعات الکتریکی توضیح بدین

در اخر تشکر میکنم از همه دوستانی که بندرو راهنمایی میکنن!

لینک به دیدگاه

سلام 

من چند سال پیش که رفته بودم . قیمت گوشی از تهران بالاتر بود . ولی برای خرید لباس خوب بود . برای لباس جنس باکیفیت با قیمت مناسب گیر میومد . مخصوصا اگر جینی بخری که خیلی بهتره . ولی به شخصه برای خرید دیگه اصلا توصیه نمیکنم . یه ماشین ریش تراش رویال 140 هزارتومن بهم انداختن که تو قطار موقع برگشت مرخص شد . از طریق گارانتیش اقدام کردم که اصلا همچین چیزی وجود نداشت 😁

بعید میدونم قطعات کامپیوتر ارزونتر از تهران گیر بیاری . با آماری که همونجا گرفتم میگفتن اینا همه از تهران میاد اینجا . نمیدونم تا چه حد این قضیه واقعی هست 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

سلام 

من چند سال پیش که رفته بودم . قیمت گوشی از تهران بالاتر بود . ولی برای خرید لباس خوب بود . برای لباس جنس باکیفیت با قیمت مناسب گیر میومد . مخصوصا اگر جینی بخری که خیلی بهتره . ولی به شخصه برای خرید دیگه اصلا توصیه نمیکنم . یه ماشین ریش تراش رویال 140 هزارتومن بهم انداختن که تو قطار موقع برگشت مرخص شد . از طریق گارانتیش اقدام کردم که اصلا همچین چیزی وجود نداشت 1f601.png

بعید میدونم قطعات کامپیوتر ارزونتر از تهران گیر بیاری . با آماری که همونجا گرفتم میگفتن اینا همه از تهران میاد اینجا . نمیدونم تا چه حد این قضیه واقعی هست 

درود 

اره منم یک چیزهایی در این خصوص شنیدم 

برای لباس اره میصرفه بخصوص که اگر جین خرید کرد

ولی تنها دلیل ترغیب کننده برای من قیمت وتنوع قطعات کامپیوتر هست

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

اره منم یک چیزهایی در این خصوص شنیدم 

برای لباس اره میصرفه بخصوص که اگر جین خرید کرد

ولی تنها دلیل ترغیب کننده برای من قیمت وتنوع قطعات کامپیوتر هست

به نظرم روش حساب بازنکنید . موبایل و قطعات کامپیوتر پخش کننده اصلیش تهران هست و به شهرهای ایران وارد میشه . مگه اینکه کسی رو داشته باشید از اونور به صورت زیر لنجی براتون بیاره وگرنه بعید میدونم چیز مناسبی بتونید گیر بیارید . تازه اونموقع که بنده رفتم خبری از این گیر شدید به کالای قاچاق و این حرفا نبود الان که باید خیلی بدتر شده باشه .مغازه دارهاشون همه واسه شهرهای دیگه بودن و بیشتر ترک بودن . بومی های اون منطقه هم هیچ کدوم فعال نبودن و کارشون چیز دیگه ای بود مثلا قاچاق بنزین و.........

لینک به دیدگاه

درود 

بازار لوازم برقی داره که گرونترم هست من که امسال رفتم

قطعات سیستمم نه کلا مثل یه دهکده کوچیک که جای خونهاش مغازس

پوشاک نسبت به بقیه جنسا مناسبتره یکم

کالاهای برقی با ارزش هم موقع رفتتن باید اضهارنامه پر کنی بدی به گمرک همونجا و موقع برگشت اضهارنامه رو تسلیم کنی که مشخص باشه قاچاقی نیاوردی جزییات دقیقشو نمیدونم مثل دوبین حرفه ای کنون

لینک به دیدگاه

در قشم کلا از فکر اجناس برقی و الکترونیکی  بیایید بیرون که همش فیک و با برندهای بی نام و نشون و بی کیفیت هستن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

به نظرم روش حساب بازنکنید . موبایل و قطعات کامپیوتر پخش کننده اصلیش تهران هست و به شهرهای ایران وارد میشه . مگه اینکه کسی رو داشته باشید از اونور به صورت زیر لنجی براتون بیاره وگرنه بعید میدونم چیز مناسبی بتونید گیر بیارید . تازه اونموقع که بنده رفتم خبری از این گیر شدید به کالای قاچاق و این حرفا نبود الان که باید خیلی بدتر شده باشه .مغازه دارهاشون همه واسه شهرهای دیگه بودن و بیشتر ترک بودن . بومی های اون منطقه هم هیچ کدوم فعال نبودن و کارشون چیز دیگه ای بود مثلا قاچاق بنزین و.........

