رفتن به مطلب

راهنمایی برای اسفاده از آمپلی فایر ضبط

alirezapishraft
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

عرض سلام
دوستان من یه دستگاه بخش CD دارم که خراب شده سی دی خونش آمپلی فایرش سالمه که از نوع Stk هم هستش که قدرت و کیفیت سیار عالی داره من میخواستم آمپ اینو یه جوری برای خروجی کامپیوتر یا موبایل بگیرم ولی ضبط ورودی صدا نداره تا صدای کامپوتر یا گوشی رو تقوت کنه بده به اسپیکراش
حالا سوال من اینه که چطوری میتونم ورودی آمپلی فایر رو پیدا کنم؟
از روی سیم های سی دی خوان نمیشه؟
اون قسمتی که چشم سی دی هست یا سی دی خوان صدای ضعیف رو از کجا میده به آمپ؟
اگر اهنمایی کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

ایا دستگاه رادیو  هم داره؟

یه تصویر از ظاهر دستگات بزار تا بهتر راهنماییت کنم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، alirezapishraft گفته است :

عرض سلام
دوستان من یه دستگاه بخش CD دارم که خراب شده سی دی خونش آمپلی فایرش سالمه که از نوع Stk هم هستش که قدرت و کیفیت سیار عالی داره من میخواستم آمپ اینو یه جوری برای خروجی کامپیوتر یا موبایل بگیرم ولی ضبط ورودی صدا نداره تا صدای کامپوتر یا گوشی رو تقوت کنه بده به اسپیکراش
حالا سوال من اینه که چطوری میتونم ورودی آمپلی فایر رو پیدا کنم؟
از روی سیم های سی دی خوان نمیشه؟
اون قسمتی که چشم سی دی هست یا سی دی خوان صدای ضعیف رو از کجا میده به آمپ؟
اگر اهنمایی کنید ممنون میشم

سلام دوست من.

عکس بزارید از قسمت برد امپلی فایر پخش و سوکت هایی ک از قسمت سی دی خارج شده.

معمولا امپلی فایر ی سوکت نسبتا کلفت تر از بقیه با 2 سیم ورودی داره. اون سوکت رو پیدا کنید و سیم هاش رو ببرید خیلی راحت میتونید با اون به امپلی فایرتون ورودی بدید.

لینک به دیدگاه

در در 13 فروردین 1398 در 13:55، ali-0098 گفته است :

ایا دستگاه رادیو  هم داره؟

یه تصویر از ظاهر دستگات بزار تا بهتر راهنماییت کنم

سلام خوبید؟

هم رادیو هم خروجی میکروفون

اگر برای ارسال از طریق فرستنده رادیویی میگی قبلا امتحان کردم کیفیت صداش بشدت میاد پایین ولی وقتی CD  میزاری از گوش کردن لذت میبری

دوست دارم input آمپ رو پیدا کنم تا کیفیت بالای صدا رو داشته باشم

عکس پایین میزارم

در 23 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

عکس بزارید از قسمت برد امپلی فایر پخش و سوکت هایی ک از قسمت سی دی خارج شده.

معمولا امپلی فایر ی سوکت نسبتا کلفت تر از بقیه با 2 سیم ورودی داره. اون سوکت رو پیدا کنید و سیم هاش رو ببرید خیلی راحت میتونید با اون به امپلی فایرتون ورودی بدید.

سلام خوبید؟

از سمت چشم سی دی فقط یه سوکت با سه تا سیم میاد سمت آمپلی فایر  که احتمال دادم یکیش مشترکه دو تا سیم دیگش چپ و راست صدا باشن که اونو جدا کردم و وصل کردم به گوشی اما صدایی در نیومد

اینم عکسش

t229_capture5.jpg

در 21 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

پشت دستگاه باید  aux in  وجود داشته باشه

نداره

18u4_capture.jpg

cxf8_capture1.jpg

این نمای کلی از قسمت آمپ

qzzy_capture2.jpg

این آی سی  stk و سوکت خروجی صدا

mml_capture3.jpg

این سوکته که من جداش کردم از قسمت چشم سی دی میاد

z78p_capture6.jpg

ویرایش شده توسط alirezapishraft
لینک به دیدگاه

شما دستگاهتون کاست خور هست فکر کنم بتونید از سیمهایی که به هد وصل هستن استفاده کنید..تست کنید😊

