رفتن به مطلب

کمک برای اپدیت بایوس کارت گرافیک

ho3einsa
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من یه کارت gigabyte rx580 gaming دارم که وقتی بایوسشو چک کردم صفحه ی آئورسو میاره. یعنی روش درواقع بایوس آئورس ریخته شده. الان من میخام بایوس خودشو بریزم.

این کارت منه:

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-RX580GAMING-8GD-rev-10-11-12#support-dl-bios

ازین صفحه بایوس مخصوص مموری سامسونگو که اخری میشه رو دانلود کردم. حالا ممنون میشم دوستان ادامه  ی کار رو کمک کنن و قدم به قدم بگن چیکار کنم.

تو gpuz گزینه ی look up رو زدنی به این صفحه میره:

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/gigabyte-aorus-rx-580-8-gb.b4426

ویرایش شده توسط ho3einsa
اصلاح نام تاپیک
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگر گرافیک بدون مشکل کار میکنه و تاحالا مشکلی نداشته ، بهتره که بایوس رو عوض نکنید دوست عزیزم چون همیشه مقداری ریسک وجود داره توی این کار.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

درود

اگر گرافیک بدون مشکل کار میکنه و تاحالا مشکلی نداشته ، بهتره که بایوس رو عوض نکنید دوست عزیزم چون همیشه مقداری ریسک وجود داره توی این کار.

مشکل اینه که کارت دماش یکم بالا میشه تو فول لود. همیشه 80 رو میزنه بعد یه ربع بازی فنو رو 60 درصد تنظیم میکنم دستی. چون نکنم میره رو 70 درصد و بالاتر صداش عذاب میشه.

لینک به دیدگاه

کارتو چند ماه پیش از یکی از دوستان خریدم. دماش یکم بالاس. برا همین میخام بایوس خودشو بزنم شاید متعادل بشه. چون تو این مدل سی پی یو کلاک باید 1340 باشه که تو کارت من 1365 هستش! همین فک کنم اورکلاک محسوب میشه. جالبه تا همین امروز متوجه نشده بودم امروز داشتم چک میکردم که متوجه قضیه شدم.

111.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

مشکل اینه که کارت دماش یکم بالا میشه تو فول لود. همیشه 80 رو میزنه بعد یه ربع بازی فنو رو 60 درصد تنظیم میکنم دستی. چون نکنم میره رو 70 درصد و بالاتر صداش عذاب میشه.

از نظر فرکانس این 2 کارت عملا تفاوتی باهم ندارند که در کاهش دما موثر باشه عزیز. اون 20Mhz اصلا مقدار قابل توجهی نیست که بخواد باعث بالارفتن دما بشه. برای اینکه بهتون ثابت بشه میتونید خودتون همون مقدار 20Mhz رو از کلاک کم کنید و ببینید حتی 1 درجه هم در عمل تفاوت ایجاد میشه یا خیر.

ضمن اینکه دمای 80 درجه برای این کارت خیلی هم بالا نیست.

اگر کارتتون گارانتی داره میتونید بدید گارانتی بایوس رو براتون عوض کنند. اگر گارانتی نداره کارت رو باز کنید و خمیر سیلیکون رو عوض کنید.

در عین حال من اگر جای شما باشم بهش دست نمیزنم و همینطوری استفاده میکنم . ضمن اینکه از طریق MSI Afterburner یه Fan Curve برایش ایجاد کنه که بین دما و نویز یه بالانس مورد قبول از نظر خودتون داشته باشه.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

از نظر فرکانس این 2 کارت عملا تفاوتی باهم ندارند که در کاهش دما موثر باشه عزیز. اون 20Mhz اصلا مقدار قابل توجهی نیست که بخواد باعث بالارفتن دما بشه. برای اینکه بهتون ثابت بشه میتونید خودتون همون مقدار 20Mhz رو از کلاک کم کنید و ببینید حتی 1 درجه هم در عمل تفاوت ایجاد میشه یا خیر.

ضمن اینکه دمای 80 درجه برای این کارت خیلی هم بالا نیست.

اگر کارتتون گارانتی داره میتونید بدید گارانتی بایوس رو براتون عوض کنند. اگر گارانتی نداره کارت رو باز کنید و خمیر سیلیکون رو عوض کنید.

در عین حال من اگر جای شما باشم بهش دست نمیزنم و همینطوری استفاده میکنم . ضمن اینکه از طریق MSI Afterburner یه Fan Curve برایش ایجاد کنه که بین دما و نویز یه بالانس مورد قبول از نظر خودتون داشته باشه.

گارانتی داره بله. احتمالا ببرم بدم یه سرویسش کنن.