موافقم 

گوشی موبایل هم که دیگه ریجستری نیست و بدرد نمیخوره خریدش از قشم

فکر کنم فقط بیاد به عشق خرید یدونه پتو با حوله برم قشم😂

در 2 ساعت قبل، moly گفته است :

درود 

بازار لوازم برقی داره که گرونترم هست من که امسال رفتم

قطعات سیستمم نه کلا مثل یه دهکده کوچیک که جای خونهاش مغازس

پوشاک نسبت به بقیه جنسا مناسبتره یکم

کالاهای برقی با ارزش هم موقع رفتتن باید اضهارنامه پر کنی بدی به گمرک همونجا و موقع برگشت اضهارنامه رو تسلیم کنی که مشخص باشه قاچاقی نیاوردی جزییات دقیقشو نمیدونم مثل دوبین حرفه ای کنون

بله چیزهایی در این موارد شنیدم

در 56 دقیقه قبل، ahmad91 گفته است :

در قشم کلا از فکر اجناس برقی و الکترونیکی  بیایید بیرون که همش فیک و با برندهای بی نام و نشون و بی کیفیت هستن

دقیقا

حالا امیدوارم اینقد هم افتضاح نباشه

وگرنه بمن که اصلا با این شرایط فکر نکنم خوش بگذره

لینک به دیدگاه

سلام

این تاپیک رو دیدم و واسم خیلی جالب بود چون حدود یکسالی هستش بندرعباس درس میخونم و قشم زیاد رفتم.

درمورد حرفهایی که زده شده مثلا کارا اصلی مردم قشم : قاچاق هستش!!! این حرف از روی نداشتن اطلاعات درست هستش کما اینکه مردمان خود جزیره همشون وضع مالی خوبی دارن و اینکه نیازی به کار ندارن چون اکثرا توی کار بازرگانی هستند و غیره.کارگرهایی که میبینید از شهرهای دیگه اومدن اونجا و مشغوا بکار هستند.

دوم اینکه جنسی که توی قشم هست از نظر لوازم برقی متنوع هستش و همشونم درست حسابی هستند. جنسهای  طرح اصلی یا برندهای متفرقه زیاد هست. 

در مورد قطعات هم اونجا چیز خاصی نیست که شما بخواید بگیرید.

در مورد گمرکی هم بستگی داره شما چی همراه داشته باشد اگر واسه استفاده شخصی باشه موردی نداره ولی اگر تعداد داشته باشیذ باید برگ سبز بگیرید که اونم هزینه اش حدود 25 هزار تومان هستش.اگر جدیدا تغییر نداده باشن

در کل قشم واسه خرید عالیه و هر عید از کل ایران سرازیر میشن واسه خرید.قیمتها هم عالی هستش.

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، marisaba گفته است :

سلام

این تاپیک رو دیدم و واسم خیلی جالب بود چون حدود یکسالی هستش بندرعباس درس میخونم و قشم زیاد رفتم.

درمورد حرفهایی که زده شده مثلا کارا اصلی مردم قشم : قاچاق هستش!!! این حرف از روی نداشتن اطلاعات درست هستش کما اینکه مردمان خود جزیره همشون وضع مالی خوبی دارن و اینکه نیازی به کار ندارن چون اکثرا توی کار بازرگانی هستند و غیره.کارگرهایی که میبینید از شهرهای دیگه اومدن اونجا و مشغوا بکار هستند.

دوم اینکه جنسی که توی قشم هست از نظر لوازم برقی متنوع هستش و همشونم درست حسابی هستند. جنسهای  طرح اصلی یا برندهای متفرقه زیاد هست. 

در مورد گمرکی هم بستگی داره شما چی همراه داشته باشد اگر واسه استفاده شخصی باشه موردی نداره ولی اگر تعداد داشته باشیذ باید برگ سبز بگیرید که اونم هزینه اش حدود 25 هزار تومان هستش.اگر جدیدا تغییر نداده باشن

در کل قشم واسه خرید عالیه و هر عید از کل ایران سرازیر میشن واسه خرید.قیمتها هم عالی هستش.

