رفتن به مطلب

کمک برای انتخاب ssd

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

دوستان سوالی داشتم، من مادربوردم یه مقدار قدیمیه میخواستم ببینم چه انتخابی میتونم برای ssd داشته باشم

مادربورد gigabyte pa65ud3 b3

Cpu i5 2310

Nvidia gtx970

8gig ram 2x4 1333

دوتا هارد 500 و 1 باراکیودا سیگیت

یه مقدار کمبود فضا هم دارم چون کامپیوتر رو پر از فیلم کردن بعضی وقتا بین ssdو یه هارد 2 ترا جدید میمونم، نمیخوام خرجم خیلی زیاد بشه 

زمان بوت برام زیاد مهم نیست حالا چند ثانیه اینور اونور فرق نمیکنه برام، فقط روون اجرا شدن ویندوز و  لود بازیهای جدیدی که میان... 

تفاوت بین یه هارد با 64 مگ بافر و یک ssd sata خیلی زیاده؟  شما بودین چه انتخابی میکردین

لینک به دیدگاه

درود

دوران طلایی عمام یک فکاهه بود با ترجیع بند "بچه ی این محلی؟"

از آرمین شنیدم که از جدش شنید که از پدر پدرش روایت می کرد که به درستی که چنین است و جز این نیست که همانا بزرگان قریش و گمراهان حجاز گواهی داده اند که شاهان کیانی به پهلوانان اندرز داده اند که بی ارج ترین درایو جامد(که پیشینیان آن را اس اس دی می نامیدند)  از ارجمندترین سخت لوح(که خسروان فرنگ هارددیسک می گفتندش) تیزپاتر است و همانا از میان درایوهای جامد برترینشان سامسونگ است.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

سلام 

شما 

لود سریع تر ویندوز وبازیا و حافظه ی ۵ برابر بیشتر رو کنار هم قرار بدین ببینین کدوم ارزشش بیشتره براتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 19 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

از آرمین شنیدم که از جدش شنید که از پدر پدرش روایت می کرد که به درستی که چنین است و جز این نیست که همانا بزرگان قریش و گمراهان حجاز گواهی داده اند که شاهان کیانی به پهلوانان اندرز داده اند که بی ارج ترین درایو جامد(که پیشینیان آن را اس اس دی می نامیدند)  از ارجمندترین سخت لوح(که خسروان فرنگ هارددیسک می گفتندش) تیزپاتر است و همانا از میان درایوهای جامد برترینشان سامسونگ است.

درود بر سعید بهمنیان عزیز

بهترین تعریف ممکن بود :دی

امیدوارم بیش از قبل توی فروم حضور داشته باشی سعید جان چون به راستی که حرف نداری 🌹😍

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

درود بر سعید بهمنیان عزیز

بهترین تعریف ممکن بود :دی

امیدوارم بیش از قبل توی فروم حضور داشته باشی سعید جان چون به راستی که حرف نداری 1f339.png1f60d.png

درود بر آقا مهدی گل

لطف داری

زندگی سخت شده.

به امید روزهای و سالیان بهتر

لینک به دیدگاه

.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

سلام

به هر شکلی، خرید اس اس دی توصیه میشه و در اولویت قرار داره. با توجه به اینکه در فکر خرید هارد 2 ترا هم بودین بنابراین من نتیجه می گیرم شما بودجه کافی برای تهیه اس اس دی دارید.

این مدل بهترین هست: اس اس دی سامسونگ 860EVO 250GB

پس از خرید اس اس دی، میریم سراغ مادربردتون، حتما بایوس مادربردتون رو آپدیت کنید که بایوس F12 مثل اینکه آخریش هست که نصب باشه. بعد شما دو تا درگاه GSATA 6G دارید به رنگ سفید که از کنترلر Marvell 88SE9172 تغذیه می شوند و این کنترلر مجهز به پروتکل AHCI هست.

