رفتن به مطلب

نظرسنجی | کیفیت برای شما مهم است یا امکانات ؟

hosin
 اشتراک گذاری

کیفیت یا امکانات ؟  

60 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کیفیت برای شما مهم است یا امکانات ؟

• کیفیت زیاد با امکانات خیلی کم
      57
    • امکانات زیاد با کیفیت کم
      3

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

سال نوتون مبارک :D

دوستان یه تحقیقی میخوام بکنم دوست دارم همه شرکت کنن

میخوام بدونم برای شما کیفیت مهمه و یا امکانات ؟

مثلا توی هر زمینه ای شما بخواین جنسی خریداری بکنید { برای مثال ماشین - گوشی - قطعات کامپیوتر و ... } بیشتر دنبال کدوم یکی از دو مورد میرین ؟

شده تا حالا کیفیت فدای امکانات بکنید و بهتون ضرر نرسیده باشه ؟ و یا اینکه پشیمون بشید که کاش جنس با کیفیت میخریدم و قید این امکانات میزدم ؟

ممنون میشم با حوصله پاسخ  کامل بدین  :x

همه هم دعوتن به این نظر سنجی کوچیک بزرگ نداره  به پست مقام هم ربطی نداره :D امیدوارم کمکم کنید :D

پیشاپیش ممنون از دوستان

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سخته واسه هر چیزی فقط یه مبنای کلی بزاریم ممکنه بعضی اوقات جای این دوتا عوض بشه ولی خودم کیفیت همیشه تو اولویته ، کالا یا هر چیزی که 1000 تا امکانات داشته باشه اما فاقد کیفیت باشه زود خراب میشه و عملا نمیتونی از امکاناتش استفاده کنی

لینک به دیدگاه

همیشه بالاترین کیفیت قابل دستیابی مدنظرم بوده، هست و خواهد بود.

البته بیشتر وقت ها کیفیت بالا همراه با امکانات بالا هستش.

ویرایش شده توسط ASTS
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

همیشه بالاترین کیفیت قابل دستیابی مدنظرم بوده، هست و خواهد بود.

البته بیشتر وقت ها کیفیت بالا همراه با امکانات بالا هستش.

حرفتون کاملا درسته

ولی به نظرتون حس داشتن اون امکانات با کیفیت کم هرچند ممکنه بعدن درد سر ساز باشه  برای اون کسی که وضع مالی خوبی نداره و نمیتونه کیفیت بالا و امکانات بالا تهیه کنه خوب نیست ؟

مثلا خودرو مثال میزنم بسیاری از اپشن های جدید میتونید توی خودرو های چینی ببینید استفاده کنید و از داشتنش لذت ببرید با قیمت معقول تر ولی همون امکانات مثلا شما توی خودروی ژاپنی بخوای باید هزینه بسیار بسیار بالا تر بدین

در کل به نظرتون خط اول صحبتم درسته ؟

در ۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

سخته واسه هر چیزی فقط یه مبنای کلی بزاریم ممکنه بعضی اوقات جای این دوتا عوض بشه ولی خودم کیفیت همیشه تو اولویته ، کالا یا هر چیزی که 1000 تا امکانات داشته باشه اما فاقد کیفیت باشه زود خراب میشه و عملا نمیتونی از امکاناتش استفاده کنی

تشکر از هر دو شما عزیزان

منتظر جوابتون هستم :x

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، hosin گفته است :

ولی به نظرتون حس داشتن اون امکانات با کیفیت کم هرچند ممکنه بعدن درد سر ساز باشه  برای اون کسی که وضع مالی خوبی نداره و نمیتونه کیفیت بالا و امکانات بالا تهیه کنه خوب نیست ؟

مثلا خودرو مثال میزنم بسیاری از اپشن های جدید میتونید توی خودرو های چینی ببینید استفاده کنید و از داشتنش لذت ببرید با قیمت معقول تر ولی همون امکانات مثلا شما توی خودروی ژاپنی بخوای باید هزینه بسیار بسیار بالا تر بدین

بله درسته حسین جان

اما اون کیفیت پایین به شدت از اون لذت کم خواهد کرد و حتی در مواقعی ممکنه براتون دردسر ساز بشه و جونتون رو به خطر بندازه پس در بسیاری مواقع امکانات کمتر اما با کیفیت بالا انتخاب بهتری هستش.

