رفتن به مطلب

مشاوره درمورد سی پی یو core i3 7100

اشتراک گذاری

Recommended Posts

یه سی پی یو کم کارد core i3 7100 دارم بنظرتون اینو بفروشم میتونم یه core i3 8100 بخرم؟

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، amirghz گفته است :

یه سی پی یو کم کارد core i3 7100 دارم بنظرتون اینو بفروشم میتونم یه core i3 8100 بخرم؟

سلام باید مادربرد هم تهیه کنید با توجه به گرونی مادربرد های سری 300 پیشنهاد می کنم بفروشید و cpu i5 7500 یا 7400 تهیه کنید

لینک به دیدگاه

اخه بنده دیدم این core i3 7100 تو بازار گرون تر از core i3 8100 داره به فروش میرسه گفتم به یه قیمت مناسب تر از بازار بفروشم بدون هزینه مجدد یدونه core i3 8100 بخرم مشکل مادربرد ندارم 

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

مادربرد های سری 200 مثل Z270یا,H270 و سری 100 مثل Z170 و H110پردازنده های نسل 7 مثل i3 7100 و i5 7500 و i7 7700K و پردازنده های نسل شش مثل i3 6100 و i7 6700K رو ساپورت میکنند 

i3 8100 پردازنده ی نسل هشت هست و فقط وفقط با مادربرد های گرون سری 300 مثل H370 و Z370 ساپورت میشه .

پردازنده های نسل هشت رو مادربرد های سری 100 و 200 ساپورت نمیکنند!

شما اگر میخوایید به این پردازنده ارتقا بدید باید مادربرد گرون سری 300 مثل H370 تهیه کنید چون مادربردتون این سیپیو رو ساپورت نمیکنه . 

برای همین منم مثل دوست عزیز بالایی پیشنهاد میکنم به یکی از سیپیو های نسل هفت مثل i5 7400 و i5 7500 ارتقا بدید که مادربردتون ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

میدونم دوست عزیز مادربرد میخرم نسل هشتم الان موضوع سر سی پی یو هست که با فروش core i3 7100 خودم به قیمت core i3 8100 میتونم بدونه هزینه اضافی بخرمش؟

ویرایش شده توسط amirghz
لینک به دیدگاه

الان این core i3 7100 تقریبا نو اش به قیمت یک میلیون نهصد فروش میره میتونم برا خودم که کم کارکرد هم هست به قیمت 1600 بفروشم؟

لینک به دیدگاه

سلام ، باید اگهی کنی  ببینی چطوره

دیوار رو هم بزار برا فروش ، اونجا احتمالاً بیشتر هست معمولاً با باندل راحتر فروش می ره

i3 8100

زیاد فرقی با i5 7500 نداره

به نط بنده دوستان  متل خودتو بفروش

به حا خرید مادربورد سی پی یچ جدید تر

i5  نسل هفت بخر

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز اگر تو بودجه مشکلی ندارین نسل 8 بخرین چون نسل 6 7 با سیاست اینتل مختومه می شن و خریدشون هم نامعقول ! خوبیش هم اینه از نسل 8 و 9 اینتل می تونین استفاده کنین که نسبت به نسل 6 7 افزایش قدرت بسیار زیادی داشتن و حتی نسل 9 هم اینتل ترکونده و i5 9600k در حد 8700  هست ! فقط برای ارزانتر شدن قطعات اگر می تونین بعد عید خرید کنین اگر هم قبل عید می خواین بخرین به نظرم این مورد MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon AC رو خریداری کنین به نسبت  z370 قیمت مناسبی داره (MEG Z390 ACE) این مورد هم خوبه اما یه 400 گرونتره

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرم کوچ به سری 8000  بهتره حالا بعضی دوستان اومدن واسه i3 برد سری z پیشنهاد میدن نمیدونم چجوری به این نتیجه رسیدن ایشون میخوان اورکلاک کنن یا sli یا چیزهای دیگه !؟ همون 310 براشون کافیه !