حتی تبدیلهایی به بازار اومده که میتونید دستگاهتون رو فلش خود و بلوتوث کنید

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

شما دستگاهتون کاست خور هست فکر کنم بتونید از سیمهایی که به هد وصل هستن استفاده کنید..تست کنید1f60a.png

حتی تبدیلهایی به بازار اومده که میتونید دستگاهتون رو فلش خود و بلوتوث کنید

هم کاست هم سی دی

خب برام سواله سی دی از کجا صدا رو میرسونه به امپلی فایر

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، alirezapishraft گفته است :

هم کاست هم سی دی

خب برام سواله سی دی از کجا صدا رو میرسونه به امپلی فایر

سی دی فکر کنم بصورت دیجیتالی میفرسته  که من چیزی در موردش نمیدونم..اما ضبط کاست انالوگ هست

لینک به دیدگاه

3تا سیم میره برای هد 2تا برای هد یکی هم بدنه یا نویز گیرش...تست کنید ببینید با هاشون صدا دارید؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Sabertooth گفته است :

سی دی فکر کنم بصورت دیجیتالی میفرسته  که من چیزی در موردش نمیدونم..اما ضبط کاست انالوگ هست

یعنی چی ؟بالاخره صدا رو باید از طریق یک رسانا به امپ برسونه تا تقویت بشه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Sabertooth گفته است :

3تا سیم میره برای هد 2تا برای هد یکی هم بدنه یا نویز گیرش...تست کنید ببینید با هاشون صدا دارید؟

دو تا کاست داره یعنی 6 تا سیم باید داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

اگر  پیچ ولوم صدا انالوگ باشه که انتخاب های زیادی داری. نشانه انالوگ بودن : روی ریموت کنترل دکمه  کم زیاد صدا نداره. اگه دیجیتال باشه : ولوم صدا هرزگرد است و ولم صدا هم رو ریموت کنترل وجود داره.

1- از ورودی سیمهای هد که دوستان اشاره کردن (احتمالا از اینجا بهترین صدا رو داری اول از اینجا شروع کن) یه کاستهایی قبلا بود که روش یه هد بود و یه فیش نری داشت که میتونستی به خروجی صدا گوشی یا هرچیزی وصل کنی اگه اونم گیرت بیاد خوبه. ولی اگه گیرت نیومد میتونی از سیم های هد استفاده کنی. روی هد یه کابل شیلد دو رشته نصب شده که سیم دور اون دوتا رشته به بدنه هد وصل شده. اون سیم سفید و قرمز ورودی های صدا است و اون سیم بافته شده دور اون دوتا هم سیم منفی است.

2- از خروجی برد رادیو (البته اگه قسمت رادیو بصورت ماژول باشه پیدا کردن خروجیش راحت است) یک سیم شیلد که دوتا رشته سفید و قرمز داره و دورش هم سیم پوشانده شده.

3- از خروجی برد قسمت سی دی(البته اگه قسمت سیدی  بصورت ماژول باشه پیدا کردن خروجیش راحت است) یک سیم شیلد که دوتا رشته سفید و قرمز داره و دورش هم سیم پوشانده شده.

4- از پایه های خود ولوم صدا هم میتونی مسقیم وصل کنی. سیم منفی خروجی صدای گوشی باید وصل کنید به منفی ولوم (یکی از پایه های کناری  ولوم  منفی است) و سیم سیگنال یا صدا را هم به پایه کناری ولوم. پایه وسط هم به سمت وروی امپلی میره. البته صدای استریو و لوم دو کانال داره پس برای هر دوکانال این کار انجام بدید.

5- استفاده از ورودی میکروفن : یک تبدیل جک بزرگ نری به مادگی کوچک بگیرید و فیش صدای گوشی بدون دردسر به ضبط وصل کنید.