(البته امکانات همراه با کیفیت همیشه هزینه بالایی نداشتند و به نظر من همیشه با یه انتخاب عقلانی میشه بهترین حد کیفیت رو با بالاترین میزان امکانات داشت)

ویرایش شده توسط ASTS
لینک به دیدگاه

من با اینکه کیفیت خیلی مهم هست کاملا موافقم اما این کیفیت خوب میتونه توی یه جنسی که اصلا ازنظربرندی مطرح نیست هم دیده بشه پس دلیلی نداره دنبال برندبازی باشیم اونم باقیمتای غیرمنطقی .من همیشه برام کیفیت اولویت داره بعد امکانات وبرند اصلا برام مهم نیست .

لینک به دیدگاه

کاملا بستگی داره ولی خوب بستگی داره کیفیت در چه حد و البته منظورتون از کیفیت کیفیت مونتاژ باشه یا کیفیت عملکرد فنی یا چیز دیگه؟

خودم به شخصه معمولا سعی میکنم هر دو رور وسط نگه دارم ولی به اماکانات بیشتر اهمیت میدم مثلا اگر دو تا ماشین بزارن جلوم یکی چینی(ولی برند معتبر چین) و یکی کره ای اگر چینی آپشن های قابل ملاحظه بیشتری داشته باشه بی شک چینی رو میخرم

لینک به دیدگاه

به شرایط مربوطه انتخاب و اصلی ترین مورد جیب مبارک

اما گاهی بخاطر اشتباهاتی از گذشته شما مجبوری از خوب و بد بدتر از بد رو انتخاب کنی

سال 85 یا 86 بود که ال 90 اومد اون اوایل کسی رغبت به خریدش نبود اونم به قیمت 14 میلیون(قرار بود جایگزین پیکان شه خیر سر دزدشون)

اون موقع 206 اوتومات تیپ5 15 تومن بود با فول امکانات..پرشیا 16 سوپاپ 17 تومن و سوزوکی گرند ویتارا 30 میلیون که خر نگاش نمیکرد ..پراید ماشین فقرا و اونایی بود که از خونه قهر کرده بودن

اینجا آژانسی که پراید داشت کمترین مشتری رو داشت..بیشتر دنبال زانتیا و ماشینهای جدید بودن!  تا اینکه زارت سیل اومد همه رو شست!

اون زمان همه دنبال هم کیفیت بودن هم امکانات اما الان با پول 2تا زانتیا بهت پراید میدن به اندازه فرغون هم امکانات نداره!اما .. ها میخرن باز!

بشخصه پول زیادی داشته باشم قطعه ای میخرم که هم کیفیت داشته باشه هم امکانات...اما تو این سیرکی که برپا شدن به کیفیت بسنده میکنم

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

با سلام

یه ضرب المثل فکر کنم (انگلیسی) هست که میگه جنس ارزون واسه ثروتمندا هست و به شخصه تو زندگیم همیشه بهش رسیدم و عمل می کنم آدم یه جنس خوب بگیره تا یه عمر خیالش راحته و براش کار میده به نظرم کیفیت تحت هر شرایطی حرف اولو میزنه امکاناتی که هرروز یه جاش بلنگه و جیب مبارک و خالی کنه به چه دردی می خوره !

هر چند موقع خرید هر  دوفاکتور رو منظور می کنم به هر حال هرکسی با هر رنج قیمتی انتخابای خودشو داره برند بازیم بیشتر یه چیز سلیقه ای هست و به نظم بیشتر به دلیل اون حسی که به شخص منتقل میکنه اهمیت داره وگرنه همه می دونن که تعصب کور کورانه رو یه چیز تحت هر شرایطی مترادف حماقت هست مثلا خیلیا مثل خودم به نوکیا حس نوستالژی دارن ، قدیمام خدایی بود ولی عمرا برم الان بگیرم چون با رابط  جدیدش اصلا حال نمیکنم !

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، abidi گفته است :

با سلام

یه ضرب المثل فکر کنم (انگلیسی) هست که میگه جنس ارزون واسه ثروتمندا هست

سلام.

شاید معنی ضرب المثل رو درست نرسونه این جمله : جنس ارزون واسه ثروتمندا هست

بهترش اینه : هنوز آنقدر پولدار نشدم که جنس ارزون بخرم.

عذر خواهی میکنم بابت جسارتم 🌹

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

سلام.

