رفتن به مطلب

زمانی که سی رام رو داخل میزنم بعد یکی دو ثانیه میاد بیرون!! ؟

mehdi hami
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

نمیدونم چرا زمانی که سی دی رام میزنم بر تو بعد یکی دو ثانیه میاد بیرون....البته این مشکل زمانی که میخوام سیستم از روی سی دی بیاد بالا (boot) هم همین طوری هست .

البته تو setup تنضیمات Default کردم ولی بازم همین طوریه ... :wub: ..... :mellow: ......

بنظرتون سی دی رام خراب شده .....(سی وی رام == دیوی دی رام ^_^ ) ..... درست بشو هست ...... :p یا نه .. مدلشم ایسوزهههه

لینک به دیدگاه

معمولا دلیلش اینکه به خاطر گرد و قبار یا جسم خارجی درب درایور درست جا نمی ره و بر می گردونه . احتمالا با تمیز کاری می تونید درستش کنید .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اول در رو چک کنید وببینید کامل بسته میشه.اگه درست بسته میشه و مثلا بعد از بسته شدن چند ثانیه طول می کشه و درایو سعی می کنه سی دی رو بخونه و چون نمی تونه این کار رو انجام بده دوباره سی دی رو بیرون میده ، این میتونه به خاطر مشکل لنز لیزرش باشه. اگه این مشکل باشه باید سعی کنید یکی دو بار با لنز پاک کن تمیزش کنید. اگه بازم درست نشد ممکنه نیاز به تنظیم لنز داشته باشه که اگه دیگه کار به اونجاها کشید پیشنهاد میکنم یه درایو جدید بخرید چون احتمالا به هزینه و زمان تعمیرش نمی ارزه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اول در رو چک کنید وببینید کامل بسته میشه.اگه درست بسته میشه و مثلا بعد از بسته شدن چند ثانیه طول می کشه و درایو سعی می کنه سی دی رو بخونه و چون نمی تونه این کار رو انجام بده دوباره سی دی رو بیرون میده ، این میتونه به خاطر مشکل لنز لیزرش باشه. اگه این مشکل باشه باید سعی کنید یکی دو بار با لنز پاک کن تمیزش کنید. اگه بازم درست نشد ممکنه نیاز به تنظیم لنز داشته باشه که اگه دیگه کار به اونجاها کشید پیشنهاد میکنم یه درایو جدید بخرید چون احتمالا به هزینه و زمان تعمیرش نمی ارزه.

موفق باشید.

بر خلاف نظر شما به نظر من هیچ ربطی به لنز نداره . چون اصولا درایور هایی که برای پی سی وجود داره هیچ کدوم این آپشن رو نداره که وقتی لنز نتونه کار کنه سی دی رو بیرون بده . به نظر من مشکل همون تو سیستم چرخ دنده و حتی تسمه درایور هست . با یه باز کردن ساده میشه درستش کرد .

در ضمن اگه تخصص ندارید به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید . :)

لینک به دیدگاه

بر خلاف نظر شما به نظر من هیچ ربطی به لنز نداره . چون اصولا درایور هایی که برای پی سی وجود داره هیچ کدوم این آپشن رو نداره که وقتی لنز نتونه کار کنه سی دی رو بیرون بده . به نظر من مشکل همون تو سیستم چرخ دنده و حتی تسمه درایور هست . با یه باز کردن ساده میشه درستش کرد .

در ضمن اگه تخصص ندارید به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید . :)

دوست من هیچ اصراری به اینکه بگم حرف من درسته ندارم صرفا نظر شخصیم رو نوشتم. اما توی این 12 یا 13 سالی که کار کامپیوتر انجام دادم تا به حال موارد متعددی از این مشکل رو دیدم که اتفاقا با همین روش مشکلشون حل شده.

بازم عرض می کنم که شاید تجربه شما بیشتره و بهتر می دونید و این صرفا تجربه شخصی کارم بود و اعتراف هم می کنم که بنده تعمیر کار قطعات نیستم و تعمیرکار کامپیوتر هستم. معمولا مشکلات سطحی و قابل مشاهده مثل خرابی خازنها یا ترکیدگی چنین قطعاتی رو و یا تعویض تسمه درایوهای نوری رو خودم انجام می دم ولی اگه از این سطح بگذره خودم هم یا به تعمیرکار ماهر مراجعه می کنم و یا با توافق مشتری و اگه به صلاحش باشه قطعه رو تعویض می کنم.

لینک به دیدگاه

خواهش می کنم منم قصد توهین نداشتم و نظرم رو گفتم . موفق باشید . @};-

لینک به دیدگاه

دوست گلم اگه دقت بفرمایید یه پلاتین یا دکمه همون اول کار هست شما باید با اسپری خشک پلاتینو شستشو بدید

لینک به دیدگاه

این یک مسئله بسیار شایع در سی دی رامها و دی وی دی رام ها هست که بعد از یک مدتی مکانیزم باز و بسته شدن در مشکل پیدا میکنه و در چون درست جا نمیخوره بر میگرده بیرون. به لنز و چیز دیگر هم ربطی نداره ! اصلا ارزش بیرون بردن و تعمیر کردن رو هم نداره چون دوباره بعد یک مدتی برمیگرده ! شما از این به بعد با دست در رو ببند و برای اجکت هم همون دکم اجکت کار رو میکنه. برای بستن در از دکمه اجکت استفاده نکن. من خودم یک سی در رام سونی دارم که همین مسئله رو 1 ساله که داره و من در رو با دست می بندم !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

اگر ATA/IDE باشه ممکنه از نحوه قرارا گیری جامپر ها باشه !

در عیر اینصورت باید به فکر داخلش باشی ! ( دوستان توضیحات لازم رو دادن )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...