ولی بازم میگم بهترین صدا رو تو  هد کاست داری . چون یک طبقه پری امپلی فایر داره که خیلی به کیفیت صدا کمک میکنه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، alirezapishraft گفته است :

دو تا کاست داره یعنی 6 تا سیم باید داشته باشه؟

کاست باز کن و از پشت هد عکس بزار تا بگم چکار کنی

لینک به دیدگاه

بعدشم شما میتونی یه برد بخری با این روش که گفتم وصل کنی.

که هم بلوتوث داشته باشی هم USB بخوره   هم مموی بخوره هم  AUX داشته باشی!

فلش-خور-بلوتوث-ضبط.jpg

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

اگر  پیچ ولوم صدا انالوگ باشه که انتخاب های زیادی داری. نشانه انالوگ بودن : روی ریموت کنترل دکمه  کم زیاد صدا نداره. اگه دیجیتال باشه : ولوم صدا هرزگرد است و ولم صدا هم رو ریموت کنترل وجود داره.

1- از ورودی سیمهای هد که دوستان اشاره کردن (احتمالا از اینجا بهترین صدا رو داری اول از اینجا شروع کن) یه کاستهایی قبلا بود که روش یه هد بود و یه فیش نری داشت که میتونستی به خروجی صدا گوشی یا هرچیزی وصل کنی اگه اونم گیرت بیاد خوبه. ولی اگه گیرت نیومد میتونی از سیم های هد استفاده کنی. روی هد یه کابل شیلد دو رشته نصب شده که سیم دور اون دوتا رشته به بدنه هد وصل شده. اون سیم سفید و قرمز ورودی های صدا است و اون سیم بافته شده دور اون دوتا هم سیم منفی است.

2- از خروجی برد رادیو (البته اگه قسمت رادیو بصورت ماژول باشه پیدا کردن خروجیش راحت است) یک سیم شیلد که دوتا رشته سفید و قرمز داره و دورش هم سیم پوشانده شده.

3- از خروجی برد قسمت سی دی(البته اگه قسمت سیدی  بصورت ماژول باشه پیدا کردن خروجیش راحت است) یک سیم شیلد که دوتا رشته سفید و قرمز داره و دورش هم سیم پوشانده شده.

4- از پایه های خود ولوم صدا هم میتونی مسقیم وصل کنی. سیم منفی خروجی صدای گوشی باید وصل کنید به منفی ولوم (یکی از پایه های کناری  ولوم  منفی است) و سیم سیگنال یا صدا را هم به پایه کناری ولوم. پایه وسط هم به سمت وروی امپلی میره. البته صدای استریو و لوم دو کانال داره پس برای هر دوکانال این کار انجام بدید.

5- استفاده از ورودی میکروفن : یک تبدیل جک بزرگ نری به مادگی کوچک بگیرید و فیش صدای گوشی بدون دردسر به ضبط وصل کنید.

ولی بازم میگم بهترین صدا رو تو  هد کاست داری . چون یک طبقه پری امپلی فایر داره که خیلی به کیفیت صدا کمک میکنه.

منظورتون اینه؟

jp46_capture55.jpg

این سیمشو دنبال کردم میخوره به اون هد کاست بغلی دولبه هست ظبط

الان همین سیمو که به هد وصل شده باید وصل کنم به گوشی؟

در مورد میکروفونقبلا تست کردم نمیشه چون باید حتما سی دی  ران باشه بعد با کنترل میکروفون رو فعال کرد که نه CD  چشمش درسته .کنترلش هم گم شده

من فقط میخوام ورودی امپ رو که داره صد درصد پیدا کنم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، alirezapishraft گفته است :

منظورتون اینه؟

jp46_capture55.jpg

این سیمشو دنبال کردم میخوره به اون هد کاست بغلی دولبه هست ظبط

الان همین سیمو که به هد وصل شده باید وصل کنم به گوشی؟

در مورد میکروفونقبلا تست کردم نمیشه چون باید حتما سی دی  ران باشه بعد با کنترل میکروفون رو فعال کرد که نه CD  چشمش درسته .کنترلش هم گم شده

من فقط میخوام ورودی امپ رو که داره صد درصد پیدا کنم

ورودی  اصلی امپلی فایر میشه همون ولوم صدا.ولی از اونجا صدای خوبی بدست نمیاری. باید حتما یه طبقه صدا تقویت بشه که میشه همون هد کاست.