عذر خواهی میکنم بابت جسارتم 1f339.png

قربونت داداش سپاس بابت اصلاحتون 🤗

لینک به دیدگاه

50-50

باید یه تعادلی بین این دو باشه

شما گوشی بخری که  کیفیت ساخت بالایی داشته باشه و اصلا 100 سال کارکنه از 300 متری بندازی هیچیش نشه ولی امکانات گوشی های 10 سال پیش (مثل نوکیا قدیمیا) داشته باشه رو حاضری الان استفاده کنی؟

لینک به دیدگاه

سلام.

یه عبارتی هست که من همیشه سعی میکنم بهش عمل کنم

یا کاریو نکن یا به بهترین نحو انجامش بده وتوی بحث خرید هم میشه گفت یا یچیزی رو نخر یا بهترینشو بخر.

به شخصه هیچ وقت زیر بار ماشین چینی وکره ای و از این دست موارد بخاطر امکانات زیادتر نمیرم حتی اگه پول جنس بهتر رو نداشته باشم.

لینک به دیدگاه

با سلام

این نظر سنجی منو یاد اون اجناس خانگی چند کاره انداخت مثل ابمیوه گیری های سه کاره که بعد یه مدت موتورش میسوخت یا چیزای مثل اون،،الان یکم وضعیت فرق کرده،شما هر چی بیشتر پول بدی جنس با کیفیت تر و با امکانات بیشتری میگیری،،،جنسای چینی برند متفرقه هم که دیگه کلا خیلی کم تو بازار گیر میاد مگر حراجی ها و دست فروشیا،،،که بازم اونجا کسی نمیخرن اکثرا،،بخاطر همین چنین سوالی که فقط دوتا جواب گذاشتید براش سخته جواب دادنش

منم گزینه دوم رو انتخاب کردم و از روی اجبار بود چون نظر من بین این دو جواب نیست

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

به نظرم اینکه میگید اجناس چند کاره ای که زود خراب میشن و موتورش ضعیفه چیز اشتباهی هست مشکل اونجایی هست فرد میاد مثلا ساندیچ ساز بخره میبینیه قیمتش 100 هزار تومنه بعد میبینه اا یه ساندویچ ساز هست اشغالارم میزاره دم در(الکی مثلا😅) 105 هزار تومنه میگه چه قدر خوب پس بزار اینو بگیرم نمیگه وقتی امکاناتش بیشتره در صورتی که باید به اندازه بودچه توقع داشت

مورد خیلی مهمی که وجود داره برند پرستی و تعصب هست که در تمام جهان هست ولی خوب تو ایران حداقل به چشم من بیشتر دیده میشه مثال های زیادی براش وجود داره

مثلا گوشی شیاومی می 9 تقریبا 90 درصد اماکانات و کیفیت گلکسی اس 10 رو داره ولی 60 درصد قیمت کمتری داره خوب واقعا چرا باید برای 10 درصد بازدهی دوبرابر پول بیشتری بدیم؟ بی شک این برند پرستیه

یا یه تفکر قدیمی هست میگه ماشین های تویوتا خیلی خوبن و خراب نمیشنا فلان ولی خوب چیزی که دیده میشه توی امار وبسایت های معتبر اینه که یه برند کره ای مثل هیوندای که اتفاقا خیلی هم فحش میخوره چون همه فکر میکنن تویوتا بهتره چندین درصد خرابی کمتری داره در عین حال که قیمت کمتری داره و آپشن های بیشتری

در کل نباید از روی قیمت یا برند قضاوت کرد باید در هر کالا شرایط رو کنار هم بزاریم و بهترین رو انتخاب کنیم البته با توجه به قیمت به خاطر همین چندان نمیشه یه نسخه کلی برای همه چی پیچید

لینک به دیدگاه

من هر وقت هر کدوم از این دو تا رو انتخاب کردم ضربه خوردم.

