رفتن به مطلب

مشکل کرش و بلواسکرین سیستم هنگام بازی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

سیستم زیر استفاده میکنم که هنگام بازی یا کرش میکنه یا بلواسکرین جدیدا فقط تو بازی های انلاین دوتا دو فورتنایت میشه

دمای سیستم و اول چک کردم سی پی یو 70-80 بود مادر بورد 100 بعد جای کیس و عوض کردم الان اوکیه

پاور : گرین gp600a-hp

گرافیک :gtx 1060 6gb (گرافیکو تازه عوض کردم قبلش gt 730 بود)

رم : 8 گیگ تک کانله

سی پی یو : i5-4460

اینم تست userbenchmark :

https://www.userbenchmark.com/UserRun/15384635

ویرایش شده توسط mohammad_Gamer
لینک به دیدگاه

سلام 

دوست عزیز الان دمای سیستم چی هست در لود کامل . سی پی یو و گرافیک 

از ام اس آی افتر برنر استفاده کنید و دمای گرافیک رو در لود ببینید تا چه حد بالا میره 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mohammad_Gamer گفته است :

سلام دوستان

سیستم زیر استفاده میکنم که هنگام بازی یا کرش میکنه یا بلواسکرین جدیدا فقط تو بازی های انلاین دوتا دو فورتنایت میشه

دمای سیستم و اول چک کردم سی پی یو 70-80 بود مادر بورد 100 بعد جای کیس و عوض کردم الان اوکیه

پاور : گرین gp600a-hp

گرافیک :gtx 1060 6gb (گرافیکو تازه عوض کردم قبلش gt 730 بود)

رم : 8 گیگ تک کانله

سی پی یو : i5-4460

اینم تست userbenchmark :

https://www.userbenchmark.com/UserRun/15384635

فن سی پی یو چیه؟ استوک خودشه؟

شما یک نسل باندلتون بالاتره اما امتیازتون پایینتره!

https://www.userbenchmark.com/UserRun/14662330

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، babak_11 گفته است :

سلام 

دوست عزیز الان دمای سیستم چی هست در لود کامل . سی پی یو و گرافیک 

از ام اس آی افتر برنر استفاده کنید و دمای گرافیک رو در لود ببینید تا چه حد بالا میره 

توی فول لود 64 بالاتر نمیره

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

فن سی پی یو چیه؟ استوک خودشه؟

شما یک نسل باندلتون بالاتره اما امتیازتون پایینتره!

https://www.userbenchmark.com/UserRun/14662330

فن استوکه 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mohammad_Gamer گفته است :

توی فول لود 64 بالاتر نمیره

این حرارت برای کارت گرافیک کاملا طبیعی هست ولی برای سی پی یو به نظرم باید کمتر باشه 

پاوری که استفاده میکنید چی هست و چند وقته دارید استفاده میکنید . چون گفتید قبلا از کارت بسیار ضعیف تری استفاده میکردید و الان با 1060 به این مشکل خوردید موضوع پاور هم میتونه باشه . کرش کردن به علت استفاده از پاور ضعیف کاملا طبیعی هست و اگر ادامه دار بشه میتونه باعث آسیب رسیدن به قطعات باشه . پس لطفا بگید پاورتون چی هست و چند وقته استفاده میکنید تا بشه تصمیم گرفت 

بلو اسکرین علت های زیادی داره . اختلالات سخت افزاری 

مثلا هارد . که میتونید با نرم افزار تست هارد hd tune  تست بگیرید که از سلامت هارد مطمئن بشید 

میتونه از رم باشه . که بهترین کار اینه که از یه رم دیگه استفاده کنید و تست بگیرید . از دوستی . رفیقی . همسایه ای . البته اولین کار سعی کنید اسلات رم رو عوض کنید شاید کار به اونجاها نکشید 

میتونه از تنظیمات بایاس مادربرد باشه که یه بار بایاس رو دیفالت کنید 

میتونه حتی از ویروس باشه که با یه ویروس کش درست و حسابی بدید هارد رو پاکسازی کامل کنه 

حتی میتونه از نصب بیش از حد نرم افزار هم باشه که به شخصه دیدم . ولی احتمالش خیلی کمتره 

یا مثلا مشکل از درایور کارت گرافیکتون باشه که به نظرم با ddu پاک کنید و از یه ورژن دیگه استفاده کنید شاید مشکل حل شد 

