رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید SSD!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

عزیزان من میخوام یک SSD با ظرفیت 120 بخرم برای لپتابم! ولی سوالاتی دارم:

1:اول اینکه چه مدل و برندی رو پیشنهاد میکنید؟

2:دو مدل از برند patriot هست به اسم های SSD patriot 120GB PYRO SATAIII و SSD 120GB Patriot Wildfire SATAIII که به ترتیب 269 و 346 هزار تومان قیمت دارند.(در فروشگاه لیون)

کسی میتونه بگه اینا چه فرقی دارند؟ من هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم، حتی تا جایی که فهمیدم هر دو از کنترلر سندفورس 2281 استفاده میکنند. سرعتشونم که حدودا برابر هست، پس چرا 80 هزار اختلاف قیمت دارند؟

3:لپتاپ من SATA II هست و همین حالا از ADATA S599 64GB استفاده میکنم. اگه SSD با SATA III بخرم، مشکلی که پیش نمیاد؟ SSD های ساتا 3 با پورت ساتا 2 تا چه سرعتی جواب میده؟(منظورم سرعت در عمل هست نه سرعت تئوریک)

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

در مورد سوال دومتون که فرمودید لپ تاپ شما sata ii هست، اگر شما ssd از نوع SATA III بخرید، تفاوتی در سرعت احساس نمی کنید پرت ساتا 2 نمی تونه از تمام قابلیت ssd ساتا 3 شما استفاده کنه . و در عمل تنها تفاوتی که شما حساس می کنید، افزایش حجم از 64 گیگ به 128 گیگ است.

البته خرید یک ssd ساتا 3 میتونه یک آینده نگری باشه . به فرض شما می خواهید لپ تاپتون رو در چند ماه آینده عوض کنید. خوب اگر اون زمان لپ تاپی بخرید که ساتا 3 باشه ، با منطق کردن این هارد به دستگاه جدید می تونید تا سرعت 575 تا 580 را برای write داشته یاشید.

ولی اگر الان ssd ساتا 2 بگیرید، در صورت خرید یک لپ تاپ جدید با sata III ، احتمالا افسوس خواهید خورد که چرا از ابتدا ssd ساتا 3 نخریده اید.

البته همه این ها در شرایطی هست که شما قصد آپگرید لپ تاپ را داشته باشید.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

در مورد سوال دومتون که فرمودید لپ تاپ شما sata ii هست، اگر شما ssd از نوع SATA III بخرید، تفاوتی در سرعت احساس نمی کنید پرت ساتا 2 نمی تونه از تمام قابلیت ssd ساتا 3 شما استفاده کنه . و در عمل تنها تفاوتی که شما حساس می کنید، افزایش حجم از 64 گیگ به 128 گیگ است.

البته خرید یک ssd ساتا 3 میتونه یک آینده نگری باشه . به فرض شما می خواهید لپ تاپتون رو در چند ماه آینده عوض کنید. خوب اگر اون زمان لپ تاپی بخرید که ساتا 3 باشه ، با منطق کردن این هارد به دستگاه جدید می تونید تا سرعت 575 تا 580 را برای write داشته یاشید.

ولی اگر الان ssd ساتا 2 بگیرید، در صورت خرید یک لپ تاپ جدید با sata III ، احتمالا افسوس خواهید خورد که چرا از ابتدا ssd ساتا 3 نخریده اید.

البته همه این ها در شرایطی هست که شما قصد آپگرید لپ تاپ را داشته باشید.

منظور من این هست که حداقل همون کارایی ساتا 2 رو خواهد داشت یا نه!؟ یعنی نسبت به ساتا 2 که کاهش پرفورمانسی خواهد داشت یا نه؟

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز . شما همون پرفورمنس ساتا 2 را خواهید داشت.

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز . شما همون پرفورمنس ساتا 2 را خواهید داشت.

ممنون که به یکی از سوالات جواب دادید.