بعدش به گزینه سوم رسیدم:گزینه  کیفیت زیاد - امکانات زیاد. این گزینه که همیشه هم در دسترس نیست بهترین انتخابه. :D

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

به نظرم اینکه میگید اجناس چند کاره ای که زود خراب میشن و موتورش ضعیفه چیز اشتباهی هست مشکل اونجایی هست فرد میاد مثلا ساندیچ ساز بخره میبینیه قیمتش 100 هزار تومنه بعد میبینه اا یه ساندویچ ساز هست اشغالارم میزاره دم در(الکی مثلا😅) 105 هزار تومنه میگه چه قدر خوب پس بزار اینو بگیرم نمیگه وقتی امکاناتش بیشتره در صورتی که باید به اندازه بودچه توقع داشت

تقریبا ۱۵سال پیش اینا تفکرات موقه جنس خریدن با الان خیلی فرق داشت،اونموقه میگفتن جنس ژاپن،جنس کره،نمیدونم جنس چینی بد،جنس بازار مشترک و اینا،،،اون زمان مردم خیلی بیسواد بودن در این خصوص،مثلا دی وی دی پاناسونیک بود روی بدنش به اندازه بزرگی ساعد دست به خارجی نوشته بود panasonic made in japan,,مردم هم تا اینو میدیدن کف میکردن میگفتن به به !جنس ژاپنی اصصصصصل!!در جا میرفتن میخریدن،بعد میدیدن روی کارتن یک جنس به زبان های مختلف در مورد جنس توضیح داده میگفتن اه این بدرد نمیخوره !بازار مشترکه !باید روش به ژاپنی نوشته باشه!(که چینی نوشته بودن اکثرا خخخخخ)،یا همون قضیه چند کاره بودن،یه سری جنس چینی عجیب غریب دیدن چند کاره گفتن عجب چیزیه!خریدن،رو دستشون خراب شد،الان هر چی چند کاره باشه میگن بدرد نمیخوره ،خراب میشه سریع!و...

الان چون اینترنت اومده تو بورس دیگه کسی بخاد چیزی بخره اول میره مقاله ای چیزی میخونه بعد میره برا خرید،دانش مردم بیشتر شده (نه همه)با دنیا ارتباط دارن(مجازی)الان دیگه شما مثلا بری لرستان بگی شیاومی طرف میگه جنس چینیه مضخرفه ،بعد تازه یکساعتم اسمشو مسخره میکنه(خودم بودم و شنیدم که میگم)،اما یکم بره تو نت بگرده برای پیشنهاد خرید گوشی میگن شیاومی تعریف بکنن،یواش یواش نظر ایشونم عوض میشه

در کل قدیم وضعش خیلی داغون بود،اما خب الانم کم نیستن افرادی که هنوز تفکرات قدیمی و ساده دارن در مورد خرید جنس،هنوزم میگن جنس ژاپن ،هنوزم یه جنس اجق وجق میبینن میرن میخرن ببینن چطوریه

بقول لورل و هاردی که میگه :

هر چی نون کلفت تر غذا هم کلفت تر!

صرفا برای شوخی(بازی با روح و روان بعضیا):مثلا چرا اینقد انویدیا و اینتل اینقد فروشش بیشتره غیر اینه که پول برندشو میخوره؟

amd چشه که نمیخرن؟؟

هم ارزون تره!

هم هسته هاش بیشتره!

هم تو زمستون هم  در کیسو باز میکنی میزاری هوا داغ گرافیک بخوره به پات یییییک حالی میده که نگو!

😂

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

من به شخصه کیفیت بیشتر امکانات کمتر رو انتخاب میکنم، اما برای خرید همیشه اینطوری نیست یعنی معمولاً جنسای با کیفیت امکاناتشون هم بیشتره...

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

سلام.

یا کاریو نکن یا به بهترین نحو انجامش بده وتوی بحث خرید هم میشه گفت یا یچیزی رو نخر یا بهترینشو بخر.

به شخصه هیچ وقت زیر بار ماشین چینی وکره ای و از این دست موارد بخاطر امکانات زیادتر نمیرم حتی اگه پول جنس بهتر رو نداشته باشم.

جسارتا این با گفتتون منافات داره!
چون بهترین همیشه گرونترین نیست!
متاسفانه تو کشور ما ملکه ذهن مردم شده جنس چینی بده اما تجربه شخصی بنده چیز دیگه ای میگه!
بزارید خودروی خودمو مثال بزنم.