ساده ترین کارم اینه که به محض اینکه صفحه مرگ براتون ظاهر شد ( بلو اسکرین ) ارور مربوطه رو یادداشت و یه گوگل کنید ببینید مشکل از چی میتونه باشه 

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

این حرارت برای کارت گرافیک کاملا طبیعی هست ولی برای سی پی یو به نظرم باید کمتر باشه  

پاوری که استفاده میکنید چی هست و چند وقته دارید استفاده میکنید . چون گفتید قبلا از کارت بسیار ضعیف تری استفاده میکردید و الان با 1060 به این مشکل خوردید موضوع پاور هم میتونه باشه . کرش کردن به علت استفاده از پاور ضعیف کاملا طبیعی هست و اگر ادامه دار بشه میتونه باعث آسیب رسیدن به قطعات باشه . پس لطفا بگید پاورتون چی هست و چند وقته استفاده میکنید تا بشه تصمیم گرفت 

بلو اسکرین علت های زیادی داره . اختلالات سخت افزاری 

مثلا هارد . که میتونید با نرم افزار تست هارد hd tune  تست بگیرید که از سلامت هارد مطمئن بشید  

میتونه از رم باشه . که بهترین کار اینه که از یه رم دیگه استفاده کنید و تست بگیرید . از دوستی . رفیقی . همسایه ای . البته اولین کار سعی کنید اسلات رم رو عوض کنید شاید کار به اونجاها نکشید  

میتونه از تنظیمات بایاس مادربرد باشه که یه بار بایاس رو دیفالت کنید  

میتونه حتی از ویروس باشه که با یه ویروس کش درست و حسابی بدید هارد رو پاکسازی کامل کنه 

حتی میتونه از نصب بیش از حد نرم افزار هم باشه که به شخصه دیدم . ولی احتمالش خیلی کمتره 

یا مثلا مشکل از درایور کارت گرافیکتون باشه که به نظرم با ddu پاک کنید و از یه ورژن دیگه استفاده کنید شاید مشکل حل شد  

ساده ترین کارم اینه که به محض اینکه صفحه مرگ براتون ظاهر شد ( بلو اسکرین ) ارور مربوطه رو یادداشت و یه گوگل کنید ببینید مشکل از چی میتونه باشه  

تشکر از پاسخگویتون

ارور بلو اسکرین و تو گوگل سرچ کردم بیشتر مربوط میشد به درایور کارت گرافیک که تو سیف مود با ddu پاکش کردم و دوباره نصب کردم ولی فایده نداشت

ویندوزم کامل عوض کردم

قبل از تعویض گرافیک هم مشکلات بود ولی کمتر

پاور یه 2-3 سالی میشه

موارد دیگرو فردا چک میکنم اطلاع میدم

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، mohammad_Gamer گفته است :

تشکر از پاسخگویتون

ارور بلو اسکرین و تو گوگل سرچ کردم بیشتر مربوط میشد به درایور کارت گرافیک که تو سیف مود با ddu پاکش کردم و دوباره نصب کردم ولی فایده نداشت

ویندوزم کامل عوض کردم

قبل از تعویض گرافیک هم مشکلات بود ولی کمتر

پاور یه 2-3 سالی میشه

موارد دیگرو فردا چک میکنم اطلاع میدم

خواهش میکنم . انشاالله که چیز خاصی نیست و رفع میشه دوست گلم 

لینک به دیدگاه

در در 8 فروردین 1398 در 08:34، babak_11 گفته است :

خواهش میکنم . انشاالله که چیز خاصی نیست و رفع میشه دوست گلم 

دمتون گرم

بایوس ریست کردم فعلا درسته

لینک به دیدگاه

مشکل پابرجاس راهنمایی کنید لطفا

تصویر ارور بلو اسکرین پیوست کردم

download_20190402_223756.jpg

لینک به دیدگاه

با برنامه memtest رمتو تست کن حداقل 4 بار منم مشکل بلواسکرین داشتم همه کاری کردم از اپدیت بایوس برنامه ها همه چی حتی رم ها هم تو خیلی برنامه ها ارور نمیداد فقط یه بار تو memtest ارور داد فهمیدم خرابه درش اوردم درست شد دیگه بلواسکرین نیومد.

لینک به دیدگاه

• 5 سال بعد...