سلام

دوست عزیز مردم قشم وضعیت مالی خوبی دارن ؟ 😨 بیشترشونم بازرگانن ؟ عجب 😕

https://www.mehrnews.com/news/2245709/مردم-جزیره-قشم-به-نان-شب-محتاج-اند-وضعیت-بیمارستان-قشم-نگران

من چیزی که خودم اونجا دیدمو گفتم و چیزایی که اهالی خود اون منطقه میگفتن . اگر وضعشون خوب بود اینهمه دنبال اجاره دادن خونهاشون تلاش نمیکردن بنده خداها . من 4 روز اونجا بودم و با چشم دیدم اینارو . کاسب و مغازه دارهای اونجا همه از تهران و ترک زبان زیاد دیدم که یکیشونم 

و اما درباره چیزای دیگه . 

http://www.tabnakhormozgan.ir/fa/news/113270/معرفی-یک-شغل-ناسالم-اما-پردرآمد-در-قشم

http://www.hamshahrionline.ir/news/422936/کشف-خط-لوله-۵-هزار-متری-انتقال-سوخت-قاچاق-در-قشم

https://www.mojnews.com/بخش-اقتصادی-4/99811-چگونه-قشم-حیاط-خلوت-قاچاقچیان-سوخت-شد

http://www.irinn.ir/fa/news/650902/روزانه-40-میلیون-لیتر-قاچاق-سوخت

ایناهم دیگه نیازی به توضیح نداره فقط چک بفرمایید 

و اما جنس انداخته شده به خود بنده . اینم عکسش و کارت فروشنده که تو عکس مشخصه . فروشگاه هخامنش 

قشم . بازار قدیم . خیابان اصلی روبروی بازار ماهی فروشان قدیم 

و اما درمورد مردم قشم . بسیار آدم های باحالی هستن و بسیار مهربون و راحت . وقتی داری باهاشون صحبت میکنی انگار داری با نزدیک ترین دوستتون صحبت میکنی و مهمون نواز هستن 

قشم برای تفریح به نظرم جای بدی نیست ولی اگر قصد خرید ندارید کیش خیلی خیلی بهتره . 

اینا تجربه 4 روزه بنده از این جزیره زیباست 

P90311-161500.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، marisaba گفته است :

سلام

درود 

میشه این دوخطی که قرمز کردم بیشتر توضیخ بدید!

و درمورد برگ سبز  /همه ادما میتونن این برگو خریدای کنن؟ ایا هر برگ ها سقف قیمت دارد(یجایی خوندم نوشته بود برگ سبز محدودیت داره تا سقف 80$)

و ایا هر برگ باید برای یک وسیله خاص باشد یا مشتوان برای چند کالا مختلف استفاده کرد

ویرایش شده توسط Amirhossein Azimi
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

سلام

دوست عزیز مردم قشم وضعیت مالی خوبی دارن ؟ 1f628.png بیشترشونم بازرگانن ؟ عجب 1f615.png

https://www.mehrnews.com/news/2245709/مردم-جزیره-قشم-به-نان-شب-محتاج-اند-وضعیت-بیمارستان-قشم-نگران

من چیزی که خودم اونجا دیدمو گفتم و چیزایی که اهالی خود اون منطقه میگفتن . اگر وضعشون خوب بود اینهمه دنبال اجاره دادن خونهاشون تلاش نمیکردن بنده خداها . من 4 روز اونجا بودم و با چشم دیدم اینارو . کاسب و مغازه دارهای اونجا همه از تهران و ترک زبان زیاد دیدم که یکیشونم 

و اما درباره چیزای دیگه . 

http://www.tabnakhormozgan.ir/fa/news/113270/معرفی-یک-شغل-ناسالم-اما-پردرآمد-در-قشم

http://www.hamshahrionline.ir/news/422936/کشف-خط-لوله-۵-هزار-متری-انتقال-سوخت-قاچاق-در-قشم

https://www.mojnews.com/بخش-اقتصادی-4/99811-چگونه-قشم-حیاط-خلوت-قاچاقچیان-سوخت-شد

http://www.irinn.ir/fa/news/650902/روزانه-40-میلیون-لیتر-قاچاق-سوخت

ایناهم دیگه نیازی به توضیح نداره فقط چک بفرمایید 

و اما جنس انداخته شده به خود بنده . اینم عکسش و کارت فروشنده که تو عکس مشخصه . فروشگاه هخامنش 

قشم . بازار قدیم . خیابان اصلی روبروی بازار ماهی فروشان قدیم 

و اما درمورد مردم قشم . بسیار آدم های باحالی هستن و بسیار مهربون و راحت . وقتی داری باهاشون صحبت میکنی انگار داری با نزدیک ترین دوستتون صحبت میکنی و مهمون نواز هستن 

قشم برای تفریح به نظرم جای بدی نیست ولی اگر قصد خرید ندارید کیش خیلی خیلی بهتره . 