Capture2.thumb.JPG.1861c342abf361306c9499e58ed3696a.JPG

طبق این تصویر از داخل بایوس حتما چک کنید حالت AHCI برای این درگاه های GSATA سفید تنظیم شده باشه مثل تصویر بالا.

بعدش همه ی هارد دیسک های دیگر را از سیستم جدا کنید و فقط SSD به این درگاه نصب باشه. سپس ویندوز نصب کنید و اجرا کنید.

پس از نصب همه ی درایور ها، یک تست با نرم افزار Crystal Mark از اس اس دی بگیرید اینجا قرار بدین. اگر تستش به نسبت خوب باشه که همه چیز اوکیه اگر نه، که بهتون می گم درگاهش رو عوض کنید و روی درگاه های آبی رنگ ساتا قرار بدین و مجدد ویندوز بریزید.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

:D:D:D

لینک به دیدگاه

در در 23 اسفند 1397 در 22:33، silvermanhhh گفته است :

سلام 

شما 

لود سریع تر ویندوز وبازیا و حافظه ی ۵ برابر بیشتر رو کنار هم قرار بدین ببینین کدوم ارزشش بیشتره براتون

اخه الان حسابش میکنم قیمت هارد ssd به معمولی نزدیک ده برابره نه 5 برابر

لینک به دیدگاه

در در 23 اسفند 1397 در 22:33، سعید بهمنیان گفته است :

درود

درود بر همه

نمیخوام اسپم بدم ولی جناب بهمنیان با پست هاشون کل زبان و تاریخ رو دگرگون میکنند؟!! ترکوندی جناب بهمنیان دمت گرم بسی لذت بردیم🤣🤣🤣

در مورد سوال استارتر هم باید بگم که SSD دیگه برای هر سیستمی یه چیز جدید نیست و در واقع یه ضرورته و هر موقع بتونی بهتره تهیه کنی چون با پیشرفت تکنولوژی و پلتفرم های جدید و بالا رفتن سرعت پردازش ها چیزی که میتونه پا به پای این سرعت ها بیاد SSD هست ولی خب در عین حال HDD هنوز جایگاه خودش رو برای ذخیره سازی اطلاعات حفظ کرده و اونم به دلیل نسبت قیمت به فضای ذخیره سازی و همچنین عمر بیشترکه فعلا تو SSD ها جای افت قیمت داره و همچنین افزایش عمر و وقتی که این اختلاف از بین بره اون موقع دیگه زمان غروب HDD ها فرا خواهد رسید.

شما اگه مشکل فضا دارید همون HDD توصیه میشه چون رو حجم این SSD ها نمیشه زیاد حساب کرد مگر حجم بالاها که خب اونا هم خیلی ارزون نیستند و اگه با 200 300 گیگ کارتون راه میفته همون مدلی که دوستان توصیه کردند رو تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

سلام

سیستمم شبیه خودت هست

حتما ssd بگیر

خودم 120 دارم کینگستون دو سال بیشتر هست

240 گیگ بگیر خیلی بهتره

سایت به روزکارا رو یه نگاه بنداز

کینگستون

uv400

uv500

هست حدود 450 تومن

دیروز یکی سفارش دترم برای لب تاب 5110 دل دیگه خسته شدیم دو بار هارد خراب شده یه SSD براش بگیریم و خلاص

سرعت خوندن و نوشتن هم حدود 500 هست

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 24 اسفند 1397 در 01:21، ARMIN گفته است :

سلام

به هر شکلی، خرید اس اس دی توصیه میشه و در اولویت قرار داره. با توجه به اینکه در فکر خرید هارد 2 ترا هم بودین بنابراین من نتیجه می گیرم شما بودجه کافی برای تهیه اس اس دی دارید.