این ارزونترین برد موجود توی لیون برای سری 8 هزار 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/asus/lga1151/asus-prime-h310m-k-intel-lga-1151-matx-mainboard.html

اینم ارزونترین برد 4 سالاته رم که فقط 200 تومن گرونتر از برد بالایی هستش

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/msi/lga1151/msi-b360-a-pro-lga1151-8th-gen-mainboard-36.html

راجب قیمت هم نمیتونم نظر بدم ولی توی دیوار بهتر فروش میره چند ماه پیش یکی از دوستان سیستمشو توی دیوار فروخت گرونتر از قیمتهای انجمن 

بهتره قیمتهای باندل مشابه خودتون پیدا کنین و هم قیمت اون بزنین 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

درود دوست عزیز

من اومدم گفتم این برد رو بخرید؟ اصلا منظورم رو گرفتید؟

من دارم مثال برای سری های برد میزدم .که براشون جا بیوفته 

نوب ترین آدم هم میفهمه که تفاوت چیپست H که چیپست خونگی هست با سری B که مال استفاده های تجاری هست و برای ارزونتر کردن گیمینگ اومدن برد گیمینگ هم تو این سری کار کردن . و سری Z که برای  استفاده ی حرفه ای هست چیه .

خواهشا قبل انتقاد خوب متن رو بخونید و سریع قضاوت نکنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Ratchet Wrench گفته است :

درود دوست عزیز

من اومدم گفتم این برد رو بخرید؟ اصلا منظورم رو گرفتید؟

من دارم مثال برای سری های برد میزدم .که براشون جا بیوفته 

نوب ترین آدم هم میفهمه که تفاوت چیپست H که چیپست خونگی هست با سری B که مال استفاده های تجاری هست و برای ارزونتر کردن گیمینگ اومدن برد گیمینگ هم تو این سری کار کردن . و سری Z که برای  استفاده ی حرفه ای هست چیه .

خواهشا قبل انتقاد خوب متن رو بخونید و سریع قضاوت نکنید

سلام 

در 16 ساعت قبل، Ratchet Wrench گفته است :

درود دوست عزیز

i3 8100 پردازنده ی نسل هشت هست و فقط وفقط با مادربرد های گرون سری 300 مثل H370 و Z370 ساپورت میشه .

شما اگر میخوایید به این پردازنده ارتقا بدید باید مادربرد گرون سری 300 مثل H370 تهیه کنید چون مادربردتون این سیپیو رو ساپورت نمیکنه . 

کلی تایپ کردم اومدم ارسال بزنم ارور داد همش ترکید اگه اینجوری پیش بره نهایتش فقط تماشاگر میشیم !  این جمله خطاب به مدیران نوشتم 

ارزونترین برد 370h دومیلیون قیمتشه تقریبا دو برابر 310  ، جملتون جوریه که باعث سوء تفاهم میشه میتونستید بگید که اگه پردازنده 8100 بگیرن تو خرج برد جدید میوفتن که توصیه نمیشه اما بنده توصیه میکنم به شرح زیر

میتونن پردازنده خودشون با کسر 25% بفروشن 1400 ، 130 بزارن روش 8100 بگیرن یا یک میلیون بزارن و 7400 بگیرن که میتونن همون پولی که واسه ارتقا به 7400 خرج میکنن باهاش برد 310 بگیرن یا 200 بزارن روش 360 بگیرن که بهتره هم اسلات رم بیشتری داره و هم از نسل 9 هزار هم پشتیبانی میکنه که میتونن در آینده ارتقا بدن و برد خودشون هست اونم میفروشن میزنن به همین ارتقا و یکمیشم تو جیبشونن میمونه 

