رفتن به مطلب

مشکل خرابی رم

ary_aryyy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. یه مشکل عجیب برای من پیش اومده اونم اینکه سیستم ناگهانی با صفحه آبی ریستارت شد و دیگه بالا نیومد درواقع مدام ریستارت میشه و صفحه آبی میاد و سیستم بالا نمیاد حتی موقع نصب ویندوز با فلش. من رم ها رو با memtest تست کردم و متاسفانه برای هر دو چند تا ارور داد همون اول تست و عوض کردن جای رم ها هم تاثیر نداشت. حالا سوالم اینه که ممکنه مادربرد مشکل داشته باشه و باعث خرابی رم ها شده باشه؟

لینک به دیدگاه

مشخصات کامل سیستم بفرمایید

رم اگه خراب باشه احتمال زیاد از روز اول مشکل دار عرضه شده به نظر من امکانش نیست مادربرد باعث خرابی بشه یا میتونه به علت پاور و تغذیه بی کیفیت بوده باشه.. احتمال اخر هم الکتریسیته ساکن هست

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Astrix گفته است :

مشخصات کامل سیستم بفرمایید

رم اگه خراب باشه احتمال زیاد از روز اول مشکل دار عرضه شده به نظر من امکانش نیست مادربرد باعث خرابی بشه یا میتونه به علت پاور و تغذیه بی کیفیت بوده باشه.. احتمال اخر هم الکتریسیته ساکن هست

Mb: asus z 170 a

Cpu i7 6700

Msi 1060 

رم ها هم دو تا geil ddr4

پاور گرین 700 وات (GP 700 A HP)

حدود یک ماه پیش تست کرده بودم ولی رم ها سالم بودن امروز کاملا ناگهانی اینطور شد. قطع و وصلی برق نداشتیم سیستم هم باز نشده بوده این مدت

ویرایش شده توسط ary_aryyy
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ary_aryyy گفته است :

Cpu i7 6700

Msi 1060 

رم ها هم دو تا geil ddr4

حدود یک ماه پیش تست کرده بودم ولی رم ها سالم بودن امروز کاملا ناگهانی اینطور شد. قطع و وصلی برق نداشتیم سیستم هم باز نشده بوده این مدت

عجیبه واقعا با این حساب

مدل پاورتون هم بگید.. پاور اگه بی کیفیت یا برند متفرقه باشه و جریان تمیز نده صد در صد میتونه هر قطعه ای رو از جمله رم خراب کنه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ary_aryyy گفته است :

Cpu i7 6700

Msi 1060 

رم ها هم دو تا geil ddr4

پاور گرین 700 وات (GP 700 A HP)

گارانتی نداره؟ببر گارانتی

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Astrix گفته است :

عجیبه واقعا با این حساب

مدل پاورتون هم بگید.. پاور اگه بی کیفیت یا برند متفرقه باشه و جریان تمیز نده صد در صد میتونه هر قطعه ای رو از جمله رم خراب کنه

پاور رو تو ادیت اضافه کردم...

Green 700 watt (gp700 hp)

امکان داره اسلات های مادربرد خراب شده باشن؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

گارانتی نداره؟ببر گارانتی

داره ولی اول اینکه جعبه‌ی رم ها رو ندارم‌ کارت گارانتی رو هم یادم نیست داشتن یا نه اگه هم داشتن تو همون جعبه بوده...

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستمون گفتن ببرید حتما گارانتی اکثر رمها هم گارانتی مادام العمر دارند قبلا چند مورد خرابی توی برند Geil هم توی نت دیدم متاسفانه شانسیه دیگه زیاد مورد تایید نیست

ولی حتما باید پاورتون هم بررسی بشه مشکلی نداشته باشه

یک احتمال هم اگه ولتاژ دستی برای رم  داده باشین و بیش از حد ست بشه یا مادربرد بخاطر باگ توی بایوس خودش ولتاژ بالا بده اینم بی تاثیر نیست

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ary_aryyy گفته است :

داره ولی اول اینکه جعبه‌ی رم ها رو ندارم‌ کارت گارانتی رو هم یادم نیست داشتن یا نه اگه هم داشتن تو همون جعبه بوده...

