رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید یک PC تا سقف 1 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز

ما هر 3 ماه انگار باید یه همچین تاپیکی بزنیم :D

دوستان گلم و مهندسین محترم یکی از دوستانم قصد خرید یه سیستم کامل رو دارن که برای استفاده بازی باشه ...

دوستان پیشنهادات خودشونو بدن بی زحمت ...

نظر خودم بر اینه که بیشتر قیمت رو روی Case خرج کنه ...

سیستم کامل بدون سیستم صوتی ....

ممنون ..

لینک به دیدگاه

بفرما عزیزم:

ASUS - M5A78L 115

AM3 - Phenom II X4 840 - 3.2GHz 130

CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1600-(2x2GB) 54

Western Digital - SATA 2 - 500GB + / 32mb buffer 132

EVGA GTX 560 290

CASE GREEN X3 85

POWER GREEN GP535A 65

ASUS DRW-24B3ST 32

LG - 22" - W2261VP 260 Full Hd جمع کل 1.173.000

170تومن از اونی که خواسته بودی بالا زد اگه خواستی میتونی مانییتورت رو یه نوع دیگه بخری

لینک به دیدگاه

من این سیستم رو پیشنهاد میدم . سیستم احسان بر پایه AMD بود . من بر پایه اینتل میگم :

پردازنده : intel core i3 2100 قیمت 154000

مادربورد :ASUS P8H61-M LE/USB3 قیمت 119000

گرافیک : PowerColor HD6850 1GB DDR5 قیمت 200000

رم : DDR3 1333 2*2 GB قیمت 38000

هارد : Seageit 500 GB قیمت 124000

درایو نوری :DVD RW Plextor 890 Lightscribe قیمت 42000

پاور : Green 530A-EU قیمت 76000

کیس : Green Magnum 2 قیمت 52000

کیبورد و ماوس : A4Teck ستهای خوبی داره . حدود 35000

مانیتور : LED LG 2050S حدود 200000

جمع کل : 1,040,000 تومان

لینک به دیدگاه

پس از سیستمی که من گفتم میتونی استفاده کنی . البته کمی باید تغییرات توش بدی . اگر بخوای از گرافیک جیفورس استفاده کنی 2 تا راه داری . 1 : GTS 550 Ti برند گینوارد با قیمت 187000 تومان بگیری و پاور رو هم عوض نکنی . 2 : کارت GTX 560 با برند گینوارد با قیمت حدود 240000 تومان بگیری و مجبور میشی که یک پاور قویتر برداری که 2 تا کابل 6 پین برای Pci ex داشته باشه . یعنی حدود 40 تومان روی پاور بذاری که کلا سیستم رو 80 تومان گرونتر میکنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مین

\ P8H61m _LE 100t

درایو نوری : TEac 24X 28t

ست موس وکیبرد :A4Tech 2810 30T

برای گرافیک انویدیا :Gainward 560 250T

بقیه قطعات که آقا حامد گفتن با این قطعاتی که اینجا گفتم حدود 1050000تومان

موفق باشید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

-

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حامد جون همون پاور بسته نهایتا 600EU تو این یکی دوهفته میاد 10 تومان گرونتره.دو تاهم 6پبن داره.ولی استفاده از اون رابط 6پینی که داخل کارتن گرافیک هست موردی نداره.

لینک به دیدگاه

اون پاور 600EU که بیاد خوبه . اگر 2 تا 6 پین داشته باشه . وجود 2 تا 6 پین مهمه . چون وقتی از تبدیل استفاده میکنی در واقع از سوکت ملوکس 4 پین برق میگیری که به مرور بر اثر ضعفی که داره به کارت آسیب میزنه . اون تبدیل برای کسانیه که به طور موقت میخوان از پاور فعلی استفاده کنن و بعدا اون رو تعویض کنن .من باشم از اون تبدیلها استفاده نمیکنم .

لینک به دیدگاه

درود

مین

\ P8H61m _LE 100t

درایو نوری : TEac 24X 28t

ست موس وکیبرد :A4Tech 2810 30T

برای گرافیک انویدیا :Gainward 560 250T

بقیه قطعات که آقا حامد گفتن با این قطعاتی که اینجا گفتم حدود 1050000تومان

موفق باشید

در مورد مادربورد من با شما مخالفم . چون اون مدلی که گفتم USB3 داره و بهتره که اون مدل رو تهیه کنه . چون بهدن اضافه کردن یک براکت USB3 گرونتر در میاد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حدود 20هزار تومان اختلاف قیمت خوب منطقی نیست برای فقط دوتا USB3

از اونطرف میتونه صرفه جویی در هزینه بورد رو بذاره رو گرافیک.چون سیستم برای گیم میگیره فکر میکنم هزینه بیشتر برای گرافیک منطقی تره.

لینک به دیدگاه

آخه قیمت ASUS P8H61 M-LE اونقدری که شما گفتی نیست . 116000 تومان خورده . اگر هم ارزونتر شده باشه مدل USB3 اون هم باید ارزونتر بشه . یعنی اختلافشون در حد 3-4 تومانه . پس به صرفه تره .