خودم دستی ست کردم. نمیذارم از 60 درصد بیشتر بره دور فن. دما هم حدودا 82 بالاتر نمیره. یه مشکلی که هست اینه که بعضی بازیا رو باز کردنی افتربرنرو میبندن این باعث میشه فنای کارت کار نکنه داغ کنه و سیستم خاموش بشه. مشکل از افتربرنره یا از ویندوز منه بنظرتون؟

1111.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا من تاحالا این مشکل برام پیش نیومده که افتربرنر کرش کنه. اما این میتونه به خاطر مشکلات درایور یا ویندوز هم باشه.

سعی کنید یه درایور WHQL نصب کنید برای گرافیک شاید مشکل برطرف بشه چون درایور فعلیتون Beta هست

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Sir MehDi گفته است :

والا من تاحالا این مشکل برام پیش نیومده که افتربرنر کرش کنه. اما این میتونه به خاطر مشکلات درایور یا ویندوز هم باشه.

سعی کنید یه درایور WHQL نصب کنید برای گرافیک شاید مشکل برطرف بشه چون درایور فعلیتون Beta هست

با درایورای whql هم همین مشکل پابرجاس. مخصوصا پابجی. قبلا فورتنایت هم این مشکلو داشت بعد اپدیتی که داد درست شد. اپکس مشکلی نداره ولی رینبو هم باز باعث کرش کردن میشه.

لینک به دیدگاه

سلام داش حسین

در مورد مشکل با افتر بورنر من هم این تجربه داشتم تو یه سری بازیها کار نمیکرد یا همون بسته میشد .مشکل از ویندوزم بود عوضش کردم درست شد   

الان نسخه پرو از شرکت جی بی تیم دارم که واقعا فوق العاده هست

قیمتشم 8 تومن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام داش حسین

در مورد مشکل با افتر بورنر من هم این تجربه داشتم تو یه سری بازیها کار نمیکرد یا همون بسته میشد .مشکل از ویندوزم بود عوضش کردم درست شد   

الان نسخه پرو از شرکت جی بی تیم دارم که واقعا فوق العاده هست

قیمتشم 8 تومن

ویندوزو از خود مایکروسافت گرفتم داش سعید. اره یکی از بچه ها هم میگفت این قضیه رو. باید ویندوز دیگه نصب کنم.

لینک به دیدگاه

سلام دادا

من سافایر نیترو Rx 480 رو داشتم دماش تو بعضی بازی ها تا 75-80 هم میرفت که تو کارت های amd طبیعیه ! قبلش ایسوس Rx 470 داشتم اونم تا 75 میرفت !

الان 1080 دارم که نهاااایت تو بعضی بازی ها بالای 60 بشه دماش.معمولا زیر 60 هستش

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

ویندوزو از خود مایکروسافت گرفتم داش سعید. اره یکی از بچه ها هم میگفت این قضیه رو. باید ویندوز دیگه نصب کنم.

انشاالله هر چه زودتر ردیف میشه

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

راستی اینکه گرافیک داغ کرده و خاموش شده سیستم یه 4-5 باری میشه کارتو به چیز نده؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali.king گفته است :

سلام دادا

من سافایر نیترو Rx 480 رو داشتم دماش تو بعضی بازی ها تا 75-80 هم میرفت که تو کارت های amd طبیعیه ! قبلش ایسوس Rx 470 داشتم اونم تا 75 میرفت !

الان 1080 دارم که نهاااایت تو بعضی بازی ها بالای 60 بشه دماش.معمولا زیر 60 هستش

اره ای ام دی متاسفانه کارتاش بخاریه.

در هم اکنون، ultragame888 گفته است :

انشاالله هر چه زودتر ردیف میشه

قوربونت.

لینک به دیدگاه

سلام من رفرنس دارم ، تازه گرفتم ، دما تا 80 تا 85 نی ره ، زدم بی خیالی

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام من رفرنس دارم ، تازه گرفتم ، دما تا 80 تا 85 نی ره ، زدم بی خیالی

رفرنس که دیگه واویلا. خدا صبر بده. تک فنه؟ دور فن چقدره؟ کارت خوبیه فقط یکم الکی داغه

لینک به دیدگاه

رفرنس که دیگه واویلا. خدا صبر بده. تک فنه؟ دور فن چقدره؟ کارت خوبیه فقط یکم الکی داغه

رو لود صد درصد باشه گرافیک دما می ره 85 ، فن هم حدود دور می ره روی 59 درصد صدا نداره ، دیگه خودم دستی با نرم افزار افتر بورنر تنظیم کردم ، فن بالای 65 درصد ، صداش زیاده ، دیگه گذاشتم همون اتومات ،سع تا فن داره کیس ، یکی دیگه باید اضافه کنم

لینک به دیدگاه

rx 460 داشم ، دیگه فول لود حدود 69 نهایت 70 لحظه ای شاید یه بار 71 شده بود

، این 480 هم گارانتی داره تا 11 برج 98 نمی شه باز کرد خمیر رو عوض کرد ،

سایت های خارجی رو چک کردم دیدم ایسوس آستریکس رو دما زده 81 گفتم مال خودم خوبه خو باز رفرنس هست