گارانتی خود رم بصورت برچسب هولوگرام معمولا روی خود رم میزنن اگه سریر باشه اینطوری هست

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Astrix گفته است :

گارانتی خود رم بصورت برچسب هولوگرام معمولا روی خود رم میزنن اگه سریر باشه اینطوری هست

روی رم ها برچسب گارانتی هست، با همون برچسب قبول میکنن؟

لینک به دیدگاه

روی رم ها برچسب گارانتی هست، با همون برچسب قبول میکنن؟

اصلش همونه ولی جعبه هم باشه که بهتر.. زنگ بزنید بپرسید یا حضوری ببرید انشالله که قبول میکنن

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Astrix گفته است :

همونطور که دوستمون گفتن ببرید حتما گارانتی اکثر رمها هم گارانتی مادام العمر دارند قبلا چند مورد خرابی توی برند Geil هم توی نت دیدم متاسفانه شانسیه دیگه زیاد مورد تایید نیست

ولی حتما باید پاورتون هم بررسی بشه مشکلی نداشته باشه

یک احتمال هم اگه ولتاژ دستی برای رم  داده باشین و بیش از حد ست بشه یا مادربرد بخاطر باگ توی بایوس خودش ولتاژ بالا بده اینم بی تاثیر نیست

البته شما بهتر میدونید ولی فکر نمیکنم مشکل پاور باشه آخه خیلی یهویی صفحه آبی اومد ریستارت شد سیستم ده دقیقه بعد باز صفحه آبی اومد و بعدش دیگه ریستارت لوپ شد...قبلن هیچ مشکلی نداشتم واقعا باهاش

لینک به دیدگاه

البته شما بهتر میدونید ولی فکر نمیکنم مشکل پاور باشه آخه خیلی یهویی صفحه آبی اومد ریستارت شد سیستم ده دقیقه بعد باز صفحه آبی اومد و بعدش دیگه ریستارت لوپ شد...قبلن هیچ مشکلی نداشتم واقعا باهاش

بله با حدس و گمان نمیشه تشخیص داد نرم افزار مانیتورینگ هست که ولتاژ رم رو نشون میده ولی خب شما الان دیگه دسترسی ندارید به نصب ویندوز

خرابی اسلات رم هم در یه صورت به نظرم ممکنه که اونم بعضی از پایه های سوکت سی پی یو بخاطر بی دقتی توی نصب کج بشن که اینم شما میگین کلا سیستم باز نشده

لینک به دیدگاه

در در 20 فروردین 1398 در 02:14، Astrix گفته است :

بله با حدس و گمان نمیشه تشخیص داد نرم افزار مانیتورینگ هست که ولتاژ رم رو نشون میده ولی خب شما الان دیگه دسترسی ندارید به نصب ویندوز

خرابی اسلات رم هم در یه صورت به نظرم ممکنه که اونم بعضی از پایه های سوکت سی پی یو بخاطر بی دقتی توی نصب کج بشن که اینم شما میگین کلا سیستم باز نشده

خب ظاهرا مشکل همون پایه های سی‌پی‌یو هست چون رم ها سالم بودن و سیستم با سی‌پی‌یو دیگه بالا اومد... فقط اینکه قابل تعمیر هست اصلا سی‌پی‌یو؟

اپدیت: ظاهرا مشکل پین هم نیست طرف میگه ظاهرا سوخته سی‌پی‌یو کاریش هم نمیشه کرد

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ary_aryyy گفته است :

خب ظاهرا مشکل همون پایه های سی‌پی‌یو هست چون رم ها سالم بودن و سیستم با سی‌پی‌یو دیگه بالا اومد... فقط اینکه قابل تعمیر هست اصلا سی‌پی‌یو؟