بنده هایمای S7 توربو دارم که یک خودروی چینی هست. اما چه چیزی باعث شده این تجربه من نظرمو عوض کنه؟ خب بذارید ساده بگم طی ۱ سال با این خودرو ۶۰ هزار کیلومتر مسافرت کردم و کلا غیر از مراجعه برای تعویض روغن و لوازم مصرفی کلا ۴ دفعه مراجعه تعمیراتی داشتم. به نظر من ۴ بار مراجعه در ۱ سال برای مشکلات غیر موارد مصرفی نشانه کیفیت خوب این خودرو ها هست(میدونم الان برمیگردید میگید برندهای معروف کمتر میرن و باید بگم خیر اینطور که فکرمیکنید نیست) 

پس صرف اینکه یه محصول کره‌ای یا چینی یا ژاپنی یا حتی امریکایی هست دلیل بر کیفیت بالا یا پایین اون نمیشه

به نظر شخصه من باید در انتخاب هرچیزی برند رو گذاشت کنار و به عینه(درصورت امکان) محصول رو بررسی کرد و در صورتی که نمیتونید نظر افراد مطلع را جویا بشید یا افرادی که محصول را دارن و میدونید بدون قصد و جبهه گیری بهتون تمامی ایرادات رو میگن رو به مشورت برگزینید)

من همیشه امکانات رو در کنار کیفیت و قیمت میسنجم و حاضر نیستم ۵−۶ برابر اونچه که قیمت واقعی یه محصول هست فقط و فقط به خاطر نام اون برند بپردازم.

لینک به دیدگاه

کاش دوستان کشور چین میدیدن یا میتونستن برن   شما در یک خیابون از شهرهای بزرگ چین از پکن گرفته تا شانگهای و هنگ کنگ و شنزن و هانگزو و ... یک ساعت بشینید و ببینید مردم چین چه برندهایی از خودرو سوار میشن اکثرا برندهای المانی و بعد ژاپنی (با مالیات وحشتناک و عوارض بالا برای برندهای غیر چینی) و سوال کنید از صنعت خودرو خودشون به راحتی تعجب خواهید کرد که چرا در ایران این همه خودرو چینی وجود داره درحالی که در هیچ کشور دیگه ای این قدر سهم  از بازار نتونستن بگیرن چینی ها یا اصلا وارد اون کشور نشدن

بنظرم هروقت خودروسازی چین تونستند در کشورهای توسعه یافته مثل اروپای غربی و امریکا و ژاپن و کره جنوبی و ... یک قسمتی از بازار در دست بگیرن و بتونن رقابت کنن با برندهای مطرح اونوقت میشه گفت کیفیت قابل قبولی دارن

یا تا حدودی در کره جنوبی برندهای خودروسازی المانی و بعد ژاپنی فروش خوبی دارن البته نه مثل برندهای خودشون(برندهای خودشون بیشترین فروش دارن) ... ولی باز به نسبت خیلی محصولات غیر کره ای دیده میشه که رقیب سرسخت کره ای دارن

یا تعداد اپل استورهای شهرهای بزرگ چین و بزرگی اون فروشگاه ها و برند گوشی موبایل در دستان مردم چین ببینید در شهرهای بزرگش باعث تعجب ادم میشه که اینها خودشون این کاره ان ولی باز برندهای غربی اینقدر فروش دارن . کلا در همه زمینه ها برند های مطرح جهانی فروش خیلی خوبی دارن

در زمینه کیفیت خب معمولا کیفیت اغلب در برندهای مطرح هست که این جور برندها در امریکا هم قیمت پایینتری دارن و هم خدمات بهتری میدن  بیشتر به درد خود امریکایی ها میخورن . مثلا من در زمینه لوازم ورزشی یا لباس از طریق دوستان یا سایتها از امریکا سفارش دادم برای چند قلمشون بعد یک مدتی استفاده مشکلی پیش امد که اگه در خود امریکا میبود به راحتی تحت گارانتی وارانتی تعویض میکردن ولی اینجا دست ادم از همه چی کوتاهه   البته یک مورد فرستادم برای خودشون مشکلش رفع کردن پس فرستادن 

ویرایش شده توسط ahmad91
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

به نظرم اینکه میگید اجناس چند کاره ای که زود خراب میشن و موتورش ضعیفه چیز اشتباهی هست مشکل اونجایی هست فرد میاد مثلا ساندیچ ساز بخره میبینیه قیمتش 100 هزار تومنه بعد میبینه اا یه ساندویچ ساز هست اشغالارم میزاره دم در(الکی مثلا1f605.png) 105 هزار تومنه میگه چه قدر خوب پس بزار اینو بگیرم نمیگه وقتی امکاناتش بیشتره در صورتی که باید به اندازه بودچه توقع داشت

مورد خیلی مهمی که وجود داره برند پرستی و تعصب هست که در تمام جهان هست ولی خوب تو ایران حداقل به چشم من بیشتر دیده میشه مثال های زیادی براش وجود داره