یک کابل AUX پیدا کن ، یک سرش که کابل نری هست و به گوشی وصل میشه بزار برای اتصال به گوشی. سر دیگه کابل بچین و داخلش سه تا سیم داره (دوتاش روکش داره که صدای چپ و راست است و اونی که حالت افشان است و دور اون دوتا سیم پیچیده ، میشه منفی) حالا سیم افشان کابل گوشی وصل کن به سیم افشان هد. دوتا سیم گوشی هم وصل کن به سیم سفید و سیم قرمز هد.

البته اگه صدا اعوجاج داشت، نیاز است  که یک فیلتر مقاومت و خازن هم نصب بشه.ولی اگه صدای گوشی کم کنی ، صدا صاف میشه

jp46_capture55.jpg

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

ورودی  اصلی امپلی فایر میشه همون ولوم صدا.ولی از اونجا صدای خوبی بدست نمیاری. باید حتما یه طبقه صدا تقویت بشه که میشه همون هد کاست.

یک کابل AUX پیدا کن ، یک سرش که کابل نری هست و به گوشی وصل میشه بزار برای اتصال به گوشی. سر دیگه کابل بچین و داخلش سه تا سیم داره (دوتاش روکش داره که صدای چپ و راست است و اونی که حالت افشان است و دور اون دوتا سیم پیچیده ، میشه منفی) حالا سیم افشان کابل گوشی وصل کن به سیم افشان هد. دوتا سیم گوشی هم وصل کن به سیم سفید و سیم قرمز هد.

البته اگه صدا اعوجاج داشت، نیاز است  که یک فیلتر مقاومت و خازن هم نصب بشه.ولی اگه صدای گوشی کم کنی ، صدا صاف میشه

jp46_capture55.jpg

ورودی امپ رو پیدا کردم صدا هم گرفتم البته غیر از این مدل هد کاست اما صدا به طور اتو ماتیک تا اخرهست ولومش  باید با گوشی کم کرد و اکولایزرش هم از روی خود دستگاه عمل نمیکنه فقط با گوشی

ویرایش شده توسط alirezapishraft
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، alirezapishraft گفته است :

ورودی امپ رو پیدا کردم صدا هم گرفتم البته غیر از این مدل هد کاست اما صدا به طور اتو ماتیک تا اخرهست ولومش  باید با گوشی کم کرد و اکولایزرش هم از روی خود دستگاه عمل نمیکنه فقط با گوشی

باید از ورودی ولوم ،  صدا  را وارد کنی تا ولوم کار کنه. اکولایزر  هم  قبل از ورود صدا به ولوم اعمال میشه. پس اگه میخوای اکولایزر هم کار کنه باید از هد کاست صدا رو وارد کنی.

در ضمن باید دکمه پلی ضبط هم بزنی و کلید سلکتور طبق معمول بر روی کاست قرار بدی. بعد که صدا گرفتی و همه چیز اوکی بود. سیم موتور ضبط هم قطع کن تا الکی نچرخه . البته اگه دیگه از کاست استفاده نمیکنی.

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

باید از ورودی ولوم ،  صدا  را وارد کنی تا ولوم کار کنه. اکولایزر  هم  قبل از ورود صدا به ولوم اعمال میشه. پس اگه میخوای اکولایزر هم کار کنه باید از هد کاست صدا رو وارد کنی.

در ضمن باید دکمه پلی ضبط هم بزنی و کلید سلکتور طبق معمول بر روی کاست قرار بدی. بعد که صدا گرفتی و همه چیز اوکی بود. سیم موتور ضبط هم قطع کن تا الکی نچرخه . البته اگه دیگه از کاست استفاده نمیکنی.

