رفتن به مطلب

مشاوره برای جمع آوری سیستم حرفه ای گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در هم اکنون، ARMIN گفته است :

والا اون بخشش رو من اطلاعی ندارم.

برای اون کارت گرافیک که در نظر داری پاورت کمه.

آره مثل اینکه باید حتما پاورو عوض کنم

لینک به دیدگاه

• ارسال 50
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوست عزیزم .cpu 8400 فوق العاده پر قدرت هست و به هیچ عنوان نیازی نیست پول بیخود خرج کنی واسه عوض کردنش شما مانیتورت ۶۰ هرتزه و واسه ۶۰ فریم حداکثر مناسبه و فریم بیشتر هیچ تاثیری رو مشاهده نخواهی کرد شما ۱۰۸۰ تی هم بخری این سی پی یو جوابت کاملا میده .۶ هسته و ۹ مگ کش اونم اینتل اصلا شوخی نیست و خیلی قویه .خودت درگیر این مقایسه ها نکن .

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام دوست عزیزم .cpu 8400 فوق العاده پر قدرت هست و به هیچ عنوان نیازی نیست پول بیخود خرج کنی واسه عوض کردنش شما مانیتورت ۶۰ هرتزه و واسه ۶۰ فریم حداکثر مناسبه و فریم بیشتر هیچ تاثیری رو مشاهده نخواهی کرد شما ۱۰۸۰ تی هم بخری این سی پی یو جوابت کاملا میده .۶ هسته و ۹ مگ کش اونم اینتل اصلا شوخی نیست و خیلی قویه .خودت درگیر این مقایسه ها نکن .

سلام عزیز جان آخه امکان. داره که تو آینده مانیتورم رو تعویض کنم و ی دونه 120hz بخرم چون مثل اینکه بازی های شوتر تو اونا خیلی بیشتر حال میده

لینک به دیدگاه

سلام شما اگر بخواهید 60 فریم بازی کنید 1070 هم کافیه با کیفیت خیلی خوب روی هر بازی  مگر اینکه 4k ای در نظر داشته باشید اگر بخواهید بالای 60 فریم بازی کنید  و از حداکثر قدرت این کارت گرافیک استفاده کیند باید سی پی یو قوی تر استفاده کنید

https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-8400/GeForce_GTX_1080_Ti/0NX0XFlu/

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Aydin گفته است :

سلام عزیز جان آخه امکان. داره که تو آینده مانیتورم رو تعویض کنم و ی دونه 120hz بخرم چون مثل اینکه بازی های شوتر تو اونا خیلی بیشتر حال میده

در صورت تعویض مانیتور به ۱۲۰ هرتز کاملا حق با شماست 

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، sajjadgm گفته است :

سلام شما اگر بخواهید 60 فریم بازی کنید 1070 هم کافیه با کیفیت خیلی خوب روی هر بازی  مگر اینکه 4k ای در نظر داشته باشید اگر بخواهید بالای 60 فریم بازی کنید  و از حداکثر قدرت این کارت گرافیک استفاده کیند باید سی پی یو قوی تر استفاده کنید

https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-8400/GeForce_GTX_1080_Ti/0NX0XFlu/

ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

سالم داداش یه پیشنهاد دارم واست

به جای اینکه بیا سی پی یو عوض کنی و پاورتو ارتقا بدی و خودتو تو کلی دردسر بندازی واسه کارت گرافیگ  غولی مثل 1080 TI، بیا برو یه مانیتور 144 هرتز بگیر هزینه هات خیلیم کمترمیشه ولی تاثیر چندین برابری تو لذت بردن از بازی ها داره که با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست ( اون لذتی که high refreshrate داره رو اگر یک بار حس بکنی دیوونش میشی )

با توجه به بازی هایی هم که میکنی ( شوتر Esports  و آنلاین) کارتی مثل 1080 TI و 1070 هیچ فرقی ندارن ( البته با تنظیمات Low که مخصوص بازی های رقابتیه) حتی میتونی 1060 هم انتخاب کنی ولی 1070 وسه اطمینان بهتره که تا چند سال کم نیاره