این مدل بهترین هست: اس اس دی سامسونگ 860EVO 250GB

پس از خرید اس اس دی، میریم سراغ مادربردتون، حتما بایوس مادربردتون رو آپدیت کنید که بایوس F12 مثل اینکه آخریش هست که نصب باشه. بعد شما دو تا درگاه GSATA 6G دارید به رنگ سفید که از کنترلر Marvell 88SE9172 تغذیه می شوند و این کنترلر مجهز به پروتکل AHCI هست.

Capture2.thumb.JPG.1861c342abf361306c9499e58ed3696a.JPG

طبق این تصویر از داخل بایوس حتما چک کنید حالت AHCI برای این درگاه های GSATA سفید تنظیم شده باشه مثل تصویر بالا.

بعدش همه ی هارد دیسک های دیگر را از سیستم جدا کنید و فقط SSD به این درگاه نصب باشه. سپس ویندوز نصب کنید و اجرا کنید.

پس از نصب همه ی درایور ها، یک تست با نرم افزار Crystal Mark از اس اس دی بگیرید اینجا قرار بدین. اگر تستش به نسبت خوب باشه که همه چیز اوکیه اگر نه، که بهتون می گم درگاهش رو عوض کنید و روی درگاه های آبی رنگ ساتا قرار بدین و مجدد ویندوز بریزید.

سلام 

امروز  هارد به دستم رسید evo860

همه اینکارا که گفتید کردم الان فقط ssd  وصله بقیه هاردا رو جدا کردم

همه درایورا رو نصب کردم و بایوس هم قبلا به اخرین ورژن اپدیت کرده بودم

یه نگاه میندازین؟ به نظر سرعت خوندن نوشتن یه مقدار پایین نیست؟ 

DSC_0291.JPG

DSC_0292~01~01.jpg

ویرایش شده توسط arvin_393
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، arvin_393 گفته است :

سلام 

امروز  هارد به دستم رسید evo860

همه اینکارا که گفتید کردم الان فقط ssd  وصله بقیه هاردا رو جدا کردم

همه درایورا رو نصب کردم و بایوس هم قبلا به اخرین ورژن اپدیت کرده بودم

یه نگاه میندازین؟ به نظر سرعت خوندن نوشتن یه مقدار پایین نیست؟

خوب این تهشه روی مادربرد شما. این آخرین نسخه از درایور Marvel هست برای کنترلر شماست  که نصب کن ضرر نداره.

شاید اگر راهی بود فیرمور کنترلر رو آپدیت کرد امتیاز کمی بهتر میشد. ولی بنچ مارک خیلی از این بهتر نمیشه. این نهایت زور مادربرده دیگه.

اس اس دی سالمه، انشاالله سیستم بعدی که خریدین سرعتی که از اس اس دی تجربه می کنید (تقریبا یک سوم بیشتر) بیشتر خواهد بود. لازم به ذکر است همین الان چند برابر سرعت هارد دیسک رو باید داشته باشید. و ویندوز باید حسابی روون شده باشه نسبت به قبل؟ درسته؟

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

خوب این تهشه روی مادربرد شما. این آخرین نسخه از درایور Marvel هست برای کنترلر شماست  که نصب کن ضرر نداره.

شاید اگر راهی بود فیرمور کنترلر رو آپدیت کرد امتیاز کمی بهتر میشد. ولی بنچ مارک خیلی از این بهتر نمیشه. این نهایت زور مادربرده دیگه.

اس اس دی سالمه، انشاالله سیستم بعدی که خریدین سرعتی که از اس اس دی تجربه می کنید (تقریبا یک سوم بیشتر) بیشتر خواهد بود. لازم به ذکر است همین الان چند برابر سرعت هارد دیسک رو باید داشته باشید. و ویندوز باید حسابی روون شده باشه نسبت به قبل؟ درسته؟

اره روون شده  برنامه ها سریعتر باز میشن

قبلنا ویندوز 10 نصب میکردم تا کلی از برنامهاشو پاک و غیر فعال نمیکردم کامپیوتر درست نفس نمیکشید الان خیلی سریع بالا میاد و خیلی سریع اجازه دسترسی به همه برنامه هارو داری