اپدیت: ظاهرا مشکل پین هم نیست طرف میگه ظاهرا سوخته سی‌پی‌یو کاریش هم نمیشه کرد

تا حالا به عمرم مورد خرابی سی پی یو ندیده بودم اون هم سری معمولی بدون اورکلاک شاید دما هم خیلی بالا رفته و شما متوجه نشدید که البته بازم خود پردازنده سیستم های حفاظتی بسیاری داره که از این اتفاق جلوگیری میکنه

البته احتمال بسیار بسیار محتمل برای شما به نظرم خم شدگی پردازنده در اثر سنگین بودن کولر و جابجایی هست که در سری های جدید و بخصوص اسکای لیک اینتل شایع هست

لطفا بگید چه نوع خنک کننده ای روی سیستم بوده

شما پایه های روی سوکت مادربرد هم ببینید کج نشده باشن چون سی پی یو اینتل که اصلا پین نداره فقط نقاط اتصال هست که اگه از اونا هم کنده بشه سی پی یو بلااستفاده میشه با دقت نگاه کنید و جهت اطمینان سی پی یو خودتون رو هم روی یه مادربرد دیگه تست انجام بدید اگه مشکل پابرجا بود دیگه واقعا پردازنده خراب شده و متاسفانه گارانتی هم در ایران ندارند

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Astrix گفته است :

تا حالا به عمرم مورد خرابی سی پی یو ندیده بودم اون هم سری معمولی بدون اورکلاک شاید دما هم خیلی بالا رفته و شما متوجه نشدید که البته بازم خود پردازنده سیستم های حفاظتی بسیاری داره که از این اتفاق جلوگیری میکنه

البته احتمال بسیار بسیار محتمل برای شما به نظرم خم شدگی پردازنده در اثر سنگین بودن کولر و جابجایی هست که در سری های جدید و بخصوص اسکای لیک اینتل شایع هست

لطفا بگید چه نوع خنک کننده ای روی سیستم بوده

شما پایه های روی سوکت مادربرد هم ببینید کج نشده باشن چون سی پی یو اینتل که اصلا پین نداره فقط نقاط اتصال هست که اگه از اونا هم کنده بشه سی پی یو بلااستفاده میشه با دقت نگاه کنید و جهت اطمینان سی پی یو خودتون رو هم روی یه مادربرد دیگه تست انجام بدید اگه مشکل پابرجا بود دیگه واقعا پردازنده خراب شده و متاسفانه گارانتی هم در ایران ندارند

کولر نوتوس 400 بوده. و سی‌پی‌یو روی سیستم دیگه هم تست شد متاسفانه خراب شده انگار... الان من باید چیکار کنم اگه کولر باعث خرابی شده باشه از کجا معلوم اگر یه cpu دیگه خریدم اون رو هم خراب نکنه؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ary_aryyy گفته است :

کولر نوتوس 400 بوده. و سی‌پی‌یو روی سیستم دیگه هم تست شد متاسفانه خراب شده انگار... الان من باید چیکار کنم اگه کولر باعث خرابی شده باشه از کجا معلوم اگر یه cpu دیگه خریدم اون رو هم خراب نکنه؟

کولر سنگینی نیست تقریبا و رو خیلی سیستم های دیگه الان هست ضمنا سنگین بودن هم به تنهایی دلیل نمیشه جابجایی با کولر سنگین هست که خطرناک هست

شما برای اینکه مطمئن بشین خم نشده باید پردازنده رو هر 4 طرفش با دقت چک کنین طوری که وقتی روی یه سطحی  صاف مثل کاغذ میزازین کاملا تراز باشه و لقی نداشته باشه بعدش نقاط اتصال رو کامل بررسی کنید جایی کنده نشده باشه

لینک به دیدگاه

در در 28 فروردین 1398 در 00:13، Astrix گفته است :

شاید هم پیچ های کولر رو خیلی سفت کردین (بیش از حد)

خب ببینید من الان سیستم رو باز بازش کردم دو تا از پین های روی سوکت cpu مادربورد کج شدن :| ولی خب اگه مشکل اینا بوده باشن پس چطور با یه سی‌پی‌یو دیگه سیستم بالا اومد