ارتقا به 7400 یا 8100 از لحاظ اقتصادی تقریبا یکی میشه اما 8100 مقدار اندکی قویتر از 7400 هستش 8100 بروزتره موقع فروش در آینده بهتر فروش میره یا کار بهتری که میتونن انجام بدن که در آینده پردازنده به i5 , i7 سری 8 هزار یا 9 هزار ارتقا بدن همین الان پردازنده های 4 هسته ای برای بازیها حداقل به حساب میان و آخر سری 7000 همون پردازنده 4 هسته ای با کش بیشتره اما تو سری 8 هزار و 9 هزار فرق میکنه و پردازنده های 6 و هشت هسته ای داریم

image002

image002

حالا تصمیم با استارتره ، من اگه جای ایشون باشم ارتقا به 8100 میدم

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

با سلام و تشکر از راهنمایی های ددوستان خوبم بنده اصلا نظرم همین بود که اقای Hassan.SK گفتن بنده یه سوال پیش اومده بود برام واین هست که با وجود گرون تر بودن core i3 7100 اونو بتونم به قیمت نو core i3 8100 بفروشم ماردبردم همprime b250 pro هست که قیمتش یک میلیون و پونصد هست که اینمادربورد ام اس آی B360-A PRO که دوستمون گفتن و ارزون تر از مادبرد خودم هست رو بگیرم تقریبا میخوام با 200 تومن بودجه و فروش مادبرد و سی پی یو خودم به نسل هشت مهاجرت کنم

لینک به دیدگاه

حالا میخواستم بدونم با شرایطی که من در پیام بالا گفتم امکان پذیر هست یا نه و اینکه قیمت ها چقدر میتونن متغیر باشن؟ و ایا سی پی یو های نسل 9 با مادربرد های نسل هشت سازگار هستن یعنی میشه مثلا رو b360 سی پی یو نسل نه هم انداخت؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، amirghz گفته است :

حالا میخواستم بدونم با شرایطی که من در پیام بالا گفتم امکان پذیر هست یا نه و اینکه قیمت ها چقدر میتونن متغیر باشن؟ و ایا سی پی یو های نسل 9 با مادربرد های نسل هشت سازگار هستن یعنی میشه مثلا رو b360 سی پی یو نسل نه هم انداخت؟

بله دوست عزیز

برای یسریشونم آپدیت بایوس برای cpu نسل نه هم اومده الان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 21 دقیقه قبل، amirghz گفته است :

7100 خودتون حدود 1400 بفروشید برد نمیدونم ولی فکر کنم حدود 900 بتونید بفروشید ، واسه قیمت بهتره از دوستانی که تو بازارچه فعالیت دارن بپرسید

که 130 واسه پردازنده جدید و برد هم همون 360 که لینک دادم بگیرید هم 4 اسلات رم داره و هم قابلیت پشتیبانی از نسل 9 قیمتشم 1280

حالا خودتون حساب کنید ولی نمیدونم دم عیدی بتونید بفروشید یا نه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، amirghz گفته است :

یعنی عید سخت تر فروش میره؟

بعضی ها میرن مسافرت بعضی ها هم این اونور  و  خونه فک و فامیل و خیلی جاها بسته میشه تقریبا میمونه بعد 13 حالا اگه خوش شانس باشین شاید خریدار به پستتون خورد ولی بهتره قبل فروش قطعات خودتون قطعات جدید خریداری کنید و بعد اقدام به فروش قطعات خودتون بکنید چون ممکنه قطعات جدید گرونتر بشن و زمانی که قطعات خودتون فروختین نتونین بخرین

در 1 ساعت قبل، amirghz گفته است :

مین رو یکم ارزون نگفتید 600 هزار زیر قیمت بازار؟

حدودی گفتم تو پست قبلی عرض کردم که بهتره از دوستان فعال توی بازارچه بپرسین

و جوابی که برای هر پست کاربر مخصوص خودش میزارین ، اون پستو نقل قول کنید تا اعلامیه بیاد براش 

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستان که منو راهنمایی کردن ببینم بعد عید یا تو خود عید آگهی بزنم بفروشم قطعات رو برم نسل هشت انشالله اگه خدا بخواد حالا اگه دوستان پیشنهاد یا نظر دیگری دارند تو همین پست بفرستن

لینک به دیدگاه

بعد قیمت های قطعات چقدر میتونه ثابت باشه نفروشم بعد دیگه نتونم هیچکدوم رو بخرم خخخ

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...