حالا دو سوال مونده، اگه کسی هم پیدا بشه به اینا جواب بده ممنون میشم:

1:اول اینکه چه مدل و برندی رو پیشنهاد میکنید؟

2:دو مدل از برند patriot هست به اسم های SSD patriot 120GB PYRO SATAIII و SSD 120GB Patriot Wildfire SATAIII که به ترتیب 269 و 346 هزار تومان قیمت دارند.(در فروشگاه لیون)

کسی میتونه بگه اینا چه فرقی دارند؟ من هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم، حتی تا جایی که فهمیدم هر دو از کنترلر سندفورس 2281 استفاده میکنند. سرعتشونم که حدودا برابر هست، پس چرا 80 هزار اختلاف قیمت دارند؟

لینک به دیدگاه

. در لینک پاتریوت برای Pyro 120GB SATA III 2.5 نوشته از کنترلر SandForce ® SF-2281 استفادهمیکنه و دراین سایت نوشته ازکنترلر SandForce SF-2200 البته حدسم اینه هستکه منظرش سری 2200 هست ونه دقیقا عدد 2200.

اما از قرار معلوم در مدل pyro از asynchronous NAND flashmemory با قیمت پایینتری در مقایسه با Wildfire استفاده شده که در نتیجه قیمت را کاهش داده

البته پرفورمانس pyro خیلی نزدیک به wildfire هستش.

http://hothardware.c...-Review/?page=1

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

من هر چی سرچ کردم توی کارایی فرقی بین این دو مدل ندیدم . wildfire از چیپ حافظه Toshiba استفاده میکنه ( BGA ) که احتمالا گران از چیپ micron (TSOP استفاده شده در Pyro هست . دلیلش هم این میتونه باشه که برای رقابت شرکت Patriot این سری رو یه جورایی جایگزین wildfire داره میکنه و با قیمت پایین تر .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز حتما قبل از خرید یه سرچی راجع به اینکه کدومیک از درایوها پایدارتر و مطمئن تر هست انجام بدید چه در مورد این patriot ها و چه هر برند دیگه ای که می خرید. بنده خودم این درایو patriot wildfire 120 GB رو دارم و مادربردم هم SATA III رو ساپورت می کنه . سرعتش بسیار عالی هست. ولی توجه داشته باشید که اگر به خود forum مصرف کننده های patriot که در سایت خودشون قرار داره یه سری بزنید متوجه مشکلات مختلف یوزرها اعم از reset شدن سیستم ، عدم شناسایی درایو توسط سیستم به صورت رندوم و ... با این درایو می شوید. البته جای خوشحالی داره که با اومدن firmware جدید اون یعنی ورژن 3.3.2 اغلب مشکلات حل شده. خود بنده در ابتدا این مشکل reset شدن رو داشتم ولی از وقتی که firmware رو آپدیت کردم به این ورژن الان حدود 2 ماه هست که دیگه مشکلی ندارم و درایو بسیار عالی و پایدار کار می کنه.یه عکس هم براتون از تستی که با برنامه Atto از سرعت درایوم گرفتم میذارم که ببینید.

راستی اگه حوصله شو داشتید به این سایتی که لینکشو براتون میذارم یه سری بزنید اطلاعات خوبی راجع به مقایسه این دو درایوی که اسم بردید و چند درایو دیگه داره که فکر کنم براتون مفید باشه واگه ملاحظه بفرمایید می بینید که به علت استفاده از چیپ های Asynchronous NAND در درایوهای pyro علاوه بر اینکه قیمت این درایوها از wildfire ها کمتر هست performance اونها هم از wildfire ها کمی ضعیف تر هستش. این هم لینک سایت مربوطه:

http://www.overclockersclub.com/reviews/patriot_pyro

موفق باشید.

post-2764-0-93837300-1322749996_thumb.jpg

ویرایش شده توسط aminel1358
لینک به دیدگاه

از همه دوستان خیلی تشکر میکنم!

با این شرایط PYRO به دردم نمیخوره.

