رفتن به مطلب

راهنمایی برای اسفاده از آمپلی فایر ضبط

alirezapishraft
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، alirezapishraft گفته است :

وات کلیپ شده یعنی چی؟

صدا خیلی مناسب و با کیفیت هست در ولوم آخر

وات کلیپ شده:

همه ما میدونیم ک صدا یه موج سینوسیه

page_72_1.png

این موج چند شاخصه داره ک ماهیتش رو مشخص میکنه.

یکی طول موج که فاصله بین دو قله یا دو دره هست و هرچی فاصله دو قله بیشتر باشه صدا بم تر و هرچی کمتر باشه صدا زیرتر هست.

یکی فاصله بین قله یا دره تا 0 ینی سکوت هست ک این پارامتر بلندی صدا رو مشخص میکنه هرچی بیشتر باشه صدا بلندتر و هرچی کمتر صدا یواشتر میشه. این پارامتر اسمش دامنه هست.

وقتی شما ولوم رو بالا میبری فاصله بین قله تا دره زیاد میشه.

هرچی این فاصله بیشتر بشه نیازه ک انرژی موج بیشتر بشه تا بتونه سریعتر از قله به دره انتقال پیدا کنه ینی امپلی فایر شروع میکنه به مصرف برق بیشتر برای تامین انرژی بیشتر.

حالا وقتی امپلی فایر توانش کمتر از مصرف کننده باشه یا این انرژی به هر دلیلی تامین نشه چی میشه؟؟

با ثابت بودن انرژی و بلندی صدا قله و دره به هم نزدیک میشن! و این به چه صورت اتفاق میفته؟! به صورت زیر»

Screenshot-2018-11-21-18.19.47.jpg

در این حالت میگن صدا دیستورت شده و وات کلیپ شده وارد اسپیکر میشه. همونطور ک میبینی قله و دره دیگه شبیه موج سینوسی نیستن و و اون مقداری ک امپلی فایر کم میاره برای رسوندن صدا میاد به جاش برق وارد اسپیکر میکنه! در این حالت لرزش اسپیکر بیشتر میشه و حجم صدا کمتر میشه و کیفیت صدا کم میشه و قسمت سیم پیچ اسپیکر شروع به داغ شدن میکنه. هرچی وات کلیپ بیشتری وارد اسپیکر بشه کویل بیشتر داغ میشه تا جایی ک دودش بلند شه و بسوزه.

نشونه اینکه بفهمی یه ساب داره بهش وات کلیپ وارد میشه یا نه اینه که فاصله بگیری از ساب ووفر و ببینی ک بیسش کیفیت ولوم کمتر رو داره یا نه کیفیت صدای ساب ووفر هم با عمق بیسی ک ارائه میده مشخص میشه نه میزان لرزش.

موفق باشید دوست من.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Elderado گفته است :

سلام

دوستان خدا قوت

قدیما یعنی سنه 82 یه سیستم بر روی دوچرخه خودم نصب کردم که پلیرش واکمن بود و آمپلیفایرش TA8210AH بود.اسپیکرش هم باند ضبط ماشین SONY بود.

یکبار موقع علم کردنش بر اثر بی احتیاطیام کارت صدای کامپیوتر سوخت(که اونموقع تازه مد شده بود که کارتهای صدا آنبرد شده بودن).هر هفته هم یکدونه از آیسی ها میسوخت(بخاطر بارون یا اتصال کوتاه).تازشم چند ماهی  یکبار باطری موتور(منبع تغذیه مون) که روی دوچرخه نصب کرده بودم شیرین(خراب) میشد.

ali-0098

خلاصه صبح های جمعه میرفتیم چمران و با صداش میترکوندم.

غرض از قلم فرسایی حقیر اینکه: آقامواظب باش مثلا" اتصال کوتاه نشه که صدای  گوشی یا کارت صدای پی سی رو میسوزونه.

درود

سالای دور بر 82 مد شده بود سیستم میبستن رو دوچرخه موتور!

من یه شاگرد داشتم(البته اون موقع دانشجو بودم . مغازه هم داشتم کار تعمیرات هم انجام میدم) بابای منو سوزونده بود. هرروز این دوچرخه اش میورد: اوسو برام یه بلندگوی دیگه اضافش کن. میگفتم عامو میسوزه، میگفت یی ایسی صدایی قویتری بیزار روش. خلاصه هفته ای یدونه ایسی صدا tda 1557 براش عوض میکردم. هفته ای 1500 حقوق میگرفت اونم میداد برای ایسی صدا!

بعدش اخر هفته با اون دوچرخه کذایش میرفت چمران دخترا دور خودش جمع میکرد. فیلمی داشتم باهاش.

الان که اسم چمران اوردی یادش افتادم.....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...