این طوری علاوه بر اینکه هزینه هات تا حدودی کمتر میشه، واقعا حس میکنی که یک ارتقا درست درمون دادی ( خصوصا که مانیتورت فول اچدی 60 هرتزه و به نظرم کارتی مثل 1080 تی ای رو حیف میکنه و هیچ فرقی برات تو عمل با کارتی مثل 1070 یا 1060تو بازیه آنلاین و رقابتی نداره)

سی پی یوت هم واسه گرفتن فریم بالا در بازی هایی مثل CS:GO، APEX، Overwatch و ... فرقی با یه 8700k نداره و مناسبه

لینک به دیدگاه

داداش دمت گرم بابات راهنماییت 

مانیتورمم عوض میکنم بعدا ولی اول میخوام کیسمو جمع کنم 

ولی مانیتور هم عوض میکنم

راستی ی سوال ۱۴۴ هرتز و ۶۰ واقعا تو گیم خیلی با هم فرقدارن؟

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

ولی مانیتور هم عوض میکنم

اینقدر فرق دارن که وقتی برای اولین بار موس رو رو صفحه دسکتاپ تکون دادم تا یه ساعت همینجوری خیره شده بودم از تعجب!!😅😂

ولی واقعا تفاوت به حدی  فاحشه که دیگه نمیتونی برگردی رو مانیتور های 60 هرتز. پس خوب فکراتو بکن قبل هر اقدامی😄

بهترین ارتقا واسه پلیرای first person shooter باز همینه قطعا

شاید باورت نشه ولی وقتی رفتم رو 144 رنک اوورواچم از گلد  رفت رو های دایموند!!😀

160 و 250 هرتز رو هم تست کردم ولی اونقدر فرقی ندارن. تفاوت 60 و 144 ولی زمین تا آسمونه ( بیشتر از 144 هم فقط به درد پلیرای حرفه ای میخوره که میخان برای مسابقات تمرین کنن)

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

ولی مانیتور هم عوض میکنم

توی بازی حرفه ای خیلی فرق دارن ولی اگر تفریحی بازی میکنید و صرفا میخواین از بازی لذت ببرین نهایتا 90 تا 100 بسته بیشتر از 100 تو روونی تاثیر خاصی نداره

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Hadi ABD گفته است :

اینقدر فرق دارن که وقتی برای اولین بار موس رو رو صفحه دسکتاپ تکون دادم تا یه ساعت همینجوری خیره شده بودم از تعجب!!1f605.png1f602.png

ولی واقعا تفاوت به حدی  فاحشه که دیگه نمیتونی برگردی رو مانیتور های 60 هرتز. پس خوب فکراتو بکن قبل هر اقدامی1f604.png

بهترین ارتقا واسه پلیرای first person shooter باز همینه قطعا

شاید باورت نشه ولی وقتی رفتم رو 144 رنک اوورواچم از گلد  رفت رو های دایموند!!1f600.png

160 و 250 هرتز رو هم تست کردم ولی اونقدر فرقی ندارن. تفاوت 60 و 144 ولی زمین تا آسمونه ( بیشتر از 144 هم فقط به درد پلیرای حرفه ای میخوره که میخان برای مسابقات تمرین کنن)

کفشام 
پس علاوه بر ارتقاء سیستم حتما مانیتورمم عوض کنم 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

توی بازی حرفه ای خیلی فرق دارن ولی اگر تفریحی بازی میکنید و صرفا میخواین از بازی لذت ببرین نهایتا 90 تا 100 بسته بیشتر از 100 تو روونی تاثیر خاصی نداره

مانیتورمم عوض میکنم حتما

لینک به دیدگاه

دوست عزیز منم موافقم که فرق دارن و بهتره ولی حواست به این باشه گرفتن 120 فریم توی بازی ها اونم با تنظیم های high و ultra کار سختیه. مثلا در بلکس آپس 4 یا shadow of tomb raider اگه همه چی رو روی حداکثر بزاری و تازه رزولوشتن  هم 1080p باشه، نمی تونی 120 فریم "ثابت بگیری" برای گرفتن 120 فریم ثابت و حداکثر تنظیم ها در بازی های جدید احتیاج به 2080 ti داری. کلا  وارد شدن به بحث بازی در فریم ریت بالا یه جورای مثل تله است. اگه آدم پولدار باشه، اگه قیمت ها مثل قدیم بود، شاید می شد. الان خیلی سخته. گفتم که نری با قیمت بالا مانیتور بخری و بعد همه چی رو حداکثر کنی و ببینی روی 1080 ti تنها 70-80 فریم می شه گرفت مگه اینکه تنظیم های بازی رو کم کنی. 