مثلا گوشی شیاومی می 9 تقریبا 90 درصد اماکانات و کیفیت گلکسی اس 10 رو داره ولی 60 درصد قیمت کمتری داره خوب واقعا چرا باید برای 10 درصد بازدهی دوبرابر پول بیشتری بدیم؟ بی شک این برند پرستیه

یا یه تفکر قدیمی هست میگه ماشین های تویوتا خیلی خوبن و خراب نمیشنا فلان ولی خوب چیزی که دیده میشه توی امار وبسایت های معتبر اینه که یه برند کره ای مثل هیوندای که اتفاقا خیلی هم فحش میخوره چون همه فکر میکنن تویوتا بهتره چندین درصد خرابی کمتری داره در عین حال که قیمت کمتری داره و آپشن های بیشتری

در کل نباید از روی قیمت یا برند قضاوت کرد باید در هر کالا شرایط رو کنار هم بزاریم و بهترین رو انتخاب کنیم البته با توجه به قیمت به خاطر همین چندان نمیشه یه نسخه کلی برای همه چی پیچید

خوب چون ماشین های تووتا واقعا خراب نمیشن :D

کلا صنعت خودرو سازی ژاپن کلاسش اونقدرا بالاست که حالا حالا ها کره ای ها به گرد پاشونم نخواهند رسید

تویوتا به خاطر کیفیت واقعا بالاش همیشه امکانات کمی داشته مثلا شما یه کمری 2010 نگاه بندازی اونقدرا هم اپشن نداره ولی اگه اپشن میخوای و همون کیفیت باید بری لکسوس بخری که خوب بحثش کلا جداست با این تاپیک

ولی خوب به نظرتون الان یه توسان  + یه راو فور  کنار هم بزارن شما کدومو انتخاب میکنی ؟ اولی هیوندا و امکانات زیاد دومی تویوتا و کیفیت مثال زدنیش

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Deadgamer گفته است :

قطعه فقط ایسوس 

اگه سرم هم بره ایسوس میخرم

در 3 ساعت قبل، ahmad91 گفته است :

کاش دوستان کشور چین میدیدن یا میتونستن برن   شما در یک خیابون از شهرهای بزرگ چین از پکن گرفته تا شانگهای و هنگ کنگ و شنزن و هانگزو و ... یک ساعت بشینید و ببینید مردم چین چه برندهایی از خودرو سوار میشن اکثرا برندهای المانی و بعد ژاپنی (با مالیات وحشتناک و عوارض بالا برای برندهای غیر چینی) و سوال کنید از صنعت خودرو خودشون به راحتی تعجب خواهید کرد که چرا در ایران این همه خودرو چینی وجود داره درحالی که در هیچ کشور دیگه ای این قدر سهم  از بازار نتونستن بگیرن چینی ها یا اصلا وارد اون کشور نشدن

بنظرم هروقت خودروسازی چین تونستند در کشورهای توسعه یافته مثل اروپای غربی و امریکا و ژاپن و کره جنوبی و ... یک قسمتی از بازار در دست بگیرن و بتونن رقابت کنن با برندهای مطرح اونوقت میشه گفت کیفیت قابل قبولی دارن

یا تا حدودی در کره جنوبی برندهای خودروسازی المانی و بعد ژاپنی فروش خوبی دارن البته نه مثل برندهای خودشون(برندهای خودشون بیشترین فروش دارن) ... ولی باز به نسبت خیلی محصولات غیر کره ای دیده میشه که رقیب سرسخت کره ای دارن

یا تعداد اپل استورهای شهرهای بزرگ چین و بزرگی اون فروشگاه ها و برند گوشی موبایل در دستان مردم چین ببینید در شهرهای بزرگش باعث تعجب ادم میشه که اینها خودشون این کاره ان ولی باز برندهای غربی اینقدر فروش دارن . کلا در همه زمینه ها برند های مطرح جهانی فروش خیلی خوبی دارن

در زمینه کیفیت خب معمولا کیفیت اغلب در برندهای مطرح هست که این جور برندها در امریکا هم قیمت پایینتری دارن و هم خدمات بهتری میدن  بیشتر به درد خود امریکایی ها میخورن . مثلا من در زمینه لوازم ورزشی یا لباس از طریق دوستان یا سایتها از امریکا سفارش دادم برای چند قلمشون بعد یک مدتی استفاده مشکلی پیش امد که اگه در خود امریکا میبود به راحتی تحت گارانتی وارانتی تعویض میکردن ولی اینجا دست ادم از همه چی کوتاهه   البته یک مورد فرستادم برای خودشون مشکلش رفع کردن پس فرستادن 

در 13 ساعت قبل، MojArch گفته است :

متاسفانه تو کشور ما ملکه ذهن مردم شده جنس چینی بده اما تجربه شخصی بنده چیز دیگه ای میگه!