اینا تجربه 4 روزه بنده از این جزیره زیباست 

P90311-161500.jpg

دوست عزیز الان مثلا یه نفر توی تهران اختلاس کنه باید بگیم اره تهران اینجوریه.

جنسی که شما گرفتید خوب قطعا یه جنس اصلی نبوده که بخواید بگید واستون عمری کار کنه و اینجور اجناس همه جای ایران و کشورهای دیگه هم هستش.

با یک سفر 4 روز هیچ اطلاعات دقیقی نمیتونی پیدا کنید.حتی جاهای دیدنی تو قشم و اطرافشم نرفتید.

بهرحال چون شما بومی اینجاها نیستید و چون یکبار رفتید قشم اینطوری فکر میکنید و با یکبار سفر تجربه ای کسب نمیشه دوست عزیز

ویرایش شده توسط marisaba
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

میشه این دوخطی که قرمز کردم بیشتر توضیخ بدید!

و درمورد برگ سبز  /همه ادما میتونن این برگو خریدای کنن؟ ایا هر برگ ها سقف قیمت دارد(یجایی خوندم نوشته بود برگ سبز محدودیت داره تا سقف 80$)

و ایا هر برگ باید برای یک وسیله خاص باشد یا مشتوان برای چند کالا مختلف استفاده کرد

شما برگ سبز رو باید با کارت ملیتون بگیرید.

واسه هر نفر 3تا برگ سبز در یکسال میدن.

مثلا اگر یک تیوی داشته باشید با توجه به قیمت ریالیش بشما میگن چندتا نیاز داره و در اکثر موارد بخاطر مسافرهای عیدی حتی گذشت میکنن و شما خیلی راحت عبور می کنید.فقط از xray رد میشه و خلاص.

عمدا وسایل برقی رو برگ سبز میگیرن ازتون و کاری به چیزهای دیگه ندارن.اگر خانوادگی هستید وسایلتون رو بین خانواده تقسیم کنید هیچکاری باهاتون ندارن بجز اینکه دیگه خیلی وسایل همراهتون باشه که اونم گفتم چطوری هستش.

کلا قطعات کامپیوتری توی قشم انچنان موجود نیست.مثال : دنبال قطعات جدید و اینجر چیزها توی قشم نباشید.

اگر میخواید از بندرعباس رد بشید و بعدش برید قشم بازار مرجان مخصوص لوازم برقی هستش.و دردسر برگ سبز و غیره رو ندارید.

اگرمیخواید با ماشین هم میتونید برید قشم که باید بسمت بندر پل برید و اونجا با لندیگراف برید که یه هزینه اونجا ازتون میگیرن.

اگر هم نه که مستونید از اسکله با تندروها برید قشم که حدود 1ساعت تا 45 دقیقه تو راه هستید.

بازارهایی که میتونید لباس بخرید هم 

سیتی سنتر.ملکه اسمانها.زیتون و کلی دیکه زیاد هستند.

کنار مجتمع ملکه اسمانها هم پاساژکامپیوتری ستاره بندر هستش که اونجا هم میتونید سر بزنید بعضی وقتها چیزهای خوبی پیدا میشه اونجا

لینک به دیدگاه

ببخشید اشتباه پست دادم...:D

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام امیرحسین جان ، والا به توجه به اینکه کلی مشتری با علم و اطلاع از کیش و قشم دارم و کلی هم فامیل داریم و هم اینکه خودم هم 2 سال اونجا زندگی کردم برای من مشخص شده که اونجاها هیچ قطعه خاصی وجود نداره چیز خوبی هم باشه شاید یکی دو تا برد رده پایین 775 یا h81 ، واسه ساده ترین چیزها با من هماهنگ میکنن برای خرید از تهران ، مطمئنم اگه اونجا امکان پیدا کرده قطعات به درد بخور وجود داشت این همه زحمت خرید از تهران رو به خودشون نمیدادن... یکی دو تا مادربردم بتونی اونجا پیدا کنی شاید در حد h81 باشه اونم گرونتر از تهران (اونم تازه ممکنه بگه الان ندارم باید یه کم صبر کنی:D)یا مثلا هارد اکسترنالی چیزی اونم با 20 - 25 تومن گرونتر از تهران(تا جایی که خودم دیدم سنگین ترین جنسشون همون هارد اکسترنال بوده)  منم خیلی امیدوار بودم وقتی اولین بار رفتم کیش و قشم ، با خودم میگفتم نزدیک دبی هستن و حتما قطعات کامپیوتری هم مستقیم میاد تو کیش و قشم اما با دیدن  چندتا مغازه کامپیوتری در کل اون مناطق و موجودی هاشون فقط به گفتم چه دل خوشی داشتم من!