فکر میکنم سی‌پی‌یو دوم i3 نسل هفت بود اگر اشتباه نکنم

و خب بنظرم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سی‌پی‌یو خودم هم کج یا خم نشده اصلا

و اضافه هم کنم راستش مطمئن نیستم که سی‌پی‌یو رو روی سیستم دیگه تست کرده باشه اون شخصی که سیستم پیشش بود برای چک... درواقع آدم مطمئن تر و متخصص هم پیدا نمیشه تو شهرمون که سیستم رو بسپرم بهش -__-

لینک به دیدگاه

در در 28 فروردین 1398 در 00:33، ary_aryyy گفته است :

خب ببینید من الان سیستم رو باز بازش کردم دو تا از پین های روی سوکت cpu مادربورد کج شدن :| ولی خب اگه مشکل اینا بوده باشن پس چطور با یه سی‌پی‌یو دیگه سیستم بالا اومد

فکر میکنم سی‌پی‌یو دوم i3 نسل هفت بود اگر اشتباه نکنم

و خب بنظرم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سی‌پی‌یو خودم هم کج یا خم نشده اصلا

و اضافه هم کنم راستش مطمئن نیستم که سی‌پی‌یو رو روی سیستم دیگه تست کرده باشه اون شخصی که سیستم پیشش بود برای چک... درواقع آدم مطمئن تر و متخصص هم پیدا نمیشه تو شهرمون که سیستم رو بسپرم بهش -__-

با این حساب سی پی یو و رم شما هیچ مشکلی نداره مشکل از مادربردتون هست به این تعمیرکارهای کامپیوتر هم هیچ اعتمادی نیست وقتی پین روی سوکت کج شده باشه (حتی یک عدد) ایراد محسوب میشه حالا چه با یک مدل پردازنده کار کنه با دیگری مشکل داشته باشه.. باید حتما درست بشه بفرستید گارانتی مادربرد و با هزینه هم تعمیر میکنن

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Astrix گفته است :

با این حساب سی پی یو و رم شما هیچ مشکلی نداره مشکل از مادربردتون هست به این تعمیرکارهای کامپیوتر هم هیچ اعتمادی نیست وقتی پین روی سوکت کج شده باشه (حتی یک عدد) ایراد محسوب میشه حالا چه با یک مدل پردازنده کار کنه با دیگری مشکل داشته باشه.. باید حتما درست بشه بفرستید گارانتی مادربرد و با هزینه هم تعمیر میکنن

ممنون از پاسخ هاتون... من خودم با به دونه تیغ صافشون کردم رم ها که برسن تست میکنم امیدوارم مشکل حل بشه...

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 29 فروردین 1398 در 14:11، Astrix گفته است :

خب من این مدت خیلی درگیر بودم وقت نکردم خبر تست رو بدم... بعداز باز کردن سیستم متوجه شدم دو تا پین کج شده‌ی مادربرد باهم اتصال داشتن که من پین های کج رو صاف کردم و تست کردم سیستم رو متأسفانه مشکل حل نشد. سی پی یو گرم هم میشه بعد روشن شدن سیستم و تو همون مرحله ای که سیستم اتوماتیک ریستارت میشه داغ هم میشه اما از بوت خبری نیست. بعد از تست اول باز سی‌پی‌یو رو باز کردم که یه نگاهی بندازم دوباره به سوکت که خب اتفاقی دستم خورد و یکی از اون پین های کج یکم کج شد باز و یکم بعد ظاهرا چون شکسته بود کنده شد افتاد (البته بازم با اون پین شکسته یک بار دیگه تست کردم دقیقا همون مشکل بوت لوپ پابرجا بود همچنان). هزینه تعویض سوکت رو هم سایت hardwarecenter حدود 500 بهم اعلام کرد. فعلا بیخیال شدم احتمالا مادربرد و سی‌پی‌یو رو برای تست دقیق بفرستم برای همین سایت و بنظر باید به فکر خرید دو تا قطعه‌ نو باشم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...