بنده هایمای S7 توربو دارم که یک خودروی چینی هست. اما چه چیزی باعث شده این تجربه من نظرمو عوض کنه؟ خب بذارید ساده بگم طی ۱ سال با این خودرو ۶۰ هزار کیلومتر مسافرت کردم و کلا غیر از مراجعه برای تعویض روغن و لوازم مصرفی کلا ۴ دفعه مراجعه تعمیراتی داشتم. به نظر من ۴ بار مراجعه در ۱ سال برای مشکلات غیر موارد مصرفی نشانه کیفیت خوب این خودرو ها هست(میدونم الان برمیگردید میگید برندهای معروف کمتر میرن و باید بگم خیر اینطور که فکرمیکنید نیست) 

پس صرف اینکه یه محصول کره‌ای یا چینی یا ژاپنی یا حتی امریکایی هست دلیل بر کیفیت بالا یا پایین اون نمیشه

به نظر شخصه من باید در انتخاب هرچیزی برند رو گذاشت کنار و به عینه(درصورت امکان) محصول رو بررسی کرد و در صورتی که نمیتونید نظر افراد مطلع را جویا بشید یا افرادی که محصول را دارن و میدونید بدون قصد و جبهه گیری بهتون تمامی ایرادات رو میگن رو به مشورت برگزینید)

من همیشه امکانات رو در کنار کیفیت و قیمت میسنجم و حاضر نیستم ۵−۶ برابر اونچه که قیمت واقعی یه محصول هست فقط و فقط به خاطر نام اون برند بپردازم.

در 13 ساعت قبل، Little Man گفته است :

من به شخصه کیفیت بیشتر امکانات کمتر رو انتخاب میکنم، اما برای خرید همیشه اینطوری نیست یعنی معمولاً جنسای با کیفیت امکاناتشون هم بیشتره...

در 14 ساعت قبل، silvermanhhh گفته است :

تقریبا ۱۵سال پیش اینا تفکرات موقه جنس خریدن با الان خیلی فرق داشت،اونموقه میگفتن جنس ژاپن،جنس کره،نمیدونم جنس چینی بد،جنس بازار مشترک و اینا،،،اون زمان مردم خیلی بیسواد بودن در این خصوص،مثلا دی وی دی پاناسونیک بود روی بدنش به اندازه بزرگی ساعد دست به خارجی نوشته بود panasonic made in japan,,مردم هم تا اینو میدیدن کف میکردن میگفتن به به !جنس ژاپنی اصصصصصل!!در جا میرفتن میخریدن،بعد میدیدن روی کارتن یک جنس به زبان های مختلف در مورد جنس توضیح داده میگفتن اه این بدرد نمیخوره !بازار مشترکه !باید روش به ژاپنی نوشته باشه!(که چینی نوشته بودن اکثرا خخخخخ)،یا همون قضیه چند کاره بودن،یه سری جنس چینی عجیب غریب دیدن چند کاره گفتن عجب چیزیه!خریدن،رو دستشون خراب شد،الان هر چی چند کاره باشه میگن بدرد نمیخوره ،خراب میشه سریع!و...

الان چون اینترنت اومده تو بورس دیگه کسی بخاد چیزی بخره اول میره مقاله ای چیزی میخونه بعد میره برا خرید،دانش مردم بیشتر شده (نه همه)با دنیا ارتباط دارن(مجازی)الان دیگه شما مثلا بری لرستان بگی شیاومی طرف میگه جنس چینیه مضخرفه ،بعد تازه یکساعتم اسمشو مسخره میکنه(خودم بودم و شنیدم که میگم)،اما یکم بره تو نت بگرده برای پیشنهاد خرید گوشی میگن شیاومی تعریف بکنن،یواش یواش نظر ایشونم عوض میشه

در کل قدیم وضعش خیلی داغون بود،اما خب الانم کم نیستن افرادی که هنوز تفکرات قدیمی و ساده دارن در مورد خرید جنس،هنوزم میگن جنس ژاپن ،هنوزم یه جنس اجق وجق میبینن میرن میخرن ببینن چطوریه

بقول لورل و هاردی که میگه :

هر چی نون کلفت تر غذا هم کلفت تر!