حالا بنظر اساتید از بین دو مدل OCZ Vertex 3 120GB و Patriot Wildfire 120GB SATAIII کدوم بهتره؟ با حساب این که قیمتشون فقط 20 هزار تومن اختلاف داره، و کارایی هم زیاد فرقی نداره فکر کنم(تو بررسی هایی که نگاه کردم با امتیازات نزدیک کنار هم قرار میگیرند)!!

پس مستقل از کارایی و قیمت، کیفیت ساخت کدوم بالاتر هست؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

Patriot Wildfire 120GB SATAIII با توجه به دردسرهای کمتر فریمویر قطعا انتخاب بهتری می تونه باشه. همونطور که دوستمون گفتند با اومدن فریمویر 3.3.2 اون مشکل هم رفع شده. هرچند من در مورد مشکل ریست شدن wildfire یه آماری گرفته بودم و دیدم تقریبا از هر 10 تا یکیشون اینطوری بوده.

ضمنا پیشنهاد می کنم حالا که تا اینجا رسیدین حتما یه آماری هم از مدل HyperX کینگ استون بگیرید. مدل دقیق SH100S3/120GB SATA III HYPERX KINGSTON

این مدل ظاهرا تو ریویوهای جهانی امتیاز بالایی کسب کرده و از طرفی هم من تو نت چیزی در مورد ایراد در فریمویر و این حرفا نتونستم ازش پیدا کنم. قیمتش هم تو ایران فکر کنم 350 باشه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

Patriot Wildfire 120GB SATAIII با توجه به دردسرهای کمتر فریمویر قطعا انتخاب بهتری می تونه باشه. همونطور که دوستمون گفتند با اومدن فریمویر 3.3.2 اون مشکل هم رفع شده. هرچند من در مورد مشکل ریست شدن wildfire یه آماری گرفته بودم و دیدم تقریبا از هر 10 تا یکیشون اینطوری بوده.

ضمنا پیشنهاد می کنم حالا که تا اینجا رسیدین حتما یه آماری هم از مدل HyperX کینگ استون بگیرید. مدل دقیق SH100S3/120GB SATA III HYPERX KINGSTON

این مدل ظاهرا تو ریویوهای جهانی امتیاز بالایی کسب کرده و از طرفی هم من تو نت چیزی در مورد ایراد در فریمویر و این حرفا نتونستم ازش پیدا کنم. قیمتش هم تو ایران فکر کنم 350 باشه.

موفق باشید

سلام

من امروز ریویو newegg رو در مورد HYPERX KINGSTON نگاه کردم! چیز باحالی هست ولی نتونستم سایتی پیدا کنم که قیمت زده باشه(تو ایران)

قیمتش حدودا چند هست؟ فروشگاه لیون داره؟ بخوام میتونن پیدا کنن؟

درضمن SH100S3 و SH100S3B چه فرقی دارند؟

لینک به دیدگاه

شما تو این تاپیک درخواست قیمت رو مطرح کن : http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=75&st=4460

مدل SH100S3B چند تا قطعه همراهش داره . مثل کابل USB ، پیچ گوشتی ، کابل SATA ، محفظه خارجی USB برای تبدیل به هارد اکسترنال ، تفاویتی از نظر کارکرد نداره .

لینک به دیدگاه

سلام

من امروز ریویو newegg رو در مورد HYPERX KINGSTON نگاه کردم! چیز باحالی هست ولی نتونستم سایتی پیدا کنم که قیمت زده باشه(تو ایران)

قیمتش حدودا چند هست؟ فروشگاه لیون داره؟ بخوام میتونن پیدا کنن؟

درضمن SH100S3 و SH100S3B چه فرقی دارند؟

سلام

اين سايت قيمت زده. ماله شيرازه: لينك شما

ضمنا شما به آقاي حسيني زنگ بزن يا واسشون درخواست قيمت بفرست، اگه تو بازار تهران موجود باشه حتما قيمتش رو بهتون اعلام خواهند كرد.