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

خخ خداییش من دیگه گیج شدم کلا  من نهایت بتونم 15 تومن برا ارتقا سیستم م خرج کنم که اونم با اون چیزی که تو میگی فک نکنم برا بازی کردن تو 120 فریم جواب بده 

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، bahman55 گفته است :

ssd هارد  را m2 انتخاب کنید

اونو که همون m2 ساسمونگ انداختم

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Aydin گفته است :

خخ خداییش من دیگه گیج شدم کلا  من نهایت بتونم 15 تومن برا ارتقا سیستم م خرج کنم که اونم با اون چیزی که تو میگی فک نکنم برا بازی کردن تو 120 فریم جواب بده 

من نمی گم 120 فریم نمی ده و فقط گفتم "همیشه" و توی "همه بازی ها" نمی ده. اونم با تمام "تنظیم های حداکثر". اگه بعضی ها رو یکم کم کنی مشکلی نیست.

در کل من نخواستم شما رو پشیمون کنم، من فقط چون دیدم ممکنه هزینه بالایی بکنی گفتم قبلش بدونی که با این قطعه های نمی تونی انتظار قوی ترین PC که همه بازی ها رو عالی ترین حالت اجرا می کنه داشته باشی. وقتی وارد 4k یا فریم های بالا می شی، قطعه های باید گرون ترین ها و بهترین ها باشن که حتی توی دنیا هم  بازیکن های کمی این طوری هستن، چه برسه به ایران اونم با این شرایط اقتصادی و قیمت ها. 

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

من نمی گم 120 فریم نمی ده و فقط گفتم "همیشه" و توی "همه بازی ها" نمی ده. اونم با تمام "تنظمیم های حداکثر". اگه بعضی ها رو یکم کم کنی مشکلی نیست.

در کل من نخواستم شما رو پشیمون کنم، من فقط چون دیدم ممکنه هزینه بالایی بکنی گفتم قبلش بدونی که با این قطعه های نمی تونی انتظار قوی ترین PC که همه بازی ها رو عالی ترین حالت اجرا می کنه داشته باشی. وقتی وارد 4k یا فریم های بالا می شی، قطعه های باید گرون ترین ها و بهترین ها باشن که حتی توی دنیا هم  بازیکن های کمی این طوری هستن، چه برسه به ایران اونم با این شرایط اقتصادی و قیمت ها. 

آقا دم شما گرم خدایی🙏🙏

لینک به دیدگاه

در در 17 فروردین 1398 در 02:02، Aydin گفته است :

من که 60 فریم بازی میکنم 
یعنی سی پی یو 8400 خودم با 1080تی آی اوکیه مشکلی نداره؟
بله پاور رو هم باید عوض کنم حتما

خب دوست عزیز فکر کنم باید برای 2080 750oc-pt بگیری چون با ۸۷۰۰ کم میاره پاورت

آرمین درست میگه نیاز به تعویض پاور چون پاور ضعیف عمر قطعات پایین میاره

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، Deadgamer گفته است :

خب دوست عزیز فکر کنم باید برای 2080 750oc-pt بگیری چون با ۸۷۰۰ کم میاره پاورت

آرمین درست میگه نیاز به تعویض پاور چون پاور ضعیف عمر قطعات پایین میاره

آره پاور رو هم عوض میکنم 

تو پاورا گرین که بد نیست ؟

حالا درسته به پای کولر مستر نمیرسه ولی فک نکنم زیادم بد باشه

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Aydin گفته است :

آره پاور رو هم عوض میکنم 

تو پاورا گرین که بد نیست ؟

حالا درسته به پای کولر مستر نمیرسه ولی فک نکنم زیادم بد باشه

واقعا گرین یکی از مارک  های خوب پاور هست الکی هم نمیخواد خرج کولر مستر کنید

همون ۷۰۰ وات سری oc-pt بگیرید

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان من ی هارد m2 evo 970 plus samsungدارم و ویندوز رو  اون نصب کردم ولی میخوام به جای خریدن هارد عادی هارد اس اس دی ساتا برای اجرای بازی ها بگیرم 