صرفا برای شوخی(بازی با روح و روان بعضیا):مثلا چرا اینقد انویدیا و اینتل اینقد فروشش بیشتره غیر اینه که پول برندشو میخوره؟

amd چشه که نمیخرن؟؟

هم ارزون تره!

هم هسته هاش بیشتره!

هم تو زمستون هم  در کیسو باز میکنی میزاری هوا داغ گرافیک بخوره به پات یییییک حالی میده که نگو!

1f602.png

در 14 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

من هر وقت هر کدوم از این دو تا رو انتخاب کردم ضربه خوردم.

بعدش به گزینه سوم رسیدم:گزینه  کیفیت زیاد - امکانات زیاد. این گزینه که همیشه هم در دسترس نیست بهترین انتخابه. :D

در 16 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

سلام.

در 16 ساعت قبل، ATER گفته است :

50-50

باید یه تعادلی بین این دو باشه

شما گوشی بخری که  کیفیت ساخت بالایی داشته باشه و اصلا 100 سال کارکنه از 300 متری بندازی هیچیش نشه ولی امکانات گوشی های 10 سال پیش (مثل نوکیا قدیمیا) داشته باشه رو حاضری الان استفاده کنی؟

در 17 ساعت قبل، Nezami گفته است :

سلام.

عذر خواهی میکنم بابت جسارتم 1f339.png

تشکر ویژه از تمام دوستان که شرکت کردن  :x

لینک به دیدگاه

سلام.

نظر بنده با شما متفاوته والبته نظرتون کاملا هم محترمه.

بنظرم زود قضاوت کردید در مورد اینکه در گفتار بنده فقط به برند توجه میشه بدون استفاده از تجربه دیگران.

بگزارید براتون بگم که۴بار تعمیرگاه رفتن =فاجعه یعنی چه.

ما یدونه کمری۲۰۰۵ داریم که تا به الآن ۴۳۷۰۰۰تا کار کرده در طول این همه سال.به جز موارد مصرفی فقط ۱بار دینامش رو عوض کردیم اونم ۲سال پیش و یکبار هم واتر پمپش رو.خب اگه اون ۴بار در یک سال خوبه پس ۲بار در ۱۴سال معجزست!!

البته از ۰دست خودمون بوده ودرست ازش مراقیبت کردیموکارای خارج از عرف هم باهاش انجام ندادیم اما کیفیت تویوتا باعث شده اینجوری دووم بیاره وگرنه ما همین رفتارو با ۲۰۶مدل۸۹مون هم داریم با اینکه همه میگن نسبت به سایر ایرانیا وآشغالایی مثل۴۰۵ بسیار کم خرج تره اما یبارecuبهم میریزه یبار کولر یبار پمپ بنزین تازه سن ماشین کمترم هست.(البته درکل فرانسویا آشغال سازن دیگه مونتاژ ایران خودروهم هست هیچی.باز به کره ای ها)

خلاصه ینکه صرف توجه به برند وبستن چشمام وحرف زدن اینو نگفتم.بله ماشینایی مثل خودروهای توربو ویا بی ام دبلیو ها بخاطر موتورای حساسشون هر روز تعمیرگاهن واز روز اول خرج رو دست صاحبشون میزارن اما این بخاطر کیفیت بنزین ایرانه وگرنه تو سایر کشورا این قبیل مشکلاتو ندارن وخرید توربو تو ایران هم اشتباهه(برا یه خورده قدرت و شتاب بیشتر)

پس ماشین با کیفیتی که کارش زود به تعمیرگاه میکشه دلیلش شاید کمتر از۱درصد واقعا مربوط به خود ماشین باشه وعوامل دیگه ای مثل رفتار راننده با خودرو و ...نقش بسزایی دارن.من یه عزیزیو میشناسم کاریکرده بود هایلوکس واشر زده بود!!!کلاشینکف ماشینارو این بلارو سرش آورده بود از سر بیخیالی.

خلاصه امر اینکه برندایی مثل تویوتا الکی ویه شبه تویوتا نشدن و کره ای ها و فرانسوی ها خیلی راه دارن تا برسن بهشون(چینی ها که بماند)

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...