در کل پخش قطعات کامپیوتر در کشور کاملا متفاوت هست با چگونگی پخش لوازم الکترونیکی مثل جارو برقی و ریش تراش و اینجور چیزا  یا لباس و ... قطعات کامپیوتر از مجراهای متفاوتی وارد میشن و خود فروشنده های  کیش و قشم از شهرهای بزرگتر و دورتر تامین میشن با هزینه جا به جایی بالا(برای همین ریسک نمیکنن قطعه خیلی خوبی بیارن ، بیشتر چیزهای مصرفی میارن اونم با قیمت بیشتر از تهران ، صرفا شاید برای مردم اونجا صرف کنه اگه عجله نداشته باشن ، مگرنه باز از شهر های بزرگ سفارش میدن) ، اما مثلا لوازم خانگی و لباس از همون بنادر  اطراف به اونجا منتقل میشن با کرایه کمتر ، تهش بخواد از چابهار تامین بشه...حتی بیشتر قطعات کامپیوتر هم که از بنادر جنوبی وارد میشن اول میان تهرانی شیرازی اصفهانی جایی و تازه از اونجا میرن واسه شهرهای دیگه ، یعنی فکر کن فروشنده ای توی بندر عباس باشه به یه سری قطعه خاص نیاز داره ، حتی اگه قرار باشه کانتینر حاوی اون قطعات هم از خارج وارد همون بندر عباس بشه  ، نمیان که چارتا قطعه اون فروشنده رو اونجا از روی بار براش جدا کنن ، کامل میره تهران و از اونجا دوباره  بر میگرده بندرعباس دست فروشنده گرامی ، برای همین هم قیمت ها مناسب نیست اونجا

البته این قسمت آخر چیزی هست که از کاسبین اون مناطق جویا شدم  و نظر اونها بود در توجیح اینکه چرا اونجاها قطعات سخت افزاری به روز و خاصی پیدا نمیشه و قیمت همون جنسهای معمولی هم قابل رقابت با تهران نیست...

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، marisaba گفته است :

شما برگ سبز رو باید با کارت ملیتون بگیرید.

واسه هر نفر 3تا برگ سبز در یکسال میدن.

مثلا اگر یک تیوی داشته باشید با توجه به قیمت ریالیش بشما میگن چندتا نیاز داره و در اکثر موارد بخاطر مسافرهای عیدی حتی گذشت میکنن و شما خیلی راحت عبور می کنید.فقط از xray رد میشه و خلاص.

عمدا وسایل برقی رو برگ سبز میگیرن ازتون و کاری به چیزهای دیگه ندارن.اگر خانوادگی هستید وسایلتون رو بین خانواده تقسیم کنید هیچکاری باهاتون ندارن بجز اینکه دیگه خیلی وسایل همراهتون باشه که اونم گفتم چطوری هستش.

کلا قطعات کامپیوتری توی قشم انچنان موجود نیست.مثال : دنبال قطعات جدید و اینجر چیزها توی قشم نباشید.

اگر میخواید از بندرعباس رد بشید و بعدش برید قشم بازار مرجان مخصوص لوازم برقی هستش.و دردسر برگ سبز و غیره رو ندارید.

اگرمیخواید با ماشین هم میتونید برید قشم که باید بسمت بندر پل برید و اونجا با لندیگراف برید که یه هزینه اونجا ازتون میگیرن.

اگر هم نه که مستونید از اسکله با تندروها برید قشم که حدود 1ساعت تا 45 دقیقه تو راه هستید.

بازارهایی که میتونید لباس بخرید هم 

سیتی سنتر.ملکه اسمانها.زیتون و کلی دیکه زیاد هستند.