به نظرتون وجود هارد اس اس دی تو بازی ها فرقی با هارد عادی داره؟ 

با توجه به این که من ویندوزو رو هارد m2 نصب کردم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Aydin گفته است :

دوستان من ی هارد m2 evo 970 plus samsungدارم و ویندوز رو  اون نصب کردم ولی میخوام به جای خریدن هارد عادی هارد اس اس دی ساتا برای اجرای بازی ها بگیرم 

به نظرتون وجود هارد اس اس دی تو بازی ها فرقی با هارد عادی داره؟ 

با توجه به این که من ویندوزو رو هارد m2 نصب کردم

اول اینکه دوست عزیز ، بکار بردن کلمه "هارد" قبل از کلمه "اس اس دی" غلطه چون اس اس دی اصلأ هارد نیست که شما میگی هارد اس اس دی !

SSD = Solid State Drive

پیشنهاد میکنم این مقاله را در سایت زومیت مطالعه کنید که کامل توضیح داده و فرق SSD و HDD رو بیان کرده https://www.zoomit.ir/2016/3/12/128029/whats-ssd-part-1/

ولی بطور خلاصه بخوام براتون بگم :

بله اگر بازیها رو روی هارد عادی نصب کنید بعلت سرعت کمتر خوانده شدن اطلاعات از روی هارد ،، یه مقدار دچار لگ یا تاخیر میشید البته شاید توی خیلی از بازیها اونقدرها به چشم نیاد ( بیشتر این تاخیر مربوط میشه به زمان لود بازی قبل از اینکه بخواید وارد اون مرحله  بازی بشید )

سرعت بیشتر SSD توی بالا اومدن سیستم عامل هست که خودش رو نشون میده و تاثیر خیلی زیادی داره  ...

پس بنظر من فعلأ بهتره پولتون رو روی قطعات اصلی تر مثل cpu یا کارت گرافیک یا مانیتور هزینه کنید

لینک به دیدگاه

درود  دوست عزیز 

بنظرم لازم نیست روی cpu یا برد هزینه ای بکیند. قدرت cpu شما کافیه و در حد 6700k هستش و در برخی موارد حتی بهتر! 

پیشنهاد من تغییر مانیتور به 120 یا 144 هرتز

تغییر پاور به 700 یا 750 وات (پیشنهادم green 750 ocpt)

خرید گرافیک 1080ti هستش

موفق باشید 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، saeedx گفته است :

اول اینکه دوست عزیز ، بکار بردن کلمه "هارد" قبل از کلمه "اس اس دی" غلطه چون اس اس دی اصلأ هارد نیست که شما میگی هارد اس اس دی !

SSD = Solid State Drive

پیشنهاد میکنم این مقاله را در سایت زومیت مطالعه کنید که کامل توضیح داده و فرق SSD و HDD رو بیان کرده https://www.zoomit.ir/2016/3/12/128029/whats-ssd-part-1/

ولی بطور خلاصه بخوام براتون بگم :

بله اگر بازیها رو روی هارد عادی نصب کنید بعلت سرعت کمتر خوانده شدن اطلاعات از روی هارد ،، یه مقدار دچار لگ یا تاخیر میشید البته شاید توی خیلی از بازیها اونقدرها به چشم نیاد ( بیشتر این تاخیر مربوط میشه به زمان لود بازی قبل از اینکه بخواید وارد اون مرحله  بازی بشید )

سرعت بیشتر SSD توی بالا اومدن سیستم عامل هست که خودش رو نشون میده و تاثیر خیلی زیادی داره  ...

پس بنظر من فعلأ بهتره پولتون رو روی قطعات اصلی تر مثل cpu یا کارت گرافیک یا مانیتور هزینه کنید

بلاخره از کم اطلاعیه 😁😁

پس تو فریم  ولگ زدن موقع اجرای بازی زیاد زبطی نداره

سی پی یورو که به 8700k تغییر دادم 

الان فقط گرافیک و پاور مونده

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...