لینک به دیدگاه

ASUS P8H61 M-LE/USB3 رو من هفته پیش خریدم 115

مدل بدون usb3 هم حدود 98 بود!

پاساژ ایران

لینک به دیدگاه

مطمئنی ASUS P8H61 M-LE بود که 98 قیمت داشت ؟ اگر این قیمتش باشه که من هم میگم از مدل USB3 مناسبتره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شرمنده تا دیروز سر usb3 بودن یا نبودنش سر 116تومن چونه میزدین حالا که 115 تومن باusb3 دارن میدن می گید نه... بنظر من که وجود usb3 در حال حاضر و آینده ی پیش رو یک چیز لازم هست... یعنیusb3 به اندازه 20تومن ارزش نداره؟؟؟؟؟؟؟

خوددانید نظرمو گفتم فقط! @};-

در رابطه با حرف جناب HEX هم باید عرض کنم اگر 2تا usb3 اضافه بود بله ارزش نداره (البته خودم 30تومن بابت دوتا sata2 اضافه پرداخت کردم واسه بردم چون نیاز داشتم) اما داریم در رابطه با داشتن یا نداشتن usb3 صحبت می کنیم!!!

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

20 تومان ارزش نداره . چون تا چند ماه دیگه که USB3 همه گیر میشه قیمت کارت اون هم میاد پایین . الان USB 3.0 PCI-Express 2 Port رو با 30 تومان میشه خرید . تا چند ماه دیگه کمتر از نصف میشه . همونطور که چند ماه پیش حدود 60-70 تومان بود .ولی اگر الان به USB3 احتیاج هست باید مادربورد با پورت USB3 تهیه کرد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا حامد شما چرا این حرف رو میزنید... ایا شما حاضرید 10 تومان بدید کارت بخرید بزارید رو بردتون یا 20تومن بدید بردتون خودش داشته باشه؟؟؟

لینک به دیدگاه

اگر اون 20 تومان رو بتونم الان جای دیگه خرج کنم آره . مثلا با اون 20 تومان بتونم کارت بهتر یا پردازنده بهتر و یا چیز دیگه ای بگیرم که بیشتر نیازم بشه . نتونم هم 20 تومان بیشتر خرج کنم . چون من خودم الان به USB3 نیازی ندارم . وسیله ای ندارم که با USB3 کارکنه . اگر کسی این شرایط رو داشته باشه ، اون چیزی رو که در توانشه تهیه میکنه . من به این دوستمون پیشنهاد USB3 رو دادم . ولی از مبلغی که گفته بودن بیشتر شد . اگر میتونن اون مبلغ رو هزینه کنن هنوز هم میگم USB3 رو بگیرن . ولی اگر نمیتونن خوب باید یک مدل ارزونتر تهیه کنن . اختلاف قیمت حدود 20 هزار تومان اگر بین این دو بورد باشه میتونه کمی هزینه رو کاهش بده . البته باز هم میگم که من شک دارم این اختلاف بینشون باشه . مگر اینکه بدون گارانتی باشه و یا مدل USB3 تو بازار کم شده باشه و قیمتش بالا مونده باشه . چون اختلاف قیمت اونها به دلار در حدود 4-5 دلار بیشتر نیست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از حامد جان من کنار می کشم، چون فکر نمی کردم 10-20 تومن واقعا تو خرید یک کامپیوتر1میلیونی تاثیر بزاره که ارزش خرج کردن اولیه نداشته باشه!

و صد البته چون شما از بودجه ایشون صبحبت فرمودید حق با شماست... :D

لینک به دیدگاه

کنار کشیدن چیه عزیز . شما سرور مایی . من فقط برای اینکه محدودیت بودجه اذیت نکنه گفتم . چون اگر رو این مورد تاکید بشه ، و اگر نشه بودجه رو بیشتر کرد ، باید از جای دیگه زد . اینطوری ضررش بیشتره . چون این پورت رو بعدا میشه اضافه کرد . ولی برای ارتقاء گرافیک یا پردازنده باید کلی ضرر داد .

لینک به دیدگاه

مطمئنی ASUS P8H61 M-LE بود که 98 قیمت داشت ؟ اگر این قیمتش باشه که من هم میگم از مدل USB3 مناسبتره .

آره حامد جان قیمت ها همین بود

به نظر من یه سیستم 1 تومنی در حال حاضر اگر usb3 ساپورت نکنه دیگه خیلی ضایع میشه! :huh:

ویرایش شده توسط S L R
لینک به دیدگاه

شرمنده که بحث ما یکمی شما رو سردرگم کرد . اگر شما با اون تفاوت قیمت مشکلی نداری بهتره که Asus P8H61 M-LE/USB3 رو بگیری . اگر هزینه کردن 20 تومان اضافی برات سخته مدل ساده اون رو بگیر . همه چیز برمیگرده به خودت و بودجه ای که داری .

لینک به دیدگاه

من مدلایی که شما گفتینو انتخخاب کردم فقط موندم پاور چی بگیرم که کم نداشته باشم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...