، اره مادربوردمم قدیمیه پس بخاطر همین بیشتر از این کشش نداره 

ممنون

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

قبلش درایور ورژن 1 که تو سایت خود گیگابایت بود رو نصب کرده بودم الان بعد از ورژن 1.2 به نظرم امتیاز کمتر شده دو سه بار تست گرفتم همش در این حده

بنظرتون دوباره همون درایور قبلی رو نصب کنم بهتر نیست؟ 

DSC_0292~01.jpgیه سوال دیگه 

الان چرا شرکتا اینقدر گدا شدن هیچی روی این ssd نزاشته بودن نه کابل ساتا نه پایه نگهدارنده که توی محل نصب درایورا قرار بگیره 

بنظرتون این جایی که ssd رو نصب کردم مشکلی بوجود نمیاره؟ 

DSC_0295~01.jpg

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، arvin_393 گفته است :

قبلش درایور ورژن 1 که تو سایت خود گیگابایت بود رو نصب کرده بودم الان بعد از ورژن 1.2 به نظرم امتیاز کمتر شده دو سه بار تست گرفتم همش در این حده

اس اس دی رو هر چی بیشتر بنچ مارک بگیری سرعتش پایین تر میاد.

این بنچ مارک تفاوتی با قبلیه از نظر من نداره.

این الان اوکیه، مشکلی سیستم شما نداره.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، arvin_393 گفته است :

یه سوال دیگه 

الان چرا شرکتا اینقدر گدا شدن هیچی روی این ssd نزاشته بودن نه کابل ساتا نه پایه نگهدارنده که توی محل نصب درایورا قرار بگیره 

یه جورایی تقسیم بندی شده، کابل رو باید شرکت های مادربرد سازی به تعداد کافی عرضه کنند در جعبه ها (که کم کاری می کنند تعداد معمولا کافی نیست)

برای اس اس دی وظیفه شرکت های تولید کننده کیس هست که محل مناسبی رو براش تعبیه کنند که البته چون کیس شما قدیمی هست به نسبت آن زمان اس اس دی نبوده.

اگر خیلی بخوایم مته به خشخاش بگذاریم، می تونید یکی از این مبدل های اورکو تهیه کنید و اس اس دی رو در محل درایو های رایتر به صورت مناسبی قرار بدین:

https://www.lioncomputer.com/other-products/ssd-&-hdd-accessories/orico/orico-ac52535-1s-bracket.html

نظرتون رو در مورد روون شدن سیستم نفرمودین؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

یه جورایی تقسیم بندی شده، کابل رو باید شرکت های مادربرد سازی به تعداد کافی عرضه کنند در جعبه ها (که کم کاری می کنند تعداد معمولا کافی نیست)

برای اس اس دی وظیفه شرکت های تولید کننده کیس هست که محل مناسبی رو براش تعبیه کنند که البته چون کیس شما قدیمی هست به نسبت آن زمان اس اس دی نبوده.

اگر خیلی بخوایم مته به خشخاش بگذاریم، می تونید یکی از این مبدل های اورکو تهیه کنید و اس اس دی رو در محل درایو های رایتر به صورت مناسبی قرار بدین:

https://www.lioncomputer.com/other-products/ssd-&-hdd-accessories/orico/orico-ac52535-1s-bracket.html

نظرتون رو در مورد روون شدن سیستم نفرمودین؟

اخه سامسونگ یه دوتا پیچ هم رو جعبه نذاشته بود هیچی فقط ssd و دفترچه منوال 

دو سه تا کابل sata داشتم ولی در کل حرفم اینه کلا شرکتا با اینکه سودشون بیشتر شده باز بیشتر از سر و ته همه چی میزنن، در مورد همه کالا ها اینجوریه

