رفتن به مطلب

ئوصل شدن به مودمی که به صورت bridge تنظیم شده است در سیمبین(سوال))

miladna
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

می خواستم بدونم اگه بخوام به اینترنت وایرلسی که مودمش به صورت bridge تنظیم شده با سیمبین وصل شم این سه اطلاعات رو از کجا بدست بیارم؟

1- WEP Key

2- Proxy

3-Port

من روشش رو تو اینترنت پیدا کردم ولی این سه اطلاعات رو راهنمایی کنید ممنون میشم.

روش:

برای وصل شدن به اینترنت از طریق شبکه ی وایرلس(Wireless) یا همون wifi شما ابتدا به اطلاعات زیر نیاز دارید.(این اطلاعات را می تونید از مسئول یا افراد دیگه بپرسید و در دانشگاه های مختلف متفاوت اند)

1- WEP Key

2- Proxy

3-Port

post130-01.gif?w=235&h=235

این آموزش برای موبایل های نوکیا است که مجهز به وای فای می باشند (5800,X6,E52 و…)

← مرحله 1: وارد منو شوید

← مرحله 2: وارد Setting شوید

← مرحله 3: وارد Connectivity شوید

← مرحله 4: وارد Destinations شوید

← مرحله 5: وارد Internet شوید

← مرحله 6: روی Options رفته و گزینه ی New Access point را انتخاب کنید. در پیغام ظاهر شده Yes را بزنید در این حالت شبکه های بیسیم قابل دسترس مشاهده می شوند. روی آن کلیک نمایید. در پنجره ی باز شده باید WEP Key را وارد کنید.(مثلا در دانشگاه ما tums8 است)

← مرحله 7:حال یک مورد به لیست اضافه می شود (که نام آن همان نام آنتن وایرلس است) حالا با کلیک روی آن واردش شوید. در این حال گزینه های مختلفی می بینید که نیاز به تغییر آنها نیست.

← مرحله 8: روی Options رفته و گزینه Advanced setting را انتخاب کنید. حالا در دو فیلد پایین باید به ترتیب Proxy و Port را وارد کنید.(مثلا در دانشگاه ما پروکسی proxy.tums.ac.ir و پورت 8080 است)

← مرحله آخر: حالا خارج شده و مجددا وارد منو شوید و به بخش Web بروید. آدرس یک سایت را وارد کرده و منتظر بمانید. هنگامی که از شما خواسته شد Connetion را انتخاب کنید همانی را انتخاب کنید که الان ایجاد کرده بودید. حال از شما Username و Password حساب کاربیتان که در اختیار هر دانشجو قرار دارد خواسته می شود که پس از وارد کردن می توانید وارد اینترنت شوید.

تنظیمات را کافی است تنها یک بار ایجاد کنید از دفعه بعد که خواستید متصل شوید تنها باید مرحله آخر را اجرا کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر از سیستم خصوصی استفاده میکنی فقط نیاز به WEP Key داری که تو صفحه کانفیگ مودمت هست توی بروزر برو به ادرس 192.168.1.1 یوزر و پسورد رو وارد کن و توی تنظیمات WEP میتونی کلید رو تنظیم کنی یا ببینی.

اگر از سیستم عمومی مثل دانشگاه میخوای استفاده کنی همونطور که تو مطلب بالا نوشته از افراد مسول سوال کن.

لینک به دیدگاه

ممنون از شما دوست عزیز.

من موردم مورد دوم هست.یعنی سیستم عمومی هست.

ولی WEP Key در کدوم قسمت این صفحه هست؟منظور از مورد 2 و 3 چی هست؟

ویرایش شده توسط miladna
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد دوم شما برای وارد شدن به کانفیگ مودم نیاز به دسترسی به پسورد مودم و ... داری

مودم های مختلف قسمتهای متفاوتی دارن داخا آیتم های مربوط به Security هست.

مورد دوم و سوم کاملا واضح هست یه پورت پروکسی که توسط ادمین توی کانفیگ شبکه تعریف شده.

در هر صورت شما نیاز داری اطلاعات مربوطه رو از افراد مسئول شبکه سوال کنی در غیر این صورت باید دسترسی کامل به سیستم ادمین و پسورد ها داشته باشی.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت شما

اولا اگه نوع کانکشن مودم از نوع bridge باشه نمی شه از طریق وایرلس به اینترنت وصل شد و فکر هم نمیکنم مودم های دانشگاهی به صورت bridge باشن . ( حداقل برای چندتا دانشگاه رو که دیدم اینطوری بوده ) .