لینک به دیدگاه

دوستان یه مساله ای که قابل توجه هست اینه که اگه یه بررسی تو اینترنت بفرمایید تقریبا همه SSD هایی که با چیپ sandforce رده 2200 ارائه شدن از سریعترین درایوهای موجود هستند ولی تقریبا همه شون ایرادهای نظیر آنچه قبلا گفتم رو دارن که بسته به اینکه چقدر شرکت های سازندشون در جهت رفع این ایرادها و دادن firmware جدید تلاش کرده اند میشه گفت که کدوم درایو stable تر خواهد بود با توجه به این مورد فکر کنم بدترین وضعیت رو ocz داره چون ظاهرا زیاد توجهی به مشکلات نمی کنه و خیلی دیر برای برنامه جدید اقدام می کنه و patriot در این بین تلاش قابل توجهی داشته و مثلا خود من در این فاصله حدود 5 ماهی که دارمش 3 بار firmware جدید براش اومده و آخری هم که واقعا عالی بوده و من در حال حاضرهیچ مشکلی با این درایو ندارم.

در ضمن یه نگاهی به این لینکی که براتون میذارم بندازین. دوستان این سایت فکر کنم معرف حضور عزیزانی که زیاد اخبار سخت افزار رو دنبال می کنن هست. اونا معمولا چیزایی رو توی دسته بندی جداولشون برای مقایسه میذارن که stable و قابل تست کردن باشه که همونطور که میبینید از ocz vertex3 و kingstone hyperx فقط مدلهای 240 گیگشون رو قرارداده ولی از patriot مدل 120 گیگش رو گذاشته. البته این مطلبی که گفتم قطعیت نداره ولی به طور معمول این سایت این طور رفتار می کنه.

http://www.tomshardw...Score,2790.html

ویرایش شده توسط aminel1358
لینک به دیدگاه

دوستان یه مساله ای که قابل توجه هست اینه که اگه یه بررسی تو اینترنت بفرمایید تقریبا همه SSD هایی که با چیپ sandforce رده 2200 ارائه شدن از سریعترین درایوهای موجود هستند ولی تقریبا همه شون ایرادهای نظیر آنچه قبلا گفتم رو دارن که بسته به اینکه چقدر شرکت های سازندشون در جهت رفع این ایرادها و دادن firmware جدید تلاش کرده اند میشه گفت که کدوم درایو stable تر خواهد بود با توجه به این مورد فکر کنم بدترین وضعیت رو ocz داره چون ظاهرا زیاد توجهی به مشکلات نمی کنه و خیلی دیر برای برنامه جدید اقدام می کنه و patriot در این بین تلاش قابل توجهی داشته و مثلا خود من در این فاصله حدود 5 ماهی که دارمش 3 بار firmware جدید براش اومده و آخری هم که واقعا عالی بوده و من در حال حاضرهیچ مشکلی با این درایو ندارم.

در ضمن یه نگاهی به این لینکی که براتون میذارم بندازین. دوستان این سایت فکر کنم معرف حضور عزیزانی که زیاد اخبار سخت افزار رو دنبال می کنن هست. اونا معمولا چیزایی رو توی دسته بندی جداولشون برای مقایسه میذارن که stable و قابل تست کردن باشه که همونطور که میبینید از ocz vertex3 و kingstone hyperx فقط مدلهای 240 گیگشون رو قرارداده ولی از patriot مدل 120 گیگش رو گذاشته. البته این مطلبی که گفتم قطعیت نداره ولی به طور معمول این سایت این طور رفتار می کنه.

http://www.tomshardw...Score,2790.html

از سری چیپ 2200 برند ADATA به نظر من از همه بهتر هست ( سری S511 ) . البته توی ریویوهای خارجی هم از اون به عنوان یکی از بهترین های این سری نام برده شده . مشکلاتی از قبیل BSOD و این چیزا رو هم نداره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...