در مورد روون شدن سیستم، خب زمان بوت خیلی کاهش پیدا کرده، بلافاصله بعد از بالا اومدن ویندوز میتونم شروع به کار کردن با ویندوز بکنم مثل قبل لازم نیست 20 30 ثانیه بعد از بالا اومدن ویندوز صبر کنم که بتونم با برنامه ها کار کنم، ویندوز فایل اکسپلور به نظر زودتر خیلی سریعتر باز میشه 

بازیه زیادی بجز دوتا 2 فعلا ندارم رو pc یعنی چندتا هست ولی امتحانش نکردم ، در مورد دوتا 2 هم یه مقدار هم لود اولیه هم موقع شروع بازی بهتر شده،

یکم امتحان کردم موقع بستن بازیها چند ثانیه کند شدن سیستم رو دیگه ندارم درست مثل اینکه برنامه یا بازیی باز نبوده 

برنامه هایی مثل مرورگر کروم قبلنا بعضی موقعها موقع باز شدن ممکن بود تا 10 ثانیه ای طول بکشه بالا بیاد یکم اولش صفحه سفید بود ولی الان خیلی سریعتر باز میشه

برنامه km player موقعی که داری بین فیلنا و کلیپا میگردی سریعتر باز و بسته میشه

هنوز برنامه هایی مثل فتوشاپ و افیس و باقی بازیهارو امتحان نکردم

درکل راضیم به نظرم واقعا لازم بود یه ssd بگیرم 

ممنون از راهنمایی همه دوستان

لینک به دیدگاه

خوب خدا رو شکر.

در مورد کمبود اقلام همراه اس اس دی، بد نیست یادی کنیم از این مدل قدیمی اس اس دی کینگ استون که بیشترین اقلام همراه رو با خود داشت، اون قدیما رحم شرکت ها بیشتر از امروز بود:

xbUGFc.thumb.jpg.d67a04c5b935de23819e44cbfa2a3afc.jpg

لینک به دیدگاه

در در 23 اسفند 1397 در 22:33، سعید بهمنیان گفته است :

درود

سلام 

شما بروید در سوریلند استخدام شوید 

ازموده شوید شاید قبول شدید:5_smiley:

ویرایش شده توسط mojtabapes
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، arvin_393 گفته است :

DSC_0295~01.jpg

سلام من پارسال یه اس اس دی سامسونگ خریدم 

کابل ساتا نداشت از جای دیگه یه کابل کوتاه15 سانتی خریدم فروشنده که رفیقم هم هست گفت این اس اس دی ها داخلش کابل داره اما 

اینجا که میاد از داخل کارتن برمیدارن

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، mojtabapes گفته است :

کابل ساتا نداشت از جای دیگه یه کابل کوتاه15 سانتی خریدم فروشنده که رفیقم هم هست گفت این اس اس دی ها داخلش کابل داره اما 

سلام داداش ، خیر اصلا اینجوری نیست. من تاحالا بالا ۱۰۰ تا ssd از خود نمایندگی سامسونگ توی انگلیس دیدم و هیچکدوم کابل همراهش نیست.

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، mojtabapes گفته است :

اولا کابل جزو اکسسوری مادربرد به حساب میاد و طبق استاندارد شما این کابل رو همراه مادربرد دریافت میکنید و دیگه نیازی نیست همراه اس اس دی و یا هارد هم دریافت کنید، دوما به راحتی میتونید سایت سامسونگ رو چک کنید و لوازم همراه اس اس دی های این شرکت رو مشاهده کنید که خبری از کابل نیست.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در در 8 فروردین 1398 در 14:27، arvin_393 گفته است :

DSC_0295~01.jpg

دوست عزیز برای استفاده از تمام قدرت اس اس دی حتما باید سیستم جوابگو  ساتا3  باشه  اما همیشه سرعت اس اس دی که شرکت اعلام میکنه  در بهترین حالت ممکن هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...