تست میکنم خبرشو میزارم حتما

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستان گفتن باید سر پری رو پیدا کنی که ولوم .. کار کنه

با یکم وقت گذاشتن راحت پیداش میکنی

شما اول باید سلکتورت رو پیدا کنی

و به خروجی سلکتور بدی ورودی صدات رو

لینک به دیدگاه

در در 14 فروردین 1398 در 23:59، Javadmpower گفته است :

عجب ضبط اشغالیه

یه چیزی که برام جالبه خیلی قدرت آمپ این ضبطه من قبلا امپلی فایرهای زیادی داشتم حتی 400 وات stk ولی این قدرتش در حدیه که باند ساب ماشین 12 تا 15 اینچ رو میرقصونه! و بلندگوهای مید رنج معمولیو میسوزونه! صدا تا آخر بدون هیچ نویز یا کم شدن کیفیت صدا!

لینک به دیدگاه

در در 13 فروردین 1398 در 11:50، alirezapishraft گفته است :

تا صدای کامپوتر یا گوشی رو تقوت کنه بده به اسپیکراش

سلام

دوستان خدا قوت

قدیما یعنی سنه 82 یه سیستم بر روی دوچرخه خودم نصب کردم که پلیرش واکمن بود و آمپلیفایرش TA8210AH بود.اسپیکرش هم باند ضبط ماشین SONY بود.

یکبار موقع علم کردنش بر اثر بی احتیاطیام کارت صدای کامپیوتر سوخت(که اونموقع تازه مد شده بود که کارتهای صدا آنبرد شده بودن).هر هفته هم یکدونه از آیسی ها میسوخت(بخاطر بارون یا اتصال کوتاه).تازشم چند ماهی  یکبار باطری موتور(منبع تغذیه مون) که روی دوچرخه نصب کرده بودم شیرین(خراب) میشد.

ali-0098

خلاصه صبح های جمعه میرفتیم چمران و با صداش میترکوندم.

غرض از قلم فرسایی حقیر اینکه: آقامواظب باش مثلا" اتصال کوتاه نشه که IC صدای  گوشی یا کارت صدای پی سی رو میسوزونه.

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

در در 17 فروردین 1398 در 23:06، alirezapishraft گفته است :

یه چیزی که برام جالبه خیلی قدرت آمپ این ضبطه من قبلا امپلی فایرهای زیادی داشتم حتی 400 وات stk ولی این قدرتش در حدیه که باند ساب ماشین 12 تا 15 اینچ رو میرقصونه! و بلندگوهای مید رنج معمولیو میسوزونه! صدا تا آخر بدون هیچ نویز یا کم شدن کیفیت صدا!

این رو بدونید دوست عزیز ک سوزوندن یه اسپیکر با وات کلیپ شده خیلی راحت تر و سریع تره تا وات بیشتر. وات کلیپ شده ینی صدای دیستورت شده.

ینی امپ 100 وات بی کیفت وصل بشه به اسپیکر 400 واتی. مطمعنا میشه با امپ 100 واتی اسپیکر 400 واتی رو سوزوند خیلی هم سریع ولی با امپ 800 واتی حتی با تنظیمات نادرست خیلی سخته اسپیکر 400 واتی رو بسوزونید.

به صورت کلی وات کلیپ شده قاتل اسپیکره نه وات بیشتر.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

این رو بدونید دوست عزیز ک سوزوندن یه اسپیکر با وات کلیپ شده خیلی راحت تر و سریع تره تا وات بیشتر. وات کلیپ شده ینی صدای دیستورت شده.

ینی امپ 100 وات بی کیفت وصل بشه به اسپیکر 400 واتی. مطمعنا میشه با امپ 100 واتی اسپیکر 400 واتی رو سوزوند خیلی هم سریع ولی با امپ 800 واتی حتی با تنظیمات نادرست خیلی سخته اسپیکر 400 واتی رو بسوزونید.

به صورت کلی وات کلیپ شده قاتل اسپیکره نه وات بیشتر.

وات کلیپ شده یعنی چی؟

صدا خیلی مناسب و با کیفیت هست در ولوم آخر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...