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

رو لود صد درصد باشه گرافیک دما می ره 85 ، فن هم حدود دور می ره روی 59 درصد صدا نداره ، دیگه خودم دستی با نرم افزار افتر بورنر تنظیم کردم ، فن بالای 65 درصد ، صداش زیاده ، دیگه گذاشتم همون اتومات ،سع تا فن داره کیس ، یکی دیگه باید اضافه کنم

در 12 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

rx 460 داشم ، دیگه فول لود حدود 69 نهایت 70 لحظه ای شاید یه بار 71 شده بود

، این 480 هم گارانتی داره تا 11 برج 98 نمی شه باز کرد خمیر رو عوض کرد ،

سایت های خارجی رو چک کردم دیدم ایسوس آستریکس رو دما زده 81 گفتم مال خودم خوبه خو باز رفرنس هست

اره برای رفرنس تا 90 جا دراه 😀 (شوخی) ولی 85 برای رفرنس قابله قبوله. من خودم کلی فن اضاف کردم جز گردو خاک چیز دیگه ای برام نداشت که کلا ترجیح دادم در کیسو باز بذارم.

لینک به دیدگاه

کلا کارتهای rx 480 دمای بالایی دارن و کاملا طبیعی هم هست . برادر کوچیکم یه سافایر داره که اونم تا 80 یا 81 بالامیره و هیچ مشکلی هم نداره . دیگه دارید زیادی سخت میگیرید به نظرم 😀

لینک به دیدگاه

اره برای رفرنس تا 90 جا دراه 1f600.png (شوخی) ولی 85 برای رفرنس قابله قبوله. من خودم کلی فن اضاف کردم جز گردو خاک چیز دیگه ای برام نداشت که کلا ترجیح دادم در کیسو باز بذارم.

کلا داغ هست ، تازه بخاری رو دارم درک می کنم😉

در کیس رو باز گذاشتم فکر کنم بیشتر شد همون بسته بمونه ، یه هو پرنده ای چرنده نره تو کیس تو این گرونی به فنا بره سیستم  ، دو تا فن رو در کیس هست گرین سایلنت ، یه دونه دیگه حلو بتونم اضافه کنم نهایت اونم باید پاور و هارد بکشم بیرون و اضافه کنم ، فن گرفتم 12 تومن قبلا ،الان اصلا موجود نیست ، نمی دونم چند شده الان

Screenshot_2019-03-12-13-06-20-515_org.mozilla.firefox.png

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

کلا کارتهای rx 480 دمای بالایی دارن و کاملا طبیعی هم هست . برادر کوچیکم یه سافایر داره که اونم تا 80 یا 81 بالامیره و هیچ مشکلی هم نداره . دیگه دارید زیادی سخت میگیرید به نظرم 😀

قیمت قطعات رفته بالا ، وسواس گرفتیم شدید ، واتر کولر نمی شه روش بست ، کلا 😉

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

قیمت قطعات رفته بالا ، وسواس گرفتیم شدید ، واتر کولر نمی شه روش بست ، کلا 1f609.png

کیست چیه؟ کیس من پارس پلاسه. بستنی دما میره بالا باز کردنی بهتر میشه. البته یه راه خوب اینه که فریم بازیارو قفل کنی. خیلی تاثیر داره.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

کیست چیه؟ کیس من پارس پلاسه. بستنی دما میره بالا باز کردنی بهتر میشه. البته یه راه خوب اینه که فریم بازیارو قفل کنی. خیلی تاثیر داره.

کیس گرین اورامان

، ما به عشق فریم 60 و کیفیت یولترا ارتقاء دادیم 😉

فریم رو 30 قفل کنم😭

بعد از ظهری مترو رو نصب کردم کورپک

فقط تا منو رفتم وقت برا بازی نداشتم ، خودش رفته بود رو کیفیت یولترا ، دیگه استارت نزدم ، شماره های قبلی رو هنوز بازی نکردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 41 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

کلا کارتهای rx 480 دمای بالایی دارن و کاملا طبیعی هم هست . برادر کوچیکم یه سافایر داره که اونم تا 80 یا 81 بالامیره و هیچ مشکلی هم نداره . دیگه دارید زیادی سخت میگیرید به نظرم 1f600.png

دما 63 الی 65 دور فن 31  %  برندهای سافایر و گیگا داغن ، msi و ایسوس به نسبت خنکترن و کمترین نویز هم msi داره

re2_2019_03_09_15_30_22_240.thumb.jpg.c3474dac4fdf1554894e70f9a9dbf7db.jpg

re2_2019_03_11_23_14_29_443.thumb.jpg.39e1684c6d3c1b915321a6184e36dcd7.jpgFarCryNewDawn_2019_03_06_13_14_23_247.thumb.jpg.df139bf89c0a3bd5ac5ecf247b9da5c6.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...