رفتن به مطلب

مشکل از گرافیک یا پاور؟

vahid67
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
من یک پاور Green 650W UK Gold رو حدود شش سال قبل خریدم و بدون مشکل ازش استفاده میکردم .
تقریبا یک سال قبل هم کل قطعات سیستم رو آپدیت کردم بجز پاور.

Gigabyte 1080ti Waterforce

Z370 Gaming5

Corei7 8700

RAM EVO 8GB x 4

تقریبا دو الی سه هفته هستش بعد از  آپدیت درایور کارت گرافیک یه سری مشکلاتی برام ایجاد شده بود مثل کند شدن شدید سیستم و یا هنگ کردن های سیستم و بالا رفتن شدید استفاده از GPU یا بهم ریختن ویدئوهای یوتیوب روی کیفیت 720 و از این دست مشکلات.

اما مشکل اصلی از دیروز شروع شد که سیستم بالا نمیومد و میرفت توی Diagnose و بعدش هم کاری نمیتونست انجام بده و دوباره ریست میشد البته نا گفته نماند که بعضی وقت ها توی همون بوت اولیه با کد 96 گیر میکرد و سیستم حتی بوت نمیشد تا اینکه کلا کارت گرافیک رو جدا کردم و یک ویندوز جدید ریختم  هیچ مشکلی نداشت تا وقتی از کارت گرافیک خود مادربرد استفاده میکردم... اما بعد از اتصال دوباره کارت گرافیک مشکلات بصورت بدتری برگشت مخصوصا وقتی دو تا مانیتور متصل هستند به سیستم مثلا صفحه سیاه میشد برای چند ثانیه و روی مانیتور میزد No Signal بعضی وقت ها سیستم ریست میشد و بعضی وقت ها بعد از چند ثانیه درست میشد...این مشکل با قطع کردن یکی از مانیتور ها بهتر شد اما حتی با یک مانیتور وقتی برنامه ای مثل کروم رو باز میکنم صفحه سیاه میشه یا سیستم به شدت کند میشه برای مدتی... یک برنامه نصب کردم به اسم Auros Engine که وضعیت کارت گرافیک و مادربرد رو بصورت نموداری نشون میده موقعی که صفحه سیاه میشه بعدش دوباره برمیگرده توی نمودار ولتاژ کارت گرافیک صفر میشه بعدش دوباره میاد بالا زمانی که مانیتور روشن میشه...

توی Task Manager یک قسمت مربوط به استفاده Power توسط برنامه ها اضافه شده وقتی همشون Very Low هستند همه چیز خوبه اما وقتی نرم افزار ها مصرفشون میره بالا برای طولانی مدت مخصوصا نرم افزار های سنگین مثل UE4 فکر میکنم پاور کم میاره و نمیتونه به درستی سیستم و کارت گرافیک رو تغذیه کنه این مشکلات پیش میادش... سیستم ریست میشه یا مانیتور میزنه No Signal و از این مدل مشکلات.

وقتی از توی RGB Fusion تمام LED های روی کیس  ، مادربرد ، رم و کارت گرافیک رو خاموش کردم احساس کردم عملکرد سیستم بهتر شدش...

پاور رو هم باز کردم تمام قطعات از نظر ظاهری مشکلی نداشتند...

دوستان نظرتون چیه مشکل از کارت گرافیک هستش یا پاور عمرشو کرده یا شاید حتی مادربرد!

لینک به دیدگاه

داداش من اطلاعات زیادی ندارم ولی میدونم دوستان هم همینو میگن

اول یه پاور قوی تر مثلا ۸۰۰w بعد امتحان کن

کارت هم روی یه سیستم دیگا امتحان کن

همین دیگه😁

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واسه اون سیستم چرا اون پاور ؟! پاورتون عمرش گذشته وحتما سر فرصت یه پاور نو تهیه کنید حتی اگه مشکلی نداشته باشه 

حدستون احتمالا درسته اگه پاور دیگه دم دست دارید با اون تست کنید یا گرافیکو توی یه سیستم دیگه امتحان کنید 

یا نهایت گرافیکو بدید گارانتی براتون تست کامل کنن تاکید کنید تست کامل نه تست تصویر اینجور چیزا 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، vahid67 گفته است :

سلام دوستان
من یک پاور Green 650W UK Gold رو حدود شش سال قبل خریدم و بدون مشکل ازش استفاده میکردم .
تقریبا یک سال قبل هم کل قطعات سیستم رو آپدیت کردم بجز پاور.

Gigabyte 1080ti Waterforce

Z370 Gaming5

Corei7 8700

RAM EVO 8GB x 4

....

درود دوست گرامی شما پاسخ خودتون رو دادید و منم بهتون یه لایک دادم !

طبق توضیحاتی که دادین مضنون اصلی پاورتون هست و مسلما هم بعد از اون مدت استفاده و فشار باری که الان با سیستم جدید روش هست بهتره تا کار رو به جاهای باریک نکشونده یه پاور جدید و قدرتمند جایگزینش کنید و البته  امیدوارم که تا الآن به کارتتون آسیب نزده باشه؟!