سلام 

سیستمم رو تازه گرفتم 

cpu ryzen 7 7800x3d 

mother board asuse prime b 650

ram 32 gb trident z 7200mhz

gpu rtx 4070 ti 

power 1050 w gamemax

cpu cooling : water cooling 360 game max

ولی بازی هام کرش میکنن و ارور وریفای میدن

بلو  اسکرین هم میاد

چند بار ویندوز عوض کردم ولی درست نشد

فایل هایی هم که بک آپ میگیرم خراب میشن corrupt update file  میده 

هم رو هارد اس اس دی امتحان کردن هم رو هارد اچ اچ دی ولی درست نشد 

بنظرتون مشکل از چیه؟

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، رضا1256 گفته است:

سلام 

سیستمم رو تازه گرفتم 

cpu ryzen 7 7800x3d 

mother board asuse prime b 650

ram 32 gb trident z 7200mhz

gpu rtx 4070 ti 

power 1050 w gamemax

cpu cooling : water cooling 360 game max

ولی بازی هام کرش میکنن و ارور وریفای میدن

بلو  اسکرین هم میاد

چند بار ویندوز عوض کردم ولی درست نشد

فایل هایی هم که بک آپ میگیرم خراب میشن corrupt update file  میده 

هم رو هارد اس اس دی امتحان کردن هم رو هارد اچ اچ دی ولی درست نشد 

بنظرتون مشکل از چیه؟

ناپایداری رم.

فرکانس رو بیار روی 6400، اگر بازهم مشکل باقی بود، بیار بگذار روی 6000.

واسه یه همچین سیستمی چه کسی رم 7200MHz پیشنهاد داده به شما؟ این رم خیلی واسه این سیستم زیاده.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

ناپایداری رم.

فرکانس رو بیار روی 6400، اگر بازهم مشکل باقی بود، بیار بگذار روی 6000.

واسه یه همچین سیستمی چه کسی رم 7200MHz پیشنهاد داده به شما؟ این رم خیلی واسه این سیستم زیاده.

همینطور ک دادا ارمین گفتن
استاتر عزیز
سوییت اسپات فرکانس رم نسل 7 رایزن 6000 هست
بزارید رو این فرکانس و چک کنید نتیجه رو بگید ببینیم مشکل همچنان پابرجا هست یا نه

لینک به دیدگاه

چک کنید توی درایو c یا درایوهای دیگه فایلی به نام دامپ ایجاد شده یا نه.بایوس رو هم به آخرین نسخه آپدیت کنید.طبق صحبت دوستان مشکل مربوط به رم هست که بهش اشاره کردند. همچنین مادربرد شما جالب نیست واسه این فرکانس. رمها رو توی اسلت a2 و b2 قرار بدید و دوباره تست کنید. در مرحله بعد فرکانس رمها رو کاهش بدید. اگر با کاهش فرکانس هم مشکل پابرجا بود ، ولتاژ مموری رو پایین بیارید. شخصا همچین مشکلی داشتم و با این کار حل شد حتی تو فرکانسهای بالا. مادربردهای ای ام دی خصوصا بردی که شما تهیه کردید و بیشتر مادربردهای msi با رم مشکل دارن ، این به خاطر چیپست ضعیفی هست که توی این گونه بردها استفاده شده. البته این مشکل توی نسلهای قبلی بود و باید با نسل جدید رفع میشد که انگار هنوز پا برجاست. سعی کنید اگر روی حالت xmp قرار داره برش دارید. بعضی بردها ولتاژ درستی به رمها نمیدند برای همین استیبل نمیشه. مثلا در رمهای ddr4 با فعال کردن xmp که خودش نوعی آورکلاک هست باید ولتاژ بشه 1.350 یا 1.360 و توی بایوس اعمال هم میشه ولی مادربرد 1.340 یا 1.335 میده و این باعث ایجاد مشکل میشه چون بعضی رمها نمیتونن توی این فرکانس با این ولتاژ کار کنند. خود من ولتاژ دیفالت 1.2 هست که مادربرد 1.180 و بعضی وقتا 1.190 میده و دستی میزارم روی 1.220 تا 1.2 بده . همه اینها به کیفیت چیپ مادربرد و چیپ رم و کنترلر حافظه روی سی پی یو مربوطه که هرچی با کیفیت تر باشه طبیعتا استیبل تر در فرکانسهای بالاتر با ولتاژ کمتر کار خواهد کرد.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...