کنار مجتمع ملکه اسمانها هم پاساژکامپیوتری ستاره بندر هستش که اونجا هم میتونید سر بزنید بعضی وقتها چیزهای خوبی پیدا میشه اونجا

ممنون از توضیح کامل شما

در 19 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام امیرحسین جان ، والا به توجه به اینکه کلی مشتری با علم و اطلاع از کیش و قشم دارم و کلی هم فامیل داریم و هم اینکه خودم هم 2 سال اونجا زندگی کردم برای من مشخص شده که اونجاها هیچ قطعه خاصی وجود نداره چیز خوبی هم باشه شاید یکی دو تا برد رده پایین 775 یا h81 ، واسه ساده ترین چیزها با من هماهنگ میکنن برای خرید از تهران ، مطمئنم اگه اونجا امکان پیدا کرده قطعات به درد بخور وجود داشت این همه زحمت خرید از تهران رو به خودشون نمیدادن... یکی دو تا مادربردم بتونی اونجا پیدا کنی شاید در حد h81 باشه اونم گرونتر از تهران (اونم تازه ممکنه بگه الان ندارم باید یه کم صبر کنی:D)یا مثلا هارد اکسترنالی چیزی اونم با 20 - 25 تومن گرونتر از تهران(تا جایی که خودم دیدم سنگین ترین جنسشون همون هارد اکسترنال بوده)  منم خیلی امیدوار بودم وقتی اولین بار رفتم کیش و قشم ، با خودم میگفتم نزدیک دبی هستن و حتما قطعات کامپیوتری هم مستقیم میاد تو کیش و قشم اما با دیدن  چندتا مغازه کامپیوتری در کل اون مناطق و موجودی هاشون فقط به گفتم چه دل خوشی داشتم من!

در کل پخش قطعات کامپیوتر در کشور کاملا متفاوت هست با چگونگی پخش لوازم الکترونیکی مثل جارو برقی و ریش تراش و اینجور چیزا  یا لباس و ... قطعات کامپیوتر از مجراهای متفاوتی وارد میشن و خود فروشنده های  کیش و قشم از شهرهای بزرگتر و دورتر تامین میشن با هزینه جا به جایی بالا(برای همین ریسک نمیکنن قطعه خیلی خوبی بیارن ، بیشتر چیزهای مصرفی میارن اونم با قیمت بیشتر از تهران ، صرفا شاید برای مردم اونجا صرف کنه اگه عجله نداشته باشن ، مگرنه باز از شهر های بزرگ سفارش میدن) ، اما مثلا لوازم خانگی و لباس از همون بنادر  اطراف به اونجا منتقل میشن با کرایه کمتر ، تهش بخواد از چابهار تامین بشه...حتی بیشتر قطعات کامپیوتر هم که از بنادر جنوبی وارد میشن اول میان تهرانی شیرازی اصفهانی جایی و تازه از اونجا میرن واسه شهرهای دیگه ، یعنی فکر کن فروشنده ای توی بندر عباس باشه به یه سری قطعه خاص نیاز داره ، حتی اگه قرار باشه کانتینر حاوی اون قطعات هم از خارج وارد همون بندر عباس بشه  ، نمیان که چارتا قطعه اون فروشنده رو اونجا از روی بار براش جدا کنن ، کامل میره تهران و از اونجا دوباره  بر میگرده بندرعباس دست فروشنده گرامی ، برای همین هم قیمت ها مناسب نیست اونجا

البته این قسمت آخر چیزی هست که از کاسبین اون مناطق جویا شدم  و نظر اونها بود در توجیح اینکه چرا اونجاها قطعات سخت افزاری به روز و خاصی پیدا نمیشه و قیمت همون جنسهای معمولی هم قابل رقابت با تهران نیست...

درود فرجام جان 

هرچی رویا داشتمو شستی و بردی 😭

البته بگم یبار قشم رفتم ولی ماله زمان طفولیت بوده و اون موقع دیگه سرم نمیشد اصن شرکتی به اسم اینتل وجود داره 😅

فکر میکردم مثلا این سیستم تو مغازه عباس اقا که گذاشته برا فروش خودش ساخته🤣

یا مثلا کامپیوتر علی اقا از عباس اقا بهتره😂

درمورد این جمله که نحوه ورود و پخش کالا الکترونیک که توضیح دادی موافقم

هعی زندگی چی قکرمیکردم چی شد😪

حالا سر راه از بند عباس رد میشیم شاید تونستم قطعه ای پیدا کنم که قیمتش مناسب باشه ولی با این تفاسیر مثل اینکه تمام دوستان سراین که قیمت ها توی این مناطق بجای اینکه کمتر باشه بیشتره توافق دارن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...