در مورد wep key هم چون برا سایت های دانشگاهی حالت عمومی وجود داره رمز عبوری براشون نمیذارن ( به جز مودم هایی که برای اساتید و داخل دانشکده ها نصب شده باشن ) و کافیه wifi رو روشن کنید تا به صورت local وصل بشن ( البته برای لپتاب ها اینجوریه ) ؛ بعدش بسته به دانشگاه یا نرم افزاری به نام staff student وجود داره که تحت ویندوز عمل میکنه و شماره دانشجویی و رمز عبور که معمولا شماره شناسنامه هست رو میدی و به نت وصل میشی ، یا وقتی صفحه اینترنت رو باز میکنی این اطلاعات رو ازت میخواد و اونجا میزنی و وصل میشی ؛ به خاطر این شماره دانشجویی و رمز عبورش فک نمیکنم بشه از طریق موبایل وصل شد . حداقل تو تلاش هایی که من انجام دادم موفق به انجام چنین کاری نشدم .

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت شما

اولا اگه نوع کانکشن مودم از نوع bridge باشه نمی شه از طریق وایرلس به اینترنت وصل شد

فکر نمی کنم اینطور باشه . من از مودم وایرلس استفاده میکنم که به صورت Bridge وصل میشه . البته به سیستم اصلی با کابل وصله . ولی با یک لپتاپ و یا گوشی میتونم باهاش وصل بشم . منتها سیستم اصلی باید وصل باشه . وگرنه نمیشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای وصل شدن به سیستمی که bridge شده نیاز به ساخت کانکشن و اکانت هست البته معمولا دانشگتاه ها این کار رو نمیکنن چون نیلز هست که سیستم روشن باشه وقتی کانکشن pppoe باشه شما بدون نیاز به کانکشن فقط با جستجوی شبکه و انتخاب accesspoint و در صورت نیاز کلید سکیوریتی مستقیم وصل میشید.

ممکنه فقط روتر bridge کانفیگ شده باشه و سیستم کارت وایرلس داشته باشه یا ......

در هر صورت شدنی هست

اگرفقط نیاز به کلید wep باشه به دلیل ضعف امنیتی تو چند دقیقه میشه کلید رو بدست آورد که داستانش خارج از این بحث هست و غیر قانونی.

لینک به دیدگاه

فکر نمی کنم اینطور باشه . من از مودم وایرلس استفاده میکنم که به صورت Bridge وصل میشه . البته به سیستم اصلی با کابل وصله . ولی با یک لپتاپ و یا گوشی میتونم باهاش وصل بشم . منتها سیستم اصلی باید وصل باشه . وگرنه نمیشه .

حامد جان والا اینو بنده از روی تجربه گفتم ؛ چون مودم خود بنده هم اوایل به صورت Bridge بود که هرکاری کردم نتونستم از طریق وایرلس وصل بشم به نت و به صورت pppoe تنظیمش کردم و مشکل حل شد . اگه شما میگی میشه به صورت bridge هم وصل شد ، حتما میشه دیگه :p نا سلامتی شما یه چنتا پیرهن بیشتر از من پاره کردی :D

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی های شما دوستان عزیز.

با سلام خدمت شما

اولا اگه نوع کانکشن مودم از نوع bridge باشه نمی شه از طریق وایرلس به اینترنت وصل شد و فکر هم نمیکنم مودم های دانشگاهی به صورت bridge باشن . ( حداقل برای چندتا دانشگاه رو که دیدم اینطوری بوده ) .

در مورد wep key هم چون برا سایت های دانشگاهی حالت عمومی وجود داره رمز عبوری براشون نمیذارن ( به جز مودم هایی که برای اساتید و داخل دانشکده ها نصب شده باشن ) و کافیه wifi رو روشن کنید تا به صورت local وصل بشن ( البته برای لپتاب ها اینجوریه ) ؛ بعدش بسته به دانشگاه یا نرم افزاری به نام staff student وجود داره که تحت ویندوز عمل میکنه و شماره دانشجویی و رمز عبور که معمولا شماره شناسنامه هست رو میدی و به نت وصل میشی ، یا وقتی صفحه اینترنت رو باز میکنی این اطلاعات رو ازت میخواد و اونجا میزنی و وصل میشی ؛ به خاطر این شماره دانشجویی و رمز عبورش فک نمیکنم بشه از طریق موبایل وصل شد . حداقل تو تلاش هایی که من انجام دادم موفق به انجام چنین کاری نشدم .

نه این مودمی که من می گم به صورت bridge تنظیم شده.و باید با شناسه و رمز عبور وارد بشی.یعنی یه چیزی مثل کارت اینترنت میخری و وارد میشی.

ویرایش شده توسط miladna
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...