یه نکته دیگه اضافه کنم:

تو کارت های گیگابایت  جایی که کانکتور های 8 پین رو وصل می کنید یه LED هست که معمولا با نوع روشن شدنش وضعیت برق ورودی رو اعلام میکنه که اگه کارت شما هم این LED نشانگر رو داره میتونید بهتر به وضعیت برق سیستمتون مخصوصا کارت گرافیک پی ببرید، این گزینه رو حتما چک کنید ببینید داره یا نه؟!

موفق باشید.

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

سلام در مرحله اول حتما اون نرم افزار aorus engine رو پاک کنید چون سراسر مشکل هست و مکررا تو سایت های خارجی هم باهاش مشکل داشتن و قید شده

بنده خودم باهاش مشکل داشتم وقتی نصبش میکردم  بیشتر اوقات یکدفعه صفحه سیاه میموند و باید ریستارت میکردم تا درست میشد 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

واسه اون سیستم چرا اون پاور ؟! پاورتون عمرش گذشته وحتما سر فرصت یه پاور نو تهیه کنید حتی اگه مشکلی نداشته باشه 

حدستون احتمالا درسته اگه پاور دیگه دم دست دارید با اون تست کنید یا گرافیکو توی یه سیستم دیگه امتحان کنید 

یا نهایت گرافیکو بدید گارانتی براتون تست کامل کنن تاکید کنید تست کامل نه تست تصویر اینجور چیزا 

من قطعات رو توی این سایت هایی که پاور مورد نیاز رو محاسبه میکنن زدم نوشته بود نهایت 600 تا چون قبلا هم این پاور رو داشتم دیگه پاور جدید نخریدم...

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، DPSYS گفته است :

درود دوست گرامی شما پاسخ خودتون رو دادید و منم بهتون یه لایک دادم !

طبق توضیحاتی که دادین مضنون اصلی پاورتون هست و مسلما هم بعد از اون مدت استفاده و فشار باری که الان با سیستم جدید روش هست بهتره تا کار رو به جاهای باریک نکشونده یه پاور جدید و قدرتمند جایگزینش کنید و البته  امیدوارم که تا الآن به کارتتون آسیب نزده باشه؟!

یه نکته دیگه اضافه کنم:

تو کارت های گیگابایت  جایی که کانکتور های 8 پین رو وصل می کنید یه LED هست که معمولا با نوع روشن شدنش وضعیت برق ورودی رو اعلام میکنه که اگه کارت شما هم این LED نشانگر رو داره میتونید بهتر به وضعیت برق سیستمتون مخصوصا کارت گرافیک پی ببرید، این گزینه رو حتما چک کنید ببینید داره یا نه؟!

موفق باشید.

فردا احتمالا برم سراغ گرفتن پاور و این پاور رو تبدیل کنم به پاور رو میزی برای استفاده دستگاه های دیگه 

من سرچ کردم در مورد اون LED که فرمودید چیزی پیدا نکردم لینک کارت من این هستش...

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N108TAORUSX-W-11GD-rev-10-11#kf

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، vahid67 گفته است :

من قطعات رو توی این سایت هایی که پاور مورد نیاز رو محاسبه میکنن زدم نوشته بود نهایت 600 تا چون قبلا هم این پاور رو داشتم دیگه پاور جدید نخریدم...

اون نهایت منظور پاور نو هست نه 6 سال کارکرده!

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام در مرحله اول حتما اون نرم افزار aorus engine رو پاک کنید چون سراسر مشکل هست و مکررا تو سایت های خارجی هم باهاش مشکل داشتن و قید شده

بنده خودم باهاش مشکل داشتم وقتی نصبش میکردم  بیشتر اوقات یکدفعه صفحه سیاه میموند و باید ریستارت میکردم تا درست میشد 

من تا حالا قبل از این که سیستم مشکل دار بشه نصبش نکرده بودم ولی این قضیه افت ولتاژ کارت رو هم از توی این نرم افزار متوجه شدم و ممکن بود اصلا به مشکل پاور توجهی نکنم

ولی قبلا چند باری با RGB Fusion  به مشکل خوردم...

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

اون نهایت منظور پاور نو هست نه 6 سال کارکرده!

موافقم با شما به این نکته توجهی نکردم اون موقعی که این محاسبه رو انجام دادم این پاور پنج سال کار کرده بود

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، vahid67 گفته است :

موافقم با شما به این نکته توجهی نکردم اون موقعی که این محاسبه رو انجام دادم این پاور پنج سال کار کرده بود

پاورو بفروشید،صرفا برای خرج کمتر

لینک به دیدگاه

در در 26 فروردین 1398 در 13:27، Hassan.SK گفته است :

مشکلتون حل شد?

بلی

مشکل از پاور بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، vahid67 گفته است :

بلی

مشکل از پاور بود

خوب خدا رو شکر قبل اینکه پاور به بقیه قطعات آسیب بزنه حل شد 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...